Dietë zigzag


Zigzag - dietë do të ndihmojë disa muaj për të hequr 10 kilogramë yndyrë

Dietë zigzag ose detyrë karbohidrate program zënë në popullaritet pothuajse të gjitha teknikave moderne për humbje peshe.

Fillimisht zigzag program përdoret ekskluzivisht bodybuilders për shkak se ajo mund të ndihmojë ata që të heqë peshë pa shkatërrimin e muskujve. Përveç kësaj, atletët gjithmonë ndjeu një hov të energjisë dhe forcës.

Thelbi i hollim sistemit zyґzaґopodibnoyi ^


Dietë Autori zigzag është një shkencëtar gjerman Karl Noord. Nutritionists, karakteristika shqyrton zigzag teknikë, vlerësuar atë dhe u kthye në mënyrë që ajo ka ndihmuar njerëzit e zakonshëm për të humbur peshë pa probleme.

Thelbi i teknikës zigzag konsiston në ndërrimin e karbohidrateve, të cilat janë të hollë konsumojnë, ju së pari duhet për të minimizuar futje karbohidrate, trupi pastaj shkarko ato, dhe pastaj ndiqni ushqyerit bilancit. Me këtë ushqim përmirëson proceset metabolike në trup.

Zigzag - program hollim zgjat 1 deri në 2 muaj. Kjo periudhë është e ndarë në cikle e 4 ditë secila.

 • Dy ditët e para të nyzkouhlevodnye ciklit, që reduktuar futje karbohidrate në 0,5 gram në 1 kg dhe konsumit të proteinave është rritur në 3.4 gram. Këto ditë furnizimin e glycogen është shpenzuar, është shpenzuar me të dhe yndyrë. Deri në fund të ditës së dytë të glycogen në trup është i pranishëm, dhe yndyrë është përdorur si lëndë djegëse.
 • Në ditën e tretë e ushqimit është duke ndryshuar në mënyrë dramatike: karbohidratet - 05,06 gram proteina - 1 gram. Konsumi i karbohidrateve rrit ndjeshëm, trupi që nuk është përdorur për zhvillime të tilla, vazhdon të prishen yndyrë dhe, në të njëjtën kohë, të grumbulluar glycogen në mëlçi dhe muskujt.
 • E katërta zigzag ditë dietë të ekuilibruar: numri i karbohidrateve dhe proteinave të përdorura - 2-2.5 gram. Kjo ditë është e nevojshme të plotësoj plotësisht glycogen.

Metoda dietik zigzag ka avantazhet e pamohueshme:

 • Për shkak të përdorimit të një shumëllojshmëri të produkteve që përmbajnë proteina dhe karbohidratet, një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë.
 • Karbohidratet janë trupi merr në dietë shumën e përcaktuar, nuk lejojnë trupit për të përdorur muskujt për energji. Proceset metabolike në trup janë përshpejtuar, jo të ngrira si në të ulët-programet për humbje peshe.
 • Dietë është e ndryshme, kështu që duke u përdorur për dietë monoton e organizmit ndodh.
 • Dietë zigzag është shumë e lehtë për t'u përdorur: ajo është e lehtë për të filluar dhe një fund pa dëm për shëndetin. Në terma psikologjike është ideale, pasi ajo lejon për të përdorur produkte të ndryshme.
 • Gjatë peshës humbje të lejuara dhe të rekomanduara stërvitje intensive.
 • Teknika zigzag lejon urryer për të humbur peshë në një kohë relativisht të shkurtër.

Në sajë të një dietë të ekuilibruar, metodë dietë zigzag është i përshtatshëm për pothuajse këdo që dëshiron për të humbur peshë në mënyrë efektive pa shkaktuar lëndime. Por, si çdo metodologji tjetër, dietë zigzag ka contraindications. Ajo është e kundërindikuar për njerëzit:

 •  me sëmundje kronike;
 •  Sëmundjet e veshkave dhe pankreasit;
 •  me metabolizmin problematike.

Zigzag Kalori Ushqimi: menu Shembull për 4 ditë ^

Dietë zigzag për disa ditë Noordenu merr reduktimin maksimal në dietë e produkteve të caktuara. Por me sukses të humbur peshë, ju duhet të duhet të bëjë menu zigzag.

Është e pamundur në ditët e bardha janë vetëm vezë dhe mish, dhe karbohidratet - një cookie. Është e rëndësishme për të ngrënë sa më shumë ushqime si trupi ka nevojë për shëndet të mirë. Llogaritur sasinë e proteinave dhe karbohidrateve mund të bazuar në peshë pika. Peshon 60 ditë kg proteina për të ngrënë 180 gram proteina (60 kg * 3 g) dhe 60 g karbohidratet.

Për lehtësinë tuaj, ju mund të përdorni një meny përafërt zigzag, por varësisht nga zakonet, karakteristikat dhe avantazhet, ajo mund të ndryshohet. Çdo ditë për të ngrënë 3 herë në ditë në rreth të njëjtën kohë.

Dita 1.2 - nyzkouhlevodnye

 • Mëngjesi do të jetë më e mirë sallatë perime, djathë të ulët yndyrë dhe vezë. Perimet nekrohmalysti zgjidhje më të mirë, pra të shmangur të hahet patate, kungull, karrota, rrepkë, kungull i njomë, etj Nga perimet nekrahmalistym përfshijnë: majdanoz, kopër, selino, panxhar. Rrepkë, lakër, prej trangujve, hudhër, bizele dhe të tjerët.
 • Menu drekë mund të përbëhet nga pule zier, fasule të ziera ose perime të tjera.
 • Për darkë, është e rekomandueshme që të gatuaj peshk me sallatë perimesh. Plotësoni salads lejuar lugë vaj perimesh.

Dita 3 - vysokouhlevodnyy

 • Në këtë ditë cikël dieting zigzag, përkatësisht në mëngjes, ju mund të kënaq bollgur, duke shtuar rrush qull, dhe një pjesë e tërë grurit.
 • Dreka është e përzemërt e mjaftueshme në qoftë se për të përgatitur një filxhan çdo lloj oriz dhe hani atë me pak sheqer zier pule dhe një sallatë të lehta me perime.
 • Darka mund të përbëhet nga makarona nga grurit durum, salcë salcë të ulët yndyrë.

Dita 4 - marrja normale e karbohidrateve

 • Mëngjesi zigzag cikël dita e fundit mund të përbëhet nga bollgur me rrush të thatë, si një ditë më parë, por bukë mund të zëvendësojë një pjesë të djathë skremuar.
 • Për drekë, hani kryesisht duke i shërbyer të oriz i gatuar me pule dhe sallatë pranverë. Pjesë të mishit dhe perimeve enët duhet të jetë rreth të barabartë.
 • Darka mund të jetë, duke pasur peshk përgatitur, sallatë, të prerë disa feta bukë miell i pasitur. Peshku mund të gatuaj ose piqem në furrë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni strip dietë artikull. 

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietë zihzahovyy ^

Rezultatet e zigzag dietë të madhe, sepse disa muaj në fakt të humbni 10 kg mbipeshë. Nutritionists referohen zigzag - sistemi i furnizimit me energji elektrike është pozitiv, sepse ajo nuk e dëmton trupin, e cila është e mundur për shkak të humbjes së ngadaltë në peshë dhe dietë të shkëlqyer. Në varësi të asaj që një person dëshiron për të humbur ose fituar peshë, duke ndryshuar vetëm menu.

Atletët pozitive reagime, yjet dhe njerëzit e thjeshtë tregojnë efektivitetin e saj të mirë dhe të tolerancës. Programi zigzag ndryshon pak nga dieta e zakonshme të gjithë, në bazë të saj duhet vetëm të eliminojnë produktet e dëmshme.

Vëzhgoni dietë zigzag lejuar gjatë gjithë jetës, modifikoni dhe të rregullojë veten. Pas një ndërprerjeje të gjatë në programin zyґzaґopodibnoyi mund të kthehen. Zigzag Ushqimi - një mundësi e madhe për njerëzit që aspirojnë për një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të duan që të ketë një trup të përsosur. Ky apel personal nuk është shoqëruar me përkeqësimin e shëndetit fizik dhe psikologjik.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: