Dietë italiane


Dietë italiane ndihmon të humbni deri në 8 kg dhe pastruar trupin e toksinave

Dietë italian nuk është vetëm një nga programet më popullore dhe efektive humbje peshe, por për shumë njerëz është një dietë e përditshme të ushqyerit e duhur.

Thelb, sekretet dhe italianët diete kombëtare ^


Në zemër të sistemit të energjisë italiane ditor është të hahet perime dhe gatim me kalori të ulët, duke i ndihmuar ata të jenë evropianët më të zbehta të tjera.

Dietë italian përfshin karakteristika të caktuara në aspektin e ushqimit - domethënë, përjashtimi nga menuja e ushqimit tymosur, salcice, proshutë, mish yndyrshëm, muffins, bukë dhe yndyrore të produkteve të bardha e qumështit dhe përfshirjen në dietën e përditshme mëposhtme produkt detyrueshme:

 •  Ushqim deti dhe peshk;
 •  Frutat Perimet;
 •  Vaj ulliri;
 •  Drithëra dhe fasule;
 •  Bukë me krunde dhe bukë;
 •  Prodhimet e qumështit të ulët yndyrë;
 •  Arra dhe erëza;
 •  Me ujë, çaj dhe lëngje.

Një tipar dallues i ushqimit italiane është respektimi i disa rregullave ngrënies të rëndësishme:

 •  Duhet të përtyp ngadalë dhe me kujdes;
 •  Shmangur overeating, duke marrë deri nga tabela pak të uritur, dhe jo të gjallë pak;
 •  Rreptësisht e ndaluar darkë;
 •  Përdorim të përditshëm ujë të pastër dhe të filtruar duhet të jetë 1.5 litra, por jo më pak;
 •  Kërkohet ushtrimi i mundshëm fizik.

Mangësitë dhe Anëshkrim në program dietë italiane atje, dhe përfitimet përfshijnë:

 •  Dietë plot minerale esenciale dhe multivitamina;
 •  A nuk e ndjeni uri dhe lodhje;
 •  Humbje peshe graduale nuk shkakton stres dhe dëme në trup.

Dietë italian: shumëllojshmëri menu dhe ^

Dietë italian për humbje peshe

Metoda diete italiane bazohet në tri faza kryesore:

 • shtatë fazë përgatitore,
 • tre humbje peshe,
 • dhe një shërim dy-ditore.

Faza e parë e teknikës italian që synon pastrimin e toksinave, të normalizuar metabolizmin dhe trajnimin e trupit në procesin e humbjes së peshës. Gjatë periudhës shtatë-ditore do të duhet të ndjekë një menu:

 • Mëngjesi: koktej frutash gjysmë filxhan pa yndyrë kos dhe 500 gram. çdo fruta dhe manaferrat në blender për të ulur;
 • Dreka: zier oriz 120 g 60 g pure (mollë apo kungull);
 • Darka: perime të ziera ose të zier - 500 g;
 • Me lëngjet lejohet TEAS bimor dhe ende ujë.

Faza e dytë e programit të Italisë humbje peshe enët siguron një reduktim në vëllimin dhe përmbajtjen kalori.

 • Mëngjesi: ëmbëlsirë Berry: boronica të freskëta ose të ngrira, një grusht bajame, kos yndyrë të ulët dhe drithëra - 150 g;
 • Dreka: spageti me perime dhe mish pule: 100 gram spageti zier vënë copëtuar në copa domate, bizele të njoma dhe një mish vezë pule 60g pak e bardhë trokas me erëza dhe barëra dhe në mënyrë të barabartë pour gjellë. Pastaj spërkat djathë në krye dhe vendin në furrë.
 • Darka: sallatë me pineapple dhe djathë, pineapple konservuar përzier me 100 g 60 g djathë, piper 300 g dhe 5 gjethet e marule. Përfunduar pjatë të plotësoni të ulët-yndyrë krem ​​kosi.

Periudha e tretë e shërimit e metodave italiane e humbje peshe duhet të përfshijë:

 • Mëngjesi: ëmbëlsirë kokrra të kuqe;
 • Dreka: gjoks pule me perime: 200 g gjirit leeks mbështjella dhe piqem në vaj ulliri. Garniturë shërbyer e perime gatuar ose të papërpunuara;
 • Darka: sallatë me pineapple dhe djathë.

Dietë faza italiane heq nga trupi jo vetëm toksina, por rreth pesë kilogramë shtesë.

Dietë italiane për të fituar peshë

Sistemi diete në Itali është projektuar, jo vetëm për humbje peshe, por edhe për të vendosur disa kg shtesë për ata që kanë nevojë. Pesë dietë e rekomanduar për të fituar peshë është si vijon:

Dita 1

 • Kafe në mëngjes, një grusht rrush të thatë, 2 vezë, perime sallatë me vaj dhe bimëve;
 • Dreka: ravioli, supë pule me patate, çaj, sallatë me piper i kuq dhe kastravec;
 • Rostiçeri: Fruit Cocktail 300 g, të njëjtin numër e manave, lëng frutash dhe kos;
 • Dumplings darkë 200 g, 4 biskota tërshërë, pije domate.

Dita 2

 • Kafe në mëngjes, një kos të vogël me arra pyjore, thekon misri dhe qumësht 100 g;
 • Dreka: supë mish - petë, çaj, një çift i mandarina, fasule me mish viçi 100 g;
 • Rostiçeri: kos, një grusht rrush të thatë;
 • Darka: një bar i qumësht me çokollatë, lëng, disa sanduiçe me djathë, perime dhe mish pule.

Dita 3

 • Mëngjesit: vezë të fërguara me domate, fetë bukë me shalqi, majonezë dhe proshutë, kafe;
 • Darka: dardhë, çaj, një fetë bukë, pjesë skuqur mish pule supë - petë;
 • Rostiçeri: një gotë kos me prunes dhe arra;
 • Darka: kotëletë Mish, pure patate, disa sanduiçe me kastravec dhe sprats, pije frutash.

Dita 4

 • Mëngjes: ravioli, 5 kumbulla, kafe, duke i shërbyer sallatë me domate, radishes, kastravec dhe të gjelbër;
 • Dreka: supë pule - petë, mollë e kuqe, sallatë perime, çaj, marmelatë;
 • Mesditë: një pjesë e vogël e djathë me banane, një grusht rrush të thatë apo kajsi të thata, manaferrat dhe biskota grimcuar;
 • Darka: mish pule, një fetë e pica dhe lëng domate.

Dita 5

 • Kafe në mëngjes, një pjesë e spageti me mish;
 • Dreka: fetë e pica, një sallatë e sheqerit nga karrota, kajsi dhe mollë, çaj dhe 50 g djathë;
 • Rostiçeri: pije qumësht me arra;
 • Darka: Turqia, pjekur me spageti, fetë bukë, lëng domate dhe mollë.

Flutur dietë italiane

Italian flutur metodë dietë në gjashtë ditë ndihmon pastruar trupin të përkryer, të humbasin peshë në 8 kg trupit të shtoni hijeshi, hir dhe lehtësi.

 • Në mëngjes duhet të fillojë me ndonjë ushqim të propozuar për të zgjedhur nga: një palë e portokall, manaferrat qelqi, disa feta viçi i zier me domate, bunches e rrushit ose filxhan kos me bajame.
 • Për drekë, e rekomanduar enët për të zgjedhur në vijim: një pjesë e oriz i gatuar dhe vezë; Mish fileto gjoksi zier me perime - 200 g; 100 g mish pule e pjekur në petë me djathë "lloj djathi", piper zile dhe marule; Fasule të ziera asparagus me ullinj - 200 g; sallatë frutash; pjesë e spageti me ketchup.
 • Vakt mbrëmje përfundon gjysma pineapple, mollë të kuqe ose peshk 100g fileto mëdha në furrë.

Italian Sofia Loren Ushqimi

Teknika tre-ditore diete e famshme aktorja italiane Sofia Loren balancuar, të ulët kalori, lehtë për të kryer dhe të ndihmojë në uljen e peshës deri në 2 kg.

 • Thelbi i ushqimit yll filmi është konsumuar vezë të ziera për mëngjesin me lëng portokalli ose një filxhan drithëra me qumësht.
 • Në vakt të përditshme përbëhet nga sallatë me një fetë e gjeldeti ose pulë apo djathë me filxhan fruta.
 • Vakt mbrëmje - mollë, dardhë apo palë bukuroshe.

Dietë italisht 40 40 30

Pesha humbje metodë 40 40 30 Mendja dietë vijim:

 • Ushqim i veçantë si një përqindje e ditës - domethënë, 40% karbohidratet (patate, drithëra, produkte miell), 40% proteina (vezët, peshk dhe mish) dhe 30% e ushqimit neutral (perime, barëra dhe fruta).
 • Kushti kryesor - të ngrënë pesë herë në ditë dhe nuk përzihen karbohidratet dhe proteinat.
 • Megjithatë, ato mund të kombinohen me një ushqim neutral.

Në këtë mënyrë ushqim diete humbur peshë në një sasi javë për 3 kg.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Mushroom dietë.

Shqyrton dhe të rezultojë në humbje peshe dietë italiane ^

Rezultatet e dietë italian është mjaft premtuese:

 • Shkarkimi graduale e peshë të tepërt prej 2 kg dhe më lart;
 • Forcimi i imunitetit;
 • Normalizimi i sistemit të tretjes;
 • Të përshpejtojë metabolizmin;
 • Përmirësimi gjendjen e lëkurës, e flokëve dhe thonjtë.

Menjëherë pas dalja e dietë italian parashikon një rritje graduale në përmbajtje yndyrë e ushqimit dhe menynë përfshijnë drithëra, supave dhe mish. Që metoda dietë italiane nuk shkakton dëm, ajo mund të përsëritet një muaj më vonë.

Rishikimet e dietës italiane humbni peshë përgjithësisht pozitiv. Por mjekët nuk janë aq të favorshme për një reduktim të tillë të mprehtë në dietë të proteinave dhe kalorive, pasi kjo mund të zvogëlojë peshën nëpër masë të muskujve, nuk yndyrë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: