Ushqimi Doctor Mirkina


Ushqimi Doktor Mirkina ndihmon të humbni deri në 10 kg në muaj

Ushqimi Vladimir Mirkina ndryshon nga shumica e metodat humbje peshe që jo vetëm kufizojnë pranimin e produkteve të caktuara, dhe krijon qëndrim cilësisht të ri ndaj të hahet sjellje.

Në përputhje të plotë me të gjitha rregulloret dhe udhëzimet, Mirkin ndihmon të humbni deri në 10 kg shtesë në muaj.

Thelbi i hahet sjellje dhe rregullat në sistemin e Dr Mirkina ^


Mirkin Vladimir - PhD, psikoterapist. Ai zhvilluar një qasje inovative në luftën kundër peshë të tepërt. Teknika e tij tregon se obeziteti - kjo është një problem psikologjik. Për të shpëtoj prej tij, para së gjithash, ju duhet të kuptoni. Nëse kjo ka ndodhur, mjeku këshillon:

 • për të kuptuar pse ka pasur një dëshirë për të humbur peshë;
 • të vendosë se sa kg duhet të rivendosur;
 • vendosur rregulla për veten e tyre ushqimin e pamëshirshëm (e thjeshtë - në mënyrë që ata të mund të rrinë në për jetën);
 • të jetë i sigurt për të arritur rezultatin e dëshiruar;
 • përdorni vetë-hipnozë për të kuptuar rreziqet e overeating.

Sipas Dr Mirkina për të mbajtur peshën optimale ju duhet të ndiqni këto rregulla:

 • Ushqimi nuk duhet regjimi, dhe kur ka uri.
 • Pjesë duhet të aplikojnë për pjata të vogla - një pjatë do të jetë i plotë, dhe sasia e ushqimit që mbushi trupin do të jetë shumë më pak.
 • Duhet të hani ngadalë, sepse sinjalet e trurit të ngopje stomakut vetëm 20 minuta pasi ishte e mbushur.
 • Për të shmangur overeating në pushime, gjysmë ore para ushqimit duhet të pini një gotë kefir apo ujë - ul oreksin.
 • Mjeku këshillon gjellë e parë për të ngrënë një supë, të trasha dhe nuk prek.
 • Pjatë e dytë që ju mund të hani mish ose peshk, dhe zbukuroni pjatë të largohen.
 • Salads perime, kos dhe pije mund të merret pa kufizime.
 • Konsumi i sheqerit duhet minimizuar - kjo është për të zgjedhur desserts pa sheqer.
 • Fry mund vetëm vaj perimesh në vend të sheqerit lejohen të përdorin sakarinë. Lejohet rostiçeri - fruta ose perime.

Programi i ndan produktet Mirkin në të lejuara dhe të ndaluara.

 • Ushqime të lejuara: mish (përjashtuar mish derri i pjekur), pulave (me përjashtim rosë rosto), peshkut, të gjitha prodhimet e detit, vezët, qumështi përmbajtje yndyrë më pak se 3.2%, djathë është 40% fatter, kërpudha, perime (me përjashtim të fasule dhe patate) , -sladkie fruta papjekur, vajra bimore, herbs, erëza, pije pa sheqer.
 • Ndaluara Produkte: pjekje (me përjashtim për një copë bukë për drekë), patate, drithëra, bishtajore, arra, banane, hurma, kajsi, fiq, ëmbëlsirat.

Shpesh përshkrimet e programit për qëllim humbje peshe Mirkina përbashkët se nuk ka contraindications. Megjithatë, mjeku mendon se kufizimet mund të dëmtojë ata që janë të sëmurë mëlçinë, veshkat, sistemin e tretjes. Kjo metodë nuk është e rekomanduar për gratë shtatzëna, gratë gjatë laktacionit, njerëzit me çrregullime metabolike, përdhes dhe fëmijët nën 18 vjeç.

Programi diete Ana pozitive përfunduar në lehtësimin e implementimit dhe mungesës së urisë. Kjo sigurisht nuk kërkon ushqim të veçantë - ju mund të hani me familjen e tij. Përveç humbje peshe, dietë Mirkina jep efekt të shkëlqyer parandaluese për sëmundjet kardiovaskulare dhe diabetit.

Mungesa Mirkin teknikë hollim është se ajo nuk i përshtatet vegjetariane, sepse ato nuk ofrojnë një alternativë për proteinat shtazore. Ushqyerit - katërfish. Në supave nuk konsiderohet yndyrë (edhe pse kjo nuk do të ndikojë në rezultatin përfundimtar të dietës).

Ushqimi Mirkina: menu Jave dhe receta ^

Skema e përgjithshme e metodës së pushtetit Mirkin është si vijon:

 • Mëngjesi - 100 gram të proteinave shtazore, kafe ose çaj (pa sheqer).
 • Dreka - supë, 100 gram mish, sallatë perimesh (130 g) fetë e bukës, lëng unsweetened ose komposto.
 • Darka - mish ose peshk (100 g) kos filxhan, fruta unsweetened.

Menu në 7 ditë:

1 ditë

 • djathë (200 gram) kafe pa sheqer;
 • supë (200 g), mish i zier (100 g), sallatë lakër (150 g);
 • filxhan kos;
 • mish i gatuar (100 g), kos (250 g).

Dita 2

 • Suxhuk gatuar (100 g), kafe pa sheqer;
 • Supë supë (250 g), mish (100 g), sallatë domate (250 g);
 • Lëng domate;
 • djathi dhe rrush (200 g) lëng frutash.

Dita 3

 • 2 vezë të ziera, çaj;
 • patate dhe supë mishi (pa arsye), 100 gram mish i gatuar, sallatë kastravec;
 • kos;
 • djathë (100 g), fruta unsweetened, kos.

Dita 4

 • 150 gram sallatë, të cilat mund të përfshijnë domate, lakër, panxhar, prej trangujve, majdanoz, karrota - me vaj ulliri; çaj ose kafe;
 • pa patate hash, 100 gram mish, çaj;
 • gotë qumësht;
 • supë (200 g), çaj ose kos.

Dita 5

 • 150 gram salcice gatuar (1 pc), kafe (çaj);
 • supë supë me mish dhe lakër, karrota, speca, domate, qepë dhe bimeve (200 g);
 • lëng unsweetened fruta (holluar me ujë);
 • 2 mollë.

Dita 6

 • vezë të fërguara me qumësht 2 vezë, çaj (kafe);
 • mishit (100 gram), sallatë perimesh;
 • kos;
 • 150 gram sallatë nga perime dhe çaj.

Dita 7

 • 2 vezë dhe 1 copë e frutave, kafe (çaji);
 • borscht (supë), 100 gram peshk të zier, sallatë perimesh;
 • gotë qumësht;
 • mishit (100 g), fruta dhe çaj.

Dr Mirkin rekomandon shpenzimet e një ditë agjërimi ditë. Veçanërisht efektive njihen mollë, lakër, djathë dhe kefir shkarkimin. Mjaft shpesh ndodh dhe një ditë të tilla në javë.

Shumica e recetave për dietë Mirkin

Frutti

 • Ju duhet: 0.5 kg karkaleca, midhje dhe kallamar, 1 qepë, 1 tbsp. vaj ulliri, kopër, nenexhik, rozmarinë, lëng limoni, një bandë e selino.
 • Qepë të prerë selino, skuqura në vaj, shtoni lëng limoni dhe prodhimet e detit, derdh një gotë me ujë ose supë perimesh.
 • Pyetni shuhet para shkyçja shtoni erëza.

Supë me karkaleca

 • Kërkohet: karkaleca (1 kg), rrjedhin selino (200 g), 1 domate, kerri, qepë, lëng limoni.
 • Karkaleca të pastër. Domate, selino dhe qepë të prerë, së bashku me ushqim deti shtoni ujë dhe kuzhinier deri tenderit.
 • Sezonin me kerri dhe lëng limoni.

Supë kungull me kërpudha

 • Përbërësit: kungull (200 g), kërpudha (200 g), hudhër (2 karafil), gjoks pule (1 kg), koriandër, i urtë, trumzë.
 • Prerë pulë në shirita, të mbuluar me ujë dhe kuzhinier me herbs për rreth 15 minuta.
 • Pastaj shtoni mushrooms dhe kungull dhe kuzhinier për një tjetër 20 minuta (deri tenderit).
 • Shërbyer me zarzavate dhe kos.

Viçi merak në

 • Kërkohet: viçi ligët (1 kg), spinaq (400 g), 1 qepë, selino (200g), karafil hudhër, 2 domate, supë viçi (1 filxhan), vaj ulliri, pluhur xhenxhefil, qimnon.
 • Fry në vaj erëza, shtoni ato në domate dhe qepë, pastaj - një supë, mish lope, spinaq dhe selino.
 • Ziej rreth ngrohjes ulët për rreth 40 minuta.

Pancakes me mëlçi

 • Mëlçisë viçi (1 kg), 1 qepë, krunde tërshërë ose thekër (2 tbsp lugë.), Piper i zi, 1 vezë, 4 proteina: kërkohet.
 • Bluaj mëlçisë në një mulli mishit ose blender, pres qepë, shtoni të bardhët rrahur vezë, krunde gruri dhe vezë.
 • Pancakes formojnë një lugë të lagur. Gatim përdorur pajisjen.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin me Aleksei Kovalkova dietë.

Shqyrton dhe rezultatet e hollë humbje peshe nga metoda Mirkin ^

Nga kjo dietë nuk është e nevojshme. Teknika Autori pretendon se mund të ndjekin një jetë, kjo është cilësore qëndrim të ri të sjelljes në tryezë. Rezultatet Mirkin dietë me të vërtetë mbresëlënëse - disa njerëz e përdorin atë për të menaxhuar për të humbur 20 kg në 3 muaj.

Ka edhe mjaft një histori të bujshme - për shembull, një banor i rajonit Zhytomyr shkatërroi me £ 130 për 1 vit e 10 muaj, falë një procedure të veçantë. Shumë lavdërimi për dietë Mirkina tregojnë se ajo të ndjekë rregullat e përshkruara nuk është aq e komplikuar, kështu që ajo mund të bëhet normë në aspektin e të ushqyerit.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: