Kafe Ushqimi


Dietë Kafe ul oreksin dhe metabolizmin

Dietë kafe kafe perfekte dashuruar të cilët nuk mund ta imagjinoj ditën e tyre pa një filxhan të këtij gjallërues mrekullueshme pije. Edhe pse kjo teknikë është mjaft e vështirë në aspektin e humbjes së peshës është mjaft produktive.

Mund të humbni peshë me kafe ^


Ndezjes kryesore kg tepërta të sistemit diete është një kafe që ka shije të shkëlqyer dhe pronat gjallërues.

Kjo është për shkak të pranisë në përbërjen e saj të shumë komponimeve kimike, kryesore të cilat janë aminoacidet, vitaminat B 1 dhe 2, PP, kalcium, fosfor, hekur dhe makro-tjetrin dhe micronutrients.

Pije kafe promovon humbje peshe duke ulur oreksin, përshpejtojë metabolizmin, të pastruar trupin dhe heqjen e lëngjeve të tepërta. Përveç kësaj, përfitimet padyshimtë e fasule kafe përfshijnë:

 •  Përmirësimi i qarkullimit;
 •  Të përshpejtojë metabolizmin;
 •  Stimulimi i trurit;
 •  Këto efekte të dobishme në sistemin nervor dhe zemër, por përdorimi parashikuar të kufizuar të pijes.

Të metat e metodave dietë të bazuar në përdorimin e sasive të mëdha të kafesë janë:

 •  Efekte negative në stomak, enët e gjakut, zemrës dhe sistemit nervor;
 •  Shfaqja në dhëmbëve errësirë ​​smalt pllakatë;
 •  Dehidratim;
 •  Çrregullime të gjumit.

Kafe hollim duke përdorur kundërindikuar në mënyrë rigoroze në hipertension, ulcerat gastrike, sëmundjet e zemrës, enët e gjakut dhe veshkat, si dhe çrregullime kronike të gjumit. Varësisht nga lloji i kafesë metodat dietë në dietë përfshijnë produktet e mëposhtme:

 •  Çokollatë të hidhur;
 •  Perime, vezë, vaj ulliri;
 •  Molla;
 •  Peshk, pule, viçi.

Kryesore Dietë Rregullat kafe:

 •  Në kafe ndaluar qumësht shtesës, sheqeri;
 •  Pranimi i Fundit pini kafe - 19,00 ose 4 orë para gjumit.

Kafe Ushqimi Menu për 3 dhe 7 ditëve të ^

Dietë kafe për 7 ditë është më e butë, si menu dietë përbëhet nga perime, djathë, lëngje, peshk dhe mish. Metoda e shtatë-ditore dietë është e bazuar në tri rregulla themelore:

 •  Ndalimi i rreptë në sheqer, kripë, qumësht;
 •  Kafe duhet të jetë e natyrshme, që është kaluar nëpër mulli, dhe të gatuar në Turka vetëm para pritjen;
 •  Shuma ditore e dehur fluide - rreth 2 litra.

Menu për 7 ditë

Shembullor shtatë-ditore teknikë kafe menu mund të jetë si vijon: Dita 1

 • Mëngjes: kafe pije;
 • Dreka: një çift i vezë të ziera, sallatë të freskët (lulelakër, domate), kafe;
 • Mbrëmje: ujë, pure kungull dhe peshku i zier.

2 Dita

 • Krisur me avull, kafe;: Mëngjes
 • Dreka: sallatë (lakër, zarzavate), peshku i zier, kafe;
 • Mbrëmje: thartuar pjekur, viçi i zier.

Dita 3

 • Mëngjes: dolli, kafe;
 • Dreka: sallatë zier (rrepa, vaj ulliri), vezë, kafe;
 • Mbrëmje: uji, dy mollë, karrota mesatare.

Dita 4

 • Mëngjes: pini kafe, sallatë (karrota të freskëta, vaj ulliri);
 • Dreka: Merak (panxhar, kungull i njomë, karrota, speca, qepë, domate), mollë, pije kafe;
 • Mbrëmje: uji, vezë të ziera, sallatë (lakër të freskët, mollë, vaj ulliri).

Dita 5

 • Kafe në mëngjes, sallatë (karrota, mollë, vaj ulliri);
 • Dreka: pjesë e pjekur të peshkut, një djathë pak, lëng domate;
 • Mbrëmje: uji, peshku i zier, disa domate dhe disa gjethe të sallatë jeshile.

Dita 6

 • Krisur me avull, kafe;: Mëngjes
 • Dreka: gjoks pule, një palë mollë jeshile, kafe;
 • Mbrëmje: ujë, sallatë karrota, disa vezë.

Dita 7

 • Mëngjes: një djathë pak, kafe;
 • Dreka: viçi lëng karrota të ziera;
 • Mbrëmje: një copë peshk të pjekur, sallatë (mollë, pule dhe vaj ulliri), pije dobët kafe.

Subjekt i tillë dietetike peshe dietë do të braktisen në 7 kg në javë.

Chocolate - dietë kafe

Dietë tre-ditor përbëhet nga kafe dhe 150 gram. çokollatë të hidhur. Me këtë metodë dietë duhet në mënyrë strikte të respektojnë rregullat e detyrueshme:

 •  Ndalimi i rreptë mbi sheqerit;
 •  Pushim në mes të konsumit të pije kafe - 2 orë;
 •  Vëllimi ditor i lëngut (mineral ende ujë) - 2 litra.

Gjatë kësaj dietë kalori të ulët pak urie shurdhër dhe fluide excreted me shpejtësi të tepruar, duke rezultuar në humbje peshe do të bëjë një kilogram në ditë.

Kafe dhe cigare dietë

Kjo metodë e humbjes së peshës është më ekstreme dhe agresive, dhe të vendosen në një listë të zezë të mjekëve - nutritionists, si dietë është baza e kafe të fortë dhe cigareve. Megjithatë, cigare - teknika e kafe të vërtetë e ndihmon të humbni peshë menjëherë, për shkak se një kombinim i maksimum suppresses oreksin dhe redukton peshë.

Në të njëjtën kohë ajo duhet të mbahet mend se, përveç humbjes së peshës, kjo dietë është duke shkaktuar dëm të pariparueshëm, sepse mungesa e plotë e ushqimit shkakton stres të madh në trup, dhe nikotina dopolnyayaet toksina e saj dhe substancave të tjera të dëmshme.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin yogis dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët për kafe dietë ^

Rezultatet dietë kafe, pavarësisht nga metodat e zgjedhura janë të një kilogram peshë të tepërt humbur në ditë. Për fat të keq, pesha do të bjerë kryesisht për shkak të tërheqjes së lëngjeve të tepërta.

Pra, pas dietë kafe duhet të ndjekim rreptësisht daljen e saktë për të shmangur të njëjtën fituar peshë të shpejtë, si në humbjen e saj. Prodhimit kompetent bazuar në përputhje me këto rekomandime të detyrueshme:

 •  Ju duhet me kujdes dhe gradualisht të rritet enët pjesë, por nuk e tejkalojnë ato më vonë 200 gr .;
 •  Futje e përditshme e ujit të pijshëm - të paktën një litër;
 •  Limit yndyrë në minimum dhe skuqur ushqime dhe pastë tepër ëmbël;
 •  Sheqeri në pije kafe dhe TEAS futur gradualisht.

Dietë në dalje të sistemit dietë kafe duhet të jetë diçka si kjo:

 • Mëngjesi: kafe, çdo drithëra, vezë, biskota, dolli ose galetë (kaloni në bukë të zezë);
 • Dreka: lëng ose çaj, malozhyrnyy ndonjë supë, merak apo makarona, një zgjedhje e sallatë, bukë;
 • Rostiçeri: fruta;
 • Darka: supë ose salcë, një fetë e peshkut apo mish, sallatë, ndonjë pije.

Sistemi i furnizimit kafe mund të armatosur me një humbje peshe luftimi në mungesë të vështirësi shëndetësore. Rishikimet e dietë kafe në mesin e grave që kanë përdorur këtë metodë, jo të gjithë e meritojnë një vlerësim pozitiv.

Disa njerëz kanë humbur peshë me sukses në kafe dhe janë të kënaqur me rezultatin, të tjerët shënohet shfaqjen e 2 - 3 ditë palpitations dhe dhimbje koke. Mjekët kategorikisht kundër metodat humbje peshe në bazë të përdorimit të kafesë, duke e konsideruar atë shumë të rrezikshme dhe të dëmshme për shëndetin.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: