Zhyroszhyhayuschaya dietë grejpfrut


Diets në mënyrë aktive përdorin grejpfrut djegur dhjamin

Grejpfrut Ushqimi i referohet kategorisë së mënyrat më popullore dhe efektive të shpejtë dhe të besueshëm humbje peshe. Kjo është e mundur për shkak të zhyrospalyuyuchym unike dhe pronat antioxidant e frutave grejpfrut që ndihmon aktivisht zvogëluar shumë yje vendas dhe të huaj - Madonna, Sofia Loren, Anita Tsoi, Daria Dontsova dhe shumë të tjerë.

Çfarë është Efikasiteti dhe Kundërindikimet dietë grejpfrut ^


Grejpfrut zgjedhje si bazë e ushqimit nuk është e rastësishme, pasi kjo mrekulli - kalori fruta (vetëm 35 kalori në 100 gram produkt tul) është një antioksidant i shkëlqyer natyror (ngadalëson plakjen, përmirëson gjendjen e lëkurës dhe ul nivelet e gjakut të kolesterolit të keq) si dhe burim i shumë vitamina esenciale (C, B, D, R. A), elemente (kalium, magnez, kalcium, fosfor, natrium, hekur), fibra, vajra esenciale dhe acide organike të përshpejtuar metabolizmin dhe për të përmirësuar procesin e të mësuarit të gjetur ushqim.

Nutritionists këshillojnë të hahet kryesisht fruta me një lëkurë me shkëlqim dhe të mishit të kuq - se ajo është e kuqe, më shumë antioksidantë ai përmban. Ajo nuk duhet të neglizhohet dhe mezhdolkovymi muret tejdukshëm, pavarësisht nga fakti se ne jemi të përdoren për të hequr ato - për të dhënë atyre frutave shije të veçantë të hidhur.

Për më tepër, ajo ndarëse të luajë një rol të madh në procesin e "pohudatelnoy", pasi ato përmbajnë kimike - flavanoyid quajtur Naringenin, e cila ka një pronë të fortë choleretic që shkakton mëlçisë për të thyer komplekse nga yndyrna ushqimore dhe grumbullojnë ata. Narinhenin ka një pronë të veçantë të pengojnë veprimin e enzimeve të prishen yndyrë, mos i lejuar ata për të asimiluar nga trupi.

Sipas një studimi nga shkencëtarët amerikanë, madje edhe përfshirjen e thjeshtë në një dietë konstante e grejpfrut (duke ruajtur zakonet e vjetra gastronomike) lejuar pjesëmarrësit të eksperimentojnë për të humbur 5 kg yndyrë në 12 javë. Dhe përdorimi i të gjitha palë e grimcave pas çdo vakt dobësuar në mënyrë të konsiderueshme nga uria dhe rrit metabolizmin yndyrë.

Përkundër faktit se grejpfrut është një burim i ushqyesve, ajo duhet të merret me kujdes të madh. Pra, nuk e rekomandojmë përdorimin e dietë grejpfrut në qoftë se ju jeni alergjik ndaj agrume, ulçerë stomakut, për urth, gastrit, kolit, hepatiti, cholecystitis, hipertension, sëmundje të veshkave, mëlçisë, tëmthit dhe pankreasit.

Përveç kësaj, në qoftë se ju jeni duke marrë ndonjë - janë droga, nuk të marrin ato me lëng grejpfrut, e cila mund të rrisë ndjeshëm thithjen e drogës në zorrë, provokojnë shumë efekte anësore dhe shkaktojnë helmim - për mbidozë. Veçanërisht e rrezikshme për të pirë atyre antihistamines, hormonale, barnave antivirale, antibiotikët, dhe për trajtimin e hipertensionit dhe kardio - vaskulare sëmundjeve.

Grejpfrut Ushqimi për humbje peshe në 3 ditë ^

Përkundër faktit se grejpfrut është një produkt diete me një indeks të ulët glycemic, ajo e pasur "vitaminë" Përbërja e mirë ndihmon të rivendosur fuqinë dhe energjinë e transferuar mjaft e lehtë. Varieteteve grejpfrut Ushqimi për tri ditë, ka shumë, ne ju sugjerojmë të provoni versionin klasik menu shembullore, ju mund të përshtateni dhe të plotësojë për simpati tuaj.

Kërkesat themelore për zhvillimin e dietë - përjashtimi i plotë i sheqer, kripë, erëza dhe salcat (përveç piper i kuq) dhe konsumi i mishit dhe peshkut vetëm varieteteve meatless. Tea brewed brishtë, por kafe gatuaj direkt para vakt. Përveç kësaj, çdo vakt pa ndryshim të filloni me përdorimin e grejpfrut (në mënyrë të shpejtë vjen një ndjenjë të ngopjes), dhe pastaj të hani pjesën tjetër.

Mostër dietë menu grejpfrut në datën

Dita e parë

 • Mëngjesi -? grejpfrut (lëng ose të freskëta), 50 m nga proshutë ligët, çaj të dobët të gjelbër pa sheqer;
 • Dreka -? hreypf, një sallatë me perime të gjelbër nekrahmalistyh (domate, tranguj, lakër) me lëng limoni, çaj ose kafe.
 • Darka -? hreypf., 150 m të mishit të zier (mund të jetë i pjekur në skarë), sallatë jeshile dhe çaj.

Dita e dytë

 • Mëngjesi -? hreypf. (Ose lëng të freskët prej tij), 2 vezë të ziera, kafe brewed fllad ose çaj jeshil;
 • Dreka -? hreypf, 50 g varieteteve djathë yndyrë të ulët.
 • Darka -? hreypf. 200 zier ose i pjekur në skarë peshk, sallatë jeshile me lëng limoni, një copë bukë të zezë apo gri.

Dita e tretë

 • Mëngjesi -? hreypfr., 2 tbsp. l. bollgur me rrush të thatë ose granola, 3 arra (përveç kikirikë), 4 tbsp kos (të ulët-yndyrë);
 • Dreka -? hreypfr, supë ose perime supë, krisur 2.;
 • Darka -? hreypfr. 200m pule gatuar, 2 domate të pjekura, çaj ose kafe.

Veza - qitros Ushqimi Menu ^

Veza - dietë grejpfrut, sipas shumë mendimeve të humbur peshë, të ruajtur mjaft e vështirë, por nëse keni nevojë urgjentisht për të humbur peshë në afat të shkurtër, ose për të gjithë - kjo është një ngjarje e rëndësishme, ajo është thjesht i pazëvendësueshëm. Përveç kësaj, ajo është e rekomanduar që të zbatohet vetëm për ata që e duan vezë dhe grejpfrut, ose ju mund të vështirë të duroni deri në fund dietë aq monoton.

Menu vezë - qitros dietë për 3 ditë

Për tri ditë, zakonisht e qëndrueshme është 1,5-2 kg peshë të tepërt.

 • Mëngjesi -? hreypfr, 1 vezë të zier, 1 fetë bukë të zezë apo gri, çaj pa sheqer ose kafe.
 • Dreka -? . hreypfr, 2 vezë, kafe ose çaj pa sheqer;
 • Darka -? hreypfr., 2 vezë të ziera fort, 1 filxhan çaj me limon.

Menu vezë - qitros 7 ditë

Veza - dietë grejpfrut për një javë është alternativa më të rrepta dhe uniforme, por edhe më efektive - për çdo ditë e humbjes së peshës është 1 kilogram peshë.

Dietë e përditshme përfshin 7 vezë të ziera e vështirë dhe grejpfrut 7 mesatare. Dhe asgjë më shumë! Nëse ju nuk mund të hani sa më shumë fruta kosi dhe duan për të reduktuar dietë, të zvogëlojë përqindjen e numrit të vezëve, që është, përqindja e frutave dhe vezë duhet të mbeten të pandryshuara (1: 1).

Në mes të ngrënies, pini ujë më shumë konvencionale filtruar (te pakten 2 - litra në ditë) - kjo ndihmon për të përballuar me urinë dhe pastrohen në mënyrë më efikase e toksinave dhe toksina gastro - traktin e zorrëve.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë mjaltë.

Prodhimi dhe rezultatet ^

Nëse dietë ju ka rënë më pak se sa pritej duke lexuar komente në internet, mos u bëni merak, shumë varet nga karakteristikat individuale fiziologjike të organizmit. Nëse dikush - se nga shokët tuaj të humbur një javë më shumë se 10 kilogram, ajo është zhdukur mundshme nga uji trupi tepërt, jo yndyrë. Prandaj, ky shpat do fatkeqësisht jetëshkurtër. Ndryshe nga shumë programe të tjera për humbje peshe, proteina - dietë perime është grejpfrut është yndyrë, nuk e muskujve dhe ujë.

Nutritionists dhe do të argumentojnë se ne nuk duhet të përpiqemi për të humbur peshë më shumë se 4 kg në javë - me përjashtim të asaj humbje peshe dramatike është shumë e rrezikshme për shëndetin, ajo është pothuajse e pamundur. Për të provuar pafajësinë e tij, ata çojnë një llogaritje të thjeshtë dhe mjaft logjike aritmetike, gjyqtari për veten tuaj.

Çdo kilogram yndyrë përmban rreth 8000 kcal tonë. Edhe në qoftë se absolutisht nuk ka ushqim në ushtrimin mesatare prej 2500 kalorive në javë për të humbur më shumë se 4 kilogram (stresi, yndyrë, jo të ujit dhe muskujve) është thjesht joreale. Për të rritur efektivitetin e humbjes së peshës rekomanduar për të lidhur klasat moderuar stërvitje dhe duke ecur sportive qetë.

Duhet shtuar se pas programit dietë grejpfrut duhet të jenë të qetë dhe gradual, në qoftë se ju doni të ruani përgjithmonë rezultatet. Mos u mundoni të më në fund - e ot'estsya dhe në çdo rast jo ligët në ushqime të lartë kalori. Treat ushqim me sens të përbashkët dhe nuk e tejkalojnë dietën e përditshme e më shumë se 1500 - 2000 kcal. Mos harroni, ne nuk jetojmë për të ngrënë, por hanë për të jetuar.

Përveç kësaj, gjatë hollim stomak ulur ndjeshëm në madhësi dhe mbushje për ju nuk do të duhet ish sasinë e ushqimit. Provoni një fort fituar vkorenyty gjatë hollim aftësi të dobishme - hani shpesh, rregullisht dhe gradualisht; Mos te trupezuar me mbeshtjelljen një vakt të rëndë dhe nuk e zgjas stomak; nuk ha tepër dhe të numëruar numrin e kalorive të përdorura; Daily pirë një sasi të mjaftueshme të ujit të pastër dhe të jetë fizikisht aktiv.
Shih clip edhe informativ video e pronave unike e grejpfrut dhe dobitë e tij për shëndetin dhe jetëgjatësinë: