Ushqimi lëngje natyrale


Dietë lëng ofron pastrimit të fuqishme të veprimit, energizes dhe vitamina

Lëngje Ushqimi - një shembull i gjallë i asaj që është e dobishme dhe e shijshme - gjëra të pajtueshme, sepse përfitimet e lëngjeve natyrale të pamohueshme dhe ata kanë qenë prej kohësh një pjesë integrale e një dietë të shëndetshme.

Thelbi dhe dinjiteti për humbje peshe lëngjeve natyrale ^


Programi dietik për lëngje shtrydhur fllad ofron veprime të fuqishme pastrimi, energizes dhe ushqen trupin e nevojshëm për çështje shëndetësore.

Megjithatë, duhet theksuar se një të vërtetë të dobishme nuk janë ruajtur, nektarin paketuara ose në shtëpi, e pasterizim fundit, domethënë të freskëta. Vetëm pije të tilla mund të përdoren për metodat dietë lëng.

Lëng vitaminë lëngshme dhe komplekse minerale në kohë të blerë në mënyrë efektive përgatitjen farmaci. Natyra u kujdes për veten dhe i dha frutave dhe perimeve frutave përbërësit shëndetshëm që janë në ekuilibër të përsosur, dhe për këtë arsye tretur plotësisht.

Metoda lëng humbje peshe është e shkurtër - nga një ditë deri në 7, në një maksimum prej 10 ditë. Por këtë herë, vetëm sa për të pastruar në mënyrë efektive trupin dhe hale disa kilogram panevojshme.

 • Gjatë humbje peshe program rekomanduar lëng pije frutash pije me fruta, perime, herbs dhe fruta.
 • Nektar holluar lëng të përzier me ujë të pastër - kjo zvogëlon ngarkesën në pankreas, si dhe sasinë e alkoolit të konsumuar mjaft të rëndësishme, deri në 2 litra në ditë.
 • Ajo duhet të jetë normal ose pi dhe ujë mineral, jo sode.
 • Në nectars zgjedhur, numri dhe koha intervalet e tyre duhet të përdorin dhënë qëllimisht shëndetin. Për shembull, pije acid nuk mund të përdoret për gastrit, ulçerë gastrointestinale, pancreatitis, pasi ato tepër të irritojë mukozës dhe për të rritur aciditetin e stomakut lëng.
 • Me diabet, ju nuk mund të përdorni nektar rrushit dhe duhet të kufizojë numrin e ëmbël pije Berry-frutash, duke preferuar perime.
 • Nectars perime më pak kalori dhe më me efektivitet çhelmoj trupin, por përmbajnë më pak vitamina.

Përfitimet lëng Metodat diete pamohueshme:

 • Pastrimi dhe shërimin e trupit, për të përmirësuar metabolizmin. Toksina leached nga trupi natyrisht.
 • Pini lëng nektar e lehtë dhe e këndshme, ajo invigorates dhe jep energji. Glukoza hyn në gjak shpejt dhe uria recedes shpejt, i cili është i rëndësishëm për procesin e humbjes së peshës.
 • Pasurojnë dietën me vitamina dhe minerale. Në një gotë pije të shëndetshme është një koncentrat i vitaminave, ajo është e lehtë për të pirë, por hani kjo shumë është e vështirë.
 • Duke reduktuar kalorive peshë shkon shpejt, dhe një sasi e vogël e ushqimit redukton madhësinë e stomakut.

Program dietë lëng ka mangësi të caktuara:

 • Ju nuk mund ta përdorni atë për nënat shtatzëna dhe pleqsh.
 • Në disa sëmundje janë contraindications duhet të konsultoheni me një mjek. Kujdes i madh nevojitet në pacientët me diabet.
 • Trupi ka nevojë për ushqim të fortë, kështu që dietë lëng nuk mund të ulen për një kohë të gjatë për të mos marrë problemin si një stomak "dembel" dhe zorrët.

Dietë lëng: menu 5 ditë dhe opsione ^

Gatim nectars lëng nevojë e përditshme të freskëta (të freskëta), katër orë pasi ata kanë filluar të tjerr cilësinë dobishme humbur. Asistent i besueshëm do të jetë i shtrydhëse frutash e perimesh të mirë. Por ju mund të bëjë pa të, disa fruta lehtë grimcuar në rende ose në një blender.

Kur zgjedh pije lëng për humbje peshe programit duhet të marrin parasysh pikat e mëposhtme:

 • Nektar me tul është saturates mirë dhe përmban pektin dhe fibra që kontribuojnë në humbje peshe, kështu pije trasha duhet të jetë i pranishëm në menynë.
 •  Ushqimi lëngje të freskëta është e ndryshme. Mbani në mend se nectars fruta përmbajnë shumë sheqer. Përdorimi i tyre i nxituar dhe i rregullt mund të çojë në efektin e kundërt - shtim në peshë dhe të shkaktojë zhvillimin e diabetit. Dietë lëng portokalli në një nga këto.
 • Në anën tjetër, në domate dietë lëng nuk do të shkaktojë probleme, ajo ka efekt të fortë pastrimi dhe promovon humbje peshe. Domatet janë të ulëta në kalorive dhe përmbajnë pak glukozë.
 • Lëngje perimesh dietë më të favorshme për humbje peshe dhe pastrim sesa fruta apo kokrra të kuqe. Në prodhimin e nektar është e nevojshme të marrin në konsideratë e preferueshme për të përdorur një kombinim të perimeve apo frutave alternativ.

Nëse është i pranishëm në dietë e frutave vetëm, perime dhe manaferrat për më shumë se 5 ditë të ndiqni një dietë e tillë nuk është i rekomanduar. Lëngjet mund të përdorni të ndryshme në secilën prej 5 ditësh nëpër menu mund të duket si:

Menu për 5 ditë

 • Mëngjesi 8.00 - pas zgjohen për të pirë një gotë çaj jeshil. Pas gjysmë ore nektar nga tul molle.
 • Dreka 10,00-12,00 - një gotë me limon, pineapple dhe pije portokalli.
 • Dreka 13.00 - nektar i trashë nga një përzierje e perimeve, milled blender, panxhar, karrota, selino dhe mollë.
 • Mesdita - nga 14. 00-17,00 pirë ndonjë përzierje lëng.
 • Darka në 18.00 - një gotë me lëng pineapple pineapple dhe gjysmë të freskëta.
 • Nga 21,00 - lëngje pa sheqer vegjetale: karrota, domate.

Në katër ditët e ardhshme ju mund të ndiqni këtë dietë ose të bëjë ndryshimet tuaja.

Lëngje mono-dietë për më shumë afat të shkurtër, por të efektshme:

 • Për shembull, në mollë dietë lëng nuk duhet të kalojë tri ditë. Që 08:00 dhe 20.00 duhet të pini një gotë me lëng me mollë çdo 2 orë. Kjo do të përmirësojë metabolizmin dhe është urolithiasis mirë parandaluese.
 • Lëng dietë shegë një më të gjatë - në qoftë se ju përdorni atë për një javë, do të humbasë 7 kilogram yndyrë. Nektar shegë përmban një shumë të ushqyesve, vitamina dhe minerale, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe gjak, është e dobishme në anemi. Ajo ka një funksion të veçantë, ajo redukton sasinë e acideve yndyrore të gjakut dhe ndalon depozitimin e yndyrës.
 • Produkt unik për humbje peshe - limon, e cila ka një zhyrospalyuyuchym fuqishme dhe pastron veprim. Por përdorin vetëm pije limon për një kohë të gjatë në një stomak bosh, jo mjaft të saktë, ajo në masë të madhe rrit aciditetin dhe irritojë. Lëng limoni dietë është shumë efektiv, por përdorimi i pamatur mund të dëmtojë trupin.
 • Ajo është e mirë për përzierje lëng limoni me karrota, panxhar dhe të tjerët në diskrecionin tuaj, limon përmirësojë ndjeshëm shije dhe zhyroszhyhayuschye pronat e tyre. Për shembull, një dietë me lëng selino për të lehtë tolerohet nëse nuk është shumë e shijshme selino pije limon do të përmirësohet.
 • Lëng thupër dietë përkryer pastron trupin, por është në dispozicion vetëm në pranverë, gjatë rrjedhës së PSA-së. Birch nektar nga kohët e lashta trajtimin e shumë sëmundjeve. Nuk lënë pambikëqyrur atë në kohët moderne, si dhe normalizes metabolizmin, redukton ënjtje, largon toksina dhe rrit metabolizmin dhe si rezultat - janë të shpejt kilogram. Gjatë ditës ju duhet të pini 2 litra pije thupër, përdorni këtë program dietë jo më shumë se 3 ditë.
 • Dietë lëng aloe. Aloe - barishte i njohur dhe mjekësi zyrtare është përdorur për të kuruar shumë sëmundje. Jo shumë kohë më parë ajo është përdorur për humbje peshe. Pirja e lëng aloe në formën e tij të pastër nuk është si shumë njerëz, ajo hidhur. Një lugë gjelle e aloe të përzier me mjaltë dhe marrë para një vakt, shkalla e humbjes së peshës - 2 javë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Ushqimi sibarit.

Shqyrton dhe rezultatet e hollë humbje peshe në lëngje ^

Opinionet lëng dietë mjaft në kundërshtim, si vetëm të pijshëm dhe të mos përdorni ushqime të ngurta nuk është aspak e lehtë. Por në qoftë se programi lëng "shkoi", dhe keni arritur të mbështetur rezultatet e saj për lëngje dietën jashtëzakonisht të lumtur. 1 ditë e humbur për një kilogram mbipeshë, dhe javën e 6 kg.

Pas një ditë ose dy ditë shkarkim ditën nuk mund të hani ushqime proteinike, ju duhet të përgatisin një menu vegjetarian. Pas një jave të metodave lëng të mos fituar peshë humbur, një meny vegjetariane do të ndjekin rreth 3-4 ditë, dhe yndyrna të mëtejshme kufi dhe ëmbëlsirat.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: