Geisha Ushqimi - harmoni Sekret, bukurinë dhe jetëgjatësi gratë japoneze


Ushqimi geisha - sekreti i bukurisë dhe harmonisë së femrave japoneze

Ushqimi geisha ishte rezultat i studimeve të shumta nutritionists në kuzhinën japoneze. Shkencëtarët e interesuar ajo është mjaft e natyrshme - pas centenarians Japoni tradicionalisht konsiderohet vendi dhe popullsia e saj ka shëndet të mirë dhe pamje të shkëlqyer natyror.

Gratë japoneze janë pronar i një lëkurë të butë të shëndetshme me ngjyra të ndezura dhe flokët e trashë, të moshuar gra japoneze kuptoj deri në moshën e vjetër është e pakta dhe të përsosur. Dhe rastet pak i njohur Kur një rezident i Japonisë trashë. Pse po ndodh kjo?

Sekreti për të ngrënë Geisha japoneze ^


Kjo për shkak se japonezët nderojnë traditat e lashta të pasardhësve të tyre dhe nuk e ndryshojnë atë për shekuj me radhë. Kjo përfshin pasionet ushqimore. Mijëra vjet japonezët preferojnë vetëm të shëndetshme ushqim, të dobishme që nuk është e favorshme për depozitimin e rezervave yndyrë dhe ka një efekt rinovimin dhe të shëndetshëm në trup si një e tërë.

Dhe, sigurisht, edhe Priftëresha japoneze e bukurisë dhe dashurisë (në Japoni ato janë quajtur geishas) respektohen me kujdes për këtë menu që do të përgjithmonë të ruajtur shëndetin dhe bukurinë, si dhe për të parandaluar akumulimin e peshë dhe yndyra të tepërta folds.

Ushqimi geisha është shumë e ndryshme nga dietën tradicionale të kuzhinës evropiane. Menuja e tyre është pothuajse asnjë mish, por konsumi i peshkut në Japoni është një udhëheqës botëror. Peshku dhe prodhimet e detit të përmbajë përfshin shumë të nevojshme për trupin e ushqyesve dhe elemente që njom shëndetin e indeve dhe të kontribuojnë në parandalimin e shumë sëmundjeve gjurmë - kardiovaskulare, nervor, kanceri.

Përveç kësaj, tradicionalisht doli se për shkak të pozicionit të saj gjeografik në Japoni shumë të lashtat në rritje është një detyrë e komplikuar. Por merret edhe rrënjë në vendin e orizit, e cila u bë baza e dietë japoneze. Përfitimet e kësaj kulture dëshmuar shumë e gjatë - ajo përfshin 8 është organi më i rëndësishëm për zhvillimin e një numri të madh të aminoacidet dhe vitamina dhe minerale. Rice gjithashtu përmban karbohidratet komplekse që në mënyrë aktive promovojnë humbje peshe dhe për të parandaluar typing.

Sidomos Japanese Geisha japë përparësi nevidshlifovanomu orizi, e cila është një mjet i shkëlqyer për pastrimin e traktit digjestiv nga mbeturinat e ushqimit patrazuar dhe toksina. Kjo, nga ana tjetër, ndihmon për të hale kilogram të tepërt. Në të njëjtën mënyrë gjërat janë duke shkuar me soje dhe perime.

Një tjetër komponent i vazhdueshëm i dietës së geisha japoneze - çaj jeshil. Gjithkush e di se sa e rëndësishme duke i dhënë ceremonitë japoneze gjatë të pijshëm këtë pije. Pronat e çajit të gjelbër mund të argumentojnë të gjatë, por që sigurisht është fakti se për shkak të saj Gruaja e bukur japoneze të gatshëm të krenohem me shëndetin e tij të mirë dhe jetëgjatësi.

Me pak fjalë, komponenti kryesor i Geisha japanese harmoni të fshehtë të bëhet grupi i ardhshëm i ushqimit kombëtare tradicionale japoneze:

 • ushqim deti,
 • oriz,
 • perime
 • fruta,
 • çaj jeshil;
 • përfshirë edhe në dietë dhe qumësht, e cila është shtuar disa herë çaj ose pirë vetëm - ajo ka një efekt shumë të butë në organet e tretjes dhe në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon ndjenjën e urisë.

Gjatë programit të pajtueshmërisë hollim rëndësia vendosur masazh trupi, banja e pastrimit dhe trajtime bukurie. Ushqimi geisha japoneze promovon sekretim të rezervave të akumuluara nga yndyrë, lëngjeve dhe feces, si dhe normalizimin e gastro - traktin e zorrëve dhe të shpëtoj prej toksinave.

Përveç kësaj, për shkak të veçantive të dietë arritur një ndjenjë të veçantë për të arritur harmoninë e plotë e njeriut me botën, e cila gjithashtu tingëllon shumë joshëse për njeriun modern të çdo moshe dhe seksi.

Geisha Ushqimi Menu ^ 5 ditë

Ushqimi geisha përfshin dietën tuaj grup shumë modeste të produkteve, dhe për këtë arsye një tranzicioni të mprehtë nga menuja zakonshme dietetike të mund të bëhet një stres për trupin. Prandaj, një sistem i tillë kërkon një përgatitje të ushqimit i cili është për të reduktuar përditshme dietë kalori dietë prag.

Një ditë para se të fillojnë të fillojnë teknikat hollim Geisha rekomanduar për të kaluar për të përdorur vetëm supave perime dhe sallata. Për të ndryshme që ju mund të përfshijë në menynë gatuar oriz kafe dhe për të zvogëluar sasinë e kripës dhe sheqerit pritje. E njëjta menu kryesisht ndjekin dhe pas programit diete të rregulluar sigurt rezultatin.

Geisha dietë projektuar për 5 ditë, dhe gjatë kësaj periudhe ju mund të humbni deri në 7 kg mbipeshë. Nëse ju dëshironi për të përsëritur këtë program dietë përsëri, mes periudhat diete duhet të jetë të paktën 1 muaj.
Megjithatë, ata të cilët arritën në një dietë Geisha rezultate të mira, ka pasur një program pak më të ndryshme skemë dietetike, e cila, sipas komente, ju mund të arrijë efektin më të madh - dietë të mbahet dy herë në një rresht me një pushim në një - dy javë.

Kjo fazë e parë ka për qëllim pastrimin dhe përgatitjen e trupit për të nesërmen dhe është hedhja lëngjeve të tepërta dhe toksinave. Në fazën e dytë janë në gjendje për të humbur më shumë peshë dhe gjatë kësaj periudhe trupi fillon të hequr atë yndyrë. Në këtë qark bordit mund të humbni deri në 16 kg. Por ekspertët kanë paralajmëruar - shumë të përfshira dhe do të forcojë dietë Geisha më tepër kohë mund.
Kjo menu është e thjeshtë dhe diversiteti nuk shndrit:

 • Mëngjesi - 2 gota të çajit të gjelbër me qumësht, holluar në një raport prej 1: 1;
 • darkë - 1 shërbim i orizi populluar, një gotë qumësht të ngrohtë;
 • darkë - Pjesa populluar i orizit, një filxhan çaj jeshil me qumësht;
 • në ditë mund të jenë gjithashtu të pini edhe 2 gota të çajit të gjelbër (pa qumësht) dhe ujit të pakufizuar mineral pa gaz.

Shumë tifozë të këtyre programeve dietë pohojnë se përdorimi i saj për pajtim mund të jenë lloje të ndryshme të orizit ose një përzierje. Thuhet se të zgjedhin llojin e vet nuk ka efekt mbi efektivitetin humbje peshe. Ashtu si ai apo jo, nuk ndërmarrin për të gjykuar, por në teknikat origjinale Geisha që do të përdoret është oriz papërpunuara kafe.

Kur zgjedh dietën e qumështit është më mirë të japë përparësi për produktet me një përmbajtje yndyrë prej 1.5 apo 2.5%. Produktet e qumështit përmbajtje të lartë yndyrë do të anuloj ndikimin e kësaj teknike, por skremuar qumësht nuk është i rekomanduar forcë dhe dietë në mënyrë të ulët kalori.

Ne ju rekomandojmë të lexoni bezvuhlevodnoyi (e ulët) dietë.

Geisha japoneze Ushqimi: komente dhe rezultatet ^

Geisha dietë në çaj jeshil, oriz dhe qumësht është konsideruar shumë efektive dhe impresionon me rezultatami- pesë ditët e tij të pajtueshmërisë mund të humbni deri në 7 kg mbipeshë.

Opinionet në lidhje me të janë shumë pika pozitive. Në - Së pari, kjo metodë e humbjes së peshës është shumë i butë, dhe pavarësisht nga lista në mënyrë të kufizuar të përbërësve, butësisht ndikon në traktin gastrointestinal. Kjo dietë është tolerohet mirë edhe nga njerëzit me sëmundje të vogla të stomakut. Në - të dytin, Geisha dietë është efektiv dhe efektiviteti i saj mund të shihet në 2 - ditor respektimin 3.

Ashtu si me çdo programe të tjera dietë, dietë Geisha ka një numër të contraindications. Pra, kjo nuk është e rekomanduar për njerëzit t'u përmbahen llojet e mëposhtme të sëmundjeve:

 • gastrit;
 • stomakut ulçerë;
 • Ulçera duodenale ulçerë 12;
 • absolutisht kundërindikuar një dietë për gratë shtatzëna dhe lactating.

Humbja më e përshtatshme peshe ky program për njerëzit të cilët çojnë një mënyrë jetese i ulur. Në anën tjetër, atletët dhe njerëzit aktive në vijim një menu të ulët-kalori nuk do të funksionojë, sepse një përkeqësim i mundshëm i rëndësishëm i shëndetit (marramendje, vjellje, i dobët).

Përveç kësaj, përkundër faktit se përbërja e dietës së kësaj diete janë produkte shumë të dobishme, nutritionists dallojmë dy të meta të rëndësishme:

 • Mungesa e kripës në dietë mund të çojë në shkelje të ujit - bilancit kripës në trup;
 • Fig shpesh shkaku i kapsllëk.

Pra, para se të hyn në bordin e zgjedhur qark duhet patjetër të konsultoheni me një mjek.
Ne gjithashtu rekomandojmë videon njohës shikojnë - profesionistë Video - nutritionists në lidhje me atë që llojet e orizit më të shëndetshme dhe të cilët duhet të jenë të preferuar kur hartimin e menu: