Ushqimi Dikulya


Ushqimi Dikulya eliminon peshë të tepërt për shkak të dyqane yndyrë në vend të muskujve.

Ushqimi Dikulya - program diete autorit zhvilluar posaçërisht për të dashuruar e sporteve dhe peshëngritje, dhe ka për qëllim reduktimin e yndyrë trupit duke rritur forcimin e muskujve muskujt dhe skelet.

Thelbi dhe karakteristikat dietat Shën Valentinit Dikulya ^


Autor dhe dietë drejtpërdrejtë zhvilluesi është njeri shumë i rëndësishëm dhe kreu i sëmundjeve qendër rehabilitimi e mbështetjes - aparatit motor Dikul Valentin Ivanovich, pasi humbi lëndime të rënda fizike.

Thelbi i një metodologjie unike është Dikulya dietë proteina, duke rritur muskujt dhe largon peshë të tepërt është për shkak të rezervave yndyrë. Parimi i sistemeve të energjisë Shën Valentinit Dikulya është që të përdorin proteina dhe proteina që kërkon për tretje dhe asimilimin e energjisë së lartë.

Si rezultat, një rënie të mprehtë të karbohidrate trupi fillon të hequr një pjesë e energjisë nga yndyra, duke kontribuar në rënien e tyre të mëtejshëm. Megjithatë, kushti më i rëndësishëm për Shën Valentinit Dikulya dietë është prania e aktivitetit të dendur dhe të rregullt fizik.

Avantazhet e metodologjisë authoring janë:

 • Shkon procesit të djegies efikas të depozitave yndyrë të tepërt;
 • Ofron shkëlqyer indeve ndërtimin e muskujve;
 • Ushqimi shoqëron efekte të mëdha negative uri;
 • Ushqimi në dispozicion dhe nuk kërkojnë gatim të gjatë;
 • Penguar atrofi të muskujve.

Ndër disavantazhet e dietë Dikulya janë si më poshtë:

 • Rrit koagulimit të gjakut;
 • Rritur ndjeshëm shpërndarjen e ngarkesës të sistemit dhe veshkat.

Duke contraindications teknika unike proteina përfshijnë:

 • Koagulimit të lartë të gjakut;
 • Mosfunksionimi i veshkave;
 • Sëmundjet kronike të stomakut dhe zorrët.

Lista e ushqimeve të pranueshme dietë Dikulya përfshin:

 • Vezë, djathë, gjizë;
 • Qumësht, pije e acidit laktik, qumësht, kos, kos, qumësht i thartuar pjekur dhe krem;
 • Peshk, mish, shpezë, kërpudha;
 • Frutat Perimet;
 • Arra.

Përveç ushqimit dietë, dietë Dikulya bazuar në respektin disa rregulla:

 • Dietën tuaj të përditshme duhet të përbëhet nga pesë ngrënies;
 • Rreptësisht përjashtuar overeating;
 • Vëzhgoni regjimit të bollshme të pijshëm - deri në 2 litra ujë në ditë.

Ushqimi Dikulya: Menus dhe recetave koktej ^

Proteina dietë Dikulya

Elementi kryesor dietetike në Dikulya - proteina pije energjike, përgatitja recetë është si vijon:

 • Honey, fruta apo kokrra të kuqe bllokim - dy lugë;
 • Një çift i vezëve të para;
 • Gjysma filxhan salcë kosi;
 • Low Fat Cheese - dy pako.

Të gjithë përbërësit janë të përziera duke përdorur një blender. Proteina shtrëngon përdoret dy herë në ditë - një orë para dhe pas trajnimit ose zëvendësuar mëngjes me darkë. Përjashton dietë proteina të gazuara, lëng i ëmbël, bukë, sheqer, alkool, ushqimi ushqimit të shpejtë.

Menuja mostër javën e parë proteina Dikulya dietë:

 • Mëngjesi:. Zier Vezë - 2-3 copa Qumështi, fetë djathë, sallatë domate me perime ose me avull të fërguara vezë, kos me herbs,
 • Mëngjesi Dy: thartuar pjekur me arra (arra, bajame);
 • Dreka: lakër lakër ose lakër sallatë me kastravec dhe majdanoz dhe viçi me avull, pule ose peshk, varieteteve të ulët-yndyrë, banane - pini qumësht;
 • Dreka: gjysmë një paketë e djathë kos (në trajnime - një koktej Dikulya);
 • Darka: çdo avull ose mish i zier ose peshk me herbs freskëta ndonjë qumësht ose kos të pijshëm;
 • Para se të shkojnë në shtrat, të pijnë qumësht.

Dikulya dietë për humbje peshe

Dikulya dietë për humbje peshe nuk është projektuar për ata që refuzojnë të sportit. Numri i kg të humbura do të ndryshojnë në kufijtë e vogla që nga viti në zvogëlimin e peshës njëra anë do të arrihet duke djegur yndyrë, por nga ana tjetër, si rezultat i rritjes së muskujve të kapaciteteve.

Dietë kryesore Detyra Dikulya- bëni dietë në mënyrë që të përfshinte një proteine ​​e përditshme 70% dhe vetëm 30% të perimeve dhe frutave.

Pas semydenky e parë e përbërë pothuajse proteinat duhet të shkoni të mos jetë menu shembullor:

 • Mëngjesi: sallatë me disa vezë, biskota dhe bukë misri, salcë kosi, qumështi, sallatë lakër me shtimin e çdo perime të freskëta;
 • Mëngjesi Dy: pije mollë ose pure;
 • Dreka: mish pule-yndyrë supë, mish pule të ziera, sallatë kastravec;
 • Dreka: djathë, rrihej me kos (gojëmjaltë);
 • Darka: ëmbëlsira peshk ose peshk me avull, fasule të ziera fasule, lëng agrume;
 • Para se të shtrat: fruta për të zgjedhur nga.

Përveç kësaj, të lejuara për të diversifikuar menu e kokteje për llojet e tjera të humbje peshe Dikulya:

 • Merrni disa gjethe të lakër, mollë jeshile, selino, kastravec dhe gjysmë limoni dhe kaloi përmes një shtrydhëse frutash e perimesh. Më tej në të lëngshme që rezulton shtoni 100 ml. kos yndyrë të ulët dhe pije të lehta është gati.
 • Koktej Tonic përbërë nga lëng të gjelbër mollë, karrota dhe spinaq, whipped me të bardhë veze.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë vegan artikull.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietë Dikulya ^

Rezultatet Dikulya dietë, shoqëruar me aktivitete fizike, mahnitëse - tre - kater javë dietë të përkryer të djegur dyqane yndyrë dhe trupi është terreni i mirë dhe muskujt. Edhe pse dietë dietë dhe kufi ngrënë ushqime të caktuara dhe ushqime të kryer programin ushqyese Dikulya shumë lehtë.

Menjëherë pas daljes Dikulya dietë nuk shkakton vështirësi. Gjëja kryesore - për të futur gradualisht disa ushqime, të tilla si qull, supave, salads fruta dhe më shumë. Megjithatë, pas dietë menu dy herë në ditë duhet të përfshijë çdo ushqime proteinike dhe kokteje gjatë stresit.

Opinionet dietë Dikulya në mesin e shumë njerëzve në mënyrë aktive praktikuar në palestër dhe palestër dhoma apo sportive të ndryshme, janë shumë pozitive. Në periudhën e sistemit të energjisë nuk është ndjerë lodhje, lodhje dhe uri, dhe elasticitetin e muskujve dhe të vërtetë të gjeni ndihmë.

Ekspertët - nutritionists mbajë opinion të favorshëm për Dikulya dietën, por është e rekomandueshme që të fillojë vetëm nëse plani do të përgatiten nga stresi intensiv në muskujt.

Është e nevojshme të mbani mend se në mungesë të peshës të rregullt të muskujve nuk do të ulet, por më tepër u rrit për shkak se shtresa yndyrore "djeg" nuk do, dhe indet e muskujve fillon të rritet.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: