Akullore dietë


Krem akull dietë ndihmon për të humbur peshë, përshpejton metabolizmin dhe për të përmirësuar tretjen

Akullore dietë është e përkryer për të dashuruar e desserts ëmbël, të cilët dëshirojnë "shijshme" të hequr qafe kilogram panevojshme.

Edhe pse akullore është konsideruar tradicionalisht të jetë ushqime kalori të lartë, mjaft të mund me sukses të përballen me problemin e peshë të tepërt.

A është e mundur për të humbur peshë në akullore ^


Thelbi i kësaj teknike të pazakontë humbje peshe është që të përdorin desserts të ndryshme të rrjetit. Akullore promovon humbje peshe nga përmbajtura ushqyesve në të mëposhtme:

 • Tryptophan aminoacideve ose qetësues natyral - përmirëson disponimin, rrit energjinë dhe "shëron" nervat;
 • Sheqer qumështi dhe enzimat - të përshpejtojë metabolizmin, metabolizmin dhe për të përmirësuar tretjen;
 • Vitamina D dhe kalciumi, e cila në kombinim me njëra-tjetrën për të forcuar kockat dhe për të parandaluar shfaqjen e urisë pakontrollueshme.

Megjithatë, dietë program diete jo vetëm siguron për përdorimin e akullit dhe mund të përfshijnë produktet e mëposhtme:

 • Berries (të freskëta, të ngrira), manaferra, raspberries, Kastrati, blueberries, luleshtrydhe dhe të tjerët;
 • Frutat (të freskëta dhe të thata), mollë, portokall, shegë, kivi, dardha, pjeshkë, kajsi, kajsi të thata, rrush, kumbulla të thara, etj;
 • Arra - bajame, arrat inde, arra;
 • Perimet: lakër, kungull i njomë, tranguj dhe karrota;
 • Peshk ligët dhe mish pule;
 • Supave vegjetarian, oriz dhe bollgur;
 • Qumësht, kos dhe djathë.

Duhet të theksohet se akullore, e cila është baza e dietë nuk duhet të përmbajë çokollatë, të ziera qumështi i kondensuar dhe karamel. Të dhënat në dispozicion mbi dietetike kone meshë produkt ose gota, duhet të përjashtohen nga dietë.

Është e këshillueshme që të përfshijë këto lloje të menu akullore:

 • Qumështit, përmbajtja kalorike e jo më shumë se 250 kalori në njëqind gram;
 • Gjalpë - 100 gram. / 290 kcal;
 • Sorbet ose kokrra të kuqe të butë - popsicles;
 • Akull fruta apo pije fruta të ngrira;
 • Krem - brulee ose vanilje;
 • Kos të ngrirë.

Përparësia kryesore është aftësia e metodave dietë për të humbur pesë ose më shumë ekstra kilogram duke përdorur një ushqim të shijshme dhe të ndryshme. The downside është se ka disa contraindications dietë:

 • Imunitet;
 • Kolit, fryrje, rrit aciditetin e stomakut dhe ulçerë stomakut;
 • Sëmundje mendore dhe sjellje mosfunksionim të hahet.

Ushqim të ngrirë sistemi dietë të bazuar në respektimin e rreptë të qëndrueshme disa rregulla:

 • Duhet të hani çdo tre orë;
 • Element kryesor Daily shkalla në monodyete duhet të jetë 500-600 gram, me një dietë të ekuilibruar - 200-300 gram.

Ngrirë Ushqimi Menu dhe Recipes ^

Mono-dietë akull krem

Produkti kryesor dhe vetëm në një mono tre-ditore dietike - Teknikat - qumësht, krem ​​ose vanilje akullore në nekaloriyne vlerë prej 500 - 600 gram. Opsionale, ju mund të shtoni copa të frutave apo manaferrat.

Ngrirë mono-dietë Shembull menu:

Dita e parë

 • Mëngjesi: krem ​​boronicë 100/10 g .;
 • Dreka: krem ​​me mollë integruar - '50;
 • Dreka: qumësht me kajsi të thata - 150-30 f .;
 • Rostiçeri: krem ​​- 100 gr .;
 • Darka: qumësht me feta kivi - 200 gr.

Dita e dytë

 • Mëngjesi: qumësht me feta të freskëta p banane 100/10 .;
 • Dreka: krem ​​i drithrave - '50;
 • Dreka: akullore vanilje me bajame integruar - 150/10 p .;
 • Rostiçeri: qumësht - 100 g .;
 • Darka: krem ​​i 8 copa. Strawberry - 200 g

Dita e tretë

 • Mëngjesi: krem ​​me manaferra 100/10 p .;
 • Dreka: akullore Vanilla me rrush të thatë - '50;
 • Dreka: krem ​​me kajsi të thata - 150/20 p .;
 • Rostiçeri: krem ​​- 100 g .;
 • Darka: qumësht akull krem ​​me kokrra grejpfrut - 200 g

Varësisht nga preferencat personale, akulli mund të përfshijnë fruta të tjera Berry apo shtesa. Humbje peshe çdo ditë në një dietë të dhënë është 1 kg.

Një dietë e ekuilibruar dhe kalori të ulët për shtatë akullore

Sekreti i kësaj teknike që promovon humbje peshe, është një sasi të balancuar të proteinave, fibra, minerale dhe vitamina. Përballojë dietë të tillë efektive nuk mund vetëm dhëmb i ëmbël, por njerëzit të cilët mbajnë ritmin e jetës aktive.

Menu mostër për ditë

 • Mëngjes: një pjatë i kënaqur qull me fruta të thata ose një gotë qumësht me drithëra, krem ​​100g .;
 • Dreka: krem ​​i butë akull me feta pineapple apo Kastrati - 50 oz .;
 • Dreka: supë perimesh, të përgatitur për pule ligët ose supë me kërpudha, disa bukë ose 100 gram. kërpudha zier dhe pa yndyrë kos me fruta të thata;
 • Rostiçeri: qumësht akull krem ​​dhe applesauce (pjeshke, dardhe) pure 50/20 p .;
 • Darka: një fetë e peshkut ligët ose pule - 150 g sallatë, perime;
 • Për disa orë para gjumit lejohet të konsumojnë 50 metra të çdo të lëngshme të ulët-yndyrë akullore.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin joneve dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën akullore ^

Metoda e ngrirë dietë shpesh përdoret nga yjet pop dhe biznes tregojnë. Për shembull, Madonna-s akullore dietë, domethënë krem ​​gjalpë, krejtësisht e ndihmon atë të mbajë figurën e saj në formë të përsosur.
Rezultatet për akullore dietë:

 •  Një të vogël, por efektiv humbje peshe prej 5 kg në një javë apo 3 - 4 kg për tri ditë;
 •  Colon Pastrimit të toksinave;
 •  Përmirësimin e florën e zorrëve;
 •  Përmirësimi humor dhe një përmirësim të dukshëm në pamjen.

Që dietë të ngrirë është i bazuar në një produkt mjaft të përzemërt dhe të shijshme, lëvizin atë shumë lehtë dhe painlessly. Përveç kësaj, të përsëritur këtë "hanë duke e shijuar" metodë dietë mund të në një muaj. Por, çdo gjë ishte e lehtë dhe e shijshme dietë duhet të lënë atë me kujdes.

Dietë fillestar duhet të përbëhet nga fruta, manaferrat, të freskëta, perime të ziera ose steamed, drithëra, supave dhe më shumë. Por gjëja më e rëndësishme në fundjavën e parë, dhe mundësisht në vijim, në mënyrë rigoroze të përmbahen nga ëmbëlsirat (ëmbëlsira), miell (biskota sheqer dhe cookies), skuqur (bilyashi, skuqura në frëngjisht) dhe ushqim të shpejtë.

Opinionet dietë për krem ​​të madhe akull. Falënderime të veçanta kjo metodë shprehin ëmbëlsirat të dashuruar të cilët jo vetëm që mund të zvogëlojë peshën e dëshiruar, por për të ngrënë ushqime të preferuar. Nutritionists kufizojnë metodë ngrirë hollim, duke pasur parasysh se përdorimi i saj nuk do të dëmtojë shëndetin e humbjes së peshës, por më tepër të ndihmojë për të humbur shuma të vogla të peshës dhe të konsiderueshme të forcuar sistemin imunitar.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: