Ushqimi Larisa Dolina


Ushqimi Larisa Dolina ju ndihmon të humbni peshë nga 7 kg për 7 ditë dhe në mënyrë efektive të pastruar trupin e toksinave

Ushqimi Larisa Dolina, i quajtur shpesh kefir - kalori të ulët humbje peshe programit, e cila lejon që ajo të duket e mahnitshme pa kirurgji plastike. Me këtë metodë këngëtari me shijshëm "donuts" në një bukuri të pakta.

Sekretet e humbje të shpejtë në peshë dhe rregullat e Larisa Dolina ^


Larisa Dolina nuk befasoi pasi tifozët e tij: ajo është shëruar, pastaj befas hedh mbipeshë, duke lejuar pronarët e formave të mrekullueshme besojnë se për të humbur peshë në afat të shkurtër është mjaft e thjeshtë.

Shumë besojnë se kjo është Lugina doli me këtë teknikë, por në fakt, ajo ishte një psikoterapist i njohur Dimitri Saykov për të pastruar dhe të kryejë trupin.

Dietë famshëm kefir Larisa Dolina - të shpejtë, por një program kompleks për humbje peshe, e cila të përballojë jo të gjithë mund. Problemi është se çdo ditë duhet të pini një sasi të caktuar të kos, dhe ndjekin rregullat dhe rekomandimet.

Përdorin produktet e qumështit të dashur promovon humbje peshe, sepse kos është probiotics shijshme dhe të përballueshme, të përkryer freskon, pastron trupin, largon toksina dhe mbeturinave.

Parimet kryesore të programit kefir Larisa Dolina:

 • Duhet të hani të paktën 5 - 6 herë në ditë me prishet në mes të ngrënies 2 orë.
 • A ka ndonjë gjë në mbrëmje dhe vetëm pas 18.00 rreptësisht të ndaluara.
 • Vëllimi i ujit pije të pastër duhet të reduktohet në 0.5 litra, që nga mungesa e lëngjeve në trup fillon të djegur ind yndyrë.
 • Para programit - Dita shkarkimit të detyrueshme për përgatitjen spastrimit zorrë dhe trupin.
 • Çdo ditë, para se një vakt të pini një gotë infuzion bimor.
 • Zorrët boshe duhet gjithashtu të bëjë duke marrë një pastrues apo klizmë.
 • Ushqime të lejuara: fruta, perime, fruta, mish ligët, produktet e qumështit të ulët yndyrë.
 • Produktet e ndaluara: ëmbëlsirat, ëmbëlsira, shtojcave ushqimore dhe produkte nuk janë përfshirë në këtë program dietë për humbje peshe.

Përfitimet e dietë kefir përdorur Larisa Dolina:

 • Për shkak të faktit se ushqimi duhet të merren shpesh, por në pjesë të vogla, ushqimi tretet shpejt. Si pasojë, pothuajse nuk ka uri atje.
 • Peshë është i shpejtë, zorrët pastrohen shumë mirë.

Duke ndjekur të gjitha rregullat, vetëm 7 ditë që ju mund të shpëtoj nga urrenin 7 kilogram.

Çdo program dietë ka një numër të mangësive dhe contraindications. Dhe Lugina metodë nuk është përjashtim:

 • Ajo i përket kategorisë dhe të rreptë të ulët kalori, dietë të kufizuar.
 • Dietë rezultat Larisa Dolina mbresëlënëse - 7 kg në 7 ditë, por Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandon të humbasin peshë më ngadalë (jo më shumë se 5 kg në muaj) për të shmangur problemet shëndetësore. Për më tepër, për shkak të humbje peshe shpejtë në trup mund të duket shtrirje.
 • Menu e rekomanduar nuk japin mjaft trupin e vitamina, minerale, proteina shtazore. Për këtë arsye, mund të dëmtojë lëkurën, prishin metabolizmin, sistemin imunitar përkeqësohet.
 • Një vëllim i vogël i ujit të konsumuar, disa njerëz filluan dehidratim.
 • Enemas të rregullt mund të çojë në çrregullime të stomakut.
 • Ushqimi Larisa Dolina dhe është i kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e zorrës së trashë.

Kefir dietë Larisa Dolina, menu opsionet 7 dhe 14 ditë ^

Menu për 7 ditë

Dietë dietë Larisa Dolina ofron metoda konsumin e nevojshme ditore prej 500 ml kos. Vetëm 6 - pije Dita kefir është e nevojshme. Shuma e nevojshme për të thënë në mënyrë të barabartë të shpërndarë një ditë. Mëngjesi përbëhet nga një filxhan kafe pa sheqer të zi. Produktet nuk duhet të zëvendësohet. Në kos dhe kafe në dietën e përditshme janë produktet e mëposhtme:

 •  1 ditë: 400 g patate, e pjekur në furrë;
 •  Dita 2: 400 g djathë 0% yndyrë;
 •  Dita 3: 400 gram Fruta të preferuar, natyrisht, përveç rrush, banane;
 •  Dita 4: 400 g mish pule, gatuar pa kripë shtuar ose erëza të ndryshme;
 •  5 ditë menu të ngjashëm në 3 ditë;
 •  Dita 6: shishe 1,5-litër ujë mineral ende;
 •  Dita 7: e ngjashme me 3 dhe 5 ditë.

Dietë dietë kos 14 ditë

Mundësia e dytë Ushqimi Larisa Dolina ka hartuar dy javë, java e dytë e këtij menu është e njëjtë menu parë. Me këtë program ju mund të shpëtoj nga 5 - 9 kg shtesë. Sasia e intakes ushqimore - 6, pritjen - çdo 2 orë. Rregullat janë të ngjashme me rregullat dietat opsionin e parë Valley.

Produkti kryesor - kos, e cila duhet të pini çdo ditë me përjashtim të 6 --të dhe 16 - th ditë, në vlerë prej 3 gota. Pije vëllimi ujë mineral në ditë, 1 litër.

Dita 1

 • Në kos dhe ujit mineral, ju mund të hani rreth 300 g fruta të thata, të hahet e tyre në pjesë të vogla gjatë gjithë ditës.

Dita 2

 • 10 patate të mesme duhet të gatuaj ose piqem në furrë + kos dhe ujë.
 • Gjatë ditës lejuar për të ngrënë 10 mollë + ujit dhe kos.

Dita 4

 • Pule, gatuar pa lëkurë (1 kg) + ujë dhe kos.

Dita 5

 • 1 kg djathë 0% yndyrë + ujë dhe kos.

Dita 6

 • Vetëm uji mineral (2 litra).

Dita 7

 • Deri në 0,5 kg fruta preferuar dhe kos + ujit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë Fitness artikull. 

Rezultatet komente hollë dhe këshilla mbi diete kefir dietë Dolina ^

Duke përdorur opsionin e parë e metodave diete Larisa Dolina, mund të humbni deri në 7 kg peshë të tepërt, duke përdorur opsionin e dytë - në 9 kg. Result hollim plotësisht varet nga metabolike dhe mënyrën e jetesës të humbjes së peshës.

Megjithatë, në mënyrë për të konsoliduar dhe për të ruajtur rezultatet e dietë gjatë Larisa Dolina nevojë drejtë nga ajo. Nutritionists rekomandojmë program dietë pasi nuk hidhem në ushqim, sepse, përndryshe, ka rënë në peshë mund të kthehen shpejt.

Për të konsoliduar arritjet dhe nuk shërohen në të ardhmen duhet të marrë ushqim vetëm të shëndetshme dhe natyrore, të kufizojë alkool dhe yndyra për të përfshirë në peshk menu dhe mish, perime të freskëta dhe fruta.

Pas programit Larisa Dolina duhet të mbani mend dhe të ndiqni këto rregulla:

 •  pini shumë lëngje (norma e plotë - 1,5-2 litra);
 •  nuk përjashtojnë kos nga menuja;
 •  Perime dhe fruta - një pjesë e detyrueshme e figurës së mirë;
 •  para se një vakt të pini një gotë me ujë ose çaj jeshil për të pastruar dhe më shumë mbushje të trupit;
 •  sportive, drejtimin dhe shpesh ecin në ajër të pastër.

Pa dyshim, komente ngrit në qiell dietë Larisa Dolina tregojnë efektivitetin e saj dhe të tolerancës e normal. Megjithatë, ekspertët kanë një qëndrim negativ ndaj kësaj metode të humbjes së peshës, duke marrë parasysh e saj të ngurtë dhe joefikas. Në çdo rast, para se të humbje peshe duhet të konsultoheni me një dietës.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: