Modelet Ushqimi dhe modelet e modës


Modelet e modës Ushqimi - modele sekrete harmoni sekret Victoria-s

Çdo vajzë e vetë-respektuar aspiron për pamjen ideale dhe figura të pakta, dhe në qoftë se ajo është një model që duhet të shkojnë në podium dhe vazhdimisht të jetë në qendër të vëmendjes, pa figura të përsosur nuk mund të bëjë.

Çfarë duhet të bëni nëse ata kg shtesë ende atje? Sepse kjo është një mënyrë e mrekullueshme - modele dietë e kombinuar me klasat në palestër dhe një jetese aktive.

Thelbi dhe rregullat e furnizimit për modele ^


Parimi bazë i programit humbje peshe zhvilluar nga nutritionists veçanërisht për modele dhe mannequins të hahet vetëm aktiv në gjysmën e parë të ditës. Darka dhe snacks mbrëmje përjashtuar plotësisht.

Ka rregulla të caktuara të hahet modele, përputhja me të cilin domosdoshmërisht do të çojnë në rezultatin e dëshiruar:

 • refuzimi i ushqimeve yndyrore dhe sheqer;
 • anulimi i konservuar kategori të ndryshme;
 • Përjashtimi nga dietë e ushqimeve që përmbajnë preservatives dhe shtesa kimike;
 • duke shtuar menu zhyroszhyhayuschyh fruta - pineapple dhe grejpfrut;
 • përfshirja në kompleksin multivitamin ushqimit;
 • rritjen e marrjes fluide në çdo formë, në radhë të parë të thjeshtë ende ujë dhe çaj jeshil pa sheqer.

Por ne duhet të theksohet se modelet diete metodë, si çdo tjetër, ka contraindications:

 • Kur iterating produktet e proteinave mund të ndodhë çekuilibër në trup që thyen metabolizmin dhe çon në shumë sëmundje.
 • Nëse një person është i dyshuar Ulçera ose zorrë, ju gjithashtu duhet të mendojnë për rrezikun e humbjes së peshës.
 • Çdo përkeqësim të sëmundjeve kronike - një zile për vëmendje dhe ndonjë nga dietat vështirë dhe të butë.
 • Modelet dietë program nuk mund të përdorë fëmijë në gji dhe gratë shtatzëna.

Modelet Ushqimi: menu në 3 dhe 7 ditë të ^

Për të menjëhershme dietë humbje peshe nuk është një modele universale palestër për të cilat vajza të ketë sukses në një majë. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se ajo është mjaft e vështirë, kështu që përdorimi i saj të vazhdueshme mund të përkeqësohet ndjeshëm shëndetin. Por, duke e përdorur atë ndonjëherë, ne mund të shohim se programi universal krijon mrekulli reale me figurat e vajzave.

Modelet menu në 3 ditë

Vazhdimi modele universale dietë të rreptë 3 ditë, gjatë së cilës ju mund të humbni 4 - 5 kg. Por, para se ju filloni për të humbur peshë, ne duhet të fitojmë durim dhe durim.

Dita e parë

 • Morning lejohet qull pakripur elb me ujë. Furnizohem ajo çdo të naftës. Para mëngjes, ju mund të shtoni sallatë karrota me lëng limoni dhe një copë bukë, mundësisht grurit.
 • Tabela ngrënie është gjithashtu mjaft i papërfillshëm - një merak i perimeve, veshur me vaj, ajo sallatë lakër me ndonjë herbs dhe vaj luledielli.
 • Darkë në fillim përfshin qull pakripur nga hikërror dhe karrota copëtuar dhe lakër, lëng tucked e një limoni dhe një lugë e naftës.

Dita e dytë

 • Mëngjes ngrënë qull elb freskët me ujë të zier, por me ndonjë sallatë të naftës dhe lakër crunchy.
 • Ushqimi mund të Bollgur qull me qumësht.
 • Darka përbëhet nga një të ulët-yndyrë drithëra grurit dhe një pjesë të vogël të sallatë panxhar dietë.

Dita e tretë

 • Në mëngjes të freskët me qull elb perla, zier në ujë dhe i kalitur me gjalpë, integruar karrota me lëng shtrydhur limoni integruar.
 • Dreka është shumë i lehtë - supë të ulët-yndyrë me çdo fruta apo perime janë të lejuar të njëjtën piqem në furrë.
 • Në darkë disa patate të ziera të lejuara dhe sallatë lakër.

Përgatitur në mënyrë të ngjashme dietë dhe modelet Secret Victoria-së, duke i bërë ata selvi hollë dhe ndihmon për të mos humbur standardin për modele të modës figurat Size - magjike 90 - 60-90.

Modele menu për 7 ditë

Një tjetër modele unike dietë të lartë, i projektuar për 7 ditë "uritur", mund të jetë një nga vendimet dalluese dhe jo vetëm do të gjejnë një figurë të përsosur, por edhe për të ruajtur shëndetin. Në këtë program nuk janë yndyrna të përjashtuar dhe karbohidratet e nevojshme nga organi për energji dhe rritjen e elasticitetit të indeve.

Siç dihet, humbja e elasticitetit të indeve të të njëjtit vdekjes. Sasia e nevojshme e kalciumit është konsideruar gjithashtu e detyrueshme. Nga prania e saj të mjaftueshme në trup varet kockave shëndetësor - njeri muskulare.

Si pasojë, nuk duhet të jetë gjatë gjithë ditës çdo dy orë, lejohet për të ngrënë, ndërsa në 1 e përbërësve të lejuara:

 • Dita e parë - 100 g bollgur 100 g pa yndyrë djathë, të ulët-yndyrë kos pijshëm, mollë (2 copë), 1 portokall, 200 g mish i gatuar pule.
 • Dita e dytë - një gotë kos me pak yndyrë, 100m hikërror zier, 200 g mish lope i zier, 2 domate të kuqe, grejpfrut vogël dhe kumbulla të thara 100 m.
 • Dita e tretë mund të ndryshojnë qumësht (xhami), qull orizi me kineze (100 gr.), Peshk pjekur e çdo specie (200 g), bell peppers (4 copë.), Mandarina e ëmbël (4 copë.) Dardhë Vogla (1 copë.) unsweetened çaj jeshil.
 • Dita e katërt - 150 gr. djathë yndyrë të ulët të dyqan, një çift i ëmbël dardha, 200 gr. lakër, prej trangujve 5, 200 gr. mish i gatuar pule.
 • Në ditën e pestë - qumësht yndyrë të ulët (filxhan), 100 gram hikërror zier, alga deti bankare, 200 gram peshk të zier ose pjekur, disa mollë, 4 karrota të vogla, 2 gota të vogla çaj pa sheqer të zi.
 • Ditën e gjashtë - 100 gram miletit qull, 200 gram e manave (të freskëta ose të ngrira mund të jetë), një palë portokall të mesme, 200 gram brokoli të zier, 150 gram mish lope të zier.
 • Dita e fundit - duke pirë një gotë kos nonfat, 100 gram bollgur, supë me mish pule (gjysmë filxhan), 100 gr. rrush të thata, panxhar i gatuar (100 gr.), 200 gram mish pule gatuar, 2 copë dardha dhe mollë.

Kushtet kryesore të suksesit të modeleve dietë janë:

 • të hahet një shumëllojshmëri të frutave dhe drithërave në pjesën e parë të ditës;
 • pasdite mund të lërë mishit dhe produkteve të peshkut;
 • është e këshillueshme për të pirë kos gjatë natës;
 • ujë të pastër dhe të pijshëm mineral dhe çaj bimor janë të lejuara në sasi të pakufizuar;
 • Nëse gjatë 7 - program ditor që ju të shtoni stërvitje, masazh dhe përfundon, modelet dietë rezultat mbresëlënëse nuk do të marrë kohë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë braziliane artikull.

Rezultatet dhe komente rreth mannequins dietë ^

Feedback hollë, duke rezultuar në modelet e dietë lehtë mund të humbni 3-4 kilogramë pa dëmtuar trupin. Megjithatë, mjekët paralajmërojnë se dieting të tilla të rrepta mund të organizojmë një jo më shumë se 1 herë në gjashtë muaj. Në mënyrë për të ruajtur rezultatin duhet të kujtojmë në lidhje me tërheqjen graduale të metodës së zgjedhur për humbje peshe.

A nuk hidhem menjëherë në ëmbëlsirat tuaj të preferuar dhe ushqime të lartë kalori, rritjen e marrjes kalori gradualisht, duke preferuar perime, drithëra, produktet e qumështit dhe ushqim të shëndetshëm shtëpi. Nëse të gjitha kërkesat e çdo programi dietë projektuar për humbje peshe, të japë rezultate pozitive dhe të qëndrueshme. Kjo është dëshmuar nga kritikat e shumta të vajzave që kanë përjetuar të mirat e modeleve dietë.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: