Ushqimi për fruta të thata


Ushqimi për fruta të thata ndihmon për të humbur peshë dhe të njom trupin me vitamina esenciale dhe minerale

Ushqimi për fruta të thata konsideruar sistem shumë të dobishme dhe e shijshme kryerjen e pushtetit, të cilat do të përdorin disa ditë për të hequr disa kilogramë shtesë dhe njom trupin me vitamina esenciale dhe minerale.

Përfitimet e humbje peshe dhe të pastër me fruta të thata ^


Baza e teknikave dietë duke përdorur fruta të thata janë fruta të ndryshme të thata dhe arra, të cilat përfitojnë të trupit është shumë e lartë:

 • Kajsi të thata - një produkt të vlefshme që forcon sistemin imunitar, parandalon aneminë dhe efekte të dobishme për enët e gjakut dhe zemrën. Përveç kësaj, në kajsi të thata janë vitamina A, kalcium, magnez, kalium, përmes të cilit e flokëve të fortë, përmirëson ngjyrën e lëkurës dhe zorrët pastrohen në mënyrë të përkryer.
 • Prunes përmban vitamina E, C, A, B, celulozë, acide organike, shumë minerale, ka veti choleretic, diuretik dhe antibacterial. Përveç kësaj, fruta të thata llokum stabilizimin e metabolizmit, lehtësimin e lodhje, për të përmirësuar lëkurën e jashtme dhe eliminimin e toksinave nga trupi.
 • Fiq të përkryer zvogëlon urinë, përmirëson tretjen dhe ul kolesterolin. Ai përbëhet nga glukozë, fruktoza, pektin dhe shumë minerale dhe vitamina.
 • Rrush të thatë dhe forcon flokët duke i dhënë shkëlqim, mbushje e trupit me jod dhe spastrimit zorrë.
 • Mollë të thata, pjeshkë, dardha - produkt kalori se largon metalet e rënda dhe radionuclides nga trupi.
 • Arra dhe lajthi, bajame, arrat inde, fistikë rritur rezistencën e trupit, i ngopur me vitamina, të pastruar mëlçisë dhe ndihmon të luftuar trashje. Është e ndaluar që të përfshijë në menynë kripur, arra ëmbël apo e mbuluar me çokollatë ose krem.

Metodat për fruta të thata Dietary ka përparësitë e mëposhtme padiskutueshme:

 • Lejon rënie kilogram përditshme për peshë të tepërt të akumuluar;
 • Shëron trupin me sekretim të kolesterolit tij, shllak, toksina dhe substancave të tjera toksike;
 • Rrit lëkurë, flokë, në sajë të vitaminave që përmban fruta të thata.

Pengesë kryesore me programin thata diete është menutë paekuilibruar dhe prania e contraindications, në mesin e tyre - diabetin dhe gastro - traktin e zorrëve.

Për të arritur rezultate të dukshme pozitive duhet me kujdes të zgjidhni fruta për humbje peshe. Kushti kryesor për zgjedhjen e duhur - të shpëtuar paketimit hermetik dhe nuk ka erë të verës.

Padëshirueshme të blerë fruta të thata në peshë, pasi ato mund të jenë të përpunuara kimikate ose kontaminuar me dëmtuesve. Përveç kësaj, ata nuk duhet të jetë shumë i butë dhe me shkëlqim në dukje.

Dietë e thata frutave, menutë dhe llojet ^

Ushqimi për fruta të thata dhe arra

Kohëzgjatja e saj është 5 ditë, një dietë e përditshme që përfshin fruta të thata dhe arra - prej 500 metra për meshkuj dhe 700 metra për meshkuj dhe 2 litra lëng (gjelbër dhe TEAS bimor pa sheqer, jo të gazuara me ujë).

Mostër metodat dietë menu e frutave të thata dhe arra, si vijon:

Tre ditët e para

 • Mëngjesi. 50 g të thata kajsi, mollë 40 g, 20 g fistikë;
 • Dreka. 30 g të thata kajsi, mollë 20 g, 10 g bajame;
 • Dreka. 70 oz. kajsi të thata, 30 oz. mollë, 20 oz. fistikë;
 • Mesdita. 50 oz. kajsi të thata, 30 oz. mollë, 10 oz. bajame;
 • Darka. 50 oz. kajsi të thata, 50 oz. mollë, 20 oz. fistikë me bajame.

Ditë e dytë dhe të katërt

 • Mëngjesi. 50 gram rrush të thatë me kumbulla të thara, dardha 40 g, 20 m Walnut;
 • Dreka. 30 oz. rrush të thatë me kumbulla të thara, 20 oz. banane, 10 oz. Walnut;
 • Dreka. 70 oz. rrush të thatë me kumbulla të thara, 30 oz. dardha, 20 oz. Walnut;
 • Mesdita. 40 oz. rrush të thatë me kumbulla të thara, 30 oz. banane, 10 oz. Walnut;
 • Darka. 60 oz. rrush të thatë me kumbulla të thara, 50 g. dardha, 20 oz. Arre.

Dita e pestë

 • Mëngjesi. 80 g fiq, kajsi të thata dhe kumbulla të thara, 40 g të arrë shqeme;
 • Dreka. 30 gram fiq, kajsi të thata dhe prunes, 20 gram shqeme;
 • Dreka. 100 g fiq, kajsi të thata dhe kumbulla të thara, 20 g lajthi;
 • Mesdita. 50 gram fiq, kajsi të thata dhe kumbulla të thara, lajthi 20 gram;
 • Darka. 100 gram fiq, kajsi të thata dhe kumbulla të thara, 30 gram shqeme.

Ushqimi për fruta të thata dhe kos

Duke përdorur një metodë dietë me fruta të thata dhe kos, në mënyrë efektive mund të humbni deri në 3 - 4 kg në 3 ditë dhe zorrët të përkryer të pastër. Thelbi i kos - programit suhofruktovyy humbje peshe është një aplikim tre-ditore e frutave të ndryshme të thata dhe kos.

Dietë në ditë është:

 • 1 litër 1% kos;
 • dhe 400-500 g fruta të thata që do të ndahet në pjesë të dëshiruara dhe të marrin 10-12 herë çdo orë.

Ushqimi për fruta të thata dhe hikërror

Një variant i kësaj teknike është e madhe për humbje peshe dhe pastrim, ana pozitive e cila është mungesa e nervozizëm, dobësi dhe lodhje. Edhe pse dietë në hikërror me fruta të thata më të balancuar se disa fruta të thata, sipas mjekëve, fati i javëve nuk duhet të ndjekin.

Dietë çdo ditë për 5 - 7 ditë është:

 • Buckwheat qull pa kripë, qumësht, gjalpë dhe sheqer,
 • 100 g fruta të thata,
 • 2 litra ujë të pastër.

Ditor Modeli vijim:

 • Mëngjes: qull pjesë 20 e kajsi;
 • Dreka: 4 copë. fiq;
 • Dreka: një pjesë e qull, prunes 20 g;
 • Rostiçeri: Datat;
 • Mbrëmje: pjesë e drithëra me rrush të thatë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë psikologjik artikull.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietë të frutave të thata ^

Rezultatet e fruta të thata në dietë është shumë pozitive, sepse gjatë respekti i saj mund të arrijë përmirësime në vijim:

 •  Pesha reduktim deri në pesë kg shtesë në 5 - 7 ditë;
 •  Reduktimi në madhësinë e stomakut;
 •  Përmirësim të dukshëm në pamjen (lëkurës, e flokëve dhe thonjtë) në sajë të shpëtoj trupin;
 •  Normalizimi i zorrë.

Çfarëdo shijen fruta të thata tuaj të bëjë dietë më të lehtë, e ëmbël dhe e shijshme. Megjithatë, mënyra e saktë nga kjo metodat dietë duhet të jetë gradual, pasi që kalimi i menjëhershëm për një dietë normale do të shkaktojë një kilogram shpejtë hidhen deri.

Mundësisht ditët e para të hanë vetëm bollgur, oriz apo hikërror drithërave me shtimin e preferuar fruta tuaj të thata ose të freskëta. Pastaj me kujdes të hyjë në supave song pa mish dhe sallatë. Pas dy javësh ju mund të hani mish ligët dhe peshk. Nëse e dëshiruar, për aq kohë sa të jetë e mundur për të qëndruar në formë optimale pas dietë me fruta të thata, për të shmangur përdorimin e pijeve të gazuara ëmbël, i tymosur, e ëmbël dhe ëmbëlsira.

Opinionet dietë për fruta të thata, duke përfshirë edhe peshën e humbur me të, për pjesën më të madhe pozitive. Për disa gra, ky opsion është bërë një nga metodat më shumë efikase të përmirësimit figura. Megjithatë, pavarësisht nga furi komente nga humbjen e peshës, nutritionists menduar në lidhje me dietën me fruta të thata larg.

Disa dakord opsion gjatë sistemit të furnizimit paekuilibruar për fruta të thata, duke besuar në vend të kësaj që të përfitojnë trupi do të vuajnë dëme të konsiderueshme. Të tjerët kanë një opinion të ndryshëm, i cili është se dietë me fruta të thata, në kontrast, është shumë i dobishëm për shkak se mungesa e madhe e vitaminave dhe fibrave në trup dhe përmirëson ndjeshëm zorrë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: