Ushqimi Sibarit


Sibarit dietë e ndihmoi atë të humbni peshë autor Helen Stoyanovoy 38 kg

Emri i tij duhet dietë Sibarit koktej origjinale që i ngjan një koktej të sportistëve profesionistë. Gjatë gjithë kësaj dietë koktej është burimi kryesor i furnizimit.

Esenca dhe rregullat Sistemi hollim Sibarit ^


Teknikat hollim Author janë Sibarit akademiku Elena Stoyanova, një ekspert në fushën e të ushqyerit dhe autor i shumë librave mbi peshë të tepërt.

Baza e dietë është një sibarit koktej - kalori të ulët, fruta të shijshme dhe ushqyese - pjatë djathë që është edhe heq dëshirat sheqer dhe tames oreksin.

Sibarit dikush thirrje që jeton bukur dhe tastefully, kështu Helen dhe i dha një emër të ndritshme koktej. Në fund të fundit, njeriu vazhdon dietë e saj të ngrënë shijshme, siklet provë dhe sjell figura e ëndrrave të tyre.

Me një djathë të veçantë të balancuar - koktej frutash sibarit reduktuar futje e përditshme kalori për shkak se trupi fillon të djegur dyqane yndyrë për të mbushur energji humbur.

Menuja është ndërtuar në një mënyrë që krijon raportin e përsosur humbje peshe të yndyrës, karbohidratet dhe proteinat. Një pjesë e mirë e pjatave djathë për darkë të hershme dhe kakao për natën vonë lejon nuk ndjehen të uritur dhe mos hani gjatë natës.

Vetë rezultati i saj humbje peshe është më shumë se mbresëlënëse - 38 kilogram. Sistemi i furnizimit me energji ka për qëllim jo vetëm për të reduktuar peshën, por edhe mirëmbajtjen e saj afatgjatë. Ai përbëhet nga dy faza - humbje aktive peshe dhe mirëmbajtjen e peshës.

Një dokument i heqjes dorë të produkteve të caktuara:

 • sheqer, mjaltë, gjalpë dhe vaj luledielli.
 • E vaj ulliri në ditë të lejuara.
 • Ju nuk mund të pini lëng frutash, dhe pineapple ose kivi shtuar djathi nxit formimin e një shije të hidhur.
 • Nuk janë përdorur karrota të ziera, turshi, patate, kungull dhe panxhar, mish, ëmbëlsirat.

Ushqim i rekomanduar:

 • djathë zero-yndyrë, 1% kefir.
 • Të gjitha frutave agrume, mangoes, pjeshkë, pjeprat, dardha, pjeprat, mollë, kajsi, banane.
 • Me manaferrat ju mund të hani blueberries, currants, luleshtrydhe, kumbulla, raspberries.
 • Ju mund të hani kërpudha, fasule, varietetet malozhyrni e peshkut dhe mish, vezë, terren flaxseed, kakao.
 • Keno perlovtsi preferuar, bollgur, hikërror, mel dhe oriz ngjyrë kafe.
 • Makarona me vetëm grurë durum.

Avantazhet dietë Sibarit:

 • Lehtë për të kryer, nuk është e shoqëruar nga një ndjenjë e vazhdueshme e urisë.
 • Shumë produktive.
 • Koktej nuk merr shumë kohë.
 • Ushqimi i ekuilibruar, trupi nuk vuan nga mungesa e ushqyesve dhe beriberi.
 • Të gjitha produktet e rekomanduar të dobishme dhe të arritshme.
 • Me koktej lehtë refuzojnë ëmbëlsirat.

Disavantazhet Sibarit diete programit:

  • Ne kemi nevojë për të kontrolluar sasinë e ushqimit dhe duhet të heqin dorë nga disa ushqime.
  • Koktej doni të gatuaj çdo ditë.
  • Darkë vonë është rreptësisht e ndaluar.

  Ushqimi Sibarit: menu Jave dhe receta ^

  Recetë koktej sibarit

  Koktej është përgatitur thjesht dhe shpejt. Quite pres djathë me manaferrat apo fruta në rende ose në një blender. Fruta të ngurta është më e mirë për të para-prerë në feta.

  • Në ditët e humbjes së peshës aktiv nevojë për një kile djathë 0.6% dhe 400 gram manave ose fruta.
  • Në ditët e peshës së mirëmbajtjes për kokteje duhet 300 gr. 0.6% e djathë dhe 260 gram. fruta apo manaferrat.
  • Nëse nuk ka djathë 0.6%, ajo mund të marrë 150 gram. zakonisht dhe shtoni 150 gram. kos yndyrë të ulët.

  Një shërbejnë sibarit koktej është 100 gram. djathi dhe 80 gram. fruta. Përdorimi i këtij produkti zvogëlon futje e përditshme kalori, përveç se është shumë e shijshme dhe të shëndetshme. Desserts Elegant dhe dietë duken të papajtueshme, por duket nga sibarit është mjaft e mundshme.

  Për menu nuk është nabrydalo në drekë mund të jetë drithëra alternuar dhe për të ndryshuar perime sallatë, dhe lloje drekë alternative të ndryshme të mishit dietik, peshk, perime niseshte mos përdorni të freskëta dhe të zier, supave dhe borscht. Ju mund të shtoni një bizele vakt dhe kërpudha, pak kripë, uthull balsamic, supë përdorimi i mishit, vetëm yndyra janë hequr plotësisht.

  Faza intensive humbje peshe nuk është i përshtatshëm për gratë shtatzëna, sëmundje të veshkave, si dietë përmban shumë kalcium, disa proteina të tilla kundërindikuar ose janë alergjik në proteinat e qumështit. Në përgjithësi, njerëzit e shëndetshëm ka contraindications, të përshtatshme Sibarit dhe pleqsh nënat.

  Hapi hollim intensiv

  Kohëzgjatja e fazës së parë mund të marrë një javë ose 6 javë, varësisht nga numri i kilogramëve shtesë dhe karakteristika metabolizmin.

  Faza Menu për humbje peshe intensive

  • Mëngjesi - fllad dy pjesë (360 gr.) Cocktails.
  • Mëngjes shtesë - kungull, me drithërat, gatuar në ujë dhe perime sallatë, salcë me vaj ulliri (5 ml.). Arra ose bajame 3 kokërr ose lajthi. Ullinj, 3 copë ose tokë farë liri - lugë ëmbëlsirë.
  • Dreka - para se të pijë 180 gram. (20 minuta), pastaj 150 gram. përgatitur dietë yndyrë të ulët do të thotë mish ose peshk, një pjesë e madhe e sallatë të freskët, supë perimesh ose perime i gatuar pa vaj.
  • Darka në 18.00 - shërbyer një koktej të 360 gram.
  • Në natën - ujë kakao (2 lugë).
  • Nevoja për të pirë ujë para ngrënies dhe 2 orë pas ngrënies (një ditë të paktën 2 litra).

  Hapi peshë stabilizimin

  Objektivi kryesor i fazës së dytë - për të konsoliduar peshën e arritur. Megjithatë, faza e stabilizimit, në qoftë se nuk kalon futje e rekomanduar kalori, pesha do të vazhdojë të bjerë, edhe pse jo aq intensive.

  • Në fazën e stabilizimit, mëngjes dhe darkë janë të njëjta, por gjatë ditës ju mund të hani çdo ushqim.
  • Ose ju mund të përdorni një tjetër opsion dhe 20 minuta para ngrënies për të ngrënë një koktej pjesë. Kjo është shumë e mirë dhe do të hani një pjesë të vogël të drekë apo darkë, duke reduktuar kalori të përditshme.
  • Gjithashtu, ju mund të ndiqni fazën e stabilizimit të fazës së parë, por të rrisë pjesën e volumit të drithërave dhe të proteinave ngrënies.
  • Ju mund të provoni ditë agjërimi, 2 herë në javë. Ushqimi 4-5 herë në ditë për 2 servings koktej dhe ujë.

  Që sistemi nuk do të shkaktojë ushqim Sibarit humbjen e mases muskulore, stërvitje do të lehtësojë këtë. Kërkesa kryesore për aktivitet fizik - ata duhet të fokusohet në fushat me probleme dhe kanë një intensitet të arsyeshme.

  Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Ushqimi Larisa Dolina. 

  Shqyrtime dhe humbur peshë në një dietë rezultatet hollim Sibarit ^

  Varësisht nga numri i kilogramëve shtesë në fazën e parë mund të humbni 5-16 kg. Elena Stoyanova vetë pohon se ajo i njohur rezultatin e humbjes së peshës në 66 kg, në sajë të këtë dietë. Rezultatet e Sibarit dietë mahnitëse, dhe në këtë mënyrë, shmang sulmet e dhimbshme e urisë.

  Ushqimi Sibarit, sipas shumë i hollë, shumë e lehtë për të kryer, sepse sasia e ushqimit të përdorura është e madhe, dhe menu të ndryshme. Krijon fazë mund të ndiqet një kohë të pacaktuar, ashtu siç është paraqitur në mënyrë të përshtatshme, pesha do të vazhdojë të bjerë. Nëse keni nevojë për të hequr qafe një sasi të madhe të peshës, dieta mund të përsëritet pas një ndërprerje dy-javore.

  Opinionet dietë Sibarit në shumicën e rasteve pozitive. Ajo nuk mund të dëmtojë shëndetin dhe subjekt i rregullave të thjeshta shumë produktive. Ky sistem pushteti është miratuar dhe mjekët, dhe nutritionists. Të ulët kalori dhe kalori Sibarit dietë ka shumë tifozë. Ndonjëherë ajo quhet "yjet dietë" thuhet se është përdorur jo vetëm vajzat joshës, por edhe shumë përfaqësues të biznesit tregojnë - seksit të fortë.

  Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: