Ushqimi për meshkujt


Dietë për meshkujt merr parasysh karakteristikat fiziologjike të trupit mashkullor

Ushqimi për Burra - metodë efektive që lejon peshë të tepërt për të humbur, të humbur varur "birrë" barkun, për të gjetur një të mirë apo të shkëlqyera muskujt shtyp.

Karakteristika kryesore e sistemit të energjisë mashkull - një dietë të plotë dhe të balancuar që eliminon periudha e urisë.

Features ushqyerit dhe humbje peshe për burrat ^


Shumë shpesh, shumë njerëz janë kapur mbipeshë si rezultat i dietë të pahijshme, alkoolit, duke përfshirë birrë, ose një mënyrë jetese i ulur.

Sistemi dietik ushqim projektuar posaçërisht për seksin e fortë, duke lejuar shumë më efektive luftën kundër peshë të tepërt sesa ato të zhvilluara për gratë.

Para së gjithash, kjo është për shkak të karakteristikave fiziologjike të trupit të mashkullit që shpejt djeg kalori dhe shumë ngadalë kthen karbohidrateve në yndyra, madje edhe në sasi të vogla. Megjithatë, për arritjen më të shpejtë të njerëzve të dëshiruar efekt nuk duhet vetëm të ndjekin një dietë të caktuar, por të hahet rregulla:

 • Ushqim përditshme kalori nuk duhet të tejkalojë 1800 kcal;
 • Ushqimi mund të vlim, zierje apo kuzhinier në një kazan të dyfishtë;
 • Ajo duhet të kufizojë futje kripë;
 • Të jetë i sigurt për të ndjekur katër vakte, e cila eliminon urinë ose overeating;
 • Nuk lejohet për të ngrënë gjatë natës;
 • Si snacking rekomanduar vetëm fruta;
 • Salads dhe enët e tjera duhet të plotësoni vetëm lëng limoni, uthull, vaj ose soje salcë ulliri. Hudhër dhe fllad terren piper i zi është e lejuar vetëm në sasi të vogla;
 • Dietë për meshkujt siguron respektimin e detyrueshëm dhe të rreptë të ngrënies gati, supave - 250 ml, drithëra, enët anë, salads -. 150-200 gr, Pije - sasia e qelqi, peshk dhe mish - 100 gr.

Avantazhet e humbje peshe dietë njerëzit janë duke ndjekur rezultatet pozitive të zbatimit të tij:

 • Peshë ul ngadalë, por në mënyrë efektive dhe të sigurtë për shëndetin;
 • Restauruar dhe metabolizmi;
 • Ul sheqerit në gjak dhe nivelin e kolesterolit.

Kundërindikimet dhe mangësi serioze është e thjeshtë dhe dietë burrave lehtësuese të nuk ka. Lista e produkteve të pranueshme që promovojnë humbje peshe burrat janë:

 • Bishtajore - fasule, thjerrëza;
 • Acid laktik dhe të ulët-yndyrë produkte bulmeti: qumësht, kos, djathë, kos, djathë, kos;
 • Perime, drithëra, makarona;
 • Ushqim deti, kërpudha, shërbëtori ligët, mish ligët, mish pule apo lepuri;
 • Frutat, manaferrat, muesli;
 • Bukë krunde;
 • Çdo pije me ka shtuar sheqer.

Sa për furnizim ushqimi, ushqim të shpejtë, yndyror, perime të skuqura ose mish, alkoolit dhe produkteve të ndërmjetme, ata duhet të përjashtohen rreptësisht nga futje dietetike.

Burra dietë humbje peshe: rënie në javë dhe karakteristika ^

Hollim dietë për meshkujt

Shumë njerëz të cilët kanë vendosur për të i kushtoj vëmendje për shëndetin dhe figura e tyre duhet të shkoni në një regjim të ushqimit. Kjo dietë është projektuar për dy javë, do të ndihmojë njerëzit të humbasin peshë 5 kg.

Një ditë menu dietë mashkull propozuar si më poshtë:

 • Mëngjesi: Pollack me patate dhe karrota, pjekur të ulët-yndyrë krem ​​kosi me herbs (100 gr Peshku dhe 150 gr perime..), Lëng shegë;
 • Dreka: një kotëletë vogël pule me avull, supë perimesh me petë, çaj jeshil;
 • Dreka: djathi me kastravec dhe bimëve çdo;
 • Darka: pini qumësht me drithëra, kotëletë peshkut avull.

Ushqimi për një njeri të barkun e tij largohet

Në mënyrë që në mënyrë efikase dhe shumë më të shpejtë për të zvogëluar volumin e barkut, njerëzit duhet të ndjekin disa rregulla:

 • Kufizoni konsumin e birrës;
 • Hani shpesh dhe pjesë të mesme për të zvogëluar volumin e stomakut;
 • Bëni ndonjë sport;
 • Vakt e fundit duhet të përfundojë jo më vonë se ora 19:00.

Vlerësuar dietë një ditë menu e barkut në meshkuj:

 • Mëngjes: kallamar steamed, nja dy vezë, kos;
 • Dreka: një palë e mesme lakër (i grirë viçi ligët), supë djathë;
 • Rostiçeri: apple - pije portokalli;
 • Mbrëmje: sallatë e lakër detit, kallamar dhe gaforre shkopinj, perime steamed, lëng kokrra të kuqe.

Ushqimi për shtyp për Burra

Për fizikisht njerëzit e mediave të bukur dhe elastike duhet të kombinohen dy gjëra kryesore - ushqimin e duhur dhe stërvitje. Kushti kryesor i këtij dietë - një pesë vakte të ndarë, i cili promovon tretje të shkëlqyer dhe pengon shtrihen e stomakut.

Përafërt dietë njëditor menu për burra gazetat nutritionists ofrohet në vijim:

 • Mëngjesi: thjerrëz qull, vezë të ziera, banane koktej;
 • Dreka: kokrra të kuqe - të pirë kefir;
 • Dreka: sallatë të fasule konservuar, domate, mish pule dhe i krisur, supë pule me petë;
 • Rostiçeri: apple - milkshake banane me arra;
 • Darka: djathi me manaferrat, hikërror steamed - burgers kërpudha, çaj të zi.

Ushqimi për të fituar peshë burrin

Shpesh meshkujt ndjehen të parehatshme jo vetëm nga pesha e madhe, por dobësia e fortë. Për të duhet të adresojë problemin e peshë të ulët duhet të përfshihen në dietën rritur sasinë e karbohidrateve dhe proteinave.

Recommended dietë njëditor menu për të fituar peshë në meshkuj:

 • Mëngjesi: Spageti me gullash mëlçisë, bukë;
 • Dreka: qumësht, një grusht arra;
 • Dreka: supë vermishelevyy peshk, oriz, çaj të ëmbël;
 • Darka arrë buding - djathë, mish pule të ziera, pije bukuroshe;
 • Në natën: djathë, kajsi të thata.

Dietë proteina për burrat

Kjo dietë është shumë popullor në mesin e njerëzve - atletëve, si për qëllim reduktimin e yndyrë dhe rritjen në masë të muskujve. Këto përmirësime janë arritur nëpërmjet përdorimit të proteinave: vezë, shpezë, djathrave, ushqim deti dhe peshk.

Proteina dietë menu për burrat e mëposhtme:

 • Mëngjes: kos natyral, sallatë nga disa vezë, djathë dhe domate;
 • Dreka: drithëra me fruta;
 • Dreka: viçi me avull me patate, sallatë perimesh;
 • Rostiçeri: sallatë kërpudha me djathë;
 • Darka omëletë me avull me pule zier dhe domate, lëng portokalli.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Dikulya dietë.

Rezultatet komente hollë dhe rekomandimet rreth duhur humbje peshe mjekësore për burrat ^

Rezultate dietat për burrat shkojnë 2-7 kg për një ose dy javë. Ndonjë prej opsioneve për metodat mashkullore humbje peshe lehtë për të kryer, përbëhet nga duhur - dietë të ekuilibruar që ju mund të reapply pas disa muajsh. Për peshën e mëtejshëm burrat e mirëmbajtjes duhet të shqyrtojë dietën tuaj të bazuar në çdo version të dietat propozuara.

Opinionet dietë për burrat pozitive. Shumë njerëz nëpërmjet dietë rënë peshë e dëshiruar pidtyahnuly dhe forcuar trupin e tij. Në mënyrë që të mos të përdorë dietat, ju mund të miratojë një nutritionists veçanta e këshillit për të humbur peshë pa dieting burrin:

 • Kufizoni konsumin e birrës;
 • Fshij ushqim natën;
 • Rritja e aktivitetit fizik;
 • Hani e drejtë, përveç të hahet dhe të pijshëm miell, yndyra dhe ushqime të skuqura.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: