Pesëmbëdhjetë Ushqimi


Pesëmbëdhjetë Ushqimi shëron trupin dhe përmirëson pamjen

Pesëmbëdhjetë Ushqimi, sponsorizuar nga mjeku Ukrainës dhe nutrionistit Oleg tri sende që synon reduktimin e trashje dhe stabilizimin e saj, kthimin e të gjithë trupit dhe për të përmirësuar pamjen.

Kushtet hollim sistemit Pesëmbëdhjetë ^


Dietik Metodat Pesëmbëdhjetë depërtoi në terapist famshëm, një mjek - dietist gjemba Oleg, e cila kishte të bazuar lojë e fëmijëve dhe të zhvilluar një vështrim të ushqyerit dhe rregullat e tij të humbje peshe optimale.

Ushqimi Menu Oleg Terna Pesëmbëdhjetë ngjan fushën e lojës, të ndarë në pesëmbëdhjetë patate të skuqura identike (pyatnashek) një ngjyrë të veçantë që janë tre ose katër kolona vertikale. Kjo qendër horizontale e secilës fushë tregojnë katër ose pesë vakte.

Pesëmbëdhjetë dietë Thelbi është një skemë dietetike ngjyra e ushqimit, pas së cilës ju mund të përdorni të lehtë të arritur rezultatet e dëshiruara humbje peshe.

Patate të skuqura ngjyra secili tregon ato produkte që duhet të merren:

 • Green është përgjegjës për një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme, e cila për ata që nuk kanë një problem me trashje. Ushqim e gjelbër - zarzavate, kërpudha, perime të freskëta ose të përpunuara;
 • Red do të thotë humbje e shpejtë në peshë në asnjë kohë - vezë, fasule, mish pa dhjamë, mish organ, djathë dhe prodhimet e detit;
 • Orange ka për qëllim të humbjes graduale peshe dhe dietë përfshin patate, bollgur, bukë thekre, makarona dhe produktet e miellit nga gruri durum;
 • Blu është përgjegjëse për të vendosur peshën e qetë dhe ofron pije në v Charles qumësht dhe qumështit.;
 • Yellow është përgjegjës për manaferrat dhe fruta;
 • "Zigzag plus", - jep mundësi për të përkëdhel veten se ushqimi është i ndaluar në pjesën tjetër të dietë.

Kur do të ndiqen metoda diete Pesëmbëdhjetë rekomandime të detyrueshme:

 •  Pini shumë lëngje;
 •  Vëllimi i çdo vakt duhet të përmbushë grusht volumit;
 •  Plotësisht të heqë dorë nga ushqime të skuqura;
 •  Pesëmbëdhjetë dietë Ushqimi duhet të përbëhet kryesisht nga ushqime të papërpunuara, të ziera, të pjekura, zier ose me avull;
 •  Si stacion për sallata duhet të përdorni kos me pak yndyrë ose vaj ulliri, perime;
 •  Japë kohë për sport;
 •  Për të rritur peshën e lejuar për të hyrë në ëmbëlsirat menu, banane, produktet e miellit, rrush dhe patate.

Pesëmbëdhjetë sistemi diete do të lehtë të arritur efektin e dëshiruar, për të përmirësuar humor, vitalitetin dhe mbështetje të vazhdueshme të monitoruar gjendjen e shëndetit.

Pesëmbëdhjetë Ushqimi: 7 ditë menu dhe karakteristika ^

Pesëmbëdhjetë dietë synon humbje peshe graduale, përpiluar nga skema e patate të skuqura jeshile, portokalli, e kuqe dhe të verdhë. Pije lejohet vetëm lëngje të freskëta, pije frutash, pije frutash dhe çaj, por pa sheqer.

Shembull menu dietë për shtatë ditë e mëposhtme metodat pesëmbëdhjetë:

E hënë

 • Mëngjesi: Dy kalli gruri dhe vezë të ziera;
 • Dreka: një palë e trangujve, çaj;
 • Dreka: copë djathë, applesauce lëngshme (dy mollë të kalojë nëpër një shtrydhëse frutash e perimesh, pastaj lidheni tul dhe lëng);
 • Darka: peshk pjekur, sallatë karrota dhe çaj.

E martë

 • Mëngjesi: sallatë lakër me zarzavate, vezë;
 • Dreka: avull viçi ligët zbukuruar me lakër, lëng pineapple;
 • Rostiçeri: mix Berry (Victoria, portokalli dhe kumbull vuri përballë, të përziera në një blender);
 • Darka: domate sallatë me djathë dhe herbs, fruta të thata komposto e mollë.

E mërkurë

 • Mëngjesi: lakër me copa të mishit të bardhë pule, çaj bimor;
 • Dreka: fetë pule me avull, lakër të freskët me bizele;
 • Rostiçeri: mollë - pure luleshtrydhet;
 • Darka: pjekur copa pule me herbs, zier prunes.

E enjte

 • Mëngjesi: djathë, patëllxhan pjekur me herbs, çaj;
 • Dreka: fetë pule me avull, lakër të freskët me bizele;
 • Dreka: mollë pure ose tre xhami i ndonji manave të freskëta;
 • Darka: zier speca mbushur me karkaleca dhe domate, çaj jeshil.

E premte

 • Mëngjesi: pule zier me bizele dhe domate, lëng frutash;
 • Dreka: Buckwheat me pjatë e dytë kërpudha, bukë, lëng;
 • Rostiçeri: kokrra të kuqe - një sallatë frutash;
 • Darka: sallatë karrota me rrepkë, copë peshk të zier, zierje bimor.

E shtunë

 • Mëngjesi: bizele të freskëta jeshile, vezë dhe bollgur;
 • Dreka: bukë, komposto kajsi, lakër avull me feta viçi ligët;
 • Rostiçeri: portokalli dhe një pjesë të vogël të Victoria;
 • Darka: peshk pjekur, çaj, marmeladky.

E diel

 • Mëngjesi: sallatë, djathë dhe bukë;
 • Dreka: ziera kërpudha, sallatë perimesh, kumbulla të thara zier;
 • Dreka: pije grejpfrut, sallatë Berry me të ulët-yndyrë kos;
 • Darka: zier patëllxhan, zarzavate, zier mish lepuri dhe çaj.

Për ata që duan të ruajnë formën e tyre në gjendje të lartë, ka zhvilluar një sistem të ndryshëm e të ushqyerit, menunë e përditshme të cilat duhet të dukej diçka si kjo:

 • Mëngjes: çdo drithëra, pije të nxehtë, sallatë perime, bukë të zezë;
 • Dreka: çdo peshk apo ushqim deti me garniturë me drithërat, perimet steamed, frutave apo të perimeve pije;
 • Rostiçeri: fruta të freskët;
 • Mbrëmje: qumështit (pije qumësht), mishi i zier, sallatë të freskët apo i gatuar perime.

Shprehur hollim dietë Pesëmbëdhjetë të sigurojë për humbje peshe shpejtë dhe është konsideruar produkte të ulët-kalori këto ngjyra:

 •  Red - det, liqen ose lumë peshk, ushqim deti, mish ligët, vezë dhe djathë 5% yndyrë;
 •  Green - perime, kërpudha, herbs;
 •  Yellow - manaferrat, fruta;
 •  Blue - ujë, nenexhik dhe martohem çaj, kafe (jo më shumë se 2 gota).

Vendndodhja e përafërt të dietën e përditshme ushqimore Express Pesëmbëdhjetë:

 • Mëngjesi: e kuqe, dy patate të skuqura e gjelbër dhe blu;
 • Darka: të përsëritur;
 • Rostiçeri: tre patate të skuqura të verdhë:
 • Darka: mëngjes përsëritje.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Kitnera Ushqimi Ismael. 

Rezultatet e komente dhe rekomandime të humbur peshë nga nutritionists metodës Pesëmbëdhjetë ^

Rezultatet Pesëmbëdhjetë Dietat ndikojnë në efikasitetin e saj - arrihet me reduktimin gradual të peshës javore deri në 4 kg. Aplikoni dietë nevojën dietetike për disa javë. Megjithatë, zgjerimi lejohet pyatnashek për të arritur rezultatin e dëshiruar.

Lehtësia metodat dietë Pesëmbëdhjetë është se çdokush mund të zgjidhni një menu të përshtatshme dhe aftësinë për të kombinuar enët sipas ngjyrave. Që dietë Pesëmbëdhjetë absolutisht të sigurt për shëndetin e atyre që humbasin peshë, të drejtën nga e mendjen e saj vetëm rritje graduale në standardet e ushqimit.

Pas të ushqyerit të mëtutjeshëm, eliminuar rrezikun e problemeve të tepërt peshe. Opinionet dietë e hollë pesëmbëdhjetë ka dyshim se kjo metodë me të vërtetë efektiv. Shumë gra pas përdorimit të dietës mund të themi lehtësisht lamtumirë me shtesë 5-8 kg pa ndjenja e urisë.

Shumë mjekë - nutritionists besojnë dietë Pesëmbëdhjetë një nga mënyrat e madhe për të në mënyrë të sigurtë dhe të përhershme të humbur peshë. Për më tepër, sistemi i propozuar fuqia është e përkryer për njerëz të çdo moshe apo peshë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: