Dietë hollim stomak


Ushqimi për stomakun përshpejton metabolizmin dhe largon lëngjeve të tepërta dhe kripë

Dietë të veçantë për humbje peshe të zhvilluar nga ana e barkut - arsye nutritionists, sepse figura e mirë e pamendueshme pa bel i hollë elastike dhe shtypni.

Për më tepër, sipas mjekëve, pa formë, figura të paqartë - cen jo vetëm estetike është yndyrë barkut në bark është një kërcënim serioz për shëndetin.

Secrets për humbje peshe shpejtë stomak ^


Për të shkuar nga mbipeshë bel, jo edhe dietë të rreptë. Sistemi i furnizimit me energji elektrike duhet të synojnë përshpejtimin e metabolizmit, sekretim e kripë tepërt dhe lëngun. Është e nevojshme për të bërë trupin tonë kalorive nga rezervat e vjetra.

Parimet dhe dietë për një bark të bukur tendosur:

 • Për të normalizuar metabolike rekomanduar të heqë dorë nga alkooli, ëmbëlsirat, sode, pirja e duhanit dhe produkteve të tjera të panatyrshme para dietë.
 • Vëmendje e veçantë i kushtohet aktivitetit fizik. Klasat duhet të synojnë jo vetëm në kalorive djegur, por edhe për të forcuar muskujt e shtypit. Ju mund të shkoni në palestër, pishinë dhe në shtëpi (luajtur Hula Hoop) është ideale për këtë qëllim.
 • Dietë duhet të jetë mjaft e indeve të gjallë. Ajo është armiku kryesor i yndyrë në bel. Fiber ka zero kalori, duke plotësuar stomakun, duke shkaktuar mbushje të shpejtë, dhe jo trupi fillon të shpenzojë kalori nga rezervat e vjetra. Përdorimi i fibrave pastron zorrët, eliminon toksina dhe forcon shkëmbimit. Ajo thjesht të sigurojë humbje peshe në bel.
 • Ushqimi duhet të jetë i pjesshëm, të hahet të paktën 5 herë në ditë, pjesë të vogla, rreth 200 gram. Sasi të vogla të ushqimit të ndarë shpejt në elementet e kërkuara dhe tretet. Pra, trupi nuk do të bëjë atë stoqe.
 • Sepse edhe trupi nuk është mësuar pidlashtovuvavsya nuk, ajo mund të jetë një mashtrim të vogël. Një ditë hani vetëm proteina dhe perime, dhe karbohidratet nesërmen dhe perime.
 • Mëngjesi duhet të jetë i përzemërt, ajo ndihmon për të reduktuar drekë kalori. Darka pas 19.00 pamundur. Fluid ju duhet të pini 2 litra në ditë.

Me një listë e rekomanduar e produkteve mund të bëjë një menu të ekuilibruar.

Produktet e rekomanduar për humbje peshe barkut:

 • Fasule, thjerrëza, arra.
 • Mishit të bardhë (dhe varieteteve këngë), vezë, ushqim deti dhe gjithë peshqit.
 • Produkte të ulët-yndyrë qumështi.
 • Drithëra, përveç oriz lëmuar dhe bollgur.
 • Manaferrat dhe fruta fruta shije të thartë (të ëmbël-kosi), të thata.
 • Lëngje të freskëta, çaj jeshil, ujë mineral (pa gaz).
 • Perimet (përveç patateve) dhe bimëve të freskëta.
 • Vaj vegjetal, jo më shumë lugë ëmbëlsirë në ditë.

Produktet e ndaluara:

 • Të gjitha të tymosur, të thata, marinuar, i kripur dhe i pjekur.
 • Mish yndyror, dhjamë derri, gjalpë, majonezë.
 • Bukë e bardhë, ëmbëlsirat, sheqeri.
 • Pijeve alkoolike dhe joalkoolike, lëngjet përmbajnë sheqer.
 • Produktet me ngjyra dhe preservatives.

Përparësitë e këtij sistemi është humbje peshe shumtë: të shëndetshëm, ushqim natyral, refuzimi i shprehive të këqija, ushtrim. Dobësitë mund të konsiderohet mungesa e kripë, por në qoftë se gjellë pak kripë dhe në përputhje me të gjitha rekomandimet e tjera, efektiviteti i dietat për rënie në stomak pak. Si e tillë, ajo do të përshtaten të gjithëve. Nëse ka ndonjë kufizim për arsye shëndetësore, menu është e lehtë për të rregulluar për veten e tyre ose të kërkojë ndihmë nga një specialist ose një mjeku.

Ushqimi për një bark të sheshtë: menu Shembull për një javë ^

Një tjetër plus është se dietë për shtypin është në mënyrë të pavarur e produkteve të pranueshme që janë më shumë për simpati e tyre. Mbi të gjitha, ushqimi ishte gatuar metodë diete dhe sasinë e servings nuk kalon 200 gram. Pas zgjimit rekomanduar për të pirë një gotë me ujë të thjeshtë, dhe 15 minuta për mëngjes.

Dita -Unë

Në proteinat e ushqimit të përdorura. Për këtë gjokse pule Boil 2 (600 gr.) Dhe e ndarë në 3 vakte.

 • Mëngjesi - pjesë e gjirit, dardhë dhe çaj jeshil me qumësht 1%.
 • Mëngjes shtesë - filxhan kos.
 • Dreka - pule dhe sallatë (furçë).
 • Pasdite snack - djathë dhe fruta agrume.
 • Darka - një copë pule dhe sallatë kastravec.

Dita - II

Ju mund të hani karbohidratet dhe perime komplekse. Në filxhan mëngjes e orizit duhet të gatuaj dhe të ndarë në 3 doza. Rajs - dietë e shkëlqyer për humbje peshe bark dhe anët.

 • Mëngjesi - oriz dhe sallatë, komposto.
 • Rostiçeri - gjysma e pineapple.
 • Dreka - oriz dhe perime merak.
 • Mesdita - gjysma e pineapple.
 • Darka - oriz, sallatë, perime, vaj ulliri fibër të pasur.

Dita - III

 • Mëngjesi - sallatë me djathë dhe vezë, çaj mollë.
 • Mëngjes shtesë - grejpfrut.
 • Darka - avull gatuar salmon me perime mënyrë.
 • Rostiçeri - kos.
 • Darka - lepuri ziera, sallatë panxhar me prunes dhe arra.

Dita - IV

 • Mëngjesi - Bollgur me fruta të thata, çaji mund të ëmbël me mjaltë.
 • Dreka - fruta preferuar.
 • Darka - supë me kungull, mollë.
 • Dreka - furçë sallatë.
 • Darka - një hikërror pak dhe gotë me lëng domate.

Dita - V

 • Mëngjesi - vezë të fërguara dhe një fetë djathë dhe çaj.
 • Rostiçeri - sallatë frutash mix, salcë të ulët-yndyrë kos.
 • Dreka - pule me mish lope avull me fasule dhe grejpfrut.
 • Pasdite snack - djathë me manaferrat, përzierje me salcë kosi.
 • Darka - steamed Pollack, mollë, kos.

Dita - VI

Vlim një gotë me hikërror dhe e ndarë në 3 pjesë. Ushqimi për bel shpesh përfshin këtë drithëra të pasur me fibra në menynë.

 • Mëngjesi - e sallatë hikërror me domate dhe trangujve.
 • Rostiçeri - portokalli, mollë.
 • Darka - shërbyer hikërror, Salt perime.
 • Mesdita - dardhë, kivi.
 • Darka - hikërror, lëng nga domatet.

Dita - VII

 • Mëngjesi - viçi gatuar dietë sallatë metodë me speca dhe domate.
 • Dreka - djathë me berries
 • Dreka - mish të bardhë pule, kungull i njomë dhe patëllxhan steamed.
 • Rostiçeri - një filxhan kos 1%.
 • Darka - një zgjedhje e pulës dhe agrume fruta.

Zakonisht, në qoftë se ka centimetra shtesë në bark dhe bel janë të pranishme në fusha të tjera me interes të grave. Ushqimi për stomak, hips dhe mollaqe mund të bëhet në të njëjtën mënyrë, do të ndryshojë vetëm ushtrim fizik.

Dietë hollim barku për burrat është i bazuar në produkte të njëjta dhe rregullat, por pjesë mund të jetë më e madhe nëse njerëzit angazhuar në mënyrë aktive në sport dhe punë fizike. Mbi të gjitha, futje kalori nuk i kalon konsumin e tyre të energjisë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin tibetian dietë.

Rezultatet e shqyrtime, rekomandimet nutritionists ^

Për një javë, në varësi të peshës fillestare dhe ushtrim të mirë mund të humbur peshë 5-9 kg, këto rezultate dietat për barkun dhe të shtypit. Dhe mjekët dhe nutritionists nuk e mohojnë dobinë për trupin gjobë ushqimore, sportive dhe refuzimin e zakone të këqija.

Dallimi është dietë vetëm kripur lirë për natyrën e barkut, e cila është në gjendje të shkaktojë dëm në trup. Por, në mungesë të problemeve shëndetësore bezsolevoyi mënyrë javore nuk do të sjellë dëm. Opinionet dietë për bark dhe anët shumë pozitive - kjo është e ekuilibruar, jo të uritur, transferohet mjaft lehtë.

Kur lënë në stomak kundër dietë për të humbur peshë nuk është kthyer, duhet të ushtrojë të njëjtën dietë, por përfshijnë sasi të vogël të kripës. Pesha do të vazhdojë të ulet, nëse jo për të përdorur produkte nga lista e ndaluar.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: