Ushqimi Bormental


Dietë Bormental ndihmon të humbni peshë pa uria dhe rritjen e aktivitetit fizik

Ushqimi Bormental i referohet shumë të diskutueshme, duke shkaktuar shumë polemika metodat e humbjes së peshës, pasi ajo përfshin marrjen e shpëtoj peshë të tepërt me trajnim psikologjik, pa uri dhe rritjen e aktivitetit fizik. Sistemi është humbje peshe mjeku Bormental shifër psychocorrection.

Sistemi Thelbi hollim nga Dr. Bormental ^


Fryt i përbashkët i dieteticieneve dhe psikoterapistëve, dietë Bormental, patentuar në vitin 2001. Aktualisht, ajo është përdorur me sukses në rrjetin e klinikave të specializuara.

Sipas teorisë së Dr. Bormental, shkaku kryesor i trashje dhe mbipeshë është duke ngrën tepër, shkelje të hahet sjellje, ose si ekspertët e quajnë atë - ". Blerjeve të qëllimit jo-ushqimore"

Kështu, paaftësia për të zgjidhur ndonjë problem shkakton stres, i cili me sukses zayidayetsya. Për të qetësuar dhe të shkëpusin një person konsumon ushqim në sasi të pamatshme.

Kjo sjellje e të ushqyerit çon në përçarje të metabolizmit, që shtrihen në stomak, oreks i sëmurë dhe, rrjedhimisht, grumbullimi i kilogramëve të panevojshme. Për të humbur peshë, ju keni nevojë për një motivim të qartë dhe qëndrim të drejtë mendore, dhe ky sistem i tërë është ndërtuar në humbje peshe Bormental.

Trajnimi vend Doktor Bormental në klinikat e specializuara, qëllimi i tyre kryesor - për të ndihmuar njerëzit të kuptojnë problemet psikologjike, stimuluar dëshirën për të humbur peshë dhe të reduktuar oreksin e tepruar. Përveç trajnimit të grupit, me çdo pacient individualisht janë nutritionists, psikologë dhe specialistë të tjerë.

Metodat e kodim dhe hipnozë në dietë nuk Bormental përdorur, ajo është vetëm një sërë masash orientimit psikologjik: programimi neurolinguistik, meditim dhe ushtrime të frymëmarrjes.

Kursi përbëhet nga 25 trajnimeve psikologjike. Synimi është që të zhvillojë aftësitë punësim sjellje adekuate të ushqimit:

 • Ulur oreksin dhe aftësinë për të dalluar atë nga uria. Prodhuar zakon për të ngrënë vetëm kur ajo është me të vërtetë e nevojshme.
 • Normalizimi i proceseve metabolike.
 • Mbushje pak ushqim dhe të reduktuar volumin e stomakut.
 • Formimi dhe forcimi i motivimit për të humbur peshë.
 • Mësoni rregullat e sjelljes racionale dhe furnizimin me ushqime. Kursi shpjegon një gjë të tillë si korridor kalori, që produktet dhe sa ju mund të hani se nuk ishte një tepri.
 • Në kohën trajnimit personi duhet të vijnë me dëshirën për të jetuar në një mënyrë të re dhe të gjejnë kënaqësi në "ushqim për shpirtin", jo vetëm në ushqim. Shpesh herë mungesa e emocioneve pozitive, trupi e sheh këtë si uria, dhe të zhdukurve merr kënaqësi nga ushqimi.
 • Mësoni ushtrimet unike frymëmarrjes.
 • Diskutoni sfidat e reja në trajtimin dhe se si për të parandaluar ndërprerjet e mundshme.

Ushqimi Bormental ofron braktisja e plotë e produkteve të lartë-kalori, fokusi është vetëm në kufirin e përditshme kalori. Për peshë ishte i qëndrueshëm, kalorive duhet të jetë 1000 kcal - për njerëzit me aktivitet të ulët fizik. Dhe 1,200 kcal për ata që angazhohen në sport ose punë fizike.

Kryesore programet parakusht dhe humbje peshe Bormental - për të vendosur korniza kalori duhet të përmbushë. Nëse përmbajtja kalori do të jetë rezultati më pozitiv, në kundërshtim me pritjet, kjo nuk do të sjellë si të mbajtura proceset metabolike ngadalësuar.

Avantazhet dhe disavantazhet e metodave dietë Bormental:

 • Ajo ka ushqime të ndaluara. Nëse ju vijnë të ushqyerit të arsyeshme, dietë nuk Bormental sjellë dëm, në mënyrë që të mos e privojnë trupin e ushqyesve, por kufizon përmbajtjen kalori.
 • I disavantazhit të madh - një peshë, duke numëruar kalorive dhe të dhënat.
 • Jo të përshtatshme për njerëzit seriozisht sportive entuziaste.
 • Programi është i kundërindikuar njerëzit hollim Bormental kishte një sulm në zemër, goditje, vuajnë nga sëmundje mendore, diabetikët, lactating dhe gratë shtatzëna. Pranishëm dhe moshës kufizime. Ju nuk mund të përdorni 18 vjet pas gjashtëdhjetë vjetësh.

Dietë humbje e Bormental Pesha: menu Shembull, rregullat, tryezë ^

Menutë e veçanta për dietë Bormental nuk ekziston, ajo është e tyre. Në trajnimin e parë tabela duket ushqime kalori në formë gatuar, i cili është shumë i përshtatshëm. Ushqimi duhet të peshojnë dhe të regjistrojë çdo vakt hahet. Kjo do të ndihmojë në identifikimin e produkteve që janë të ngopura pak, por të marra përsipër shumicën e kalorive. Kjo zakonisht karbohidratet dhe yndyrna.

Tabela kalori ushqime të gatshme për dietë Bormental

Rregullat për dietë të hahet Bormental:

 • Ushqimi duhet të jetë 7 apo 8 herë për 4 orë para gjumit nuk mund të hani. Racione ushqimi duhet të jetë i vogël, rreth 200 gram.
 • Përparësi duhet t'i jepet produkte proteinike. Kjo është mish mbahem në të, bardhë veze, produkte qumështi të ulët-kalori, ushqim deti.
 • Perime dhe fruta në dietën janë të nevojshme.
 • Kufizojë ose të braktisin të gjitha gjurmë të ushqimeve yndyrore, pjekje me miell, pjekje, ëmbëlsira, patate, alkoolit, sweeteners dhe seasonings, duke shkaktuar oreksin.
 • Të ndiheni të plotë më të gjatë mbajtur, është e nevojshme për të ngrënë një vakt të nxehtë pas vakt, pini çaj të nxehtë.
 • Një herë në javë ju duhet të caktoni një ditë agjërimi.

Përafërt menu përditshme dietë Bormental mund të duket si:

 • Mëngjesi - 100 gram. gatuar, mushkërive viçi (70 kalori), 80 g hikërror. (70 cal.), Ëmbëlsirë salcë soje lugë (8 kcal). Domate të vogla (17 kalori), kafe të zezë dhe ëmbëlsira gjysma (35 kalori) Totali 200 kalori.
 • Mëngjes shtesë - ngec 100 gram zier. (60 cal.), 2 bukë (26 kalori.), Çaj dhe fetë alte (50 cal.). Total: 136 kalorive.
 • Dreka - supë 300 gr. (63 cal.), Patate të ziera 150 gr. (60 cal.), Turshi lakër 150 gram. (20 cal.) 2 copë e reçel dhe çaj (40 tik.). Pra, 183 kalori.
 • Rostiçeri - 100 gr. gjeldeti gjirit 84 kalori.
 • Darka - 80 oz. (80 cal.) Mish viçi i zier, 80 oz. oriz (85 cal.). Oriz lugë ëmbëlsirë salcë domate kosi (8 kcal.), 100 gr. turshi (22 Cal.). . Çaj dhe 2 feta çokollatë (70 kalori) Kalorive - 265.
 • Darka vonë - supë me një lugë çaji krem ​​kosi 10% (71 tik.) - 300 gr. Bukë (13 kalori.), Banane (60 kalori.) Qelqi i kefir. Totali 200 kalori.

Gjithsej kalori - 1068 kalorive. 132 e mbetur të bien në fruta për snacking.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin Makrobyotycheskaya dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me humbje peshe metodë Bormental ^

Në përgjithësi menu dietë Bormental bëhet mjaft e ekuilibruar. Ju merrni qëndrim korrekt mendor dhe besimin në sukses. Opinionet dietë Bormental, kryesisht pozitive, sepse dietë të ulët kalori përballoj marrjen mbështetje shumë më të lehtë profesionale psikologjike.

Nutritionists nuk e rekomandojmë reduktimin kalori më poshtë 1200 kcal. Dhe, si në Bormental, për njerëzit që nuk janë të angazhuar në punë fizike, rekomandohet 1000 kcal. Përndryshe nuk ka dallime. Rezultatet dietë Bormental relativisht e lartë, një javë është 2-5 kilogram yndyrë. Brenda gjashtë muajve, me të gjitha rregullat me të vërtetë të sjellë peshë përsëri në normale, kur ajo është tepricë e fortë.

Arritja peshën e duhur për të mbajtur rezultatin, jo vetëm të kalojë kalori më lart 1600 kcal dhe organizoni ditë agjërimi, 1 herë në javë. Sjellja e formuar të hahet do të kontribuojë në ruajtjen e peshës.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: