Zhyroszhyhayuschaya dietë


Zhyroszhyhayuschaya dietë ndihmon të humbni deri në 5 kg në javë dhe për të zvogëluar volumin

Zhyroszhyhayuschaya dietë - një shtatë-ditore program i lehtë humbje peshe që ka për qëllim për të reduktuar ndjeshëm peshë të tepërt.

Në varësi të përputhje të plotë zhyroszhyhayuschey program diete për shtatë ditë ju të përkryer mund të tërheq trupin dhe t'i jepte harmoni, gjeni një bel grenzë dhe muskujt elastike.

Thelbi dhe karakteristika për hollim dietë zhyroszhyhayuschey ^


Dietë Thelbi zhyroszhyhayuschey është vendosur në një produkteve të ulët-kalori, të ndarë në tri grupe: fruta dhe perime, karbohidrate dhe ushqime proteinike. Procesi i humbje peshe efektive varet nga faktoret e mëposhtme:

 • Të përfshira në produktet dietë nuk kontribuojnë për të fituar peshë;
 • Në tretje e proteinave të konsumuar në trup më shumë energji se sa është e nevojshme, dhe pastaj fillon konsumin e rezervave të brendshme në formën e yndyrë trupit;
 • Qumësht i thartuar, prodhimet e qumështit të ndihmojë në përmirësimin e sistemit të tretjes, japin trupit me kalcium, forcon indet e kockave dhe kaltsytryol hormon, qelizat prynuzhdayuschym prishen yndyrna të dëmshme;
 • Fibër diete të përfshira në perimet me fruta, promovon spastrimit aktive zorrë.

Në aplikimin dietë zhyroszhyhayuschey kërkuar respektimin e rreptë të rregullave të mëposhtme:

 • Mëngjes dhe në mbrëmje vakt duhet të përfshijë proteina, fruta ose perime, dhe për drekë dhe rostiçeri pasdite duhet të shtohet në një pjesë të karbohidrateve;
 • Merrni e nevojshme për të dy litra lëng në një çaj jeshil dhe bimor ose ujë gazuara;
 • Mëngjesi duhet të fillojë vetëm pas filxhan të lëngshme një orë;
 • Enët e nxehtë duhet të jetë zier, steamed ose të ziera.

Lista e proteinave dietik janë:

 • Peshku apo ushqim deti 170-200 gr .;
 • Viçi, pule, proshutë 130-200 gr .;
 • Një çift i vezëve dhe djathë 60-80 dhjetor .;
 • Acidi laktik, pije qumësht në 120 ml, por plotëson atyre pjesën e katit të një proteine;
 • Arra 30 oz.

Produktet e hidrokarbureve zhyroszhyhayuschey dietë:

 •  Lakra, lakër zier misër, hikërror, oriz, makarona, thjerrëzat, bizele apo pure patatesh - nga 100 në 200 gr .;
 • Një copë bukë thekre.

Fruta - zhyroszhyhayuschye perime Produkte:

 • Fruta të thata 60-100 gr .;
 • Manaferrat, fruta e 200-250 gr .;
 • Sallatë perimesh 300-400 gr .;
 • Nga ky grup eliminuar fasule, patate, misër, rrush dhe banane.

Programi Zhyroszhyhayuschaya ka aspektet e mëposhtme pozitive:

 • Javën respektimi zhyroszhyhayuschey dietë e madhe reduktuar peshën më shumë se 5 kg;
 • Rrit metabolizmin dhe metabolizmin;
 • Zorrë pastrohen në mënyrë të përkryer e kripërave, helme, toksina dhe substancave të tjera toksike.

Megjithatë, metoda e përdorur zhyroszhyhayuschyh është e kundërindikuar në sëmundje të veshkave. Tipari kryesor zhyroszhyhayuschey humbje peshe dietë është se ajo nuk është një menu të rreptë, ju mund të tërheqë në të.

Zhyroszhyhayuschaya humbje peshe dietë: Menu dhe karakteristika ^


Zhyroszhyhayuschaya dietë për gratë

Dietë Zhyroszhyhayuschyy në ditë për femrat është afërsisht si vijon:

 • Mëngjes: zier pule, kos, karrota - sallatë molle, gjysmë grejpfrut;
 • Dreka: djathë, fruta, makarona me djathë integruar;
 • Dreka: sallatë me vezë të ziera, kalli misri dhe molla;
 • Mbrëmje: ziera lëng pule - sallatë frutash.

Zhyroszhyhayuschaya dietë për meshkujt

Kohët e fundit, njerëzit filluan të paguajnë më shumë vëmendje për të peshës dhe shëndetin e tyre. Për të humbur peshë, duke përmirësuar pamjen e tyre, ata fillojnë të dietë apo të shikojnë dietën tuaj. Kjo teknikë i lejon burrat zhyroszhyhayuschaya për një periudhë të vogël të kohës në mënyrë të përkryer për të humbur peshë të tepërt trupore.

Shembull menu zhyroszhyhayuschey metodat dietë për burrat:

 • Mëngjesi: viçi i zier, buding kungull;
 • Dreka: makarona me peshk, bukë thekre, sallatë perimesh;
 • Rostiçeri: lakër deti, kos me copa pjeshke,
 • Darka: merak perime me mish lope, lëng pineapple.

Zhyroszhyhayuschaya dietë për atletët

Ushqim Zhyroszhyhayuschee diete për atletët përmban më shumë proteina dhe produkteve më pak karbohidrate. Për një rezultat më efektiv duhet të përfshihen në menu dietë kokosit naftës, spinaq dhe bollgur.

Menu mostër për njerëzit sportive:

 • Mëngjesi: lëng Berry, një çift e vezëve, sallatë lakër me spinaq;
 • Dreka: kos, mollë;
 • Dreka: bollgur, peshku, lëng molle;
 • Dreka: sallatë peshk, një fetë bukë, pije pineapple;
 • Darka: apple - lëng pineapple, grejpfrut, karkaleca ziera.

Zhyroszhyhayuschaya dietë për vajzat

Metoda Zhyroszhyhayuschaya është ideale, jo vetëm për gratë më të pjekur, burrat apo atletët, por edhe për vajzat e reja. Mbi të gjitha, dieta e të rinjve ishin më të fortifikuar dhe e dobishme.

Racion vlerësuar për vajzat:

 • Mëngjesi: Lëng portokalli, alga deti, kos;
 • Dreka: karkaleca ziera me oriz, sallatë me pineapple dhe pjepër;
 • Dreka: djathë, mollë - sallatë misri;
 • Darka: peshk të zier, grejpfrut.

Zhyroszhyhayuschaya dietë për stomakun

Zhyroszhyhayuschaya dietë për stomakun jep qartë dhe dietë tjetër vakt në ditë:

 • Të ketë mëngjes duhet disa orë gjumë;
 • Grejpfrut dhe agrume - zhiroszhihateli kryesore që duhet të përfshihen në dietën e përditshme.

Receta Zhyroszhyhayuschye

Customize dietë menu duke përdorur enët zhyroszhyhayuschyh:

Apple sallatë me selino

 • Rrënjë selino dhe molle kalojë nëpër rende vogël 1: 3,
 • të shtoni një gotë me pije laktik.

Apple - sallatë pineapple

 • Pineapple dhe mollë larë, lëvore dhe prerë në kube dhe selino në feta hollë.
 • Pastaj përzierje është gati veshur kos dietetike.

Mint - koktej limon

 • Në 100 ml ujë të valë, shtoni karamele mente shtatë degë, kivi, fetë limoni dhe mjaltë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin dietë për meshkujt.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietë zhyroszhyhayuschey ^

Rezultatet zhyroszhyhayuschey dietë mahnitëse - vetëm një javë për të humbur peshë peshë është ulur me më shumë se pesë kilogramë dhe të reduktuar ndjeshëm volumin e trupit. Moved këtë metodë e humbjes së peshës shpejtë shumë lehtë, pa pasoja dhe simptoma të pakëndshme. Menjëherë pas dietë dalje zhyroszhyhayuschey përfshin hapat e mëposhtëm:

 • Dietë ditore duhet të jenë të moderuar dhe të pjesshëm - nga 4 deri 6 herë;
 • Duhet të jetë ushtrim i pranishëm;
 • Është e nevojshme për të kufizuar ushqimet yndyrore dhe ëmbëlsirat. Një dëshirë të fortë për të lejohet për të ngrënë këtë ushqim, por jo më vonë se ora 12.

Opinionet dietë zhyroszhyhayuschey hollë në mesin e shumë grave dhe burrave si pozitive për dietë dhe rezultatin. Nutritionists karakterizojnë këtë teknikë nga të dy anët:

 • Dietë të ekuilibruar pasuruar me proteina, minerale, fibra dhe vitamina - pozitive;
 • Negative - Mungesa e plotë e yndyrë do të çojë në sëmundje të brendshme.

Bazuar në mendimin e nutritionists, dietë dhe rezultatet e sistemit të furnizimit me energji elektrike, kjo mund të aplikojnë dy herë në vit.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: