Dietë kungull


Dietë Kungull ndihmon të humbni peshë, normalizes ujë - ekuilibër kripë dhe ul kolesterolin e keqe

Dietë Kungull është një alternativë e shkëlqyer për ata që duan të humbin peshë, por të dobishme, i përzemërt dhe e shijshme për të ngrënë. Ajo u ul me sukses shumë të famshëm - Margaret Thatcher, Sofia Loren, Catherine Deneuve dhe të tjerët.

A është e mundur për të humbur peshë nga baret ^


Sipas pronat e tyre të dobishme kungull i njomë ndër produktet më të njohura dhe të zakonshme dietetike. Ndër avantazhet e saj janë veçanërisht të vlefshme më poshtë:

 • Kalori shumë të ulët (vetëm 17 kalori në 100 gram fruta), kështu që në ditën që ju mund të hani 1.5 kilogramë produktit dhe nuk shërohen.
 • Hypoallergenic - bimore nuk përmban alergene, kështu që ushqimi që mund të sigurtë të gatuaj alergji dhe fëmijët.
 • Ai përmban shumë vitamina (A, B, C, niacin) dhe minerale (fosfor, kalium, kalcium, magnez, hekur, natrium, squfurit).
 • Ajo ul kolesterolin dhe normalizimin e ujit - ekuilibër kripë.
 • Great për celulitin luftarake.
 • Ndihmon për të trajtuar disa sëmundjet e stomakut, zorrëve, mëlçisë dhe fshikëz fshikëz e tëmthit, për shkak se ajo nuk përmban një sasi të tepruar të fibrave trashë dhe shkakton acarim të gastro - traktin e zorrëve.
 • Nga - të përmbajtjes së lartë të magnez dhe kalium dobishme në sëmundjet e zemrës.
 • Rekomandohet për diabet dietë dhe kardio - vaskulare sëmundjeve.

Lista e contraindications në këtë produkt është jashtëzakonisht i vogël i vogël - ajo nuk duhet të marrë ata të cilët vuajnë nga sekretim të dëmtuar e kaliumit dhe për të marrë njerëz të papërpunuara që vuajnë nga ulcerat dhe gastrit.

Për më të dobishme dhe efektive humbje peshe duke përdorur nutritionists kungull i njomë këshillojnë që të ndjekin disa rregulla të thjeshta:

 • Gjatë gatim enët nuk keni nevojë për të pastruar kungull i njomë nga lëkura, ashtu siç është në të zhvishem përmban substanca më të vlefshme (70 - 80%). Përveç kësaj, ajo nuk është e rekomanduar për të gatuaj, kuzhinier më të mirë në një kazan të dyfishtë, zierje ose çiban.
 • Një kusht i detyrueshëm për pubs dietë janë përdorur në ushqim vetëm në vezore e rinj, pasi ato përmbajnë shumë minerale dhe vitamina.
 • Mos harroni për ushqime proteinike të tilla si mish ligët kuq (viçi, mish qengji), pulave mishit të bardhë - (opcion do të jetë një gjoks pule i shkëlqyer që përmban një sasi të vogël të yndyrës), çdo peshk.
 • Ushqimi pjesë duhet të jetë e vogël, një maksimum prej 350 gram.
 • Ashtu si çdo sistem ngarkim tjetër, dietë kungull kërkon regjimit të pijshëm të rëndë - një ditë duhet të pini të paktën 1,5-2 litra ujë ose TEAS bimor pa sheqer.
 • Ne do të duhet të braktisin plotësisht trajton preferuar - miell, tymosur, kripë, sheqer dhe alkool.

Dietë Kungull: menu për 3 dhe 7 ditëve të ^

 

Ka tre dhe shtatë shkarkim paste.

Menu 3 ditë

Dita e parë

 • Mëngjesi: ju mund të bëni tavë në furrë dhe kërkon ndonjë lëng.
 • Dreka: supë perimesh; pule të ziera; Lëng perimesh.
 • Darka: mbushur kungull i njomë; gotë të ulët-yndyrë kos.

Dita e dytë

 • Mëngjesi: pancakes përshtatshme të përkryer, pa shtuar vaj; brewed u rrit.
 • Dreka: peshk me perime; uji.
 • Darka: kungull i njomë i zier me kërpudha; kefir.

Dita e tretë

 • Mëngjesi: i përsosur sallatë perimesh të freskëta, brewed u rrit.
 • Darka: supë kërpudha me përdorimin e kungull i njomë; çdo të lëngshme.
 • Darka: viçi me fasule; Lëng perimesh.

Menu për 7 ditë

Nëse rezultatet e humbjes së peshës në 3 ditë ju nuk ishin të kënaqur dhe të vendosur për të vazhduar dietën paste, të vazhdojë për të ngrënë nyzhchepodanomu menu.

Dita e katërt:

 • Mëngjesi: vezë të fërguara mund të jenë të përgatitur të dobishme; portokalli të freskët.
 • Dreka: merak; pule të ziera; lakër me juicers.
 • Darka: sallatë; kefir.

Dita e pestë:

 • Mëngjesi: kungull i njomë dhe qepë; Kos yndyrë të ulët.
 • Dreka: brokoli pjekur me kungull i njomë dhe peshk; ndonjë lëng.
 • Darka: supë dhe një gotë me ujë.

Dita e gjashtë

 • Mëngjesi: sallatë frutash mund të jenë të përgatitur me shtimin e një përbërës kryesor; çaj jeshil.
 • Dreka: mish pule me një lëndë; portokalli të freskët.
 • Darka: zier oriz dhe çaj.

Ditën e shtatë

 • Mëngjesi: fritters përshtatshme të përkryer të dobishme dhe e shijshme kungull i njomë të skuqura në një antypryharnoy pan; portokalli të freskët.
 • Dreka: viçi dhe një pjatë e dytë në furrë; kefir.
 • Darka: sallatë e fruta të freskëta dhe u rrit.

Ushqimi kungull havjar

Metodat për dietik kungull havjar është shumë popullor me humbjen e peshës, sepse ai ua mundëson peshë shumë të shijshme dhe të përzemërt humbur. Kohëzgjatja e 7 ditësh, rezultatet e humbje peshe - 4 - 5 kg në varësi të peshës fillestare.

Mostrës menunë e përditshme:

 • Mëngjesi: djathë yndyrë të ulët, paste kaproll;
 • Dreka: gjoks pule zier ose pjesë të peshkut, havjar;
 • Rostiçeri: fruta unsweetened nga çdo indeks të ulët glycemic;
 • Darka: qull Buckwheat pa vaj ose patate të ziera, vezë.
 • Gjatë ditës duhet të pini shumë lëngje - ujë dhe çaj jeshil pa sheqer.

Receta popullore dhe enët dietë kungull i njomë ^

Dietik recetë duke përdorur kungull i njomë ka shumë, sepse kjo perime shkon mirë me shumë ushqime - trangujve, karrota, bell peppers, lulelakër, pulave mishit të bardhë dhe drithëra të ndryshme.

Këtu janë disa recetave popullore dietë me kungull i njomë, përdorimi i të cilave është i garantuar për të ju ndihmojë të humbni peshë:

 • Për të përgatitur supë perimesh do të duhet: një karrota, piper, selino dhe kungull i njomë. Të gjitha perimet janë të prerë në kube dhe kuzhinier deri gatuar. Shërbyer supë kanaçe me shtimin e majdanoz ose borzilok. Provoni pjatë nedosalyvat.
 • Për Courgettes mbushur duhet të prerë atë në gjysmë dhe për të hequr tul. Nga tul mund të shtoni perime të ndryshme, llokoçis dhe të vënë në gjysmë. Pastaj përfundojë gjellë në petë dhe piqem në furrë.
 • Për të marrë një sallatë kastravec, piper dhe përbërës kryesor. Të gjithë ju duhet të prerë në kube dhe sezonin me një përzierje e majdanoz, djathë dhe kos.
 • Për të përgatitur pancakes nuk mund të bëjë pa kungull i njomë, hekura. Në këtë përzierje doni të shtoni një vezë, një miell pak thekër dhe 2 lugë sheqer. Pastaj të skuqura pancakes në antypryharnoy pan pa shtuar vaj.
 • Për të ngjitur viçat duhet qepë feta në shirita dhe karrota integruar. Ata duhet të jenë të skuqur lehtë në vaj perimesh. Perimet duhet të prerë në kube dhe vlim, pastaj shtoni karrota, qepë, domate dhe paste domate. Kur havjar është gati, ju vetëm duhet të shtoni pak kripë dhe piper i zi.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë rrushit artikull.

Rezultate, komente dhe mjekët paste hollë e dietës ^

Gjellë dietë e kungull i njomë është jo vetëm e shijshme, por edhe me rekord kalori të ulët, kështu që të hahet e tyre, ju lehtë mund të humbasin 4 kg në 7 ditë. Rezultatet e paste humbje peshe dietë nuk do të bëjë që ju prisni, por për të ruajtur rezultatet, është e rëndësishme për të shkuar me të.

Ju duhet për të rindërtuar dietën tuaj drejt një dietë të shëndetshme dhe më pak shpesh hani produkte të dëmshme. Përveç kësaj, ju duhet të hani shpesh (5-6 herë në ditë) për të mos sjellë veten në ndjenjat e urisë akute dhe të imponojë ushqimin në pjata të vogla.

Ekspertët rekomandojnë që të ulen në një program të tillë shkarkimit jo më shumë se shtatë ditë, pasi ajo nuk është plotësisht i balancuar dhe organizëm jetike dhe ushqyesve të tjera. Në internet ju mund të gjeni shumë komente pozitive në dietën paste, shumë njerëz të humbasin peshë të vërtetë si këtë metodë, për shkak se ajo është relativisht e lehtë për të kryer, e shijshme, e dobishme dhe absolutisht të sigurt.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: