Ushqimi për bel i hollë


Ushqimi për bel përmirëson pamjen dhe shëndetin e përgjithshëm

Dietë të veçantë për bel, synon krijimin e një bel grenzë dhe stomak heqjen, zhvilluar nga një arsye. Ajo është e hollë dhe elastike bark bel të japë një shifër të feminitet dhe atraktivitetin.

Tipar i kësaj metode është se, pasi ajo përmirëson jo vetëm bark të pamjes së jashtme, por edhe shëndetin e përgjithshëm.

Secrets për hollim të shpejtë bel ^


Nutritionists paralajmëroi menjëherë se duke përdorur vetëm metodë dietë për të humbur peshë në bel e pamundur, sepse trupi humbet peshë vetëm plotësisht apo jo pika. Ne e dimë se nafta vjen nga gjiri i parë, pastaj në stomak dhe pastaj në ijet dhe këmbët.

Për të arritur një bark të sheshtë dhe bel të pakta, metodat e ndryshme konsiderojnë këto rezultate:

 • Heqja e lëngjeve të tepërta nga trupi, duke e lejuar ju që të shpejt të humbni disa kilogramë shtesë.
 • Pastrimin e zorrë, në këtë mënyrë uljen e vëllimit të saj.
 • Compression e stomakut për shkak të sasisë më të vogël të ushqimit të përdoret për disa kohë.

Për të arritur rezultatet e dëshiruara, ju keni nevojë për të mësuar rregullat themelore dhe parimet e dietës me bel të pakta:

 • Ajo është shumë e rekomanduar për të reduktuar apo edhe braktisin alkool dhe pije të gazuara, miell dhe ushqime me sheqer, zakone të këqija dhe ushqime të panatyrshme për të normalizuar dhe përshpejtimin e metabolizmit.
 • Ushqimi duhet të jetë shpesh, por në sasi të vogla, për shkak se pjesë të vogla të ushqimit të trupit mund lehtë të tretet dhe asimiluar sendet e nevojshme të dobishme. Shtyjë yndyrë në të cilin rast ajo nuk do.
 • Është e nevojshme për rritjen e marrjes fibër gjallë, e cila konsiderohet armikun kryesor e yndyrë në bark. Nekaloriyna fibra, por një ndjenjë e plotësi, duke zvogëlon madhësinë e belit.
 • Dietë është më e mirë për të bërë në mënyrë që një ditë hani vetëm perime dhe proteina, të tjera - vetëm perime dhe karbohidratet.
 • Mëngjes i përzemërt një domosdoshmëri. Çfarë mëngjes të mirë ushqyer, drekë ulët kalori dhe darkë. Ushqimi pas 7, sipas rregullave, nuk është i rekomanduar. Sasia e rekomanduar e dehur lëngshme - 2 litra.
 • Një komponent i rëndësishëm i humbje peshe efektive në bel është ushtrim. Kjo është e rëndësishme jo vetëm në mënyrë efikase djeg kalori, por edhe të forcuar muskujt e barkut për të bërë atë të duket i aftë dhe të bukur. Ju mund të përdorni imagjinatën, vizitoni palestër, pishinë, apo kthesë të luajtur dhe të trajnojë muskujt e barkut në shtëpi.
 •  Produktet e rekomanduara dhe të autorizuara janë: vezë, mish ligët, produktet e qumështit me 0% yndyrë, peshk, fruta, manaferrat, perime, lëngje frutash apo perimesh dhe produkte të tjera të dobishme.
 • Kur programi diete nuk mund të përdorni këto ushqime: tymosur, skuqur, të thata, i kripur, yndyror, miell, alkoolit dhe sode.

Kjo metodë dietë është më shumë si një mënyrë të saktë të jetës, jo një dietë të rreptë, kështu që ka shumë avantazhe:

 • Duhet të theksohet fakti se ndërsa hollim bel përmbahet hollë për të gjitha parimet e një dietë të ekuilibruar. Ky program nuk është në asnjë mënyrë të shkaktojë dëm në shëndetin, por forcuar atë. Për këtë arsye, kjo teknikë mund të rrinë për një afat të gjatë dhe të përsëritur si shpesh si ju dëshironi.
 • Një tjetër plus i programit - diversiteti. Hudeyuschyy ka të drejtë të zgjedhë të produkteve, duke përfshirë shëndetin dhe preferencat personale.
 • Futje ushqyese dhe shumëllojshmëri të produkteve të pranueshme nuk shtyjë personin i përmbahet programit diete, tezgë dhe thyejnë dietë.
 • Në dietë aktuale të proteinave, karbohidrateve dhe yndyrave, si shkencëtarët kanë konfirmuar se humbje peshe efektive është e nevojshme për të vëzhguar një raport 5: 4: 1 respektivisht (50% proteina, 40% karbohidrate, 10% yndyrë).
 • Vetëm Metodat Pengesë - pa kripë. Por në qoftë se pesha e humbjes do të jetë një enët pak turshi, efektiviteti i humbje peshe nuk do të ulet.

Ushqimi për një bel grenzë, menutë shembullore për një javë ^

Një dietë që ndihmon për të gjetur një bel grenzë, mund të jetë i disa llojeve.

Dietë franceze "bel" e Sophie Marceau

Opsioni më i popullarizuar është francez dietë "bel" e Sophie Marceau. Aktorja e famshme pohon se bel e saj të sofistikuar dhe femërore është e lidhur plotësisht me këtë teknikë. Përveç kësaj, Sophie pranon se 7 ditë të programit, ajo humbet të paktën 5 kg, dhe ushtrime për shtyp paguan vetëm 10 minuta në ditë.

Menu dietë franceze nga aktoren Sophie Marceau

E hënë

 • Për mëngjes, briosh të përsosur të freskëta ose një kulaç të vogël me krunde dhe çaj.
 • Në drekë ajo është e rekomanduar për të ngrënë një pjesë të vogël të zier oriz, mollë, një filxhan çaj unsweetened gjelbër.
 • Në mbrëmje aktorja këshillon kënaq në shijshme gatuar peshk, domate dhe marule.

E martë

 • Mëngjes është e mirë për të pirë lëng frutash me pak bukë drithëra sheqer.
 • Në mesditë dietë supë duhet të jenë të përgatitur me mish pule të ulët-yndyrë.
 • Darka ujë mineral dhe çdo perime.

E mërkurë

 • Vakt mëngjes: një çift i gota kos nonfat, qumësht, të ngrohtë pak më të mirë.
 • Dreka: patate, gatuar në lëkurat e tyre, mish lope.
 • Darka: fruta tuaj të preferuar dhe një filxhan çaj.

E enjte

 • Vakt mëngjes: drithëra me bollgur, djathë.
 • Ora Darka: një sallatë të lehta, lëng nga domatet.
 • Darka: karrota integruar, ujë mineral.

E premte

 • Mëngjesi: vezë të fërguara, çaj.
 • Dreka: brokoli, ujë mineral.
 • Darka: mish pule, fruta të freskëta.

E shtunë

 • Mëngjesi: fruta për të zgjedhur nga dhe një filxhan çaj bimor.
 • Dreka: sallatë lehtë.
 • Darka: mollë, ujë me limon.

E diel

 • Në përfundim, programi dietë mund të përsëritet çdo menu nga e hëna deri të shtunën.

Dietë Shqip "bel"

Mundësia e dytë - dietë britanike "bel" është për të reduktuar futje e përditshme kalori në 100 kalori, në ndryshimin e proteinave dhe dietë bimore, e cila zgjat për 2 ditë. Ajo llogaritet si ai i mëparshmi, një javë dhe ndihmon për të ky term vjen në disa kilogram.

Menu për javën:

 • 1-2 ditë - "uritur". Gjatë kësaj periudhe kohore të lejuar për të pirë një gotë me lëng domate dhe 1.2 litra kos ose qumësht çdo ditë.

3 - 4 ditë - proteina

 • Mëngjesi: një fetë bukë me mjaltë dhe gjalpë, kafe me qumësht.
 • Dreka: copë bukë, një filxhan lëng mishi (pule ose peshk), bizele të njoma, peshk të zier ose mish ligët.
 • Rostiçeri: një lugë mjaltë, qumësht ose çaj pa sheqer.
 • Darka: bukë kafe, një copë peshk i gatuar ose mish, një fetë djathë, një gotë kefir.

5 - 6 ditë - perime

 • Mëngjesi: portokall apo mollë (2 copë.).
 • Dreka: supë e lehtë perime, piper i mbushur, karrota, sallatë patate pa shtuar.
 • Rostiçeri: fruta tuaj të preferuar.
 • Darka: sallatë perimesh dhe çaj.

Dita 7

 • uria.

 Ushqimi për bel dhe anët

Një tjetër alternativë efektive për humbje peshe dhe harmoni - bel dietë dhe anët. Kushtet e parimeve të ngjashme të dy opsionet e mëparshme. Për të arritur rezultate në pasqyrë dhe të shohin një bark të sheshtë dhe bel të hollë, pa palët duhet për të reduktuar futje yndyrë në 20 gram në ditë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin nga Sergei Agapkin dietë.

Rezultatet komente hollë dhe rekomandimet në lidhje me dietën nutritionists bel dhe anët ^

Rezultatet për bel dietë dhe gazetat do të varet tërësisht nga pika fillestare peshë dhe e çuan stërvitje gjatë humbje peshe. Në përgjithësi 1 javë përdorur ajo mund të humbasë rreth 5 - 9 kg peshë të tepërt.

Megjithatë, për të mbajtur rezultatin, të vazhdojë të monitorojë balancën e dietës dhe stërvitjes. Përgjigjet pozitive dhe entuziaste të humbur peshë në një dietë bel flasim për efektshmërinë e saj dhe të tolerancës mirë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: