Astronautët Ushqimi


Humbje efektive në peshë në një dietë të astronautëve të arritura përmes proteinave - menu bezvuhlevodnoyi

Astronautët Ushqimi vërtetë nga teknologjia e hapësirës nuk ka asnjë lidhje, dhe emri i tij dhe jo përmes aftësisë për të ardhur shpejt në këtë hollim metodat në shtetin e "peshës", si dhe - nëse është e nevojshme, në përputhje e vet me astronaut të mirë shëndetësore dhe vendosmëri të palëkundur në arritjen e formave ideale.

Esenca e dietës së astronautët dhe rregulloreve ^


"Space" dietë të bazuar në dy parime themelore - uljen menutë e përditshme kalori dhe përsosmërisë furnizimit me proteina duke reduktuar komponentët karbohidrate. Ky program humbje peshe mund të arrijë efektin më të madh në aspektin e humbjes së kilogramëve shtesë, dhe për të shmangur distrofi muskulare.

Metabolizmi, ndërsa në mënyrë të konsiderueshme përshpejtimin produktet proteinike janë përpunuar më të shpejtë dhe të sigurojë rezerva shtesë të energjisë të trupit. E gjithë kjo së bashku promovon yndyrë aktive djegur. Një bonus shtuar e kësaj teme do të racionojnë pastrimin e lëkurës.

Astronautët dietë është shumë e rreptë dhe jo e lehtë, duke kufizuar atë mjaft të shumta, dhe ata do të duhet të përmbahen në një kohë të gjatë - 20 ditë. Menu shumë monoton dhe shumë të mbahem në të, dhe mund të shkaktojë stres në madje edhe natyra më të qëllimshme.

Sipas humbje peshe Metodat astronautët duhet të respektojë rregullat e mëposhtme të rëndësishme:

 • përjashtuar nga ushqimet dietë që përmbajnë fibra dhe karbohidratet;
 • edhe e gjejnë veten ndaloi të gjitha shijet e mundshme - kripë, sheqer, erëza, perime dhe yndyrna shtazore;
 • pikë e rëndësishme është nevoja për një numër të madh të ujit të pijshëm të thjeshtë - ajo është në gjendje për të ulur urinë dhe hlozhuschuyu tregon të mira akumuluar toksina trupit;
 • menu duhet të jetë i katërfishtë dhe në mes të ngrënies nganjëherë lejohet të përdorin gotë malozhyrnoho të kefir.

Por, pavarësisht nga fakti se fuqia bezvuhlevodnyh motor periudhave të shkurtra të dhimbshme e urisë zakonisht mungon, dhe ushqimi tretet ngadalë, aktiviteti fizik i nënshtrohen këtë dietë është e pamundur - vlera shumë të ulëta ushqyese ajo ka. Megjithatë, për të bërë trupin më të mirë të përballen me tërheqjen e produkteve prishja e proteinave, është e nevojshme për të ngarkuar atë ushtrimin e mundshme - për shembull, për të mbajtur në këmbë. Përveç kësaj, mosbalancim e dietë metode astronautëve menu përfshin përputhjen me komplekset e saj vitaminë-minerale.

Dietë Varfëria gjithashtu imponon contraindications të caktuara për përdorimin e këtij programi:

 • ajo nuk mund të zbatohet për ata që vuajnë ndonjë sëmundje të traktit gastrointestinal;
 • ju duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe njerëzit me të veshkave, mëlçisë, zemrës, dhe çdo sëmundje kronike;
 • Astronautët dietë është e ndaluar për nënat shtatzëna dhe pleqsh.

Por ata që mendojnë shëndet të përsosur, konsultimi nuk ka lënduar. Dhe në qoftë se disa ditë pajtueshmërisë "hapësirë" teknika humbje peshe ishin marramendje, dobësi dhe të përzier, respektimi i dietë duhet menjëherë të ndalet.

Përveç kësaj, të gjitha dietat e proteinave mund të shkaktojë zhvillimin e ketoacidosis - mosfunksionim metabolike që shkakton përçarje e lipidet dhe metabolizmit të karbohidrateve. Abuzuar Prandaj këtë program dhe humbje peshe nuk mund të respektojë më shumë se një herë në vit është thjesht e rrezikshme.

Astronautët dietë: menu për 20 ditë ^

Dietë e astronautëve ka një meny shumë monoton pa ndryshuar përgjatë tërë gjatësinë e saj. Rregulli bazë këtu është ushqim 4 herë në ditë, në të njëjtën orë, pa devijim nga dietë të caktuar.

"Space" menu për 20 ditë:

 • Mëngjesi: vezë të ziera ose omëletë me 1 vezë, të përgatitur pa përdorimin e yndyrë, një gotë kefir. Për guximin mund të ketë një filxhan kafe;
 • Darka: mish pule zier (jo më shumë se gjysmën e trupave të pajetë), 0.5 litra të ulët-yndyrë supë pule, një filxhan kos. Kafe nuk është e ndaluar;
 • Tea - filxhan kos ose një filxhan çaj ose kafe pa sheqer;
 • Darka: 200 gram djathë të ulët yndyrë vilë, një gotë kefir.

Nuk ka rregullime në menu nuk është e lejuar. Nëse ushqimi 20-ditore sipas kësaj skeme është për ju shumë të uritur dhe të pakapërcyeshme, kohëzgjatja program dietë mund të reduktohet nga gjysma. Kjo, sigurisht, dhe rezultati do të jetë shumë më pak efektive. Rritja e kohëzgjatjes së dietës së astronautëve është dekurajuar fuqimisht.

"Space" dietë shumë e vështirë dhe kontribuon në zhvillimin e stresit të rënda në trup. Prandaj, ajo duhet të dalë me kujdes të madh për të shmangur ndërlikimet e padëshiruar:

 • Prezantua të parë në mëngjes dietë - drithëra, të tilla si bollgur.
 • Pas disa ditësh ju mund të shtoni diçka për drekë, perime apo fruta.
 • Akoma më vonë futur garniturë - më të mirë në qoftë se çdo ditë do të përgatisë imët guri re.
 • Për darkë, hani një sallatë të mirë - perime ose fruta.
 • Nga shumë yndyror apo ushqime të skuqura është më mirë të abstenojnë, jo vetëm admirojnë dhe ushqime të pasura me fibra.
 • Nga ushqime të rafinuara nuk duhet të refuzojë për aq kohë sa trupi të qëndrojë.

Kështu, gradualisht pasurimin dietë, ju mund të arrijë progres të konsolidimit dhe të mësojnë për të ngrënë të drejtë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë pranverë për humbje peshe.

Rezultatet, komente dhe specialistë hollim ^

Rezultate Astronautët dietë mund të quhet me të vërtetë e mahnitshme - minus 20 kg për 20 ditë. Dhe kjo është e numrat e vërtetë në respektimin e plotë të të gjitha kufizimeve dhe dietë. Në to, megjithatë, dhe negative - në të tillë humbje peshe shpejtë lëkurës humbasë elasticitetin, epem, nuk shënon padëshiruar shtrirje dhe rrudhave. Për të shmangur pasoja të tilla, në dietë e astronautëve duhet për të ruajtur tonin e muskujve dhe të kujdeset për të lëkurës me lulëzim të përditshme, përfundon dhe lagështi.

Opinionet dietë e astronautëve shpesh përmbajnë ankesat për një kthim të shpejtë të rënë kilogramë dhe manifestimet e gastrit. Por shumë shpesh arsyeja për këtë është program shumë dietik dhe analfabetë nga ajo, sepse teknikë është shumë e vështirë, dhe për këtë arsye kërkon organizimin e duhur të ushqimit dhe pas përfundimit të saj.

Nutritionists gjithashtu flasin për këtë program humbje peshe nuk është shumë inkurajues. Kryesisht, kjo është për shkak të manifestimit të fenomenit të overeating i sëmurë, shpesh kundër sfondit të dietë proteinave anulimi. Ne e dimë se abuzimi i programeve dietë shpesh duket si një çrregullim të hahet në të cilën për të humbur peshë nuk është një "mall" për ushqime të larta në karbohidratet.

Përveç kësaj, dietë e astronautëve në disa raste mund të bëhen shkak i kapsllëk kronik dhe reduktimin e aktivitetit mendor. Pra, fillojë për të humbur peshë sistemi duhet të jetë vetëm pas peshimit të kujdesshëm të mirat dhe të këqijat.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: