Summer Ushqimi


Dietë Summer jep mundësi të përkryer për të gjetur një siluetë hollë dhe për të përmirësuar shëndetin

Dietë të veçantë të verës zhvilluar nga - arsye nutritionists, ajo është në sezonin e verës që ju nuk mund të humbni peshë të shpejtë, por edhe të përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme shëndetësore.

Një numër i madh dhe disponueshmërinë e të freskëta, perime, herbs natyrore dhe fruta në verë të bëjë dietë të ndryshme dhe shumë e dobishme.

Pse të shëndetshme për të humbur peshë në verë ^


Në verë, natyra shumë e promovon jetese të shëndetshme dhe, si gjithmonë, një dëshirë të duken bukur. Në verë, njerëzit janë më aktive, të shpenzojnë më shumë kohë jashtë, shpesh një dëshirë për të ecur ose të shpëtuar nga dhomë të zihet fryma mbi natyrën, det ose në vend.

 • Trupi vetvete është rindërtuar, mish yndyror dhe ushqime të tjera kalori të lartë nuk dëshiron. Supave lehta ftohtë, supave perime dhe sallata, fruta të freskëta, fruta dhe pije këndshëm janë të preferuarat gjatë sezonit të verës. Shumë prej këtyre produkteve në dietë menjëherë të ndikojë në formën dhe jo vetëm.
 • Së bashku me mbipeshë të shkojnë dhe shumë probleme që lidhen me shëndetin. Kjo nuk është për t'u habitur, si fruta të freskëta dhe perime - janë burimet kryesore të vitaminave dhe mineraleve të nevojshme për funksionimin normal të trupit. Përveç kësaj, ato përmbajnë një sasi të mjaftueshme të fibrave, e cila promovon sekretim e toksike substancave, kolesterolit, yndyrë dhe biliare acideve të dëmshme.
 • Përmirëson funksionin e traktit digjestiv dhe forcon sistemin imunitar, ul rrezikun e kancerit. Përveç perime, fruta dhe manaferrat të japë një ndjenjë të ngopjes, si fort të mbushur stomakun. Dhe për të gjithë dobinë e saj, ata janë të ulëta, dhe disa edhe zero ose negative kalori.
 • Në sezonin e verës trupi kërkon ushqime të yndyrshëm nuk është e kotë - në ngrohjes proceset e tretjes ngadalësohet, kështu që është më mirë për të ngrënë mish jo më shumë se 3 herë në javë. Por bardhë duhet patjetër të jetë në dietën e përditshme. Është burimi kryesor i sintezës së melaninës, e cila mbron nga rrezatimi ultravjollcë. Në ditët kur dietë nuk paraqesin enët e mishit janë bërë një burim i proteinave vezë, produkte qumështi, fasule, arra.
 • Gjatë verës, trupi humbet më shumë fluide, rritjen e djersitje. Për të shmangur dehidrimit, lëngu ju duhet të pini një sasi të mjaftueshme. Por ndonjëherë etje vuante vazhdimisht, dhe shumë ujë mbingarkesa trupin. Për shkak të pijeve me sheqer dhe gazuara duhet të ndalet plotësisht, pasi që ata duan për të pirë më shumë.
 • Mos harroni se me djersën e humbur jo vetëm lëngjeve të tepërta, por edhe minerale. Pra, në një ditë të nxehtë të verës është më e mirë për të dhënë mineraltsi pa gaz, lëng, kos, fruta - komposto kokrra të kuqe dhe çaj jeshil. Këto pije jo vetëm të përkryer shuaj etjen, por edhe të plotësojë mungesën e mineraleve.
 • Shumë dieta avantazh është fakti se ajo nuk ka të çojë në një mangësi vitaminë ose depresioni. Aromë të freskët e kastravec, shalqi, pjepër, pamjen shijshëm e frutave ngjyra dhe manaferrat, perime lëng dhe mot me diell do të japë një shumë të emocioneve pozitive dhe të kapërcyer çdo depresioni.

Nëse keni probleme serioze shëndetësore, dietë vjetor si një metodë e ushqimit mund të mos jenë të përshtatshme. Për shembull, njerëzit me gastro - sëmundjet e zorrëve kundërindikuar shumë fibra, perime sidomos të freskëta. Çdo dyshime në lidhje me dietë verës, si me çdo ndihmë tjetër të zgjidhur menu mjeku podkorrektyrovav.

Summer humbje peshe dietë: të bjerë në 1-2 javë ^

^

Sistemi dietë Summer është i qartë dhe i thjeshtë:

 • Ju duhet të përdorni natyrore, perime vendore, manaferrat dhe fruta, burimi i proteinave në periudhën dietë duhet; produktet e qumështit.
 • Ju mund të pini çaj, ujë, TEAS bimor, pije frutash dhe lëngje të freskëta pa kripë dhe sheqer.
 • Plotësoni kos ose sallata mund të jetë një numër minimal i vajit vegjetal.
 • Të gjitha produktet e tjera nga menuja e dietë vjetor të përjashtuar plotësisht.
 • Me fruta dhe perime dietë për të përjashtuar patate, rrush, banane.

Një dietë avantazh verë mund të konsiderohet mungesa e rëndë e menu - ajo është e tyre, në bazë të preferencave dhe nevojave të tyre. Kohëzgjatja e dietës nuk është më shumë se 2 javë.

Menu për 7 ditë

Dita e parë

 • Gjatë gjithë ditës ju mund të hani çdo perime në merak, gatuar ose të freskëta.
 • Mëngjesi - një pjesë e madhe e sallatë nga çdo perime dhe zarzavate.
 • Rostiçeri - sallatë karrota kos salcë.
 • Drekë - fasule të zier me perime.
 • Mesdita - integruar në një rende trashë panxhar ziera, sezonin me kos.
 • Darka - sallatë me perime të pjekur me një lugë çaji me vaj.

Dita e dytë

 • Gjithë ditën vetëm fruta, 2 lloje. Për shembull:
 • Në mëngjes - sallatë me dardhë dhe portokalli, sezonin kos.
 • Rostiçeri - një gotë me lëng portokalli dhe dardhë.
 • Dreka - pjekur në një qese furrë.
 • Mesdita - lëng dardhe.
 • Darka - një gotë e 1% pije qumësht dhe fruta.

Dita e tretë

 • Gjatë gjithë ditës ju mund të përkëdhel veten manaferrat.
 • Mëngjesi - gatuaj ëmbëlsirë me pa yndyrë kos dhe përzierje fruta.
 • Dreka - lëng Berry
 • Darka - një pjatë e çdo filxhan e gjysmë e manave dhe kos.
 • Sallatë Poldnik- kokrra të kuqe, të veshur me kos.
 • Darka - manaferrat dhe 2 arre.

Dita e katërt

 • Dedikuar plotësisht për produktet e qumështit. Gjatë gjithë ditës ju mund të pini 2 litra pije, përmbajtje yndyrë e jo më shumë se 2%.

DITA E PESTË

 • Ju mund të përsërisë menu parë ditë ose përdorni perime të tjera. Për drekë, ju mund të gatuaj qull bizele, ose perime të vënë jashtë, por jo me fasule, dhe të shtoni një kërpudhave pak.

Dita e Gjashtë

 • Dita Berry, menu është e njëjtë si në ditën e tretë.

Dita e Shtatë

 • Më e vështirë, nuk ka asgjë që ju nuk mund të, ju mund të pini vetëm lëng nga një lloj të frutave.

Nëse javë ishte i suksesshëm, stomak rebeluar dhe të ndjehen mirë, ju mund të vazhdoni dietë vjetor nga fillimi (dita e parë). Jo domosdoshmërisht në mënyrë për të ngrënë në javë mund të jetë mjaft i kufizuar në shtatë apo dhjetë ditë dietë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë Sushi artikull.

Rezultatet e komente të mjekëve dhe verës hollë metodat humbje peshe ^

Hani vetëm ushqime bimore gjithmonë përshtatet disa, dhe ushqime proteinike janë thelbësore për një të plotë organeve të trupit dhe sistemeve. Por në verë për të dhënë veten një shifra të dobishme dhe shkarkimit për shërim. Rishikimet e dietë verës së shumti pozitiv - një mesatare prej 10 ditësh mund të humbasë 10 kilogramë yndyrë.

Rezultatet e një dietë të verës është edhe më mbresëlënëse. Për më tepër, në qoftë se përdorimi i shpejtë kufizojnë karbohidratet dhe yndyrna, rezultatet e arritura do të jetë e qëndrueshme. Pas dietë proteina të kafshëve administruar në mënyrë graduale dhe në sasi të vogla. Ajo nuk është përdorur si një pjatë e dytë të mishit nuk është tjetër vetëm perime steamed ose salads. Përdorni ushqim vjetor teknikë mund 1 në muaj. Summer paraqet një mundësi e madhe për të gjetur një siluetë hollë dhe forcuar shëndetin tuaj!

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: