Salads Ushqimi


Salads Ushqimi promovon humbje peshe, shëndetin dhe bukurinë

Sallatë dietë - një metodë të përshtatshme për humbje peshe për ata që duan për të ngrënë shijshme dhe humbin peshë. Kjo ju lejon të shpejt të të shpëtoj nga kg shtesë, ndërsa rezervat ushqimore të plotë.

Thelbi dhe dinjiteti për salads hollim ^


Siç e dini, pasta e ëmbël dhe edhe pse të shijshme, por të dëmshme për figurën. Megjithatë, ju mund të ju lutem trupin tuaj dhe pa rënë ndesh me trupat e tyre - që ndihmojnë fruta dhe perime të papërpunuara.

Me to ju mund të bëni një shumëllojshmëri të salads se do të humbni peshë dhe për të promovuar shëndetin dhe bukurinë. Getting Ky kurs ushqim, mbani mend dhe të ndjekin disa rregulla të rëndësishme:

 • Mos hani shpejt, sepse trupi i ngopjes është vetëm në 25 - 20 minuta pasi stomaku është i mbushur.
 • Hani nevojë duke shijuar shijen e pjatave;
 • Para se të shkojnë në shtrat duhet të marrë produktet e qumështit - ata nxisin tretjen dhe lëkurë të shëndetshme;
 • Trupi ka nevojë për një shumë të lëngshme, pije më të dobishme - një jo-gazuara ujë dhe çaj bimor.

Kryesore Programi dietë sallatë avantazh është efikasiteti dhe shpejtësia e veprimit. Përveç kësaj, ajo krijon procesi efektiv të pastrimit trupin e toksinave dhe toksina. Menuja është mjaft e ndryshme, saturates trupin me vitamina, aminoacidet dhe elemente thelbësore gjurmë.

Kryesore Kursi meta sallatë përfshin:

 • Sezonalitetit - Përbërësit për enët sallatë mund të gjendet vetëm në sezonin e ngrohtë, si perime serë dhe fruta mjekët nuk është e këshilluar.
 • Gjatë të efekteve anësore të mundshme dietë sallatë - crregullimeve të sistemit të tretjes (përzier ose diarre), alergji me një skuqje.
 • Metoda sallatë e humbje peshe nuk është e rekomanduar për të përdorur gjatë sepse trupi ka nevojë në një tjetër ushqim.
 • Fruta - perime teknikë hollim është i kundërindikuar në pacientët me hipertension, njerëzit me probleme të veshkave, që vuajnë nga atherosclerosis dhe trashje, për shkak të mungesës së balancimin e ngarkesës është për trupin.

Produktet e ndaluara:

 • mish dhe salcice;
 • ushqim të konservuar;
 • çdo gjë është e skuqur;
 • sheqer;
 • miell;
 • fasule;
 • perime te konservuara;
 • alkooli;
 • majonezë, salcë kosi, salcat.

Plotësoni ushqimi i gatuar mund të jetë kos apo ndonjë vaj vegjetal me lëng limoni ose gëlqere, xhenxhefil shtuar opsionale ose rënie shafran i Indisë.

Lejohen të përdorin:

 • fruta dhe perime të freskëta;
 • shpezë dhe mish ligët;
 • Djathë, qumësht dhe prodhime qumështi;
 • peshku dhe prodhimet e detit.

Dietë sallatë: menu 7 ditë dhe opsione ^

Variantet sallatë hollim grup të madh. Këtu janë disa prej tyre.

7 ditë menu - Opsioni 1

Të hënën (në fruta)

 • sallatë me mollë dhe portokall (1 pc) me rrush të thatë:
 • 2 dardha dhe fetë kivi dhe përzierje me arra pishe;
 • mollë (2 copë) dhe 1 lugë mjaltë (para se për 15 minuta për të pirë çaj jeshil).

Martën (për perime)

 • sallatë panxhar (integruar);
 • prerë dhe përzierje për 2 karrota dhe speca e ëmbël;
 • 3 sallatë me domate dhe 2 trangujve, majdanoz dhe djathë djathë.

Mjedisit (mish)

 • sallatë prej 100 g mish lope i zier me spinaq;
 • 1 vezë, 100 gram prerë gjirit pule, llokoçis dhe sezonin me vaj ulliri dhe lëng limoni;
 • 3 vezë trembem me majdanoz.

Enjten (për peshk)

 • Sallatë me 100g gatuar salmon dhe sallatë gjetheve;
 • copëtuar 1 kastravec, shtoni 100 g karkaleca gatuar;
 • 200 gram alga deti dhe 1 vezë.

E premte

 • Përsëriteni 1 ditë.

E shtunë

 • Përsëriteni 2 ditë.

E diel

 • Përsëriteni 3 ditë.

7 ditë menu - versioni 2

E hënë

 • Në 3 servings e frutave apo të perimeve për të ndarë sallatë, peshk (400 g), gjatë ditës pirë çaj dhe ujë.

E martë

 • Marule (3 herë), të ndarë në ditën e 2 vezë të ziera, një tas me supë me perime dhe 1 portokalli.

E mërkurë

 • Sallatë (3 servings), 0.5 kg mollë.

E enjte

 • Midis ngrënies shpërndarë sallatë, pulë të zier (0,5 kg), portokalli ose mollë.

E premte

 • Në ditë - sallatë, peshk (250 g, një gotë kefir).

E shtunë

 • Sallatë, viçi i zier (200g), portokalli ose mollë.

E diel

 • Sallatat, bollgur (pjatë), kos (xhami), bukë thekre.

Dietë Express për sallata

Nuk është një dietë të shpejtë sallatë të shpejtë - ajo zgjat 3 ditë, për të cilat ju mund të humbni të paktën 3 kilogram:

 • 1 ditë - mund të hani vetëm karrota (të papërpunuara ose të gatuar). 1.5 kg të perimeve është i ndarë në 6-7 vakte. Ajo është përdorur pa kripë. Uji mund të pini të pakufizuar, çaj unsweetened lejuar dhe kafe;
 • Dita 2 - herbs (majdanoz, kopër, borzilok) dhe salads me gjethe. Bimët përzierje, gjellë kripë mund të jetë. Vaj ulliri Shtuar (maksimum - 15 ml në ditë) dhe lëng limoni ose uthull, natyrore.
 •  3 ditë - zier rrepa, mundësisht pa vaj dhe erëza. Kjo është faza e fundit e pastrimit të shpejtë.

Sallatë dietë "furçë"

Program mjaft popullore dietetike për sallatë "furçë" - një pjatë ndihmon të luftuar mbipeshë, ndikon pozitivisht zorrët dhe pastron trupin.

Recetë "Brush": panxhar Grate e papërpunuara (2 copë), karrota (1 pc), mollë kosi (1 pc), sezonin me lëng limoni dhe vaj ulliri.

Nutritionists janë të ftuar edhe për sallatë dietë "furçë" me mish pule. Programi zgjat 10 ditë, 5 prej tyre përdoret vetëm mish pule, dhe 5 ditë - vetëm sallatë. Cili është ushqimi ishte më e lehtë për të duruar rekomanduara mishit dhe alternative perime ditë.

Salads dietë bimore

Pesha humbje në sallatë perimesh mjekët rekomandojnë të mbajë me shtimin e ushqime proteinike (mish, peshk, djathë, djathë, vezë). Kjo metodë përdor vetëm dietë me perime të ulët të kalorive: domate, tranguj, lakër, speca, karrota, zarzavate.

Menu mostër mund të jenë:

 • Sallatë vezë të ziera me perime;
 • mish dhe sallatë të ziera;
 • peshku të ziera, sallatë perimesh dhe alga deti;
 • Në natën ju mund të pini të ulët-yndyrë kos.

Sallatë me lakër dietë në dispozicion në çdo kohë të vitit. Kjo perimeve mund të eliminojnë peshë ekstra dhe parandalon tumoret. Lakra mund të kombinohet me produkte të ndryshme, në mënyrë që menu nuk do të jetë mërzitur.

Ushqimi sallatë greke është jashtëzakonisht e dobishme, megjithatë, për ata që duan të humbasin peshë më shpejt. Për efekt të prekshme që duhet të ndjekin për një muaj - për këtë kohë arrin të humbin deri në 10 kg. Në këtë kurs në mëngjes e lejuar për të ngrënë gjithçka që unë dua (përveç miellit, ëmbëlsirat dhe enët djegëse) për drekë dhe pasdite çaj mund të konsumohen arra dhe fruta, dhe për drekë dhe darkë - sallatë greke.

Përbërja Sallatë greke: domate, tranguj, speca e ëmbël të kuqe, qepë Krimesë, ullinj apo ullinj, djathë feta, për të karburantit - vaj ulliri, lëng limoni, rigon.

Sallatë frutash dietë

 Metoda diete humbje peshe për sallatë frutash gjithashtu nënkuptojnë konsumin kufizuar proteinat shtazore. Promovuar humbje peshe:

 • grapefruits dhe fruta të tjera agrume - metabolizmi;
 • mollë - pjekur në furrë, është ideale për snacking;
 • pineapple - pengojnë absorbimin dhe akumulimin e yndyrës në formën e celulitit;
 • Banane - energji të pasur, kështu që mund të zëvendësojë ushqimi (mengjesi rekomandohet);
 • pjeshkë - stimulojë tretje.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Ushqimi "Tre grusht."

Shqyrtime hollë dhe rezulton në humbje peshe dietë sallatë ^

Rezultatet e dietës në salads tregojnë se mesatarisht me anë të perimeve dhe frutave humbi rreth 4 kg në javë. Mjekët rekomandojnë një sallatë, ndërsa programi duhet të marrë proteina të kafshëve. Reagime pozitive për sallatë dietë lë shumicën e atyre që u përpoqën - refuzim mezi të dukshme e disa produkteve, duke qenë i themeluar gastro punës - traktin e zorrëve, përmirëson gjendjen e lëkurës.

Fruta Përsërit - Sigurisht sallatë perimesh mund të çdo muaji - kur proteina në dietë nuk do të jetë një barrë e madhe në trup. Për të humbasin peshë më shpejt nuk është kthyer, nuk do të humbni peshë pas metodologjinë e përcaktuar në çdo gjë që është e ndaluar. Është e nevojshme për të mbajtur një të ulët-dhe të ulët të programeve për të shtuar në dietën e mishit të ligët, peshk dhe produktet e qumështit.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: