Çaj dietë gjelbër dhe kafe


Diets për kafe gjelbër dhe TEAS promovuar humbje peshe dhe ngadalësojnë plakjen

Dietë çaj të gjelbër dhe sot kafe fituar shumë popullaritet dhe fjalë për fjalë përmbytur rrjeti mbarë botën ofron një numër të blerë këto produkte dhe pronat e tyre të mrekullueshme. A janë ata të vërtetë, përpiqet për të kuptuar këtë artikull.

Cilat janë avantazhet dhe përfitimet e TEAS gjelbër dhe kafe ^


Çaji jeshil është prodhuar nga i njëjti shkurret çaj, si lloj zakonshme. Vetëm metoda të ndryshme të përpunimit të lëndëve të para - shumëllojshmëri vjen në fermentyrovanye (oksidimit).

Pini kjo ka përfitime të mëdha për dieters:

 • pronat e saj diuretik nxisin heqjen aktive të lëngjeve të tepërta nga trupi;
 • polyphenols të pranishëm në të tejkalojnë, rrisin procesin e transferimit të ngrohjes që është aktivizuar me trupin përpunimit yndyrë;
 • pronës për të ulur sheqerit në gjak kontribuon në shtypjen e urisë dhe e bën të mundur për të ngarkuar një sasi më të vogël të ushqimit.

Çaj jeshil Ushqimi është gjithashtu shumë i dobishëm jo vetëm për humbje peshe, por edhe shëndetin. Në fund të fundit, kjo pije është e pasur me antioksidantë të ngadalësojnë plakjen, normalizes presionin e gjakut, pengon zhvillimin e proceseve inflamatore. Përveç kësaj, çaj - biostimulants kafe jo keq, por shumë më tepër delikate. Me përdorimin e saj të mureve të enëve të gjakut të fortë, fitimin elasticitet më të madh dhe përçueshmëri.

Përdoret shumë mirë për këtë humbje peshe pije në kombinim me produkte të tjera në mënyrë të barabartë të dobishme. Shumica, të tilla si dietë dhe oriz çaj jeshil - kohë oriz, natyrisht, i referohet kafe, dietë, dietë në mënyrë të tillë, Geisha sukses të humbur peshë.

Njëlloj opsion interesant - Tea Ushqimi gjelbër me qumësht. Kombinimi i këtyre përbërësve rrit veprimin e ndërsjellë të çdo efikasitetit tjetër dhe për të rritur në hudenyy. Veshkave Molokochay pastron, heq lëngjeve të tepërta përshpejton metabolizmin dhe e gjithë kjo çon në një rivendosjes aktive kilogram panevojshme.

Por dietë me kafe gjelbër fituar popullaritetin e saj në vendin tonë jo shumë kohë më parë. Dallimi kryesor i saj nga homologu i zi - përmbajtja e lartë e lëndëve të veçanta që ndikojnë në shëndetin e përgjithshëm - tanin. Ata janë gjithashtu në gjendje për të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe për të zgjeruar aktivitetin e trurit, e cila ndikon pozitivisht në mendjen dhe kujtesën e njeriut. Kafeina gjithashtu në këtë produkt përmban shumë më pak se kafe të zezë, duke e bërë atë më të sigurt për shëndetin.

Hollim kafe kontribuon përmbajtjes së lartë të acidit hlorohennoyi tenton të pengojnë absorbimin e kolesterolit që hyjnë në trupin e yndyrë dhe nxjerr ajo ka akumuluar një rezervë të yndyrës, duke i kthyer ato në krye të energjisë. Përveç kësaj, acidi hlorohennaya përshpejton metabolizmin në përgjithësi. Besohet gjithashtu se më efektive për humbje peshe është e të gjithë të njëjtën kafe gjelbër se çaj.

Kjo pije është gjithashtu merret shpesh në kombinim me përbërësit e ndryshëm të tjera. Dietë më të njohura mori kafe dhe xhenxhefil - Kjo erëz në mënyrë të konsiderueshme rrit vetitë e kafe dhe e bën atë përbërja e dobishme është shumë më e larmishme dhe më të vlefshme.

Çaj dietë gjelbër dhe kafe për humbje peshe, menutë dhe recetave ^

Dietë japoneze me çaj jeshil

Nga ata të cilët humbasin peshe dietë shumë të zakonshme malovuhlevodni japoneze. Kohëzgjatja e saj është 14 ditë, gjatë së cilës ju mund të humbni rreth 6-7 kilogramë shtesë. Tea, ajo duhet të përdoret vetëm klasa japoneze, jo më shumë se 1,5 litra në ditë.

Menuja e programit hollim në vijim:

Ditë 1 dhe 14:

 • Mëngjesi: çaj japoneze, 150 g yndyrë të ulët djathë;
 • Darka: 2 vezë të ziera, 300 g lakër, lëng molle;
 • Darka: sallatë 200g peshk i bardhë ose perime, steamed.

Ditë 2 dhe 13:

 • Mëngjesi: çaj japoneze dhe të freskëta biskota ose dolli, 2 feta e djathit;
 • Dreka: peshk steamed, lakër;
 • Darka: 2 vezë të ziera, 300 gram mish ligët, sallatë perimesh.

Ditët e 3 dhe 12:

 • Mëngjesi: pije Japanese çaj, biskota të freskëta;
 • Dreka: merak e lulelakër dhe kungull i njomë, mollë;
 • Darka: 2 vezë të ziera, mish i zier, sallatë nga perimet me një indeks të ulët glycemic.

Ditë 4 dhe 11:

 • Mëngjesi: çaj japoneze, 150 g yndyrë të ulët djathë;
 • Darka: vezë të ziera, karrota të ziera, i kalitur me gjalpë dhe krem ​​kosi;
 • Darka: fruta.

Ditët e 5 dhe 10:

 • Mëngjesi: dolli me bllokim apo bllokim, çaj;
 • Darka: peshk i zier bardhë, lëng domate;
 • Darka: sallatë perimesh me djathë integruar.

Ditët e 6 dhe 9

 • Mëngjesi: pije çaj japoneze, krisur:
 • Darka: zier pule, lakër;
 • Darka: 2 vezë, sallatë me karrota të ziera.

Ditë 7 dhe 8:

 • Mëngjesi: çaj japoneze, 2 feta e djathit;
 • Dreka: steamed perime, mish i zier;
 • Darka: fruta.

Në të gjitha ushqimet mund të shtoni një pije çaj japoneze, por nuk ka vëllim të përditshme më të rregulluar. Përsëriteni këtë dietë mund të jetë jo më shumë se një herë në tre muaj.

Oriz dietë dhe çaj jeshil

Kjo metodë humbje peshe është e bazuar në përfshirjen e menu, përveç ushqimeve bazë, qumësht. Dietë projektuar për 5 ditë ajo është pak monoton, por jep rezultate të shkëlqyera.

Menu:

 • AM - 2 kupa molokochaya (1: 1);
 • pasdite - një pjesë e oriz të zier, pa kripë, një gotë qumësht të ngrohtë;
 • mbrëmje - edhe oriz pa kripë, molokochaya qelqi.
 • Është e rëndësishme për të vëzhguar regjimin e duhur të pijshëm - të paktën 2 litra ujë në ditë.

Një dietë me kafe gjelbër

Pika kryesore në teknikat hollim bazuar në kafe - kjo është frekuenca e përdorimit të tij. Në mënyrë tipike, ju duhet të pini kafe çdo ditë për 1 - 2 muaj dhe pastaj të përsëritur për mirëmbajtjen peshe dietë shtatë ditë në muaj.

Mostër dietë menu konsumi kafe mund të jetë si më poshtë:

 • Mëngjesi: vezë të fërguara me domate feta dhe piper zile, një filxhan kafe me limon;
 • Dreka: një fetë bukë gruri tërë dhe djathë malozhyrnyy;
 • Dreka: supë, perime ose mish pule, mish pule zier apo duke i shërbyer të ligët viçi, sallatë, një filxhan kafe;
 • Darka: peshk të pjekur, sallatë, filxhan kafe me mjaltë;
 • gjatë natës: një gotë të ulët-yndyrë kos.

Duke përdorur çaj jeshil dhe ditët e shkarkimit kafe

 • Ditë agjërimi në djathë dhe çaj jeshil. Për pajtim kanë nevojë për 0.5 kg djathë të ulët yndyrë, pini çaj dhe ndoshta ujë mineral pa gaz. E tërë sasia e ushqimit të shpërndarë me disa pajisje. Po aq e dobishme jo vetëm për humbje peshe, por për zemër ditë të agjërimit shëndetësor në mollë dhe teas.
 • Çaji jeshil me mjaltë dhe limon - një mënyrë e shkëlqyer për të forcuar imunitetin. Të dy produktet plotësojnë njëri-tjetrin të përkryer dhe janë përdorur për parandalimin e shumë sëmundjeve. Nëse ju krijoj veten çdo ditë dhe për të marrë pije dhe mbrëmje, ju gjithashtu mund të pastër trupin tuaj e toksinave dhe normalizimin e metabolizmit. E gjithë kjo ka një ndikim pozitiv në rivendosur dhe kg akumuluar shtesë.
 • Çaji jeshil me qumësht. Nëse ju merrni një pije gjatë ditës, kjo do të kontribuojë për të rivendosjes më të shpejtë të kilogramëve shtesë edhe pa përputhur me dietë të veçantë. Në pije çaj thjesht mund të shtoni qumështin, dhe mund ta krijoj atë. Për ta bërë këtë, të marrë një kuart të qumështit, të nxehtë për rreth 80 gradë dhe i mbuluar zhvillua 2 lugë saldim.
 • Kafe gjelbër dhe xhenxhefil promovon ndarjen aktive të yndyrë. Dhe duke pasur parasysh se kafeja ul nivelet e glukozës në gjak, dhe xhenxhefil stimulon metabolizmin e trupit, ky kombinim është një mënyrë e madhe për të luftuar mbipeshë.
 • Çaji jeshil me xhenxhefil. Për ta bërë atë në kazan për pirja shtoni finely copëtuar pjesë rrënjë xhenxhefil. Ilaç më të mirë është për të pirë atë të freskët, brewed vetëm para përdorimit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Alkaline dietë.

Shqyrtime dhe të rezultojë në humbje peshe kafe gjelbër dhe çaj ^

Sipas nutritionists, këto dietat nuk janë aq shpejt sa të tjerët, por ata sjellin trupi më pak dëm sesa kufizime të ashpra diete adoptuar metodat tradicionale të humbjes së peshës. Mesatarisht, një rezultat i mirë është konsideruar si humbje e panevojshme e 5 kilogram në muaj çaj të pajtueshmërisë ose konsum kafe.

Çaj jeshil Opinionet dietë në një shumë pozitiv, të gjitha nutritionists njohin të mirat e kësaj pije për trupin dhe efektivitetin e saj. Sigurisht që ka Kundërindikimet për përdorimin e saj. Shumë të kujdesshëm të pijshëm të nevojshme për njerëzit që vuajnë nga gastriti, ulcera, kolit, ose duodenitis. Është e pamundur që të ushtrojnë presion të lartë të gjakut, dhe njerëzit me sëmundjet e nyjeve të tilla si reumatizma, artrit, përdhes.

Shumë furi komente dhe një dietë e kafe. Rezultatet e para të humbjes së peshës në të bëhen të dukshme dy javë pas përfshirjes së saj në dietën tuaj. Një pikë e rëndësishme - ju duhet të blini një pije vetëm me duart e të besueshme, sa më shumë komente mbi gjelbër tregojnë dietë kafe se spekulimet në të, domethënë cilësinë e saj në treg shumë.

Ky program dietë nuk është e rekomanduar për të përdorur ata që janë duke përjetuar vështirësi me gjumin, një çrregullime kardiake, atherosclerosis, tension të lartë, të lartë excitability nervor. Ju duhet të mbani mend se diuretik kafe referohet produktit dhe përdorimi i saj i tepruar mund të rezultojë në dehidratim të rëndësishme.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: