Ushqimi Catherine Mirimanovoy -60


Ushqimi "Minus 60" ndihmoi Catherine Mirimanovoy humbni peshë 60 kg

Kohët e fundit dietë "Minus 60" po fiton popullaritet të madh për shkak se është sistem shumë fleksibël dhe efektive e humbjes së peshës pa kufizime të rënda dhe duke numëruar rëndë e kalorive.

Thelbi dhe rregullat e sistemit hollim Mirimanovoy -60 ^


Metodat hollim Catherine Myrymanova zhvilluar ekskluzivisht për veten e tyre, kështu që mban emrin e saj. Për një vit e gjysmë ajo arriti të krijojë një sistem të ushqimit që i jep një efekt mahnitëse.

"60 Minus" - është jo vetëm emrin e dietë, dhe rezultati i arritur nga krijuesi i saj, pikërisht hollë për 60 kg. Catherine Myrymanova, arritjen e qëllimit të dëshiruar, vendosi për të ndihmuar njerëz të tjerë.

Ajo ndau atë nga që duan të heqin qafe të gjitha kilogram shtesë në faqen e tij në internet. Dhe u lirua librin e saj në disa gjuhë, e cila përshkruan rregullat e thjeshta të sistemit të furnizimit, receta, psikologjinë e humbje peshe, stërvitje dhe përgjigje për shumë pyetje të cilat përballen njerëzit të humbasin peshë.

Ushqimi Mirimanovoy për ata që nuk e pranojnë kufizimet e ngurtë në vakt dhe të cilin ndonjë dietë të rreptë të çon në përçarje dhe për të fituar peshë shtesë. Kjo teknikë nuk është shoqëruar me periudhave të shkurtra të urisë. Nuk janë të freskëta, ushqim pa shije ose privojnë veten e ushqimeve tuaja të preferuara nuk ka për të. Disa rregulla të rrepta ende ekziston, por "viktimë" në krahasim me rezultatin parëndësishme.

Vështirësia më e madhe në metodën Mirimanovoy, e cila do të duhet të pranojë humbjen e peshës, ky refuzim për të ngrënë pas 06:00. Darka rreptësisht 18. 00. Shpërfill pamundur, nëse nuk menaxhohet, atëherë duhet të kalojnë mbrëmje uritur. Ky kompleksitet dhe disavantazhet lodhur, duke lënë vetëm pluses. Një minus do të jetë mirë, sepse kjo do të tregojë peshën.

Ushqimi Mirimanovoy padyshimtë avantazhet:

 • Ka kufizime moshe, ajo mund të ndiqni dhe pleqsh dhe gratë shtatzëna.
 • Njerëzit me sëmundje të rënda mund të konsultoheni me një mjek i cili do të bëjë ndryshime individuale, por është e vështirë të nevojshme.
 • Nuk ka nevojë për numërimin e rreptë kalori dhe të përjashtojë disa produkte. Dhe 12 orë të ndalimet dhe kufizimet jo në të gjitha, nuk mund të jetë çdo gjë.
 • A nuk e dëmshme për shëndetin, trupi merr të gjithë përbërësit bollëk të.
 • Dietë nuk shkakton dobësi, apati dhe tendosje nervor.
 • Ushqimi i ofruar nga kjo metodë nuk është në kundërshtim me normat mjekësore, refuzimi i vakt mbrëmje përhapur shumë mjekët dhe nutritionists.
 • Mirimanovoy dietë mund një kohë të pacaktuar.
 • Pini lëngje duhet sa më shumë të nevojshme nga trupi, jo me forcë.

Ushqimi -60: menu Jave dhe receta ^

Myrymanova sigurt se ushqimi ngrënë para mesditës, nuk shtoni akumulimit yndyrë. Prandaj, sipas teknikave Mirimanovoy, nga momenti i zgjimit në 12 orë dhe mund të hani çdo gjë pa kufizim. Edhe ëmbëlsira dhe candies. Përjashtim është çokollatë me qumësht.

 • Mëngjesi është i detyrueshëm, edhe për ata që përdoren për një filxhan kafe të kufizuara dhe të paaftë për të ngrënë plotësisht në mëngjes. Ne do të kemi kafe për të shtuar një fetë djathë ose croutons. Dhe pas një kohë mëngjes dendur. Mëngjesi duhet të jetë i përzemërt, kaloni ajo nuk mund të.
 • Në drekë vjen në parim ligji i furnizimit me energji elektrike të ndara. Mish dhe peshk enët nuk mund të kombinohet me makarona, bukë dhe patate. Si një pjatë e dytë mund të jetë perime, oriz, hikërror. Nëse gjellë e parë të mishit, patatet janë shtuar. Por kjo mund të jetë i pranishëm në perime supave dhe Stews meatless. Supë borscht mund të rimbushet ose pa yndyrë krem ​​kosi ose majonezë. Si ëmbëlsirë për drekë (në vend të ëmbëlsirat) manave rekomanduar dhe fruta.
 • Darka. Ka shumë që mund të përballen me vështirësi të parë - pas 18.00 vakt ndaluar. Por kjo është vetëm një dietë të re, nuk do të ngarkesës deri zakonin para gjumit prodhohen shpejt, veçanërisht që nga ushqimi të gjithë-ditore ishte kalori. Dhe për ata që janë përdorur për të qëndruar deri në fund është e lejuar 3 orë para gjumit pini kos me pak yndyrë, kos, fruta për të ngrënë.

Në mbrëmje ju mund të gatuaj mish ose peshk pa garniturë. Nëse perime ose drithëra, pa mish. Ose vetëm fruta dhe produkteve të qumështit. Ju mund të zgjidhni çdo opsion, por një gjë - për të përzierje e produkteve është e ndaluar. A nuk duhet të përfshihet në vakt mbrëmje, patate dhe fasule enët, makarona, kungull, avokado, kërpudha, sheqer.

Menu "Minus 60" për 7 ditë

Menuja saktë thjesht nuk mund të jetë, dhe se kështu i pëlqen. Është e rëndësishme që të përmbahen dhe mos harroni atë pasdite për të ngrënë disa produkte nuk mund të lejohet dhe të përdoret në kombinimin e duhur.

Mëngjes

Mëngjesi mund të shpejt të bëhet një vakt të preferuar, pasi nuk është i kufizuar. Megjithatë, teknikë Mirimanovoy "Minus 60" paralajmëron se pjesë ende të arsyeshme të ndiqen. Ju mund të zgjidhni çdo mëngjes opsion ose të dalë me tuaj. Këtu janë disa opsione të shijshme dhe të shëndetshme:

 • Qull qumësht, bollgur, kungull, oriz, bollgur ose në një tjetër, me gjalpë, ju mund të me mjaltë ose sheqer. Sanduiç me djathë, çaj ose kafe.
 • Pjesë e patate të skuqura. Kafe e ëmbël.
 • Mish apo peshk tavë me patate apo makarona. Tea.
 • Pancakes me djathë ose mish ose simite mbushur me sallam, fruta dhe çaj me biskota apo karamele.
 • Gjizë me krem ​​dhe një fetë e tortës. Çaj, kafe.
 • Rrokulliset nga lavash me çdo sanduiç mbushje me djathë, proshutë apo havjar. Komposto ose çaj.
 • Tavë djathë ose dumplings, bukë dhe gjalpë, një gotë kefir, kos ose çaj.

Darkë

 • Rregulli kryesor - nuk e përdorin patate dhe makarona në kombinim me mish.
 • Lejuar për fruta Dreka: mollë, avocados, fruta kivi, agrume, kumbullës dhe pineapple.
 • Pije: uji nuk është e gazuara, kafe, çaj, pije qumësht, verë të thatë e kuqe dhe lëngje.

Për shembull, ju mund të merrni opsionin e mëposhtme ngrënie:

 • Supë perimesh në supë mishi (duke përjashtuar patate), hikërror me mëlçi zier ose mish, krisur thekër.
 • Merak perime me patate, pa mish, domate mbushur me djathë, një fetë bukë thekre.
 • Pjekur peshk, perime steamed, sallatë të panxhar të ziera, salcë kosi kalitur.
 • Piper i mbushur me mish dhe sallatë me perime të freskëta.
 • Makarona dhe djathë dhe sallatë dhe vezë.
 • Pjekur në furrë dhe pule sallatë me perime dhe djathë.
 • Supë të shpejtë me patate, listat e patëllxhan me djathë ose oriz veggie, bukë thekre.

Darkë

Darka duhet të monocomponent. Nëse mishi, pa garniturë. Perimet veçmas. Mundësisht pjatë darkë hani proteina, e cila jep një ndjenjë të ngopjes për një kohë të gjatë. Dhe perime ose supave, në të kundërt, mund të shkaktojnë urinë mbrëmje.

Opsionet ngrënie:

 • Gatuar viçi, pulë ose një qengj.
 • Mpiksur mish, karkaleca ose peshk.
 • Pjekur në furrë pulë ose peshk.
 • Merak perime me patate ose oriz me perime.
 • Peshk apo mish patties.
 • Peshk i pjekur në skarë.
 • Çdo pjatë me djathë dhe produktet e qumështit.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin Ushqimi Dr. Mirkina.

Shqyrtime dhe humbur peshë në një hollim dietë rezulton Catherine Mirimanovoy ^"60 Minus"

Programi dietik "Minus 60" është shumë e lehtë për të kryer, ju vetëm të mësohen për të regjimit të ri. Opinionet dietë Catherine Mirimanovoy si mjekët dhe ata njerëz të humbur peshë shumë pozitiv. Gjueti në një sistem të tillë mund të ofrojë jetën. Në çdo kohë që ju mund të përfunduar programin dietë dhe të fillojnë përsëri.

Pas humbje peshe për asnjë telashe trupi Mirimanovoy nuk ka marrë kufizime si ashpra nuk ishte. Megjithatë, duke arritur rezultatin e dëshiruar, vështirë se dikush - ne duam që të kthehen në peshën e vjetër.

Rezultatet Mirimanovoy dietë Catherine "Minus 60" thjesht mahnitëse në të mund të humbni deri në 60 kg shtesë. Për të arritur peshën krahasueshme të rritjes, gjinisë, moshës dhe fizikun gradualisht, por të gjithë do të duhet kohë të ndryshme. Përveç kësaj, dietë Mirimanovoy "-60" nuk është konsideruar si një mjet për të jashtëzakonshme - është parimi i të ushqyerit e duhur dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: