Supave Ushqimi zhyroszhyhayuschyh për humbje peshe


Supave për humbje peshe - minus 7 - 8 kg në javë

Dietë është e bazuar në përdorimin e "magji" supave zhyroszhyhayuschyh për humbje peshe - një mënyrë e madhe për të jo vetëm të humbasin peshë më shpejt dhe në mënyrë efektive, por edhe për të rregulluar të gjithë trupin - të pastër nga toksina të mëlçisë dhe gastro - traktin e zorrëve, normalizimin zorrët, dhe rivendosjen e microflora dobishme zhvillimin e shprehive të dobishme të ushqimit.

Cilat janë përfitimet zhyroszhyhayuschyh supave ^


Sekret supave zhyroszhyhayuschyh bimore për humbje peshe është shumë e thjeshtë dhe se ata janë ushqime negativ kalori. Që është, supë perimesh përmban pak kalori në mënyrë që ata nuk janë të qartë të mjaftueshme për tretje e duhur. Për shembull, një pjatë popullore "pohudatelnoy" supë Bon - Basic Produkte Bon dietë përmban vetëm rreth 27-35 kcal, dhe selino dhe zhyroszhyhayuschyh qepë dhe madje edhe më pak - rreth 20 - 22 kcal.

Nga - për një vlerë të tillë të ulët të energjisë së ushqimit trupi ka për të identifikuar dhe mobilizimin e burimeve vendore të energjisë, që është, më thjesht, duke përdorur më shumë energji për dyqanet e tyre yndyrë. Kjo nuk është për t'u habitur që supave zhyroszhyhayuschymy ushqimi vegjetale garantuar rezultate në humbjen e peshë të tepërt dhe të fituar butësi e dëshiruar dhe harmoni.

Përveç kësaj, duke ngrënë supë perimesh, që përmban një sasi të madhe të fibra, fibër dietik dhe pektin, një efekt pozitiv në traktin e tretjes - stimulon tretjen, rikthen ekuilibrin fluide, normalizes lëvizshmëri zorrëve dhe përkrah atë microflora dobishme.

U zhvendos në supave dietë mjaft e lehtë, për shkak se ata janë të lejuar për të ngrënë sa më shumë që ju doni dhe sa më shpesh, në ndjenjën e parë të urisë. Por zakonisht, pavarësisht dietë të pakufizuar, ha tepër ju jeni të ngjarë të ketë sukses - në sajë të përputhshmërisë së saj dhe të vëllimit, supë kalori të ulët është ushqimi mjaft kalori shpejt dhe i jep një ndjenjë të rehatshme e plotësi.

Dietë për humbje peshe në supave: Përshkrim ^

Dietat supë për humbje peshe, ka shumë për çdo preferencat shije - kështu që dieters me përfitime shëndetësore për të zgjedhur nga. Kjo nuk është domosdoshmërisht ndjekim rreptësisht gatim dhënë recetë, dhe ju mund të zëvendësojë dhe kombinohen përbërësit në tuaj.

Për lehtësi zhyroszhyhayuschyh të paraqesë një listë të shkurtër të produkteve të rekomanduara për gatim "pohudatelnoy" supë, rekord i cili është selino meritave (në përpunimin e saj kërkohet 4 herë më shumë kalori se ai përmban).

Ushqime me bërjen kalori negative zhyroszhyhayuscheho menu:

 • selino;
 • asparagus;
 • marule;
 • zarzavate;
 • qepë, hudhër;
 • lakër (lakër, lulelakër, kineze);
 • piper;
 • radishes;
 • xhenxhefil;
 • alga deti;
 • kërpudha;
 • patëllxhan, kungull i njomë, kungull.

Menu humbje peshe dietë për të supave është më e sigurt se sa e vështirë mono-dietë, si shumë të ndryshme, përbërja e balancuar dhe përfshin një shumëllojshmëri e vitaminave dhe mineraleve që gjenden në fruta. Megjithatë, pavarësisht nga kjo, nuk ndjekin dietë supë për më shumë se 1 - 2 javë dhe përsëritur më shpesh se çdo 2 - 3 muaj, nuk të bëjnë dëm për shëndetin dhe nuk prishin metabolizmin.

Ushqimi përdorur zhyroszhyhayuschyh supave, recetave dhe metodë gatim ^

Në të vërtetë, pak ditë mund të humbni peshë në mënyrë të konsiderueshme për çdo të ulët kalori supë perimesh që përbëhet nga produkte me vlerë negative ushqyese. Por popullariteti i madh në mesin e supave zhyroszhyhayuschyh meritave fituar selino, qepë, kungull dhe Bon.

Supë Sel'dereyinyyi për humbje peshe

Përbërësit:

 • 200 g selino,
 • kreu vogël e lakër,
 • 6 copa karrota të mesme,
 • 2 speca jeshile;
 • 6 llamba të mëdha;
 • 6 domate;
 • 400 m bishtaja (të gjelbër);
 • 1.5 litra lëng domate;
 • zarzavate.

Metoda:

 • Bëni një tenxhere të selino copëtuar dhe perime copëtuar, pour lëng domate, se ata janë të mbuluara plotësisht me të lëngshme (nëse është e nevojshme, top ujin). Vendos në furrë, të sjellë një çiban dhe vlim për 10 minuta në ngrohje të lartë. Pastaj Ul zjarrin dhe zierje, mbuluar për 10 minuta. Zarzavate të shtoni disa minuta para përfundimit të gatimit.

Recetë për supë qepë zhyroszhyhayuscheho

Përbërësit:

 • 6 llamba të mëdha;
 • ? kg. lakër;
 • 2 speca të ëmbël;
 • 3 domate të mesme;
 • 1 tufë selino gjelbër.

Metoda:

 • Perimet imët pres, të vënë në një tigan dhe shtoni 1,5 litra ujë. Të sjellë një çiban rreth ngrohjes të lartë, pastaj zvogëlimin e zjarr, kuzhinier deri perime gatuar. Së fundi shtoni erëza, seasonings, bimeve dhe le të qëndrojë, të mbuluara edhe për 30-40 minuta.

Supë kungull për humbje peshe

Përbërësit:

 • 100 g kungull;
 • 100 g kungull i njomë;
 • 2 domate;
 • 1 karotë;
 • 2 bell peppers;
 • 2 qepë të mesme;
 • 1 tbsp. l. vaj vegjetal;
 • bimeve dhe kripë për shije.

Metoda:

 • Pritini kungull në kube, kungull i njomë, 1lukovitsu, 1 piper dhe karrota. Dele perimet në një tigan, të mbuluar me ujë (1.5 litra) dhe kuzhinier mbi një ngrohje të butë deri butë. Pastaj shtoni domatet diced. Në një tigan, të bëjë zazharku - të skuqura në vaj vegjetal derisa të artë ngjyrë kafe dhe 1 qepë 1 piper dhe shtoni atë në gjellë përfunduar në fund të gatimit me kripë dhe herbs copëtuar.

Supë kërpudha me fasule për humbje peshe

Përbërësit:

 • 250 fasule;
 • 250 m kërpudha;
 • 1 turshi;
 • 1 qepë;
 • 2 karafil të hudhër;
 • erëza dhe kripë për shije.

Metoda:

 • Imët pres kërpudha, qepë dhe kastravec dhe lehtë të skuqura tyre në vaj perimesh. Pastaj shtoni të pan fasule të ziera paraprakisht, të mbuluar dhe të ziej për ngrohje të ulët për 15 minuta.
 • Boil në një tenxhere 1.5 litër ujë, të vënë aty protushennye perime, shtoni erëza dhe kuzhinier për rreth 15 - 20 minuta derisa të gatuar.

Bon supë për djegien yndyrë

Përbërësit:

 • selino;
 • forks vogla lakër;
 • 4 - 6 domate të mesme;
 • 6 qepë të mesme;
 • 3 bell peppers;
 • kripë dhe erëza për shije.

Metoda:

 • Imët pres perimet, të mbuluar me ujë ose të ulët-yndyrë supë (të lëngshme që ishte një shumë e tretë se perime) dhe kuzhinier deri gatuar. Në vend të kripës që ju mund të shtoni hudhër, qimnon, koriandër, piper i zi ose i kuq ose salcë soje.

Supë japoneze për humbje peshe

Përbërësit:

 • 300 m peshk ligët në det;
 • 150 g alga deti;
 • 70 oriz;
 • 1 vezë;
 • salcë soje.

Metoda:

 • Marinoj në salcë soje me erëza qepë finely copëtuar.
 • Oriz larë në vlim 2 litra ujë të butë.
 • Shto supë peshku dhe ziej deri gatuar. Pastaj shtoni copëtuar turshi qepë dhe detit Kale.
 • Beat vezë dhe derdh atë në një hollë pjatë lumë valë. Mix dhe menjëherë të hiqni nga të nxehtit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë vitaminë karrota.

Ushqimi zhyroszhyhayuschyh supave, menutë shembullore për 7 ditë ^

Që të mbështetur 7 ditë në disa supave mjaft e vështirë, ju mund të provoni më pak të ashpër, por efektive menu opsion për javë me shtimin e fruta, perime dhe një sasi të vogël me oriz dhe mish të zier.

Kërkesat kryesore - Nevoja për të hequr tërësisht tërë dhjamin nga mishi, kategorikisht përjashton sodas, alkool, miell dhe enët skuqur. Gjatë ditës, shumë ujë dhe çaj jeshil pini pa sheqer, por me paraqitjen e urisë menjëherë ngrënë supë.

Jave Menu

 • E para ditë - supë dhe çdo fruta (përveç banane);
 • Dita e dytë - supë dhe perime;
 • E treta ditë - supë, fruta dhe perime;
 • Dita e katërt - supë, perime, fruta dhe disa qumësht (1 filxhan në ditë);
 • Dita e pestë - supë, viçi (400-500 g) dhe domate (1.2 kg);
 • Ditën e gjashtë - supë, mish lope dhe perime të ziera;
 • Ditën e shtatë - supë, një filxhan i gatuar orizi, perimet dhe lëng frutash pa sheqer.

Në qoftë se ju, për çfarëdo arsye -Atëherë dietë thyen apo shkelur, mos u shqetësoni dhe të fillojnë atë në fillim, nga dita e parë.
Shih clip edhe informativ video nga një telepeprohrammy popullore "Doktor" në lidhje me përfitimet e supave për shëndetin dhe jetëgjatësinë: