Strawberry Ushqimi


Dietë Strawberry ndihmon të humbni peshë për 3 - 4 kg në 5 ditë

Dietë Strawberry sukses aplikuar shumë gra duke hollim pronat unike dhe të dobishme të këtij mrekulli - fetusin.

Sepse luleshtrydhe - një nga më të popullarizuar dhe të dashur nga njerëzit e manave të cilat nuk mund të anashkalojë beauticians vëmendjen e tyre, ekspertët në mjekësinë tradicionale dhe nutritionists.

Si për të humbur peshë në luleshtrydhe ^


Përfitimet e përdorimit të hollim lulushtrydhe qëndron kryesisht në faktin se ai përmban sasi të mëdha të vitaminave C dhe B, flavonoids, acid folik, sheqer frutash, pektin, jod, hekur, kalcium dhe fibra.

Dhe kjo nuk është e gjithë lista e ushqyesve për shkak të cilat një numër i madh i efekteve në trup është shumë e ndryshme:

 • kalori lulushtrydhe jashtëzakonisht të ulët - vetëm rreth 40 kalori në 100 gram fruta, duke e bërë atë një përbërës shumë tërheqës në shumë programe dietë;
 • në sajë të antioksidantë manaferrat në dietë është lirimin intensiv trupi nga substancave të dëmshme reduktuar ndikimin negativ të radikaleve të lira, e cila kontribuon në përmirësimin e trupit dhe për të forcuar sistemin imunitar;
 • jod përfshira në luleshtrydhe, efekte të dobishme në tiroide, dhe kalium dhe magnez ndihmojë për të normalizuar presionin e gjakut;
 • përmirësimi i gastro - traktit intestinal;
 • përdorimi i rregullt i dietat me luleshtrydhe jo vetëm që ndihmon në zvogëlimin e peshës, por edhe përmirësimin e lëkurës dhe flokëve (për shkak të pranisë së vitaminave C dhe B).

Dietë Strawberry: rënie 3 dhe 5 ditë ^

Strawberry është përdorur në shumë dieta (nga perimet me mish), por zakonisht si një produkt ndihmëse dhe burim i vitaminave dhe mineraleve.

Diets në të cilën kjo kokrra të kuqe është përbërës kryesor, ka dy opsione - "Hard" (ushqim për 3 ditë duke përdorur vetëm luleshtrydhe) dhe "të butë", në të cilën ata plotësojnë ushqime të tjera.

Menu 3 ditë

"Hard" dietë Strawberry Metoda e thirrjes në kuptimin e plotë të vështirë. Përkundrazi, një agjërim 3 ditë, e cila është ideale për ata që kanë nevojë të shpejt të humbur 1,5 - 2 kilogram shtesë.

Në ushqim përdorur vetëm luleshtrydhe (gjithë dhe në formën e lëngut) dhe ujë nemineralizirovannaya ose çaj jeshil. Si e tillë nuk ka menu. Berries norma ditore (rreth 1 kg) i ndarë në pjesë të barabarta dhe të përdorin në intervale të rregullta. Uji dhe / ose të pini çaj lirisht, sipas dëshirës.

Vazhdo dietë gjatë tre ditëve nuk është e rekomanduar për shkak të luleshtrydhe shumë agresive në stomak.

Menu për 5 ditë

Thelbi i "butë" dietë luleshtrydhe është gatim e perime, peshk, mish diete dhe produktet e qumështit me përdorimin e detyrueshëm të luleshtrydhe.

 • Me një dietë të bukës është hequr (përveç gruri tërë), vaj, çdo ushqime të lartë në yndyrë dhe karbohidratet, futje kripë është minimizuar.
 • Si një burim i yndyrës është mirë të përdorni vajra bimore dhe peshk detare, dhe karbohidratet të marra nga frutat.
 • Kohëzgjatja e dietë - 5 ditë. Rritja nuk është i rekomanduar.
 • Numri i ngrënies - të paktën 5 herë në ditë. Për herë ngrënë manave 1 filxhan të freskëta, dhe vetëm një ditë - më pak se 1 kilogram.
 • Mesatare humbje peshe - 2,5-4 kg në varësi të peshës para se humbje peshe.
 • Numri mesatar ditor i kalorive që ju duhet - jo më shumë 1200 - 1250 kalorive.

Receta të shijshme për sezonin e dredhëzave ^

 

Mostrës menu përditshme është bërë në mënyrë individuale sipas preferencave të ushqimit dhe zakonet. Ne kemi nevojë vetëm kujtojmë se luleshtrydhe duhet të përfshihen në çdo vakt. Prandaj, futje dietike duhet të zgjedhin recetave që ju mund të "shkruaj" manaferrat pa sakrifikuar shije dhe gatim teknologji.

Sidomos lulushtrydhe mirë kombinuar me fruta, djathë dhe kos. Këto enët (salads, desserts, casseroles) mund të përdoret çdo ditë.

Perime supë - pure

 • Nëse menuja juaj zakonisht duhet të paraqesë supë, pastaj zakon nuk duan të heqin dorë. Ju mund të provoni të gatuaj supë - pure e kungull, kungull dhe karrota për supë me mish pule ose gjel, dhe manaferrat, prerë në 4 copa, shtoni pas gatimit.

Baked bollgur

 • Një sasi e vogël e bollgur përzier me luleshtrydhe copëtuar ose pure, shtoni një djathë pak, vezë whipped vanilje bardhë dhe. Të gjitha butësisht llokoçis në mënyrë që manaferrat nuk janë dhënë shumë lëng, pastaj piqem për 10 minuta Protivini në preheated në 220-230 ° C furrë.

Gjoks pule

 • Vlim gjoksin, prerë në kube ose feta. Luleshtrydhe pure, shtoni kivi feta imët dhe përzierje. Në përzierje të shtoni nenexhik ose balsam limon. Rezultuar "salcë" vënë në mish. Si një pjatë e dytë që ju mund të paraqesë Fig.

Gjizë Mousse

 • Trokas djathë në një blender, duke shtuar vanilje. Luleshtrydhe mund të pres me djathë, dhe mund të jetë prerë në copa të vogla dhe të vënë mus në krye.

Sallatë frutash

 • Imët pres një mollë dhe luleshtrydhe dhe përzierje. Për të shtuar një sallatë të vogël me lëng portokalli dhe kos nonfat.

Salcë

 • Kajsi ose pjeshkë pres dhe përzierje me një mikser. Në pure shtoni pak mjaltë apo lëng portokalli.

Këto enët ju mund të përpiqet të bëjë një menu për ditën:

 • Mëngjesi: djathë mus.
 • Dreka: sallatë e frutave.
 • Dreka: gjoks pule me oriz.
 • Rostiçeri: pure frutash.
 • Darka: tavë.

Projektuar në mënyrë të ngjashme menu në ditët e tjera, që nuk i kalon kalorive ditore kërkuara.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin domate (domate) dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietë lulushtrydhe ^

Rezultatet janë mbresëlënëse dietë luleshtrydhet - sipas mendimit të hollë, nuk ka humbje të konsiderueshme peshe (deri në 4 kg për 4 ditë). "Uluni" në ajo mund të jetë në mënyrë të përsëritur në intervale prej së paku 3 javë dhe të lejohen të përdorin atë gjatë gjithë vitit (1 muaj).

Megjithatë, të mbështetet në përdorimin e mirë dietë teknikat luleshtrydhe pas konsultimit me mjekun tuaj, pasi ajo ka contraindications serioze: gastrointestinale - traktin e zorrëve (sidomos dysbiosis zorrëve dhe rrit aciditetin e stomakut).

Gjithashtu, mos harroni se luleshtrydhe janë alergjen shumë të fortë. Pra, nëse ju keni një histori të ndonjë sëmundje alergjike (astma, rinitit, dermatit, etj). Edhe kur reagimi nuk ndodh në luleshtrydhe, përdorimi i këtij programi duhet t'i trajtojnë me kujdes në rritje.

Efikasiteti humbje peshe lulushtrydhe varet jo vetëm respektimin e rreptë të rregullave në zbatim. Një mënyrë jetese të shëndetshme, përfshirë dietë të përshtatshme dhe të mjaftueshme aktiviteti fizik do t'ju ndihmojë të humbni jo rezultatet e arritura, të mbajtur peshën e re dhe për të përmirësuar trupin tuaj.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: