Ushqimi Osama Hamdi


Osama Hamdi Ushqimi ndihmon të humbni peshë 30 kg në 28 ditë

Ushqimi Osama Hamdi - një shpëtim i vërtetë për njerëzit që peshojnë më shumë se 100 kg. Kjo është një metodë emergjente e humbje peshe dietë që ndihmon të shpëtoj nga 10 deri në 20 kg në muaj.

Ky program për humbje peshe shpejtë zhvilluar mjek diete njohur, PhD, duke promovuar ushqim të shëndetshëm, profesor amerikan i Osama Hamdi.

Thelbi dhe karakteristika e Profesor hollim Osama Hamdi ^


Dietë kimike parim Osama Hamdi është reaksionet kimike në trup të shkaktuara nga përdorimi i këtyre produkteve në një kohë të caktuar.

Rekord të lartë si rezultat i humbjes së peshës (deri në 30 kg në muaj) është arritur me dietë të përshtatshme dhe të balancuar këtë teknikë. Kjo i referohet programeve strikte dietë për humbje peshe, sepse ajo kërkon respektimin e saktë dhe të rreptë në dietë për 4 javë.

Para programit dietë Osama Hamdi duhet të jenë të njohur me parimet dhe rregullat e thjeshta:

 • Për gatim janë të lejuar të përdorin kripë, qepë, hudhër dhe piper, gatuar por mund vetëm ujë, nuk vaj.
 • Gjatë gjithë dietë Osama Hamdi duhet të pini shumë lëngje, dhe kjo është ujë të thjeshtë, infusions bimor, por duke pirë kafe ose çaj duhet të jetë i kufizuar.
 • Nëse menu nuk tregon numrin e ushqimeve që ju mund të hani sa të ngopeni, por nuk ha tepër.
 • Për të arritur një rezultat të mirë të ndaluara për të ndryshuar numrin dhe përbërjen e pjatave të listuara në menu, korrigjoj marrjen e ushqimeve të caktuara, shtoni ose të hiqni nga dieta e ndonjë produkt.
 • Këto perime si bizele, karrota, kungull i njomë, fasule ose patëllxhan rekomanduar për të përdorur, por patate është e ndaluar.
 • Uria e rëndë, e cila gjatë këtij programi nuk është i rrallë lejohet qetë kur hamë marule, tranguj, karrota.
 • Kur zgjedh fruta, japin mandarina preferenca, shalqi, pjeprat, grejpfrut, por të përpiqet të shmangë banane, mangoes, datat.
 • Baza e dietë përfshin vezë, djathë, mish ligët dhe peshk.
 • E ëmbël dhe miell duhet të hiqen plotësisht nga menuja.
 • Ju duhet të peshohen çdo ditë dhe sportive.

Përparësitë padyshimtë për metodat humbje peshe shpejtë Osama Hamdi përfshijnë:

 •  mungesa e urisë, ndjenja e vazhdueshme e plotësisë;
 •  efikasitet të lartë;
 •  Disponueshmëria e produkteve të përfshira në dietë;
 •  shuma minimale e kohës për gatim.

Vetëm dhe më i rëndësishëm dietë proteina Pengesë Osama Hamdi - nevoja për respektim të qartë dhe të rreptë të rregullave dhe menu, pasi çdo devijim ajo duhet të fillojë përsëri.

Kimike Osama Hamdi dietë ideale për pothuajse të gjithë njerëzit të cilët ëndërrojnë për të humbur peshë, të bëhen të pakta dhe tërheqëse. Kundërindikuar atë vetëm për njerëzit me sëmundje të stomakut, veshkave, reaksioneve alergjike ndaj vezëve dhe agrume.

Ushqimi Osama Hamdi: menu për 4 javë ^

Menu dietë vezë 4-javë Osama Hamdi

1 Jave

Ashtu si gjatë programeve të tjera dietë janë konsideruar ditët më të vështira në fillim, për shkak se trupi ka nevojë për të marrë të përdoret për një dietë të re dhe të balancuar.

Çdo ditë është e rekomanduar për të ngrënë për mëngjes disa vezë të ziera dhe një gjysmë grejpfrut ose portokalli përmasave të vogla.

E hënë

 • Dreka: fruta preferuar që lejohet programin.
 • Darka: viçi ose pule, gatuar në një tigan ose vuaj mish ndaluara ram.

E martë

 • Dreka: mish pule, domate, një portokalli të vogël.
 • Darka: një sallatë të lehta, dy vezë, apelsynchyk.

E mërkurë

 • Dreka: domate të vogla, dolli dhe djathë.
 • Darka: darkë të ngjashëm të hënën.

E enjte

 • Darka: fruta.
 • Darka: mish ligët, sallatë perimesh.

E premte

 • Dreka: zier nja dy vezë, gatuar perime: bizele, kungull i njomë, karrota.
 • Darka: skuqur ose të zier ushqim deti (peshk dhe karkaleca), të mesme grejpfrut ose portokalli.

E shtunë

 • Dreka: darka të ngjashëm të hënën.
 • Darka: Darka është i ngjashëm enjten.

E diel

 • Dreka: pulë, perime dhe portokalli.
 • Darka: zier perimet.

Java 2

Mëngjesi këtë javë përsëriti menu mëparshme mëngjes.

Nga e hëna deri të mërkurën

 • Dreka: mish pule apo viçi mish ligët, sallatë të lehta perime.
 • Darka: njëjtë si mëngjesi.

E enjte

 • Dreka: ziera vezë, çdo perime dhe një copë djathë.
 • Darka: ziera vezë të ziera fort.

E premte

 • Dreka: deti zier ose peshk i pjekur në skarë.
 • Darka: e ngjashme me një ditë më parë.

E shtunë

 • Darka: mish ligët, domate, portokalli apo grejpfrut.
 • Darka: sallatë e mandarinës, pjepër, portokalli dhe bukuroshe.

E diel

 • Dreka: mish pule apo viçi.
 • Darka: viçi ligët, perime të ziera, portokalli, domate.

3 javë

E hënë, e martë

 • Çdo fruta.

E mërkurë

 • Mjaft e perimeve.

E enjte

 • Perime Pafund, sallatë me lakër, peshk.

E premte

 • Mish dhe perime.

E shtunë E diel

 • Në mënyrë të ngjashme sot dhe nesër.

4 javë

Racion 7 ditët e fundit të këtij programi dietë është më interesante dhe të larmishme. Produkte dietës listuara Osama Hamdi lejuara për përdorim në çdo kohë dhe në çdo sasinë e dëshiruar.

E hënë

 • Trangujve dhe domate (4 copë.),? gatuar pule, portokalli apo grejpfrut, ton i konservuar.

E martë

 • Domate dhe trangujve (4 copë.) Një copë bukë, pulë të zier (200 g), pjepër, dardhë ose bukuroshe, portokalli.

E mërkurë

 • Një shërbim i perimeve gatuar, trangujve dhe domate (2 copë.) Lugë pa yndyrë kos me një copë bukë, grejpfrut.

E enjte

 • Trangujve dhe domate (1 dhe 3 pc. Respektivisht), të ziera ose gjysmë pule i pjekur, le të një lloj të frutave.

E premte

 • Vezë të ziera (2 copë.), Domate (3 copë.) Marule fletë, portokalli.

E shtunë

 • Prej trangujve, domate (2 copë.) Gatuar fileto gjoksi, djathë (120 g) me një fetë bukë, kos, grejpfrut.

E diel

 • Trangujve, domate, perime të ziera, peshk i konservuar, djathë lugë me 0% yndyrë, një fetë bukë, portokalli.

 Menu program djathë Osama Hamdi

Dietë djathë Osama Hamdi projektuar për njerëzit që vuajnë nga intolerancë në vezë, dhe vetëm ata që nuk më pëlqen. Në këtë program, hollim zëvendësues vezë të ulët-yndyrë djathë.

Jave 1

 • Mëngjesi përbëhet nga djathë (200 g) fruta.
 • Dreka: dolli, një fetë djathë, fruta të lejuara.
 • Darka: peshk, sallatë perimesh, i kalitur me lëng limoni.

Java 2

 • Mëngjesi: si në javën e kaluar.
 • Drekë, darkë si 1 jave.
 • Darka: të tilla si mëngjesi.

Java 3

 • E hënë: fruta.
 • E martë: perime.
 • E mërkurë: fruta, perime.
 • E enjte: peshk, sallatë perimesh të ziera.
 • E premte: mish i zier dhe sallatë perimesh.
 • E shtunë: fruta të lejuara.

Të gjitha produktet e përmendura më lart, janë të lejuara për të marrë për ditën në të cilën çdo gjë sasi.

Java 4

Racion fundit 7 ditë djathë menu options Osama Hamdi njëjtën dietë me një program vezë 4-javë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin në dietë franceze.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën Osama Hamdi ^

Dietë proteina rezultatet Osama Hamdi do të shihet tashmë në javën e parë të dietës, në qoftë se rregullat e programit do të mbahen rreptësisht dhe në mënyrë të qartë. Sipas komente të shumta pozitive hollë, një muaj i këtij dietë ju mund të humbni deri në 30 kg, në varësi të peshës fillestare. Reagime negative në lidhje me dietë Osama Hamdi shkroi më shumë gjasa, të humbasin peshë, të cilët nuk mund të ndjekim rreptësisht programin tha, dhe për këtë arsye nuk arrijnë rezultatin e dëshiruar.

Ushqimi është e lehtë për të kryer, por duhet të lënë atë ngadalë dhe gradualisht. Të besueshme të konsoliduar dhe madje edhe të përmirësuar rezultatet e arritura, 2 herë më shumë që ju duhet të përsëris dietë javën e kaluar, dhe pas kalimit të programit për të kufizuar veten në përdorimin e ushqimeve të ëmbla dhe niseshte.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: