Ushqimi Sergej Agapkin


Ushqimi Agapkin mund të përdoret si një sistem të shëndetshëm të ushqimit për jetën

Ushqimi Sergej Agapkin fiton popullaritet gjithnjë e më shumë në vendin tonë. Kjo nuk është befasuese, sepse sistemi i furnizimit me energji elektrike, të dizajnuara për të përmbushur Fiziologjia dhe shëndetësore standardet e trupit, nuk mund t'i besohet.

Thelbi dhe rregullat hollim nga Dr. Agapkin ^


Sergey Agapkin - një prezantues i popullarizuar i cili paraqet një program televiziv në lidhje me shëndetin, mjek arsimit, terapist fizik, psikolog dhe yohoterapiyi specialist që gëzon prestigj të madh në milion audiencë.

Në çdo program duhet të luajë kohë për këshilla kompetent dhe udhëzime për ushqimin e duhur dhe mbajtjen e një peshë normale.

Ky mjeku Agapkin nuk besojnë se ai shpiku dietë e vet të mrekullueshme. Ai dha vetëm rekomandime të cilat kanë justifikim mjekësor, ata janë të thjeshta dhe jo të reja.

Mbi këtë bazë, mund të bëjë vetëm dietë, ose në qoftë se ka një problem serioz shëndetësor, kërkoni ndihmë profesionale. Çdo Agapkin rregull apo këshilla e një arsyetim të qartë vërteton realizueshmërinë e saj.

 Rekomandimet mjeku Agapkin

 • Një rregull i rëndësishëm është refuzimi i një darkë vonë. Vakt e fundit duhet të jetë jo më vonë se 4 orë para gjumit. Në përpunimin trupi ka nevojë për karbohidratet në 6 orë. Gjatë gjumit, trupi prodhon hormon të rritjes që nxit rritjen e indeve të muskujve dhe yndyrë tretje. Karbohidratet të papërpunuara të parandaluar këtë proces të rëndësishëm për harmoni.
 • Për të humbur peshë, ju duhet të hani racione më të vogla, por 5-6 herë në ditë. Kjo përshpejton metabolizmin. Shumë njerëz besojnë se ju mund të humbni peshë duke kufizuar në mënyrë drastike e kalorive, dhe për të reduktuar jo vetëm përmbajtjen kalori, por edhe numrin e ngrënies. Kjo është e gabuar, trupi shpejt merr përdorur për të dhe punon në kursime. Metabolizmi ngadalëson dhe, në të mirë, pesha është në vend. Ndoshta humbjes së peshës në fillim, por në të vogël dobësuar, pesha, të hedhura në mënyrë të sigurt që të kthehen apo edhe të rritur.
 • Kufizime ose kripëra përjashtimet sjellin lëngjeve të tepërta që akumulon në trup në mënyrë të pashmangshme e plotë të njerëzve. Dhe Agapkin nuk rekomandon refuzimin e plotë apo të zgjatur e kripë, dhe këshillon, është ushqim nedosolenu.
 • Produkte miell dhe ëmbëlsirat janë fajtorët kryesore të trashje, nuk yndyrë, si zakonisht besohet. Dhe në qoftë se organizmi yndyror përpunimit të mishit shpenzon një shumë të kalorive, të shpejtë (bosh) karbohidratet japin lirimin mprehtë të insulinës, i cili promovon akumulimin e yndyrës.
 • Sergej Agapkin rekomandojmë eliminuar ushqime të yndyrshëm nga menyja. Yndyrna fshehur pranishme në shumë ushqime: salcice, qumësht, mish, ëmbëlsira dhe të tjerët. Prandaj është e nevojshme që të përfshijë në dietë e produkteve të qumështit të ulët yndyrë, peshk dhe varieteteve këngë të mishit. Kjo do të mbajë vlerën ushqyese të dietë dhe të reduktuar kalori të përditshme.
 • Dietë duhet të jetë i balancuar, duke siguruar trupit me të gjitha elementet e nevojshme për jetën e për humbje peshe ndihmoi jo vetëm harmoni, por edhe përmirësimin e trupit. Është e rëndësishme për të ruajtur shëndetin e traktit digjestiv dhe zorrët të veçanta. Menuja duhet të jenë të pasura me fibra, pengesë e saj mund të jetë replenished veçmas nga të blesh atë të gatshme. Shkalla - rreth 20 gram. në ditë. Dhe produktet e qumështit të siguruar disponueshmërinë e microflora shëndetshëm në zorrë.

Produktet e rekomanduar - produktet e qumështit të ulët-kalori, peshku dhe të ligët mish, fruta, manaferrat, perime, herbs, gruri tërë ose bukë thekre, drithërat.

Ushqime të ndaluara - mish yndyror, tymosur mish, salcice, turshi dhe marinades, ushqim të përgatitur dhe të gjitha ushqimet që përmbajnë preservatives dhe ngjyra, krem ​​yndyrë kosi dhe djathi, ëmbëlsirat dhe miell. Të gjitha të mësipërme mund t'i atribuohet avantazhet e këtij ushqyerit teknikë.

Disa kontradikta dhe mangësi dietë Agapkin jo, sepse menu mund të bëjë përshtatjen gjatë shëndetin e çdo personi. Rekomandimet e propozuara janë të pranuar në përgjithësi, e vlefshme dhe nuk mund të jenë të dëmshme për shëndetin.

Vetëm specifikim - përdorin produktet e qumështit është gastrit padëshirueshme, dhe një sasi të madhe të fibrave nuk duhet të hyjë në acarimin e sëmundjeve inflamatore të sistemit të tretjes.

Agapkin Hollim Ushqimi Menu dhe Recipes për një javë ^

Diets që synojnë një zonë të caktuar të trupit, nuk ekziston. Por ka vende që janë më të grumbulluar yndyrë në vend të parë është stomaku. Metodologjia Agapkin peshë gjatë javës së parë është e shpejt dhe, mbi të gjitha, humbën vendet e akumulimit. Kështu që shumë njerëz të humbasin peshë duke ngrënë këtë sistem të njohur me emrin - Ushqimi për Agapkin bark.

Ndiqni standardet e rekomanduara ushqyese, përveç humbje peshe, ju mund të përdorni sode buke. Ushqimi sode Agapkin imagjinuar futje e saj, sepse kjo sjellë më shumë dëm sesa dobi. Dr Agapkin rekomandohet banja sode pranimi në intervale prej 2 ditësh, të paktën 10 procedura. Zgjidhje alkaline lan larg shtresat e epitelit të qelizave djerse yndyrë dhe shërben si një procedurë rinovimin që përmirëson pamjen tërhequr lëkurën.

Me cilësi të lartë, produkte natyrore dhe të shëndetshme mund të jetë në preferencat e tyre shije dhe duke i lejuar për fiziologji ekuilibruar bëjë menu të ulët kalori. Përgatitja e nevojshme me maksimale kripë përmbajtje.

Menu nga Dr Agapkin 7 ditë

Për shembull, menu mund të duket si:

Mëngjesi - një zgjedhje e:

 • Djathë, kos kalitur me manaferrat apo fruta copëtuar. Komposto.
 • Omëletë me 2 vezë dhe perime zier (vaj vegjetal - lugë çaji) dardhë. Çaj dhe pak mjaltë.
 • Bollgur, duke shtuar kumbulla të thara dhe të freskëta, mollë integruar. Kakao në ujë.

Mëngjes shtesë

 • 1% kos me krunde, grejpfrut.

Dreka - disa opsione. Në të parë disa lugë gjellë shtuar krunde.

 • Supë me qofte pule dhe bimëve (shtoni krunde supë), një pjesë e madhe e sallatë perimesh.
 • Supë vegjetarian apo supë, një fetë bukë thekre ose i krisur. Peshk me avull me garniturë hikërror, sallatë panxhar.
 • Hash vegjetarian për ayranom. Pulë e pjekur, oriz ngjyrë kafe dhe sallatë zier lakër zier apo havjar Aubergine.

Rostiçeri

 • komposto dhe krunde mollë ose çaj me një gjysmë alte.

Darka - një zgjedhje, ju mund të spërkasë pjatë mish lugë krunde.

 • Pjesë dietik gjeldeti gatuar (mish pule) dhe sallatë karrota me hudhër dhe pak arra copëtuar, veshur me lëng të frutave agrume dhe vaj ulliri (një lugë çaji).
 • Peshk me avull dhe perime, portokalli, gjysmë filxhan kos.
 • Lepuri i zier ngadalë me perime dhe një gotë me lëng domate.
 • Zier viçi sallatë "furçë" dhe 0.5 gota kos.

A nuk konsiderohet ushqimi paarsyeshme dietë të freskët dhe pa shije. Ka shumë receta që ju lejon të gatuaj ushqim pothuajse festive. Këtu janë më të popullarizuara në mesin e atyre që humbasin peshë në Agapkin, e cila është përgatitur me mish pule dhe perime.

Pule me perime në një tenxhere

 • Me pulë hiqni lëkurën dhe prerë në feta.
 • Zhvishem qepë dhe karrota. Pritini perime semicircles.
 • Patëllxhan lahen dhe domate, prerë ata në kube.
 • Muzik hudhër me një thikë dhe zarzavate.
 • Në çdo tenxhere pour 2 lugë ujë dhe një lugë çaji i vajit vegjetal.
 • Produktet duhet të hyjë në shtresat e mishit, qepë, karrota, patëllxhan, bimeve dhe hudhër. Pak trash perime lugë dhe vënë domate në krye.
 • Piqem në furrë për rreth 45 minuta në 200 gradë.
 • Shtresat mund të jetë një prysolyuvaty pak dhe shtoni erëza tuaj të preferuar.

Ajo rezulton çuditërisht e shijshme, aromatik dhe shijshëm gjellë, e cila nuk ka gjasa të heqë dorë njeriu nuk pajtohet futje dietetike.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin në dietën italian.

Shqyrtime dhe ka humbur peshë në një dietë hollim rezultatet Agapkin Sergei ^

Për javën, i nënshtrohen të gjitha rregullave dhe rekomandimeve, mund të humbni deri në 6 kilogram. Rezultatet Ushqimi Dr. Agapkin mbresëlënëse. Nuk ka kufizime të mëdha që privojnë trupin e ushqyesve thelbësore, ajo nuk është. Sistemi Agapkin pushteti mund të bëjë mjaft normë.

Nëse vendimi për të ndaluar dietë është për të humbur peshë nuk është kthyer, ëmbëlsirat dhe yndyrna duhet të futet gradualisht në menu, dhe numri i tyre duhet të jetë i moderuar.

Mjeku Opinionet dietë Agapkin më pozitiv - kjo është mjaft e lehtë për të kryer, kështu që nuk kërkon agjërimin, trupi shpejt merr përdoret për dietë e duhur, parehati nuk është ndjerë. Nutritionists dhe mjekët nuk e gjeni atë shumë të metat apo kontradikta.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: