Drobnaya dietë


Drobnaya dietë promovon humbje peshe të qetë, pa stres dhe dëm për trupin

Drobnaya dietë është një nga metodat më efektive dhe beninje e humbje peshe, gjatë së cilës një humbje peshe graduale nuk do të shkaktojnë stres për gjendjen e trupit dhe nuk e dëmtojnë shëndetin.

Thelbi i pjesshëm sistemit të furnizimit me energji elektrike për humbje peshe ^


Baza e dietës pjesshëm është "shkatërrimtar" në dietë të ulët kalori e pjesë të vogla dhe të hahet një sasi të vogël. Sipas shumë mjekëve - nutritionists, kjo është mënyra e të ngrënit redukton peshë të tepërt dhe konsolidimin qëndrueshme e rezultatit.

Drobnaya sistem humbje peshe ka parime të caktuara, në përputhje të plotë me të cilat për të arritur efektin e dëshiruar:

 •  Ditë dietë pjesshëm alternative me ditët e pushimit në gjatë kohës së nevojshme për të marrë një rezultat pozitiv;
 •  Periudha e ushqimit të mirë zgjat pesë ditë, e ndjekur nga dhjetë ditët e pushimit;
 •  Kur periudha diete program në mes të çdo vakt duhet të jetë rreth 2 orë;
 •  Gjatë nevojë desyatydenky përditshme për të ngrënë 5 herë, por duke përjashtuar shumicën e crisps menu, produkteve Fast Food, ushqimet pikante dhe yndyrore, produkte furre, ëmbëlsirat dhe pijet e gazuara.

Avantazhet e metodave pjesshëm diete përfshijnë:

 •  Pesë ditët e para të dietës dhe humbje peshe maksimale është rreth 4 kg;
 •  Sistemi i tretjes fillon të funksionojë në ritmin e duhur;
 •  Gjatë periudhës pesë-ditor të dhjetë hollim dhe fiksimin e rezultatit nuk ka ndjenja e urisë akute;
 •  E pra ul oreksin;
 •  Me çdo vakt përmirëson metabolizmin;
 •  Menuja pjesshëm për të zvogëluar madhësinë e një stomak shtrirë, e cila është një fakt i rëndësishëm për humbjen e peshës.

Dietë pjesshëm nuk do të mbingarkoj zorrët dhe stomakun që do të rrinë në atë, edhe ata me ulçerë, kolit, ose gastrit. Por, në sëmundjet e zemrës, ose enët e gjakut nga zbatimi i këtij dietë duhet të braktiset. Gjithashtu nuk rekomandohet të përdorin atë për të grave dhe vajzave shtatzëna në 16 vjet.

Drobnaya dietë për humbje peshe: 5 ditë menu ^

Dietë Cikli pesë-ditor i pjesshëm përbëhet nga menu e mëposhtme:

 • 08.00 - Çdo pije të nxehtë pa sheqer, i gatuar në kafe Turka, çikore, kakao apo çaj jeshil;
 • 10,00 - Karrota, kaloi nëpër rende vogël dhe spiced lëng # 189; limon të mesme;
 • 12.00 - Çdo të mesme fruta: portokalli, mollë, banane, pjeshke apo dardhe, ose një pjesë e vogël e frutave të thata ngjyhet: kajsi, rrush të thatë, datat dhe kumbulla të thara;
 • 14.00 - Një pjesë e viçi, pule ose peshk ligët, të ziera ose steamed ose i gatuar në furrë, fetë bukë ose Bran thekre me gjalpë;
 • 16,00-0,5 paketat e djathë të ulët yndyrë ose një pjesë të vogël të djathë apo vezë të zier.
 • 18.00 - një pjesë e vogël e sallatë nga grupi i ndonjë perime të freskëta me vaj ulliri: lakër # 184; domate dhe majdanoz ose kastravec, domate dhe qepë të gjelbërta, ose karrota dhe tul kungull;
 • 20.00 - filxhan qumësht i thartuar ose dhallë me një përqindje minimale të yndyrës.

Duke kërkuar për një ushqim dietë dietë, nuk ka dyshim që jo vetëm do të zhduket mbipeshë, por trupi në dietë do të pastrohen në mënyrë efektive nga toksina dhe i ngopur me ushqyesve dhe vitaminat e nevojshme për jetën e saj normale.

Përveç kësaj, çdo herë duke përsëritur ciklin pesë-ditore do të shkojë në zvogëlimin e peshës. Megjithatë, duhet të theksohet se gjatë dhjetë fixes thyejnë duhet domosdoshmërisht të ndjekë zhvilluar furnizimin e sistemit.

Menuja mostër dhjetë ditët e pushimit duhet të shikojmë mënyrën e mëposhtme:

 • Mëngjesi: 100 gram. çdo qull salcë naftës (oriz, hikërror, tërshëra), apo vezë të fërguara me çifte dhe perime, një gotë lëng frutash ose kokrra të kuqe Morse;
 • Dreka: çdo fruta agrume: dy mandarin, grejpfrut ose portokalli;
 • Darka: 150 gr. supë me mish lope apo supë pule me chunks e mishit, fetë bukë, një filxhan çaj (gjelbër, i zi ose bimor);
 • Rostiçeri: banane, pjeshkë ose mollë;
 • Darka: pure patatesh - 100 gr, Lakra - sallatë karrota - 100 gr, qumësht apo perime merak ose sallatë - 100 gr, Një copë e peshkut dhe kos....

Në menynë e mësipërme enët mund të zëvendësohet me formulimin në vijim:

 •  Mushroom, bimore ose peshk supave;
 •  Sallatat dhe pure frutash ose fruta dhe perime, të tilla si kungull dhe pulpë molle;
 •  Low-yndyrë të pijshëm kos dhe lëng mixes;
 •  Djathë yndyrë të ulët, cheesecakes dhe më shumë.

Përveç kësaj, nuk është opsioni i dietës pjesshëm, në të cilat gjatë javës që do të ndiqet për të njëjtën menu si 10 ditë, por dita e shtatë duhet të organizojmë ditë agjërimi vetëm produkte pa yndyrë të qumështit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë të lëngshme artikull.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me metodat e pjesshëm humbje peshe ^

Drobnaya program dietë e mirë që ju mund të ndiqni jo vetëm të nevojshme, por gjithmonë të shtypni në një mënyrë jetese të ushqimit. Metodat e mësipërme të humbjes së peshës pjesshëm do të jetë shumë më efektive nëse ato janë të kombinuar me stërvitje të rregullt çdo - lloj i sportit, të tilla si running, not, palestër, gjimnastikë.

Rezultatet dietë të pjesshëm - humbje graduale dhe të ngadalshëm prej 4 kg apo më shumë brenda 3 - 4 javë pa dëm për shëndetin. Nga teknikë pjesshëm diete nuk ka të bëjë me ndonjë - ndryshime drastike në dietë. Peshë të tepërt pasi të hahet respekt të vogël, ndryshe nga shumë programe moderne dietë, jo vetëm poprosytsya përsëri është vetëm që të ndjekin disa rregulla në të ushqyerit:

 •  A nuk e rrisin pjesë tepër;
 •  Hani vakte në ditë është të paktën 5 herë;
 •  Koha për darkë - 07:00, por jo më vonë.
 •  Gjatë dietë duhet të reduktohet në një konsum minimal të ëmbël, yndyrore dhe ushqime niseshte.

Kur këto rregulla të thjeshta që ju mund të jeni siguruar se mbipeshë vendosin të kthehen në vendin origjinal. Rishikimet e dietë pjesshëm të shumë grave që e kanë përdorur atë në veprim, në shumicën e rasteve vetëm pozitive. Ata vunë në dukje se edhe pse ajo zgjat një kohë të gjatë, por këtë herë së bashku me humbje peshe përmirësuar shëndetin, humor dhe pamjen.

Mjekët - Nutritionists besojnë dietë pjesshëm është një nga metodat më të sakta të humbje peshe, sepse në atë kohë nuk ka overeating dhe të agjërimit. Gjithashtu, të rrinë në atë mjaft lehtë dhe painlessly. Kur rezultati pozitiv duhet të përsëritet dietë pjesshëm apo tre muaj, ose një rritje në peshë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: