Dietë pjepër


Dietë pjepër ndihmon të humbni peshë për shkak të pronave unike efektivisht prishen yndyrna

Dietë pjepër për shumicën e njerëzve, humbjen e peshës do të bëhet një sistem i shkëlqyer diete në verë - vjeshtë. Kjo mund të jetë një mënyrë efektive për të humbur peshë shumë shpejt humbin peshë të tepërt në një periudhë të shkurtër kohe.

Si për të humbur peshë në dynyah ^


Pjepër - dietë, produkt të shëndetshëm dhe të shijshme që përmban vitamina A, B, C, fosfor, hekur, kalium, magnez. Por më e rëndësishmja, humbje peshe shpejtë është arritur në sajë të pronave unike e pjepër efektivisht prishen yndyrë.

Avantazhet pjepër dietë janë:

 •  Rritja e imunitetit dhe hemoglobinës, forcimin e sistemit nervor dhe të qarkullimit të gjakut;
 •  Sekretim i kripërave, toksinave, kolesterolit të keq dhe toksinave;
 •  Ngadalësuar procesin e plakjes;
 •  Rënia ënjtje.

Duhet të theksohet se në dietë dynyah përkryer ushqen trupin, furnizimin me energji shtesë, ka efekte të dobishme për humor dhe bukuri. Por, për të gjitha plus saj, dietë pjepër kundërindikohet në prani të diabetit dhe ndjeshëm ndaj produktit.

Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se jo të gjitha llojet e shalqi përdorur mundësisht për humbje peshe. Një shumëllojshmëri e shkëlqyer e ushqimeve dietë janë pjepër aromatik. Për zgjedhjen e shalqi pjekur kompetente dhe të pjekur ka dy rregulla themelore:

 •  Kur përgjuar në tingujt fetusit shell duhet të shkoni të shurdhër;
 •  Duhet të jetë i pranishëm aroma ndritshme këndshme.

Në pjepër, një dietë pjepër përfshin dietat e mëposhtme të ulët-kalori dhe produkte të shëndetshme:

 •  Vezë, djathë, pije qumësht;
 •  Ushqim deti, dietë dhe mish ligët;
 •  Perimet (të freskëta, steamed ose të ziera), fruta;
 •  Lëngje natyrale, TEAS bimor.
 •  Drithërat - elb, oriz, bollgur dhe hikërror.

Programi dietë pjepër është i bazuar në performancën e udhëzimeve të detyrueshme:

 •  Rregullat individuale të dietë janë: ushqimet e përgatitura - 150 gr, Peshku dhe produktet e mishit - 100 gr, Pije - 200 ml;..
 •  Pjepër marrë mundësisht 15 minuta para ose pas një vakt 30 minuta pas tij.

Dietë pjepër: menu për 3 dhe 7 ditëve të ^

Dietë pjepër mund të përdoret në disa mënyra, më të popullarizuara të cilat është spastrimi monodyeta tri ditë dhe teknikë të balancuar dietë është projektuar për shtatë ditë.

Dietë tre-ditor pjepër

Teknika pjepër në mënyrë efektive heq substancave të dëmshme nga trupi dhe heq peshë të panevojshme 3 kg.
Dietë Daily përfshin:

 •  1.5 kg të mishit pjepër, e cila përdoret në gjashtë pritje;
 •  Uji i pijshëm, çaj të gjelbër ose bimor.

Ky sistem fuqia mund të përdoret një herë në javë si ditë agjërimit. Megjithatë, nëse një ditë pjepër sjellja shkarkimit për dy muaj, humbje peshe graduale do të jetë rreth 6 kg.

Dietë pjepër për 7 ditë

Shtatë ditë program pjepër diete humbje peshe përfshin të balancuar dhe të ulët kalori dietë në të cilën një konsumi ditor i mishit pjepër do të jetë rreth 1.2 kg.

Kryesore Vakt Rregulli: pjepër norma ditore në minutën e 20 pas mëngjes është 500 gr, 450 gr pasdite.. dhe në pasdite dhe në darkë për 150 gram.

Menuja pjepër për 7 ditë

E hënë

 • Kajsi komposto fruta (kajsi të thata), hikërror qull, vezë;: Mëngjesi
 • Dreka: kivi;
 • Infuzion Dreka e sallatë Berry me speca dhe domate, i kalitur me vaj soje, peshk;
 • Rostiçeri: çaj, mollë jeshile;
 • Darka: lëng, pure patate, sallatë me perime të ziera.

E martë

 • Ekstrakt mollë, oriz i zier, vezë;: Mëngjesi
 • Dreka: mandarina;
 • Darka: zier fruta, sallatë me integruar gatuar panxhar të mesme, karrota dhe hudhër, supë pule;
 • Rostiçeri: 100 g sallatë e mollë integruar, kajsi të thata dhe lëng limoni;
 • Darka: lëng portokalli, pure kungull, një fetë e viçi.

E mërkurë

 • Mëngjesi: kakao, marule (misër, gaforre shkopinj, salcë kosi), vezë, bukë gruri tërë;
 • Dreka: një pjesë të vogël të manave;
 • Darka: tavë peshku, drithëra orizi, kos;
 • Rostiçeri: palë pjeshkë pa push;
 • Darka: Berry pini qull misri, sallatë perimesh.

E enjte

 • Mëngjesi: lëng, bollgur, bukë, vezë;
 • Dreka: Berry - pure frutash;
 • Dreka: sallatë, merak pule me perime, ndonjë pije;
 • Rostiçeri: thartuar qumësht pjekur, kos, kosi;
 • Darka: sallatë, lëng molle, gjoks pule.

E premte

 • Mëngjesi: elbi, vezë, çaj bimor;
 • Dreka: pjeshke apo kajsi;
 • Dreka: bukë misri, kos, një copë mish pule, ndonjë sallatë të freskët;
 • Rostiçeri: karrota;
 • Darka: apple - pure pjepër, djathi dhe lëng frutash.

E shtunë

 • Mëngjesi: perime pure, vezë, kos ose qumësht i thartuar pjekur;
 • Dreka: çift Kivi;
 • Dreka: Stews perime, peshk, bukë me krunde, lëng;
 • Rostiçeri: Fruta - sallatë kos (pjepër, mollë, banane);
 • Darka: një palë e patate të ziera, sallatë lakër, lëng kokrra të kuqe.

E diel

 • Mëngjesi: Zgjedhja qull, qumështi, vezët;
 • Dreka: mollë e pjekur me mjaltë;
 • Ekstrakt mollë, oriz i zier me mish lope, bukë misri;: Dreka
 • Rostiçeri: kos;
 • Darka: ndonjë pije, një sallatë e freskët tul kungull, mollë integruar dhe vaj ulliri.

Në fund të javës humbja e peshë të tepërt është zakonisht më shumë se pesë kilogramë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin në dietë gaforre shkopinj.

Rezultatet, hollë dhe komente rreth mjekët dietë të dynyah ^

Dietë pjepër rezultate të shquar si në aspektin e dietë dhe pastrim. Në shtesë 3 kg ose më shumë të lënë trupin shpejt dhe përgjithmonë, si procesi i humbjes së peshës është duke djegur yndyrë, jo vetëm duke hequr lëngun. Gjithashtu gjatë pjepër humbje peshe nuk duhet të ritmin veten ditë padurueshme uritur, dhe pasi që trupi nuk do të grumbulluar dyqane yndyrë.

Në sajë të shije të shkëlqyer e pjepër dhe zhvilluar metoda dietë menu, pjepër bëhet shumë lehtë. Përsëriteni shtatë ditë dietë pjepër duhet të jetë jo më shumë se një herë në muaj 1.5. Si ditë pjepër agjërimit, ata shpesh mund të përdoret deri në 6 herë në muaj.

Për të duhet të dalë nga dietë pjepër, atëherë duhet të ndjekë të zakonshme, por një dietë e duhur, duke shmangur yndyrë dhe miell. Është e rekomanduar për të vazhduar për të shtuar pjepër për ëmbëlsirë ose vakt të saj.
Rishikimet e dietë pjepër të grave hollë janë:

 •  Një përmirësim i dukshëm i lëkurës;
 •  Humbje në peshë të 4 kg;
 •  Shkëlqyer pastrimin e trupit dhe zorrët;
 •  Programi diete duke përdorur pjepër është shumë e thjeshtë, e lehtë dhe jo të uritur.

Për dashamirët e ushqimeve të shijshme dhe natyrore metodë dietë pjepër ishte thjesht alternativa më e mirë për humbje peshe. Mjekët besojnë se programi pjepër një nga sistemet më të përshtatshmet ushqime dietetike, si tul pjepër është e pasur në ushqyesve, të përkryer pastrimin veshkat dhe zorrët e toksinave, toksina dhe substancave të tjera të dëmshme.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: