Ushqimi Tre grusht


Tre dietë grusht ndihmon për të normalizuar ekuilibrin e përsosur në trup

Ushqimi grusht tre kohët e fundit ngaasluzhivaet vëmendje të veçantë për të humbur peshë, siç është edhe i balancuar, shumë e lehtë për t'u përdorur dhe për të kuptuar program për humbje peshe.

Një tipar dallues i origjinalitet dhe teknikë "Tre grusht" është se ai e çliron njerëzit nga kalorive lodhshme numërimit dhe peshon ushqim, dhe në vend që propozon për të përdorur si një masë e peshës së grushtin e vet.

Kushtet e hollim Oleg Terna ^


Zhvilluesi i këtij programi të humbasin peshë, mjek dhe gazetar Oleg tri sende nuk e konsideron dietën e saj, dhe përcakton se sa të shëndetshëm, të balancuar dhe dietë e shumëllojshme. E përgjithshme dhe rekomandimet e tij nuk mund të quhet i gabuar apo i sëmurë. Autori rekomandon:

 • të angazhohen në mënyrë aktive në sport,
 • punës mendore,
 • mos harroni për të tjerët,
 • pini ujë të pastër,
 • të heqë dorë nga zakone të këqija,
 • mbani një qëndrim pozitiv,
 • gëzojnë jetën
 • dashuri
 • dhe, natyrisht, të ushqyerit racional.

Programi Ushqimi përbëhet nga tre grusht proteinat, salads, karbohidrateve komplekse, frutave dhe manaferrat. Kthehet për metodën lehtësi reflektohet në produktet tryezë. Produktet më të dobishme për normalizimin e peshës në krye të tabelës. Ata kanë nevojë dhe preferojnë.

Çdo person ka nevojë për numër individual të produkteve dhe për këtë arsye të energjisë. Duhet të udhëhiqet në grusht tuaj, e cila ka një madhësi të ndryshme, në varësi të moshës dhe gjinisë. Peshojnë asgjë nuk do. Propozuar tre vakte (fikse). Ndihma një pritje korrespondon me tre grushta. Për shembull, kjo mund të jetë një pjesë e peshkut, sallatë të panxhar ziera 1 dhe 1 portokalli, afërsisht 3 nga grusht. Çdo gjë është e lehtë.

Ushqimi është i rregulluar në mënyrë që njerëzit mbipeshë, ndihmon të humbni peshë, me një deficit të peshës - për të rimarrë, dhe kjo kontribuon në mbajtjen e rezultatin e arritur. Përparësitë e kësaj teknike shumë më tepër ushqim se disavantazhet.

Ashtu si çdo dietë të tjera, ajo kërkon një motivim të qartë, durim, këmbëngulje dhe disiplinë. Nëse nuk ka synim të rreptë, nuk do të punojë çdo program dietetike. Kjo mund t'i atribuohet mangësive.

Përndryshe autori ofron plotësisht të ekuilibruar, dietë të plotë dhe një mënyrë jetese të shëndetshme:

 • Produktet e paraqitura vetëm të dobishme dhe të përmbajë të gjitha përbërësit e nevojshme për jetë normale.
 • Alkoolit Disclaimer dhe pirja e duhanit, ushtrojnë gjithashtu do të përfitojnë - ajo nuk mund të ndikojë negativisht në shëndetin, por kontribuon në përforcimin e saj dhe përmirësimin dhe parandalimin e shumë sëmundjeve.
 • Procesi i humbjes së peshës është planifikuar, overeating është e përjashtuar, dhe nuk kalorive ekstra janë depozituar në dyqane yndyrë.
 • Pjesshëm të energjisë, për shkak të këtij përmirësuar gastrointestinal funksionit, metabolizmin, dhe normalizes glukozës në gjak dhe oreksin.
 • Sport aktive promovojnë humbje peshe intensiv.

Tre grushta Ushqimi: menu 7 ditë dhe karakteristika ^

Për zvogëlimin e peshës duhet 3 vakte kryesore dhe 2 shtesë. Megjithatë, trupi i njeriut përshtatet çdo dietë dhe humbje peshe normë gradualisht zvogëlohet pesha dhe ngrin në vend. Për të shmangur këtë, ju mund të "mashtrojnë", me të ashtuquajturat zigzage.

Zigzag dietë "Tre grusht"

 • Duhet të ndryshojë më shumë menu kalori. Disa ditë mund të jetë i rreptë, dhe disa prej dobësimit.
 • Zigzag-minus - një dietë të rreptë. Për shembull, 3 ditë në javë. Një prej tre ditësh duhet të trajtimit.
 • Zigzag-plus - rënie më pak të rënda, 4 ditë në javë. Një ditë ju mund të relaksoheni dhe të lejojë veten (pak) e produkteve të ndaluara: tortë, një shishe birrë, disa feta Barbecue. Por një gjë.

Menu mostër për një javë

Dita e parë - shkarkimit zigzag-minus

 • Mëngjesi - vezë dhe perime 2 servings (2 grusht). Për shembull, copëtuar lakër dhe karrota, sezonin me lëng limoni dhe një lugë çaji të ulët yndyrë krem ​​kosi.
 • Mëngjes shtesë - 1/2 filxhan kos, mollë, portokall.
 • Dreka - peshk pjekur, dhe 2 grushta e perime steamed.
 • Mesdita - copë djathë, një pjesë të vogël të manave dhe një gjysmë grejpfrut.
 • Darka - peshk, dardhë dhe grejpfrut mbetur.

Dita e dytë - kalori (zigzag-minus)

 • Mëngjesi - 2 vezë dhe 2 gota të perimeve.
 • Extras. Mëngjesi - një zgjedhje, manaferrat apo fruta vëllimi -3 grusht.
 • Dreka - merak peshku i perimeve dhe 2 servings.
 • Rostiçeri - 3 fruta.
 • Darka - djathë apo mish soje, 2 ca grushte perime steamed.

Dita e Tre - zigzag-minus

 • Mëngjesi - pulë, perime gatuar dhe metoda diete - 2 servings.
 • Mëngjes i dytë - manaferrat apo fruta, ose të dyja - 3 "grusht".
 • Dreka - 2 servings e perimeve, peshkut - 1 copë.
 • Mesdita - 3 fruta.
 • Darka - pule dhe 2 perime.

Dita e katërt - të ulët kalori

 • Mëngjesi - copë e djathit dhe 2 fruta.
 • Dreka - 3 fruta.
 • Dreka - Peshku dhe 2 grushta e perimeve.
 • Mesdita - 3 "grusht" fruta apo manaferrat.
 • Darka - shërben Peshku i perimeve dhe 2.

DITA E PESTË - zigzag-plus (mbështetëse)

 • Mëngjesi - për "grusht" e pule, perime dhe bishtajore.
 • Mëngjes shtesë - 3 fruta.
 • Dreka - në pjesën e kërpudha, drithëra dhe mish pule.
 • Mesdita - tre fruta.
 • Darka - peshk dhe 2 "grusht".

Dita e Gjashtë - zigzag - plus përfshin goodies

 • Mëngjesi - për "grusht" e perimeve dhe drithërave, vezë.
 • Extras. Mëngjesi - 3 servings e manave.
 • Dreka - 1 pjesë e mishit, perime dhe drithëra.
 • Mesdita - 3 fruta.
 • Darkë - perime, peshk mbi "kulakëve" dhe një copë tortë.

Supports ditën e shtatë

 • Mëngjesi - në pjesë të perimeve, drithërave dhe të mishit të pulës.
 • Dreka - 3 copë e frutave.
 • Dreka 1 pjesë e mishit, misër dhe kërpudha.
 • Darka - peshk dhe 2 "grusht" të perimeve.

Rregullat themelore të furnizimit:

 • Është e rekomanduar që të mos hanë mish më shumë se 2 herë në javë.
 • Organi kryesor proteina duhet të marrë nga deti, vezë dhe produktet e qumështit.
 • Nuk është e rekomanduar për të skuqura, çdo gjë është përgatitur steamed, të ziera ose të pjekura.
 • Sallatat mbushur kos mirë yndyrë, vajra bimore.
 • Majonezë dhe salcë kosi mund të përballojë 2 herë në javë.
 • Salt konsumohet në sasi të kufizuar.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë ujit artikull - humbjen e peshës me ujë.

Rezultate hollë komente, rekomandime nutritionists ^

Nga ana mjekësore, një sistem i tillë do të jetë ushqim për trupin vetëm, nuk është humbje peshe ekstreme, dhe rivendosur ekuilibrin në trup. Në varësi të qëllimit - për të humbur peshë ose të merrni më të mirë, duke ndryshuar vetëm opsionin e ushqimit.

Opinionet dietë grusht tre më pozitiv, ajo transferohet lehtë dhe jo shumë e ndryshme nga dietë të zakonshme, vetëm mungesa e produkteve të dëmshme. Ndjenja e urisë është pothuajse mungon, dhe trupi më tej të plotë merr përdorur për sasinë e re e ushqimit.

Për të ndjekur këtë program, ju mund të zgjedhur jetën një mundësi optimale dhe përshtatur menu me produkte të dobishme nën vete. Nëse dietë është ndërprerë për ndonjë arsye, në çdo kohë para kthimit të saj.

Rezultatet e grusht tre dietat shumë pozitive - këtë muaj ju mund të humbni deri në 6 kg peshë të tepërt. Pa paragjykim ndaj shëndetit të vijë gradualisht në peshën ideale që përputhet moshës, gjinisë dhe shtat. Kjo shëndetin fizik dhe mendor nuk është sakrifikuar bukurinë dhe harmoninë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: