Ushqimi Ismaeli Kitnera


Ismaeli Kitnera dietë ndihmon të humbni peshë me shpejtësi rrufe - deri në 5 kg për 4 ditë

Ushqimi Ismaeli Kitnera lejojë katër ditë për të hequr qafe e depozitave yndyrë, për të formuar një figurë të pakta dhe të përmirësojë ndjeshëm shëndetin dhe gjendjen e të gjithë organizmit.

Thelbi i metodave humbje peshe Ismaeli Kitnera ^


Zhvilluesi i metodave unike e humbje peshe është një mjek kanadez - diete Ismail Kitner, i cili mori si bazë misri unike dhe pronat e dobishme.

Sipas tij, misri i freskët është produkt perfekt dietik dhe ka meritat e mëposhtme:

 •  Ajo përmban një sasi të pasur të ushqyesve, fibra dhe vitamina;
 •  Pastron trupin e toksinave, helmet dhe toksina;
 •  Ul kolesterolit të keq;
 •  Ajo forcon sistemin imunitar, rritjen e rezistencës;
 •  Eliminon peshë të tepërt.

Përveç ndikimit pozitiv të misrit në trup, programi dietë Kitnera në mënyrë efektive do të zvogëlojë peshën për të kaluar kohë gatim dhe nuk kërkojnë shpenzime të mëdha të holla.

Megjithatë, dietë dietë nga Ismaelit Kitnera përbëhet jo vetëm nga cobs pjekur misri, dhe produkte të tjera të dobishme për të ndihmuar të humbur peshë. Këto përfshijnë kivi, kastravec, piper, domate dhe kërpudha të ziera, kërpudha dëshirueshme. Gjithashtu, çdo ditë duhet të pini të paktën një litër ujë mineral dhe çaj pastër nga fibra misri.

Ndër disavantazhet e programeve humbje peshe Ismaelit Kitnera vijim:

 •  Një përzgjedhje e vogël e produkteve dhe rregullave të kufizuara të ushqimeve dietë të bëjë shumë e ashpër;
 •  Yndyrna Mungesa;
 •  Një dietë e çekuilibruar dhe humbje peshe shpejtë mund të ndikojë negativisht në shëndetin.

Kur metoda që aplikojnë duhet të ndjekin rregullat diete tre gatim cobs misri për humbje peshe:

 •  Menuja është e lejuar për të hyrë në misër vetëm svezheotvarennuyu ri;
 •  Për enët rregulla duhet të marrë parasysh se pesha e kokës është rreth 200 gram .;
 •  Misër duhet të gatuaj jo më shumë se dy orë në ujë pa kripë.

Ushqimi Ismaeli Kitnera: menu mostrës dhe karakteristika ^

Dr Kitner ofron dy opsione program dietë:

 •  Dietë individ që kërkon kalimin e një testi të veçantë dhe pagesën përkatëse;
 •  Dietë pa të cilat mund të përfitojnë të gjithë.

Kitnera individ dietë

Teknika diete racion përbëhet nga produkte të zgjedhura në mënyrë individuale dietës:

 •  Vakt mëngjes përbëhet nga qull misri;
 •  Drekë dhe darkë përfshin mish dhe perime enët;
 •  Frutat janë përdorur si snacks;
 •  Dy herë në javë, të mbajtur ditë agjërimi.

Dietë të lirë nga Ishmaeli Kitnera

Pa pagesë version dietë mjeku Kitnera zgjat katër ditë, gjatë së cilës mbipeshë shpejt do të shkrihet.

Në ujë, për përdorim të detyrueshëm, menu përfshirë recetë çaj dhe misri fibra është si vijon: pirun e mbushur me ujë të vluar dhe të lënë për të paktën 4 orë.

Ditët e para dhe të dyta të dietë përfshin produktet e mëposhtme: corncobs çiftit dhe një kivi shtuchtsi, karrota, domate, qepë, speca dhe kastravec. Ato mund të përdoren vetëm ose në sallatë. Në dy ditët e fundit, përveç kërpudha Kompensimi diete futur ziera (150 gram).

Mostër dietë menu mjeku metodat Kitnera:

Së pari, në ditën e dytë

 • Mëngjesi: sallatë e kalli zier, karrota copëtuar dhe qepë, supë;
 • Dreka: çaj;
 • Dreka: speca ëmbël mbushur me kastravec integruar dhe çaj domate melkonarezannym;
 • Rostiçeri: kivi;
 • Darka: Zier cobs misri.

Së treti ditë, e katërt

 • Mëngjesi: sallatë (lakër zier, speca, domate), çaj misri;
 • Dreka: kivi;
 • Dreka; Kërpudha karrota steamed me melkonatertoy;
 • Dreka: sallatë e kastravec dhe qepë, çaj misri;
 • Darka: Zier cobs misri.

Vëmendje e veçantë i është kushtuar Dr. Kitner arsye misri, pasi ajo është e pasur në përmbajtje fibra ofron blunting urinë dhe pastrim të përsosur zorrë.

Rezultatet Ismaeli dietë Kitnera mahnitëse në aspektin e humbjes së peshës. Gjatë katër ditë peshe dietë menjëherë bie jo më pak se 5 kg, shifër hollë të gjejnë formën dhe për të përmirësuar në masë të madhe shëndetin e përgjithshëm.

Megjithatë, pasi mjeku dietë Kitnera shumë e vështirë që të rrinë në të nuk do të jetë e lehtë. Për ata që duan të përsërisin atë përsëri, ju duhet të prisni të paktën nja dy muajsh një dietë të plotë balancuar. Përveç kësaj, mënyra e saktë nga ky program humbje peshe do të kërkojë disa përpjekje.

Menu dalje pas javës së parë të Kitnera dietë:

 • Mëngjes: veshi i misrit, vezë, çaj jeshil;
 • Dreka: sallatë me kivi dhe dardha;
 • Dreka: kërpudha të ziera (jo më shumë se 150 gram) me një pjatë e dytë e karrota të ziera dhe speca, domate të freskëta dhe qepë, supë misri;
 • Dreka: kastravec;
 • Darka: Dy cobs misri, qumështi.

Javën e dytë

 • Mëngjes: qumësht me muesli, drithëra misri, biskota;
 • Darka: zier gjellë me feta viçi pa dhjamë, karrota, speca dhe domate, supë misri;
 • Rostiçeri: veshi i misrit;
 • Darka: kos fruta, sallatë perimesh me misër të konservuar.

Javën e tretë

 • Mëngjes: tharë bukë të zezë, qull (oats ose misri), kos;
 • Dreka: supë (mish, pule ose peshk), sallatë, supë misri;
 • Rostiçeri: fruta ose manaferrat;
 • Darka: pule kotëletë me avull, oriz pije qumësht.

Pastaj ju duhet të përfshijë gradualisht ushqime të tjera nekaloriynoyi.

Rekomandimet kryesore miqtë e Kitnera energjisë:

 •  Kufizoni sasinë e ushqimit në 200 gram;
 •  Mos ha tepër;
 •  Unsubscribe nga ushqime tepër të ëmbël, të kripura dhe yndyrore.

Vetëm duke ndjekur daljen e saktë dhe rekomandime, ju mund të mbani peshën për një kohë të gjatë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë liri artikull. 

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën Ismaeli Kitnera ^

Opinionet dietë Ismaeli Kitnera në mesin e shumë grave konvergojnë në një ide - një dietë katër-kufizuar shkaktuar pothuajse të gjitha vështirësitë. Megjithatë, në peshë të ulët se ata ishin mjaft të kënaqur me rezultatin.

Mjekët rekomandojnë rrallë të përdorë këtë program dietë, e karakterizuar nga dietë të ashpër dhe të paekuilibruar. Përkundër faktit se metoda diete Kitnera mund të reduktojnë ndjeshëm peshë në një kohë të shkurtër, humbje të shpejtë në peshë dhe një futje të mprehtë kufi kalori mund të ndikojnë në trup.

Përveç kësaj, prania e sëmundjeve kronike, veçanërisht trombozë dhe metodën thrombophlebitis hollim nga Dr Kitnera, sipas mjekëve, është e kundërindikuar në mënyrë rigoroze.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: