Liri Ushqimi


Dietë liri ju lejon të humbni peshë gradualisht dhe në mënyrë efektive të pastruar trupin

Dietë liri është një nga metodat më të popullarizuara të marrjes peshën e dëshiruar, formë, pastrimin e trupit dhe një përmirësim të dukshëm në pamjen.

Si për të humbur peshë me lirit ^


Baza e dietë e flaxseed janë liri dhe të naftës. Falë këtyre produkteve unike Omega - 3, 6 dhe 9 yndyrore acidet, fibra dhe vitamina E, A, B, metodë liri hollim ka përparësitë e mëposhtme padiskutueshme:

 •  Pesha zvogëlohet gradualisht, por në mënyrë të qëndrueshme dhe në mënyrë efektive;
 •  Stabilizuar lipidet (yndyrë) metabolizmin;
 •  Ajo normalizes tretje;
 •  Trupi fillon të heqin qafe e substancave të rrezikshme dhe helmuese;
 •  Përshpejton metabolizmin;
 •  Përmirëson pamjen: pastron lëkurën, thonjtë të fortë, përmirëson ndjeshëm gjendjen e flokut;
 •  Nuk ka contraindications.

Në metodën diete është e aplikueshme jo vetëm të naftës dhe fara, por edhe miell liri dhe qull. Dietë liri bazuar në këto rregulla të rëndësishme që ju duhet për të vëzhguar në mënyrë rigoroze:

 •  Të përjashtuar nga dietë e skuqur, miell, ushqime të ëmbla, ushqime komoditet, mish, majonezë dhe alkoolit;
 •  Hani shpesh e kufizuar në pjesë të vogla;
 •  Pije të tilla si komposto, lëng dhe çaj duhet të merren pas 20 minutash pas çdo vakt;
 •  Rregulla vaj flaxseed nuk duhet të tejkalojë 30 gram në ditë. Ajo mund të merret me stomak bosh, shtoni një drithëra të ngrohtë ose salads të mbushur atë.

Nga produktet e autorizuara të përfshijnë:

 •  Qumësht, kos, djathë, pije e qumështit;
 •  Perime zier, gatuar ose të papërpunuara;
 •  Fruta, të freskëta apo të pjekur;
 •  Manaferrat, fruta dhe drithëra;
 •  Mish, peshk dhe supë;
 •  Bollgur, hikërror, drithëra oriz;
 •  Çaj bimor ose jeshile, pije frutash, pije frutash dhe teas.

Dietë liri: shumëllojshmëri menu dhe karakteristika ^

Metoda dietik liri të bazuar është projektuar për një kohë të gjatë, në të cilën humbje peshe do të arrijë në një mesatare prej 2 kg në javë.

Vaj Ushqimi liri

Vaj liri është e karakterizuar nga efekti butë laksativ, i cili kontribuon spastrimin pa dhimbje zorrë e toksinave, toksina dhe substancave të tjera të dëmshme dhe shërimin e çara të vogla në muret e gastro - sistemit të zorrëve.

Duration metodat diete në gjalpë me liri - një muaj gjatë të cilit pesha do të ulet gradualisht rreth një kilogram në javë. Kushti kryesor - të ngrënë të shëndetshme dhe të ekuilibruar, duke eliminuar ushqim të lartë kalori.

Liri lugë çaji vaj marrë 15 minuta para se vakt mëngjes tri herë në ditë. Përveç kësaj, ata janë të lejuar për të mbushur salads.

Mostër teknikat e naftës menu liri në vijim:

 • Mëngjes: djathi me copa të frutave, manaferrat apo fruta të thata, bollgur, kos, të thata bukë të zezë,
 • Mëngjes i dytë: drithëra dhe kos të pijshëm;
 • Dreka: mish (peshk, mish pule) supë me copa të mishit (peshk, mish pule), i krisur me avull dhe lëng frutash;
 • Pasdite snack: perime të freskëta, sallatë frutash, mollë e pjekur ose avull fruta;
 • Darka: kakao unsweetened, kungull apo pure patatesh, sallatë me karrota, mollë dhe lakër.

Ushqimi në një drithëra liri

Qull ndihmon liri të pastër të mirë dhe përmirësimin e trupit dhe humbje peshe të sigurt.

Recetë për bollgur:

 • 200 gr. larë liri, të mbuluar me ujë nga 2 cm më lart dhe të vënë në një vend të ngrohtë për një natë.
 • Në mëngjes trokas formimin e shkumë.
 • Fakultativ shtoni vaj luledielli 50 ml i parafinuar, kripë dhe erëza.

Duration teknikat dietë në një bollgur liri është 10 ditë, e cila ka humbur peshë do të jetë rreth 5 kg.

 • Mëngjesi: kos ose kos me muesli, qull;
 • Dreka: sallatë karrota me portokalli (apo tjetër frutave agrume), drithëra, lëng;
 • Rostiçeri: fruta ose fruta me kos;
 • Darka: drithëra, kos me kajsi.

Ushqimi për një miell liri

Flaxseed Ground është përdorur në mënyrë efektive si një asistent për të reduktuar peshën e tepërt përveç një shumëllojshmëri ushqimesh (drithëra, supave, salads).

Përveç kësaj, pasi ajo është e mundur për të përgatitur të shëndetshme dhe të shijshme qull dietë. Për këtë farë duhet të kalojë nëpër një mulli dhe qull 100g gatshëm të shtoni 20 gram miell flaxseed. Doli pjatë të përzier me kajsi të thata, mollë të thata ose kumbulla të thara.

Rezultati i metodologjisë për miell liri do të shërbejë shumë të ngadaltë humbjen e përhershme peshe dhe pastrimin e trupit.

Ushqimi Flaxseed

Kjo teknikë përfshin përdorimin e lirit si decoctions. Pastrimit dietik dhe pije duhet të konsumohen vetëm i freskët dhe me stomak bosh, mundësisht para se vakt mëngjes.

Për një proces më efikas të humbjes së peshës duhet të bëjë një dietë të përditshme e perime, drithëra, fruta, supave perime dhe proteina. Pasta, sheqer dhe ushqime të yndyrshëm mundësisht hequr krejtësisht nga dietë.

Dietë liri Joanna Budvih e sëmundjeve të kancerit

Programi dietik njohur mjeku - një biokimist nga Gjermania Budvih Joanna është një sistem popullor fuqia anticancer përbërë nga norma ditore prej 150 gram djathë dhe disa shekuj. l. Vaj liri.

Në këtë pjatë, menu lejohen të hyjnë peshk detare, bukë gruri tërë, pulave, mjaltë, ujë, lëng frutash, kos, fruta, kos.

Me këtë metodë unike mund jo vetëm sukses të humbur peshë, por edhe të parandalojë zhvillimin e kancerit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë artikull shpejtë për humbje peshe.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën e flaxseed ^

Rezultate Dietë flaxseed mahnitëse - humbje peshe të padëmshme, gradual por efektive brenda disa kg në javë. Përveç kësaj, çdo zorrët ditë dietë liruar efektivisht e toksinave, helmet dhe toksina dhe është një përmirësim të dukshëm në pamjen.

Moved sistemit të energjisë liri është shumë e lehtë, pasi menu është mjaft e ekuilibruar. Nga humbjes së peshës përfshin shtimin gradual të kursit dietë të zakonshme. Kjo periudhë nuk është e ndaluar për të shtuar dietën e supë nga fara dhe vaj në një pjatë.

Rishikimet e dietë flaxseed është shumë pozitive. Shumë gra që mbajnë humbje peshe progresive, ishin të kënaqur me rezultatin. Përveç kësaj, ata vunë në dukje forcimin e pjatë gozhdë, pamjen e flokëve dhe shndrit e tyre shërim.

Mjekët - Nutritionists e kufizojnë përdorimin e lirit si një dietë humbje peshe, por vetëm në qoftë se ushqimi nga lirit do të kombinohet me produkte të tjera të dobishme dhe ushtrim. Si liri të naftës, mjekët nuk e rekomandojmë duke marrë atë në të hepatiteve, pancreatitis, gurëve të tëmthit, sëmundje të gjakut dhe sëmundjet gjinekologjike.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: