Ushqimi për dembel


Ushqimi për dembel ndihmon për të humbur 12 kg në 14 ditë

Ushqimi për dembel - paraqet mundësinë për të hequr qafe kg shtesë për njerëzit që nuk kanë kohë dhe burime për të përgatitur dhe të blerë ushqime të veçanta dhe të produkteve, palestra vizitoni dhe sallonet e bukurisë.

Thelbi dhe karakteristika dietë dembel ujë ^


Jo mjaft metoda tërheqëse Titulli dietë nuk do të thotë se ai është i paefektshëm. Në të kundërtën, rezultatet mund të jenë shumë të çuditshme - 14 ditë avulluar në 12 kg mbipeshë.

Vëzhgoni programe dembel për humbje peshe është e lehtë. Mjafton të kujtojmë disa rregulla të thjeshta që duhet të unquestioningly ndjekin:

 • Gjatë ditës, para ushqimit (p.sh. 20 minuta) duhet të pini jo më pak e jo më shumë se 2 gota e jo-të gazuara me ujë të pastër.
 • Me kalimin e kohës, dhe për dy orë pas një vakt për të pirë ujë të ndaluara rreptësisht. Pas kësaj kohe lejuar një filxhan çaj ose kafe pa ushqime të ëmbla apo niseshte. Fakti që ushqime të tilla si ëmbëlsira, ëmbëlsira apo karamele, vakt të plotë nuk do të merren parasysh.

Është e vështirë të besohet se një ujë i thjeshtë ndihmon për të humbur peshë. Megjithatë, kjo është e mundur. Thelbi i kësaj metode është se uji i dehur, si një "mashtruar" në trup, duke shkaktuar një ndjenjë e plotësi. Me që hanë shumë ushqim nuk funksionon, për shkak se stomaku është tashmë plot me ujë. Përveç kësaj, lëng stomakut, i cili vuri në dukje pas marrjes së ujit, të promovuar tretje më të mirë.

Shkencëtarët gjithashtu kanë treguar se për shkak të dehur para ngrënies metabolizmin e ujit dhe përshpejtimin yndyrë është djegur shumë shpejt. Uji - i vetmi produkt që nuk përmban kalori, ndryshe nga kafe ose çaj.

Kjo dietë e thjeshtë për të humbur peshë dembel tërheq butësi e saj dhe atraktivitetin, si dhe një numër të avantazhe:

 • Uji i jep energji dhe energji, të humbasin peshë të fillojë të lëvizë më shumë dhe për këtë arsye të humbur peshë.
 • Kjo ndihmon jo vetëm të humbur peshë, por përmirëson çehre, flokët.
 • Ajo promovon përmirësimin e stomakut.

Për fat të keq, ky program dietë ka meta e saj dhe contraindications:

 • Ushqimi për dembel projektuar për jo më shumë se 2 - 3. javë. Përndryshe kjo mund të shkaktojë ënjtje, tension të lartë, si dhe përkeqësimin e veshkave dhe fshikëzës, sepse jo çdo trupi është në gjendje të bezdis kaq shumë lëngje.
 • Gjatë këtij programi vjen nga shumë trupin e sodiumit dhe kalciumit, kështu nutritionists rekomandojmë duke marrë në këtë periudhë, vitaminë - komplekset minerale.
 • Program për humbje peshe nuk është e rekomanduar dhe kundërindikuar edhe për njerëzit që vuajnë nga sëmundje të mëlçisë, veshkave dhe stomak.

Ushqimi për dembel, menu dhe ushqimore rregulloret ^

Para programit duhet të përgatisin trupin për diçka të re. Për të pastruar atë nga toksina dhe substancave të tjera të dëmshme, disa ditë para se të dietë rekomanduar pini larg TEAS bimor ose vaj flaxseed. Një ditë para se të dietë mund të organizoni ditën e shkarkimit. Ky trajnim ndihmon për një kohë të shkurtër humbin rreth 2 kg.

Për të arritur rezultate të mëdha, ju duhet të para-caktoni kohën dhe të mendojnë për ushqim:

 • Më të mirë për të ngrënë në kohë të caktuara.
 • Edhe pse programi ka kufizime të rrepta në dietë, ajo nuk ofron konsumi i tepruar i ëmbël, ushqime niseshte, tymosur dhe yndyra.
 • Alkooli, salcat dhe pije të buta janë të kundërindikuar.
 • Për të ngrënë pulë pa lëkurës, derri dhe nga përgjithësisht më të mirë për të braktisur preferojnë lepuri mishit, dele, viçi, mish, fruta të freskëta dhe perime.

Llogaritur program për 14 ditë. Shembull menu dietë dembel pikturuar në kohë. Sipas dietë, nuk mund të braktisin enët e zakonshme.

Menu për 14 ditë

 • 8.00 - 20 - 30 minuta para mëngjes duhet të pini 2 gota e jo-gazuara disa ujë të pastër.
 • 8.20 - Mëngjesi: ushqimet e zakonshme, përveç ujë, çaj dhe lëngje të tjera.
 • 10.20 - çaj, kafe lejuar pa sheqer apo ujë të thjeshtë.
 • 14.00 - Uji në shumën e përcaktuar.
 • 14,20 - përdorimi arbitrar i produkteve.
 • 16,20 - pije.
 • 18.00 - Uji në shumën në fjalë.
 • 18,20 - Darka nuk ka kufizime.
 • 20,20 - Çdo të lëngshme, të tilla si çaj bimor, kafe, qumësht, ujë ose kos.

Ushqimi Koha mund të ndryshohet në varësi nga mënyra e të ditës, kjo është vetëm e rëndësishme që të përmbahet intervale mes vakt. Kur uria rëndë në mes të mëngjes, drekë apo darkë ju mund të hani dritë diçka, por pije e parë 2 gota ujë.

Gjatë dietë dembel duhet t'i kushtojë vëmendje të veçantë për gjumë, e cila duhet të jetë jo vetëm e gjatë, por edhe cilësore. Gjumë Ideal 8 në 9 orë në ditë. Si pasojë e mungesës së gjumit trupi prodhon kortizolit hormon, i cili ka një efekt negativ në sistemin endokrin dhe metabolizmin. Kështu, karbohidratet që rrjedhin nga ushqimi, nuk konvertohet në energji, dhe yndyra.

Për rezultate më efektive mos harroni në lidhje me ushtrimin e rregullt. Me ato do të humbni peshë, të rritur në masë të muskujve, ulet shtresa yndyrë dhe lëkura bëhet zhdërvjellët dhe i tendosur.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin ballerinas dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën dembel ^

Rezultatet për dietë dembel do të jetë mahnitëse në qoftë se në mënyrë të qartë dhe me besnikëri të përmbushë të gjitha rregullat dhe rekomandimet. Komente entuziaste e dietë për dembel provojë se ky program mund të punojnë mrekulli. Disa gra të humbur peshë me të, shumë i lumtur se asgjë nuk mund ta mohojë dhe ende rënie në peshë. Një tjetër ajo nuk e bëri mjaft të arsyeshme për shkak të paraqitjes dhe karakteristikat e otechnostey.

Për të humbur peshë nuk u kthye, dietë mund të vazhdojë për një javë. Pas përfundimit të programit të monitoruar bilancin e dietë, si dhe faktin që trupi në sasi të mjaftueshme vjen ai kishte nevojë për vitamina dhe minerale.

Pavarësisht nga fakti se uji është i pazëvendësueshëm dhe mendime shumë të dobishme të ekspertëve në këtë teknikë për humbje peshe janë dukshëm të ndryshme: disa besojnë se nevoja për të pirë ujë, nëse kërkohet nga trupi dhe nuk ka etje, mall për të gjetur simptomë tjetër të lëngshme fillestar të dehidrimit . Në këtë rast, të dyja palët pajtohen se ujit të pijshëm duhet të gllënjkë, nuk gllënjkë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: