Si të humbni peshë pas Vitit të Ri


Si për të humbur peshë më shpejt pas Vitit të Ri: Këshilla.

Shumë gra para fillimit të Vitit të Ri të bëjë përpjekje nuk rezervë për të humbur peshë ulur në dieta të ndryshme dhe angazhohen në sporte se Vitit të Ri duken fillim thjesht verbuar vitin e ardhshëm dhe në formë të përsosur.

Megjithatë, një numër i festave të Vitit të Ri, e cila na zgjasë të paktën një javë, shpesh çon në shtim në peshë të shpejtë në seksit të drejtë.

Si për të humbur peshë të shpejtë dhe të freskohem në afat të shkurtër - çështje, të përshkruara në detaje në këtë artikull.

Si të humbni peshë pas Vitit të Ri ^


Para se të zgjidhni një dietë për të humbur peshë pas Vitit të Ri, ju duhet të vendosni se si kg shumë ekstra rekrutuar disa javë, ju keni nevojë për të rivendosur. Më shpesh gjatë festave të Krishtlindjeve gratë fituar 3 deri në 5 kg peshë të tepërt.

Kur humbjen e peshës pas pushimeve nuk përdorin dietë të shpejtë, efekti i të cilave nuk do të zgjasë gjatë. Dietë ideale për një muaj dhe të agjërimit periodik ditë, të tilla si kefir-ditore dietë të shprehur. Nëse pesha dialed nuk është shumë e madhe, ju mund të përdorni dietë 7 apo 14-ditore.

Ushqimi: Si të humbni peshë pas Vitit të Ri në 10 kg në muaj

Lose peshë nga 10 kg Një muaj pas festimeve të Vitit të Ri është e lehtë në qoftë se ju ndiqni këto sugjerime të dobishme:

Plotësoni frigorifer vetëm produkte të dobishme

Pas Vitit të Ri shijshme dhe shumë të shëndetshme afat të ushqimit, ju keni nevojë për të kaluar në një dietë të shëndetshme dhe të balancuar.

 • Plotësoni frigorifer duhet të përfitojë produktet e mëposhtme: perime, fruta, mish pule.
 • Gjithashtu e dobishme supave diete kuzhinier dhe lëngjet e mishit, drithërat.
 • Shumë e dobishme për humbje peshe janë konsideruar agrume, sidomos grejpfrut që të ndihmojë djeg dhjamin.
 • Qumësht në seksionin frigorifer duhet të përfundojë. Është e këshillueshme për të blerë djathë, kefir, kos dhe qumësht me përqindje të ulët ose pa yndyrë.
 • Çaj jeshil dhe xhenxhefil duhet gjithashtu të jetë në çdo kuzhinë humbni peshë pas grua e Vitit të Ri. Këto produkte do të promovojë jo vetëm humbje peshe, por paralajmëroi edhe zhvillimin e ftohjet në dimër.

Rregullo dietë e duhur

Është e rëndësishme që të shqyrtojë dhe rregullojë dietë. Gjatë kremtimit të dietë Vitit të Ri, askush nuk mendon. Por darkë kalori dendur, snacks vazhdueshme, salads me majonezë, ëmbëlsira dhe ëmbëlsirat nuk bëjnë figurë më tërheqëse.

 • Për të humbur peshë, ju duhet të hani në mënyrë rigoroze në kohë.
 • Mëngjesi i detyrueshëm. Ajo nuk duhet të përbëhet nga një filxhan kafe dhe vezë të ziera, feta buke dhe djathë apo bollgur me fruta dhe çaj jeshil.
 • Për drekë, hani më mirë të shtrënguar, por enët për darkë duhet të jenë të lehta.
 • Mos harroni ushqime, të cilat janë të përshtatshme për fruta, perime, arra.

Ushtrimi për humbje peshe - të nevojshme

 • Pas Vitit të Ri, shtoni një ditë pak të njohur e aktivitetit fizik, i cili, e kombinuar me dietë e duhur do të tregojnë rezultate të shkëlqyera.
 • Nëse ju nuk keni kohë për të ushtruar rregullisht, të përpiqet për të ecur më shumë, ecni, mos e përdorni ashensor.

Dietë mostër menu pas Vitit të Ri

Dietë dietë pas Vitit të Ri për vyhladyt kështu. Ushqimi mund të ndryshohet në bazë të preferencave personale dhe rregullave ekzistuese.

 • Mëngjesi: ushqim që shërbejnë, të tilla si bollgur, kos ose djathë, mundësisht yndyrë të ulët. Tifozët mund të hani lugë ëmbël mjaltë.
 • Snack: fruta molle ose tjetër, e cila është e përbërë nga pektin, jo më shumë se 7 bajame.
 • Dreka: supë perimesh, mish i zier ose peshk. Edhe lejuar për të ngrënë burgers, por jo i skuqur, steamed dhe të gatuar.
 • Rostiçeri: fruta të thata, të tilla si kajsi. Nëse ju doni diçka të kripur, ju mund të hani djathë Chechil.
 • Darka: peshk i zier ose gjoks pule, vezë të ziera, djathë ose kos. Para vakt për të ngrënë një grusht krunde për humbje peshe më efektive.

Ditë agjërimi pas Vitit të Ri

Ditët e agjërimit mund të përdoret gjithashtu me sukses në humbjen e peshës pas Vitit të Ri. Ditë agjërimi mund të ndihmojë të pastruar trupin e substancave të dëmshme dhe të nxjerr një përfundim nga ajo e lëngjeve të tepërta.

 • Dita holandez agjërimi është i bazuar në përdorimin e aromatik dhe të gjitha mandarins tuaj të preferuar në çdo sasi dhe ujë mineral. Nëse pika nuk janë alergjik në këtë fryt, dietë përshtatet atij.
 • Gjatë shkarkimit mollë duhet të përdoren gjatë ditës 2 kg mollë. Mes snacks mund të pini një gotë ende ujë. 1 kg mollë mund të zëvendësohet litër nonfat kos.
 • Shkarkimit dietë në hikërror dhe kefir është që të përdorin këto dy produkte gjatë gjithë ditës.

Ushtrimi për të humbur peshë pas Vitit të Ri ^

Si të humbni peshë pas Vitit të Ri: stërvitje.

Pavarësisht nga një pushim të gjatë pas Vitit të Ri, ju përpiqeni të tërheqë veten së bashku dhe të regjistrohen në një palestër. Ju me siguri mund të bëni dhe në shtëpi, por mësimet me trajner do të jetë më efektive.

Ardhurit e rinj nuk duhet të ndjekin mësimet çdo ditë dhe të fillojnë të zbatimit ushtrim shumë i vështirë. Është e rëndësishme që trupi është mësuar të stresit, për këtë arsye, është e nevojshme për të rritur intensitetin e ushtrimeve gradualisht. Trajnimi duhet të kryhet tre herë në javë, të alternuara me ngarkesë të energjisë aerobe. Në prani të problemeve shëndetësore në vend preferojnë klasa kallanetykoy, yoga dhe përkul trupin.

Për të arritur rezultatin e dëshiruar, mos harroni ushtrimet në mëngjes. Nëse e keni blerë një abonim në palestër nuk është e mundur, i aftë dhe në shtëpi ushtrime, të cilat duhet të përfshijnë ushtrime për të gjitha grupet e muskujve.

Shtëpi stërvitje përbëhet nga:

 • 20 ulem-ups, nxjerr për të bërë ulem-ups, dhe frymëzim - është pozicionin e fillimit "këmbët gjerësi shpatullave larg."
 • Vër. Pozicion fillestar është e njëjtë. Së pari ju duhet për të bërë një anim në të djathtë, pastaj u largua. Numri i repetitions - 20 prirjet në çdo drejtim. Ky ushtrim do t'ju ndihmojë të hequr qafe yndyrë në bel.
 • Spin. Ju duhet të pranojnë pozicionin e shtrirë në shpinë, gjunjët mund të vënë në dysheme. Ju lutemi të bëjë 20 push-ups në dysheme.
 • Planck. Në pozicion të prirur duhet të mbajë një minutë. Gjatë kryerjes së shumë mirë strips muskujt e barkut.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Si për të humbur peshë për Vitin e Ri.

Procedurat e dobishme për humbje peshe efektive pas festimeve të Vitit të Ri ^

Të sjellë trupin në mënyrë që pas festave të ndihmojë procedurat që do të jenë jo vetëm të këndshme, por edhe të dobishme:

 • Banja me vajra esenciale dhe kripë deti mund të bëni çdo ditë. Është e rekomanduar për të thirrni një dush të plotë me ujë të ngrohtë, shtoni gjalpë dhe kripë, thith 10 minuta, fshij trupin me një peshqir dhe të aplikojnë një ilaç kundër celulitit.
 • Dush ose sauna - çdo 4 ditë.
 • Masazh do të jetë shumë efektive, veçanërisht në qoftë se ajo do të bëjë specialist.

Pas festimeve të gjata edhe yjet përballen me problemin e kg shtesë. Dhe, ndërsa ata sjellin veten në formë pas Vitit të Ri?

 • Natalia Ionov preferojnë të bëjnë yoga,
 • Natalia Vodianova fillon të angazhohet në drejtimin dhe not.
 • Yjet e Hollivudit të tillë si Kate Winslet dhe Anne Hathaway, preferojnë enët vegjetarian dhe perime.
 • Katie Holmes kalon ditët e agjërimit, duke përdorur çaj dhe fruta gjelbër salads. Këto sekrete ato duken verbuar edhe pas festave të Vitit të Ri.

Ne gjithashtu rekomandojmë shikojnë video - mësim "ushtrime të frymëmarrjes nga instruktor përkul Marina Korpan Trupit" për humbje peshe efektive bark disa centimetra në javë: