Ksenia Borodina Ushqimi


Ksenia Borodina dietë e ndihmoi atë të humbur 15 kg në 2 javë

Ushqimi Ksenia Borodina, prezantues popullor televiziv, menjëherë u bë popullor në vendin tonë, për shkak se metoda e tij e humbjes së peshës ndihmon të sjellë shifrën kthehet në normale në një kohë rekord.

Sekretet e humbje të shpejtë në peshë dhe rregullat e Ksenia Borodina ^


Kjo metodë e zhvilluar vetë Ksenia Borodina informacionin e disponueshëm. Ndoshta, ka punuar në mënyrë të saj të zhvillimit mjek diete, por se kjo e ndihmoi atë për të shërohen shpejt formën e humbur pas lindjes, dyshim askush nuk është.

Nën vëzhgimin e miliona shikuesve, vajzë joshës dhe të pastër nuk mund të vënë gjatë me mbipeshë. Ajo ishte e nevojshme Rezultatet e vetëm të shpejtë, dhe pritjet janë plotësuar. Gjithkush çuditërisht, 2 javë Borodina ishte në gjendje për të hequr qafe ekstra 15 kilogram.

Baza e marrjes diete Ksenia Borodina janë trangujve. Siç e dini, kjo perime kalori të ulët është më shumë se 90% të ujit, por jo normale, dhe në gjendje për të shpërndarë dhe eliminimin e toksinave nga trupi. Trangujve janë zhytur mirë dhe përmirëson peristaltikės, lehtësimin e ënjtje dhe trangujve nehruba indeve normalizohet microflora dobishme.

Për më tepër, prej trangujve përmbajnë acid tartronovuyu, i cili pengon absorbimin e yndyrë. Me të gjitha pluses në kilogram e trangujve të përmbajë edhe vetëm 150 kalori. Shumë humbje peshe programit të quajtur Ksenia Borodina "klorofil", sepse, përveç trangujve, rekomandohet përdorimi i gjelbër dhe të gjitha perimet dhe frutat jeshile.

Pesha humbje është metodë Borodina duke reduktuar futje me kalori, pastrimin e trupit dhe forcimin e metabolizmit. Ashtu si metodat e tjera të humbjes së peshës, ajo ka avantazhet dhe disavantazhet e veta.

Ana pozitive program diete Borodina

 • Në dietë përfshin ushqime që përmbajnë klorofil dhe përfitimet e saj në luftën kundër trashje dhe shkencëtarët amerikanë provoi zhvilluar edhe "klorofil" dietë.
 • Perime të freskëta, bimeve dhe frutave të pasura me vitamina, elementët gjurmë, të paqëndrueshme dhe fibra të nevojshme për të ruajtur shëndetin.
 • Përkundër faktit se të gjitha produktet kanë një dietë të ulët kalori nuk shkakton sulmet e urisë. Fiber mbush volumin e stomakut dhe i jep një ndjenjë të ngopjes.
 • Sistemi i ushqimit i jep rezultate të shpejta. Ky artikull mund t'i atribuohet disavantazhet, humbje peshe shpejtë është e vështirë për të trupit.

Disavantazhet Metodat Ksenia Borodina:

 • Ne do të duhet të vënë me monotoni e ushqimit, por më është mungesa e metodave dietetike humbje peshe.
 • Gjueti program Borodina më shumë se 2 javë nuk është e rekomanduar për shkak se ushqimi nuk është i balancuar dhe trupi është i privuar nga shumë të domosdoshme për jetën e plotë të substancave.
 • Borodina dietë mund të përfitojnë njerëzit që nuk kanë contraindications mjekësore.
 • Gratë shtatzëna, të rinj dhe kanë devijimit shëndetësore ushqim serioz të tillë nuk i përshtatet.

Dietë Kastravec Ksenia Borodina, menutë shembullore dhe opsionet ^

Ksenia Borodina dietë pas lindjes është mjaft e ashpër. Por ka menu 2 opsione. Së pari, opsion të forta përfshin duke përdorur vetëm perime dhe fruta (e gjelbër). Ata mund të ndryshojë në bazë të preferencave të tyre shije, është e detyrueshme që të përdorin vetëm trangujve. Në një ditë të Borodina menu mund të duket si:

Opsioni një (e vështirë)

 • Mëngjesi - 3 kastravec të freskët dhe 2 feta tërë kokërr ose të thata bukë thekre. Çaj pa sheqer.
 • Dreka - supë me perime dhe trangujve. Perimet supë vetëm e gjelbër. Ju mund të merrni lakër, avokado, në krye të panxharit apo rrepkë, piper zile, raven, kungull i njomë, Angjinarja, marule, green onions dhe çdo zarzavate.
 • Darka - sallatë e trangujve, zarzavate dhe perime të tjera. Për shembull, spinaq, spec i kuq, kalë dori, lakër jeshile, selino dhe çdo zarzavate. Sezoni Sallatë me lugë ëmbëlsirë e vaj ulliri. Ju vetëm mund të hani trangujve dhe perime në natyrë, nëse sallatë nuk duan të.

Hard dietë version Borodina përballojë pak. Mundësia e dytë është më e butë dhe të ekuilibruar. Produktet e pranueshme shtuar në vezë, djathë të ulët yndyrë dhe dietë gatuar thotë pule dhe peshk. Disa menu proteina-perimeve të ditës:

Opsioni Dy (koprracë)

 • Mëngjesi - 3 kastravec, vezë apo djathë dhe çaj unsweetened.
 • Dreka - supë perimesh, pule zier ose peshk, kastravec.
 • Darka - sallatë perimesh me trangujve.

Ruajtja efektivitetin e dietë, ju mund të bëjë atë më pak të rënda. Për ta bërë këtë 2 ose 3 herë në javë për të përdorur opsionin e parë, dhe ditë të tjera ushqime të dytë që përbëjnë proteina. Uria nuk mund të qëndrojë nëse oreksi thyen, ju hani një kastravec apo një ullinj pak.

Dietë Kastravec Ksenia Borodina përfshin kufizim kripë, është e mundur që të përdorin një sasi të vogël të proteinave të parë apo pjatë. Dhe për të përmirësuar shijen e lëng limoni salads. Yndyrna, ëmbëlsirat dhe pasta kategorikisht përjashtohet! Është e rekomanduar për të pirë litra rreth një e gjysmë ujë normale ose mineralized pa gaz.

Përveç humbjes së peshës, programi perime jeshile nga Borodina ka një efekt rinovimin në trup për shkak të përmbajtjes së lartë në produktet e paqëndrueshme. Përmirëson çehre dhe lëkurës kusht. Kur lënë pas metoda humbje peshe peshe Borodina nuk kthehet, nëse nuk i kalon dietë kalori.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin dietë për puçrra fytyre.

Rezultatet komente hollë dhe nutritionists për dietë Borodina ^

Opinionet dietë Ksenia Borodina shumë optimist. E pra njerëz të motivuar që nuk janë tërhequr nga objektivi, mund të humbni deri në 10 kilogram në javë dhe rreth 15 kilogram në dy javë. Por, para se të ulen në metodën kastravec, më mirë të konsultoheni me një specialist. Dhe, edhe pse rezultatet e dietë Ksenia Borodina mahnitëse, nutritionists rekomandojmë kujdes.

Sistemi i furnizimit me energji elektrike Borodina është i ngushtë dhe i privon trupin e shumë komponente esenciale, në mënyrë që mjekët nuk e rekomandojmë duke e përdorur atë për më shumë se një javë. Në raste ekstreme, në qoftë se organi toleron një dietë e tillë mund të rrisë normën për 2 javë. Një version më të gjatë nuk do të japë rezultatet e dëshiruara, trupi përshtatet regjimit të uritur dhe peshë do të jetë në vend.

Nëse dietë nuk shkakton siklet dhe lehtë për të kryer, të 2-3 javë ajo mund të përsëritet. Për të fituar peshë humbur në dalje të Borodina dietë nuk rekomandohet për të ngrënë skuqur, yndyra dhe ushqime të ëmbla, alkoolin dhe darkë pas 19,00 orë. Sport ndihmojë për të mbajtur rezultatet dhe për të promovuar më tej humbjen e peshës.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: