Liquid Diet


Dietë të lëngshme ndihmoi Angelina Jolie vënë veten në formë pas lindjes së fëmijës

Liquid Diet - një mënyrë e madhe për të lejuar për një - dy javë pa uria dhimbshme hiqni kilogramë shtesë, krejtësisht të pastër zorrët dhe për të sjellë trupin e toksinave të dëmshme.

Thelbi i humbje peshe sistem të lëngshme ^


Baza është përdorimi i dietë të lëngshme kalori të ulët të ushqimit në formë të lëngshme dhe ujë. Se uji është mënyra më e shpejtë dhe më efektive për të humbur peshë dhe ushqim të lëngshme për të minimizuar futje e kalorive, të përkryer përmbush urinë dhe do të lejojë trupit të shpenzojnë më pak kohë dhe energji për tretje e saj.

Përveç kësaj, gjatë humbje peshe dietë të lëngshme stomak ka filluar të bjerë, të cilat jo vetëm që do të vazhdojë për të përdorur një sasi të vogël të ushqimit, por puna intensive dhe e bëjnë organet e tjera.

Avantazhet e metodave të lëngshme dietetike:

 •  A nuk e ndjeni uri efekte të mëdha negative;
 •  Trupi është pastruar plotësisht dhe zorrët;
 •  1 - 2 javë e diete humbje peshe tepërt do të jetë 4-6 kg;
 •  Moved shumë e lehtë;
 •  Saved aktivitetin normal fizik dhe humor të mirë;
 •  Trupi i ngopur gradualisht me substanca të dobishme.

E vetmja pengesë e këtij sistemi është të ushqyerit e saj pabalancuar. Për më tepër, respektimi i tij nuk është koha shumë e rehatshme për njerëzit e zënë. Kjo është arsyeja pse është më mirë metodat ngjit lëngshme të humbjes së peshës gjatë pushimeve.

Dietë të lëngshme kundërindikuar në mënyrë rigoroze në praninë e sëmundjeve të mëlçisë, veshkave, zemrës dhe zorrët. Rregulli kryesor që duhet të jenë në përputhje me këtë fuqi të sistemit dietë është mungesa e dietë të rreptë të ushqimit dhe lëngjeve të pijshëm të ngurta lejuar çdo 50-60 minuta.

Dietë të lëngshme: menutë shembullore dhe receta yjet ^

 

Menuja e përditshme duhet të përbëhet nga pije perime, lëngje frutash, pule dhe perime broths pa kripë, produktet e qumështit dhe qumësht, kafe pa sheqer dhe çaj, broths dhe komposto. Dietë të lëngshme spastrim është projektuar për sekretim prej katër ose më shumë ekstra kilogram dhe ndotësve që mbush trupin.

Kjo dietë ka nuanca e saj dhe se si për të përgatitur broths dhe lëngje:

 •  Lëngu duhet të konsumohen çdo orë e 200 gram;
 •  Pije, perime shtrydhur ose fruta duhet të jetë i holluar me ujë në përmasa e 3: 1;
 •  Recetë për supë pule: 400-500 larë g mish pule dhe të vendos një enë me dy litra ujë. Kur valë supë duhet të hiqni shkumë dhe kuzhinier për një tjetër 60 minuta. Nëse e dëshiruar, ju mund të shtoni karrota copëtuar në feta dhe bimëve (majdanoz, chives dhe kopër). Pastaj supë gatuar duhet të thahet.

Mostër dietë menu sistem ushqim si më poshtë:

 • 08:00 - zierje e kënaqur, oriz apo bollgur;
 • 09:00 - komposto kajsi;
 • 10:00 - çaji jeshil është i nxehtë;
 • 11:00 - kungull ose karrota pije;
 • 00:00 - qumësht ose kos 1% të pijshëm;
 • 13:00 - zier ujë të ngrohtë;
 • 14:00 - lëng Berry;
 • 15:00 - supë me pjesët e pulës të ulët-yndyrë;
 • 16:00 - kafe;
 • 17:00 - pi me fruta;
 • 18:00 - supë me perime;
 • 19:00 - qumësht;
 • 20:00 - lëng domate;
 • 21:00 - ziera me ujë të nxehtë.

Liquid Ushqimi Angelina Jolie

Liquid Diet Angelina Jolie ndihmoi atë të vënë veten në formë të përsosur pas shtatzënisë. Thelbi i saj qëndron në përdorim të përditshëm për 3 javë perimeve dhe broths pule, TEAS bimor, pije frutash dhe pije të freskëta kokrra të kuqe. Përveç kësaj, javën diete dhe shoqëruar përditshme workouts intensive fizike. Kështu, ylli i filmit Hollywood rënë me sukses 10 kg dhe solli figura e saj në gjendje të përsosur.

Dietë të lëngshme Adriana Lima

Adriana Lima Ushqimi është shumë efektive në aspektin e humbjes së peshës, por është mjaft ekstrem dhe mund të shkaktojë lëndim. Në dietë nëntë-ditor është i njohur vetëm modelin e ujit të pijshëm të pastër dhe proteina të ulët kalori dridhet. Për të ndjekur metoda të tilla dietë mundësisht vetëm në raste shumë të rralla, për shembull, para një ngjarje shumë të rëndësishme.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin me Inna Volovichevoy dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët këshilla të metodave të lëngshme humbje peshe ^

Rezultatet e një dietë të lëngshme - marrjen e shpëtoj shtesë 4 kg apo më shumë, shkarkimit trupin e toksinave të akumuluara, të përmirësojë mirëqenien dhe gjendjen e thonjve, flokëve dhe lëkurës. Për mbipeshë vendosur të mos kthehen, ju duhet të saktë të mbajtur nga dietë.

Pas programit diete dyjavore është e nevojshme për katër ditë e ardhshme të ndjekin një dietë të veçantë. Prodhimi i saktë pas dietë është e nevojshme për të rregulluar rezultatin dhe nuk e dëmtojnë shëndetin.

Para së gjithash, ne duhet të marrë si pasta, produktet e ëmbël dhe ushqim skuqur. Menu mostër kur lënë teknikat diete mund të jetë si më poshtë:

E hënë

 • Mëngjesi: lakër pure patatesh dhe një gotë kos;
 • Dreka: karrota të mesme, gatuar dhe po kalonte nëpër rende vogël, lëng portokalli;
 • Dreka: lëng Berry, pure dardhë;
 • Dreka: supë perimesh, TEAS bimor;
 • Darka: pure Liquid kungull, kos.

E martë

 • Mëngjesi: steamed perime, ndonjë sallatë, kos;
 • Dreka: 1% të pijshëm kos - 250 g .;
 • Darka: pini me agrume, merak perime;
 • Dreka: boronicë ose lëng luleshtrydhe, sallatë frutash;
 • Darka: çaj, zarzavate sallatë, panxhar, qepë të gjelbër dhe karrota.

E mërkurë

 • Mëngjesi: qull qumështit të lëngshme (mel ose hikërror), supë perimesh;
 • Dreka: komposto kajsi, copëtuar sallatë perimesh;
 • Dreka: qumësht, perime supë kërpudha;
 • Dreka: supë pule;
 • Darka thartuar qumësht pjekur, merak perime, panxhar ose sallatë karrota.

E enjte

 • Mëngjesi: lëng Berry, qull me shtimin e thata kajsi, kumbulla të thara, rrush të thatë;
 • Dreka: salcë molle, komposto kajsi;
 • Dreka: fetë e peshkut varfër, pure patate, 50 g bukë thekre, lëng;
 • Rostiçeri: koktej frutash;
 • Darka: supë pule, sallatë zarzavate dhe perime, kafe.

Rishikimet e grave të lëngshme dietë humbni peshë me këtë metodë, shumë pozitive. Përveç kësaj, ata vuri në dukje se gjatë dy javëve që ata jo vetëm të reduktuar peshën me lehtësi, por nuk ndihen të urisë, siklet dhe pasoja të tjera të pakëndshme.

Nutritionists besojnë se sistemi Fluid Power shkakton një stres të trupit dhe është e rekomanduar për të përdorur atë si një javë shkarkimit dhe jo më shumë se një herë në tre muaj.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: