Ushqimi gaforre shkopinj


Ushqimi gaforre shkopinj ndihmon për të humbur peshë për 4 ditë 5 kg

Ushqimi gaforre shkopinj çdo ditë po bëhet gjithnjë e më popullore humbje peshe metodë që lejon për një periudhë mjaft të shkurtër kohe për të humbur peshë të konsiderueshme.

A është e mundur për të humbur peshë në gaforre shkopinj ^


Baza e dietë është përdorimi i shkopinj gaforre natyrore. Ky produkt është e përshtatshme edhe për ushqim dietë, sepse ajo përmban vetëm 80 kalori në 100 gram dhe pas trajtimit të ngrohjes dhe ngrirje për një kohë të gjatë ruan vetitë e saj të dobishme të ushqimit.

Avantazhet e sistemit të energjisë përfshijnë:

 •  Padëmshme reduktuar peshën nga 4 kg për 5 ditë;
 •  Mbushje e trupit me vitamina E, A, B dhe acideve yndyrore polyunsaturated;
 •  Spastrim trupin e toksinave, toksina në zorrë dhe uljen e kolesterolit në gjak;
 •  Lehtë për të kryer, pa paragjykime dhe pa shkaktuar efekte anësore;
 •  Gaforre Çmimi shkopinj të përballueshme dhe të arritshme.

Pengesë kryesore është metoda e varfër diete e prodhimit shkopinj gaforre, të cilat së bashku mund të me humbjen e dëshiruar peshe dhe lëndimeve të. Prandaj, zgjedhja e tyre duhet t'i kushtojë vëmendje të përshkruara në paketë.

Shumë prodhues të paskrupullt të prodhuar produkte soje, niseshte dhe komponente të tjera të dëmshme. Vërtetë, cilësi dhe produkte të dobishme duhet të përmbajë vetëm mish i grirë peshku (surimi) dhe kripë.

Rregullat kryesore të dietë:

 •  Konsumi ditor i gaforre shkopinj nuk duhet të kalojë 200 gram .;
 •  Në mes të ngrënies duhet të pini 200-250 ml. ujë të pijshëm ose çaj pa sheqer të gjelbër.

Sistemi dietë të bazuar në përdorimin e gaforre shkopinj kundërindikuar në dermatit atopic, veshkave, mëlçisë dhe reaksione alergjike në peshk.

Gaforre Ushqimi shkopinj, menutë dhe receta ^

Menu 4 ditë

Katër-teknikë mund të duket mjaft e vështirë për shkak të dietë të kufizuar, por kur përdorimi i saj është ndjenja e fortë pa u vënë re nga uria. Dietë përbëhet nga një litër kefir yndyrë përmbajtjes 2 - 2,5% dhe gaforre shkopinj normë ditore e cila nuk i kalon 200 gram.

Menu mostër hartuar me orë, megjithatë, në varësi të situatës, ai mund te shikohet.

 • 8.00 - shkopinj 50 g, 300 ml kos;
 • 10.00 - shkopinj 20 g, 200 ml kos;
 • 13,00 - shkopinj. 50 g, 200 ml kos;
 • 17,00 - shkopinj. 50 g, 200 ml kos;
 • 19,00 - shkopinj. 30 g, 100 ml kos.

Pas katër ditë dietë mësipërm peshën hedhura mund të arrijnë 5 kg.

Dietë proteina në gaforre shkopinj

Dietë proteina është e përkryer për ata që nuk mund të heqin dorë nga e mishit dhe produkteve të peshkut, por do të përmbahen nga produktet e miell, ëmbëlsirat dhe frutat. Me këtë metodë do të digjen në mënyrë aktive shtresë yndyrore, jo në masë të muskujve.

Shkopinj gaforre - produkt peshk ju lejon mirë diversifikuar metodat dietë dietë proteina. Programet vlerësuar proteinave dietik dietë në ditë mund të jetë si më poshtë:

 • Mëngjesi: djathi gaforre roll (mbushjen me pa yndyrë djathë, hudhër dhe herbs, përfundoi në shkopinj), çaji jeshil;
 • Mëngjes i dytë: një gotë qumësht;
 • Dreka: zier mish të bardhë pule, merak me speca, domate dhe karrota, bukë të zezë, pije domate;
 • Rostiçeri: një gotë qumësht;
 • Darka: bukë krunde, kos, sallatë (gaforre shkopinj, vezë, gatuar feta viçi, herbs).

Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se dietë proteina është e dëshirueshme që të përdorin jo më shumë se dy javë për të shmangur problemet shëndetësore.

Shumica e recetave për dietën gaforre ^

Në mesin e recetave me gaforre shkopinj, të përdorura për racione të ushqimit dietik, më të njohura janë:

Raffaello

 • Shkopinj fshij nëpërmjet një rende gjobë, shtoni vezë të ziera dhe karafil hudhër, sezonin kos unsweetened.
 • Pastaj nga rezultojnë masive e topa të verbër dhe roll në yolks vezë integruar ose të papërpunuara.

Sallatë dietik

 • Përbërësit: 200 gr. gaforre shkopinj, kastravec të freskëta dhe 8-10 pc. qershi.
 • Të gjitha të copëtuar, shtoni finely copëtuar herbs përziera të freskëta dhe hudhër.
 • Pastaj plotësoni me vaj (ulliri, liri).

Balls gaforre

 • Shkopinj gaforre (ose paketë prej 200 gr.) Dhe dy vezë gatuar mish i grirë.
 • Chesnodavkoy pure karafil hudhër dhe shtoni 150 gr. integruar djathë yndyrë të ulët.
 • E gjithë Përzierje është përzier me një krem ​​të vogël kosi, topa të shkarkoni dhe të rrokulliset në të gjelbër.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin shegë dietë. 

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën për gaforre shkopinj ^

Rezultatet pozitive në një dietë e gaforre shkopinj janë efektive në uljen e peshës në një periudhë të shkurtër kohe. Për më tepër, në kuadër produkt kryesor dietetike përmban proteina dhe karbohidratet që siguron ekuilibrin e ushqimit. Ushqimi tolerohet pa shumë probleme, por mund të shkaktojë vështirësi në mbajtjen e peshës pas përfundimit të saj.

Prandaj prodhimi i saktë pas programit diete, sidomos pas katër metodat bazuar në këto rekomandime të detyrueshme:

 •  Në ditët e hershme (2-3) duhet të përmbahen në pesë vakte në bazë të enët nga bollgur, oriz, elb, salads të freskëta, kos ose kefir në mëngjes, pijeve çaj dhe concoctions pasojat;
 •  Në 3 ditëve të ardhshme menu gradualisht futur fruta, ushqime, fruta, lëngje dhe supave këngë;
 •  Më vonë dietë përditësuar gradualisht me mish, peshk dhe produkte të tjera të qumështit.

Megjithatë, mbani mend se rregulli më i rëndësishëm i mirëmbajtjes së peshës - limitin maksimal të produkteve të ëmbël miellit dhe ushqimeve yndyrore.

Opinionet gaforre dietë shkopinj për shumë gra janë të ndryshme. Disa flasin për atë pozitivisht, duke argumentuar se ky program diete shumë në aspektin e humbjes së peshës, transferohet me lehtësi, kjo nuk do të ndodhë për uria, lodhje dhe efekteve të tjera anësore.

Të tjerë, megjithatë, dhe ishin të kënaqur me rezultatin, nuk mund të mbajnë peshën e arritur. Ky disavantazh për shkak se, pas kufizim kalori dhe zhyrospalyuvannya aktiv, trupi fillon të grumbulluar dyqane përsëri humbur yndyrë. Megjithatë, pas dalje saktë dhe ushtrim, ju mund të lehtë të mbani siluetë të pakta.

Aplikoni këtë metodë dietë mundësisht jo më shpesh se çdo 4 muaj. Mjekët mjaft skeptikë në lidhje me këtë dietë, pasi që, sipas mendimit të tyre, humbje në peshë mund të çojë në përkeqësimin e shëndetit dhe beriberi. Prandaj, ata rekomandojnë dietë lëndë për t'u përdorur në lidhje me ushqime të tjera të vlefshme.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: