Si për të humbur peshë për Vitin e Ri


Lose peshë për Vitin e Ri - 5 kg në javë.

Ndoshta çdo vajzë e njohur për një situatë ku pak para Vitit të Ri ka një dëshirë të madhe për të humbur peshë dhe të ketë një parti në pamjen verbuar e Vitit të Ri.

Pas disa kilogramë hyrjes gjatë sezonit të vjeshtës nuk lejon të veshin veshje sexy dhe prishin disponimin këtë bukuroshe Vitit të Ri.

Ky artikull do të përshkruajë metodat më të mira për të zgjidhur problemin e humbjes së peshës për Vitin e Ri nga dietë efektive dhe dietë e duhur për ushtrime themelore që ju lejon për të sjellë trupin në formë për një afat të shkurtër.

Si për të humbur peshë për Vitin e Ri: zgjidhni dietë efektive ^


Gratë më të ndërgjegjshëm të fillojnë të planifikojnë pushimet e Vitit të Ri më parë dhe të paktën një muaj përpara festës fillojnë procesin e humbjes së peshës.

Dietë 30-ditor: humbjen e peshës për 3 - 5 kg në muaj para Vitit të Ri

Dietë të qetë për 30 ditë deri në Vitin e Ri nuk sjell dëm të trupit dhe mund të jetë shumë efektive pa dieta të rrepta dhe të aktivitetit të lodhshme fizike. Një dietë e duhur dhe ushtrim do të ndihmojë jo vetëm për të humbur peshë urryer, por rinovimin, do të shtojë energjinë dhe humor të gëzuar.

Në mënyrë që të ketë kohë për të humbur peshë për Vitin e Ri dhe për të arritur rezultatin e synuar, t'i përmbahen udhëzimeve të mëposhtme:

Regjistrohu për produkte të dorës së dytë.

 • Së pari, ju duhet për të eliminuar plotësisht nga mielli dietë nevojë dhe patate e ëmbël, misër dhe ushqime të tjera që përmbajnë sheqer.
 • Përveç kësaj, është e dëshirueshme për të kufizuar konsumin e produkteve të cilat kanë një kancerogjene dhe yndyrna. Këto produkte përfshijnë mish yndyrore, tymosur dhe ushqime të skuqura.
 • Nuk është e këshillueshme për të marrë të përfshirë në turshi të ndryshme se vonesa lëngjeve në trup dhe të ngadalësojë procesin e humbjes së peshës.
 • Është rreptësisht e ndaluar për të pirë sode dhe pijeve alkoolike, përveç për verë të kuqe të thatë në sasi të vogla.

I kushtoj vëmendje të produkteve të dobishme dhe përdorimin e tyre në sasi normale.

 • Nga produktet e autorizuara përfshijnë krunde misri, drithëra, oriz (me oriz ngjyrë kafe), hikërror, bizele, fruta dhe perime, dhe çokollatë e errët.
 • Yndyrna të dobishme gjenden në peshk, arra, kungull dhe farat e lulediellit, vajra bimore në dietë janë thelbësore.
 • Gjatë çdo dietë, duke përfshirë Vitin e Ri, ju duhet të pini shumë ujë (1.5 l në ditë).
 • Ajo është shumë e rekomanduar për të blerë në kompleksin multivitamin farmacisë, sepse disa vitamina të ndihmojë djegur dhjamin, rregullimin e sheqerit në gjak, të zvogëlojë oreksin.

Humbje peshe dietë për 2 javë para vitit të ri: minus 5 kg 14 ditë

Duke kujtuar figurën tërheqëse në Vitin e Ri 2 javë para festës, ju mund të zgjidhni një dietë e duhur me shumë opsionet e paraqitura në internet.

 • Opsione të mira për humbjen e peshës për Vitin e Ri 14 ditë mund të jetë dietë popullor japoneze, vezë, kripë dietë pa dhe përdorimin e kozmetikës të veçanta që prishet shtresa yndyrore.
 • Rekomandimet e përshkruara muaj hollim para Vitit të Ri, ju mund të shtoni ushqime të shpeshta në pjesë të vogla (të paktën 6 vakte në ditë).
 • Ju mund të provoni proteina-karbohidrate ndërrimin: 2 ditët e para janë vetëm ushqime proteinike, pas 2 - vetëm karbohidrate, atëherë për 2 ditë për të kombinuar proteinat dhe karbohidratet. Kohëzgjatja e këtij dietë 14 ditë.

Si të shpëtoj nga kg ekstra një javë para vitit të ri: minus 3 - 5 kg për 7 ditë

Për fat të keq, seksi drejtë kanë filluar të shqetësohen për kilogram shtesë vetëm një javë para festave të Vitit të Ri.

Ka shumë dieta të shpejtë që plotësisht të arsyeshme në kohë për të humbur peshë për Vitin e Ri. Ideal për të shpejtë humbje peshe kafe, proteina dhe grejpfrut, kos - kefir apo dietë hikërror. Ata me siguri ndihmuar të heqin qafe e 3 - 6 kg në javë, por pesha e humbur kthehet shumë shpejt, sidomos pas festave të Vitit të Ri.

Përveç kësaj, kur duke përdorur dieta të shpejta trupi ndjen stresin shtesë.

Si të shpejt të humbur peshë 1 ditë para vitit të ri: minus 2 kg në ditë

Natyrisht humbni peshë nga 5 kg në një afat kaq të shkurtër nuk ka gjasa, por mund të jetë një pastroj pak trupin dhe të shpëtoj prej 2 kg ekstra. Për ta bërë këtë, të përshtatshme të përkryer për agjërimin ditë kefir, ujë, oriz apo hikërror.

Humbje peshe efektive do të jetë gjithashtu një koktej të veçantë që është i përgatitur si më poshtë:

 • Ne kemi nevojë për të marrë një shishe ende ujë mineral (1.5 l), shtoni 20 g shkumës në ujë, një lugë piper i kuq dhe lëng limoni 8.
 • Çdo gjë që ju duhet të përzierje tërësisht dhe pirë gjatë gjithë ditës, duke përdorur një tub. Tube është e nevojshme në mënyrë që të mos prishin acid limon dhëmb smalt.
 • Hani kur duke përdorur një koktej nuk është e nevojshme, dhe unë nuk e bëjnë.

Ushtrimi për të humbur peshë para Vitit të Ri

Mos harroni të i kushtoj vëmendje të lëvizjes dhe aktivitetit fizik. Jo regjistruar domosdoshmërisht në palestër, ju mund të bëni palestër në shtëpi duke ndjekur këto ushtrime dhe duke ndjekur këto parime të dobishme të zhieni shëndetshme: shëtitje para gjumit, nuk e ngasin karrocë dhe ec, mos e përdorni ashensor dhe kështu me radhë AP.

Përveç kësaj, duke kryer ushtrime komplekse të përditshme të thjeshta për Vitin e Ri mund të arrijë rezultatin e dëshiruar.

 • Nxehet. Ju duhet të kryejë kokën rotacionit, atëherë armëve, hips, gjunjë dhe këmbët.
 • Run 20 prirjet në çdo drejtim.
 • Output 15 herë legen përpara, lodhje mollaqe.
 • Bëni 10 tilts përpara.
 • Kryen 25 squats.
 • A 10 push-ups.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë artikull Dimrit.

Si të mos për të fituar peshë, përmbushjen e Vitit të Ri: Këshilla dhe Secrets nutritionists ^

Siç e dini, në vendin tonë vakt Krishtlindjeve të zgjasë të paktën një javë. Një tavolina banket një shumë e ushqimeve të ndryshme, të shijshme dhe zakonisht shumë të lartë kalori. Nëse ju nuk ndiqni rregullat dhe udhëzimet, është e mundur për këtë kohë për të fituar 5 kg shtesë.

Si të mos për të fituar peshë ekstra gjatë festimeve të Vitit të Ri

Kështu, rregullat themelore të se si nuk shërohen për tryezën e Vitit të Ri:

 • Hani gjatë 31 Dhj pjesë të vogla. Mbi tryezë festive ngarkesës deri shumë më duan.
 • Para se vakt më të mirë për të pirë një gotë me ujë. Oreksi ulur kështu në mënyrë të konsiderueshme.
 • Advance blerë një droge që përmirëson tretjen, për shembull, mezim.
 • Provoni gjatë një vëmendje të paguajnë partiake jo vetëm për konsum të ushqimit. Më mirë të lëvizin më, valle, chat me të ftuar dhe të thjesht të gëzohen. Ka shumë lojra Krishtlindjeve, koncerte të ndryshme dhe transferimi, etj

Yjet e Hollivudit shprehu gjithashtu shqetësim rreth humbjes së peshës pas Vitit të Ri:

 • Për shembull, Jennifer Lopez me ijet e saj të rrumbullakosura, e cila rritet në vëllim pas pushimeve, para Vitit të Ri me shkrim për klasa Zumba apo vallet e Amerikës Latine.
 • Beyonce vërejtur gjatë festave rregullave të thjeshta: me ujë të pijshëm, është një pjatë e vogël dhe nuk ha tepër. Dhe ajo rregullisht merr pjesë në klasa në palestër.

Të shikoni prag tërheqëse Vitit të Ri, ju mendoni rreth saj paraprakisht në mënyrë që të mos dëmtojnë shëndetin, duke përdorur të shpejtë dietë humbje peshe ose uria.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: