Dietë misri


Dietë misri ndihmon të humbni peshë të shpejtë duke djegur yndyrë trupit në mënyrë efikase

Dietë misri, sipas të shumta të hollë, i aftë për të siguruar ndihmë efektive në luftën për bukurinë dhe formën hollë të trupit.

Aplikimi i kësaj teknike, për katër ditë, ju mund të lehtë të them lamtumirë 5 kg peshë të tepërt.

Thelbi dhe rregullat e humbjes së peshës në misër ^


Baza e dietë është cobs pjekur misri. Është ky lloj i drithëra bimore në gjendje për të thyer në mënyrë efektive poshtë dhe djegur dhjamin.

Procesi i humbjes së peshës në misrit është e pasur në përmbajtje përbërjen e fibra, vitamina B1, 2, 6, kalcium, fosfor, magnez dhe vitamina të tjera, enzimat dhe ushqyesve.

Teknika dietik Misri ka përparësitë e mëposhtme:

 •  Në mënyrë efektive të djegur yndyrë, të përshpejtojë metabolizmin, rejuvenates trupit;
 •  Zorrët fibër disponueshmërinë e lartë pastrohen në mënyrë të përkryer e komponimeve toksike, pesticideve dhe toksina;
 •  Trupi është i ngopur me materialet e nevojshme dhe një shumë të pasura me vitamina.

Dobësitë e vetme për të humbur peshë misri është dietë shumë e rreptë, e cila përfshin enët e misrit nga ajo, perimet, produktet e qumështit dhe fruta. Mishit, ushqim deti, peshk, mollë kosi, mallrat e ëmbël dhe ushqime të tjera janë eliminuar nga dietë. Metoda dietik humbje peshe është e ndaluar në misri përdorur në sëmundjet e stomakut dhe zorrët.

Dietë misri, menutë shembullore dhe receta ^

Teknika misri ofron disa opsione për ushqim për humbje peshe.

Ushqimi thekon misri

Dietetikë ushqimi kalori të ulët thekon duhet të ndjekin deri në javë për periudhën që ju mund të shpëtoj shtesë 4 kg. Dietë drithëra nuk duhet të përmbajnë krem ​​dhe sheqer.

Menuja e përditshme duhet të duket si ky:

E hënë, e enjte

 • Mëngjesi i parë: një çift i shekujve. thekon l, 130 ml të ulët-yndyrë kos;
 • Dreka: Tre mandarin;
 • Dreka: tre shekuj. l drithëra, qumësht me kanellë 100 ml;
 • Darka: dy shekuj. thekon l, 110 ml qumësht i thartuar.

E martë, e premte

 • Mëngjesi i parë: një çift i shekujve. l thekon, 130 ml pi pineapple;
 • Dreka: hurmë;
 • Dreka: tre shekuj. thekon l, 110 ml lëng dardhe;
 • Darka: tre shekuj. l drithëra të thatë, e gjelbër çaj.

E mërkurë, e shtunë

 • Mëngjesi: një çift i shekujve. thekon l, 130 ml lëng portokalli;
 • Dreka: Peach;
 • Dreka: tre shekuj. thekon l, 110 ml lëng molle;
 • Darka: një palë të shekujve. thekon l, 110 ml kos.

E diel - dita e uritur agjërimi.

 • Ujë mineral me lëng të gjysmë limoni - 1.5 litra, çaj jeshil në çdo sasi.

Ushqimi qull misri

Dietë katër-ditore të bazuara në drithëra, do të rivendosur të paktën tre kilogram. Procesi i humbje peshe është e lidhur jo vetëm me ndarjen e depozitave yndyrore, por edhe tërheqjen e lëngjeve të tepërta nga trupi. Kushti kryesor dietë - nuk e zëvendësojnë ushqimet dhe të mos shtoni sheqer në enët, erëza ose kripë.

Dita e një e treta

 • Gjellë kryesore e ditës - qumësht qull misri me rrush të thatë 400 gram.
 • Morning - qull, ujë;
 • Dreka - kastravec, drithëra, çaji jeshil;
 • Mesdita - domate;
 • Mbrëmje - mollë, drithëra, e gjelbër çaj.

Ditën e dytë dhe të katërt

 • Dish e ditës - qull misri me kajsi të thata dhe prunes 400 gram;
 • Morning - qull, ujë;
 • Darka - mollë, drithëra, çaji jeshil;
 • Mesdita - sallatë (domate, kastravec, lëng limoni);
 • Mbrëmje - qull, e gjelbër çaj.

Ushqimi cornmeal

Miell i bluar trash misri është shumë e vlefshme lëndë ushqyese dhe produkt dietetike. Ajo përmban një sasi të konsiderueshme të elementeve gjurmë dhe vitamina të cilat nuk do të zhduken pas trajtimit të ngrohjes.

Dietë përbëhet nga kokrra në qull gatuar trashë, mbushje të saj, të përbërë nga një palë e shekujve. lugë farat e susamit dhe një majë e kripë dhe çaj jeshil. Pas tre ditëve të shumave diete e trupit të garantuar reduktohet në 5 kg dhe, për më tepër, bie ënjtje.

Miell misri dietë

Sistemi humbje peshe në miell misri përfshin përgatitjen në bazë të pjatave të ndryshme dietë mund të ndryshojnë një monoton menynë e programit dietë:. Tortillas misri, muffins, pancakes, kaçamak, dhe kështu me radhë D.

Menuja e përditshme duket si ky:

 • Mëngjesi: pjatë Misër për zgjedhjen tuaj, kos;
 • Dreka: kokrra të kuqe - një sallatë frutash;
 • Dreka: gjellë Misër për të zgjedhur nga, kokrra të kuqe ose fruta pije;
 • Mesditë: një grusht i vogël i frutave të thata apo manaferrat;
 • Darka: pjatë Misër për zgjedhjen tuaj, sallatë perimesh, pini sipas dëshirës.

Këtu janë receta më të popullarizuara me miell misri:

Pancakes

 • Në 450 gram kos ngrohtë të shtoni një çift të vezëve, lugë ëmbëlsirë e kripës, fq. / L sheqer, miell filxhan misri.
 • Pastaj përzierje mundi me një mikser dhe të lënë për 20 minuta për të bymehet miell.
 • Pastaj shtoni një filxhan e gjysmë miell gruri dhe një majë e sode buke, llokoçis, prisni 10 minuta.
 • Pastaj pancakes në vaj ulliri në të dyja anët të skuqura.

Pancakes

 • 200 g (kupa) e majë mielli të përzier me sheqer - 3 p. / L dhe një majë e kripës.
 • Më vete mikser hedh poshtë një çift të vezëve dhe 250 ml. qumësht.
 • Pastaj përzierje me përzierje të lëngshme është e thatë, shtoni një çift i s. / vajra L (ulliri, flaxseed, perime, dhe Coke).
 • Llokoçis dhe të lënë për gjysmë ore.
 • Në rastin e trashje të tepërt të testit duhet të shtoni pak qumësht më shumë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë thjerrëza artikull. 

Rezultate, komente dhe mjekët dietë e hollë e misrit ^

Rezultate Dietë misri mahnitëse - humbje peshe efektive 4-7 ditë 3 deri në 5 kg peshë të tepërt. Humbje peshe Megjithatë, kjo metodë është kryer është e vështirë, për shkak se ushqimi nuk është e ndryshme, dhe nganjëherë monoton. Për më tepër, një program i madh minus dietë misri është mungesa e proteinave në dietën e saj.

Prandaj, për të ruajtur shëndetin dhe për të mbajtur peshë përgjithmonë, ju duhet të ndiqni daljen e saktë. Për ta bërë këtë për një kohë të gjatë për të braktisin marinades, turshi, tymosur, yndyrore dhe pikante ushqime, sheqer, miell dhe ëmbëlsirat, alkoolike, pije me sheqer e gazuara dhe coffees natyrore.

Që nga ky lloj humbje peshe dhe kalori të vështirë të mjaftueshme, pastaj të përsëritur atë rekomandohet jo më shumë se 2 herë në vit. Opinionet dietë e misrit humbur peshë në të janë të ndryshme. Shumë ishin krenarë për efektin, gjegjësisht blerjen e harmoni, butësi dhe të përmirësojë gjendjen e lëkurës. Megjithatë, disa gra vuri në dukje të përzier, marramendje dhe stomak mërzitur rënda gjatë dietë.

Përkundër faktit se mjekët - nutritionists konsiderojnë të dobishme për vakt misrit organizëm, ata ende këmbëngulin se ajo duhet të jetë me kujdes kënaq në një dietë në bazë të tij. Kjo është për shkak se trupi mund të ngadalësojnë punën në metabolizmin dhe për këtë arsye të ndikojë në masë të muskujve.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: