Ushqimi disk


Suksesi mahnitëse e dietë është një pjatë të shpeshta dhe ushqimi ndarë

Dietë "disk" është një metodë tepër popullor e humbjes së peshës midis yjeve të kinemasë dhe biznesit tregojnë, sepse kjo ju mundëson për të ngrënë çdo gjë që ju doni, por në sasi të vogla. Për fat të keq, njerëzit priren të nopem, sepse informacioni që stomaku është plot, truri merr rreth 20 minuta pasi ka ndodhur.

Si rezultat i overeating sistematik në njerëz që hanë një shumë të madhësisë së stomakut janë shumë më tepër se ata që marrin ushqimin në pjesë të vogla. Dhe kjo veti nuk është i lindur - stomaku ka aftësinë për të shtrihet. Kjo është, aq më shumë ju hani - më shumë hotitysya.

Sekreti për të humbur peshë në një pjatë - dhe ushqimi shpeshta pjesshëm ^


Ushqimi disk të shpejt të humbur peshë përmes të hahet rregullat e mëposhtme:

 • Ata që e kanë zgjedhur atë duhet të hani shpesh, por pak.
 • Si pllaka duhet të përdoren disk diametër prej 10 cm.
 • Nuk ka nevojë për sa më shumë që ai pëlqen. Blend pa slides.
 • Një dietë e tillë është e justifikuar në aspektin e psikologjisë. Nëse ka një pjatë të madhe, por pour gjysma - Truri sinjalizon trupin se mashtruar, dhe nuk kërkojnë stomak. Real i vogël, por një pjatë të plotë, "mashtrimit" në tru - si rrjedhojë trupi nuk ndjehen të privuar.
 • Sipas statistikave, qytetarët mesatare të vendit tonë hanë 2 herë më shumë se ata kanë nevojë. Duhet të heqin qafe e zakonet janë pjesë të mëdha.
 • Kalo ushqimet e pamundur.
 • Duhet të hani 4 herë në ditë.
 • Ne mund të përballojë pothuajse asgjë që ai dëshiron, edhe tortë ose çokollatë - gjëja kryesore që ata mori në disk.

Megjithatë, ekspertët ende japin disa rekomandime:

 •  Mos përdorni produkte gjysëm-të gatshme dhe ushqim të shpejtë;
 •  Refuzojnë të përdorin përhapur, margarinë dhe majonezë. Ata mund të zëvendësohet me vaj ulliri apo rrushi;
 •  Në vend të bukës bukë;
 •  Intervalet midis ngrënies nuk duhet të jetë i madh. Ju mund të shpërndajë ato si ky: mëngjes në orën 8, 12 - drekë, pasdite rostiçeri - në 16 dhe 19 orë - darkë;
 •  Ajo duhet të jetë e mjaftueshme për të marrë produktet e qumështit: qumësht i thartuar, kos dhe qumësht i thartuar. Në disa herë në javë hanë djathë - ajo është një burim i kalciumit kërkuar nga trupi;
 •  Me kujdes të numëruar numrin e lëngshme dehur. Në ditën për kilogram në 40 ml ujë. Shumohen peshën tuaj me 40 - do të jetë e nevojshme për ne vëllimi ditor i lëngshme. Numri më i lartë mund të shkaktojë ënjtje.
 • Ju mund të pini pothuajse të gjitha pije, përveç sode dhe alkoolit. Veçanërisht e dobishme është çaj jeshil që tonet e trupit.

Pesha sistemi humbje "disk" ka contraindications të veçanta, por përpara se të filloni, ende duhet të konsultoheni me një mjek.

Dietë "disk" - menu shembullor dhe fazat ^

Pjatë hotelieri Programi përbëhet nga tri faza:

 • Në dietë fazës së parë duhet të hani pak duke u përdorur për të. Përdorimi mund të jenë të njëjtat enët dhe ushqime gjithmonë, vetëm shuma ndryshim. Në disk nuk duhet të jetë "malet". Pjesë normale në këtë metodë e humbjes së peshës është rreth 3 lugë.
 • Hapi i ardhshëm - është për të mësuar për të ngrënë ushqime të "drejtë": bollgur në ujë, djathë të ulët yndyrë, fruta dhe mish.
 • Përfunduar fazën e parë të një dietë përsëritje, kur ju mund të keni gjithçka, se çfarë njerëzit e përdorur.

Menu Options mund të jenë të ndryshme. Këtu janë disa shembuj:

Menu 1

 • mëngjes - djathë, vezë të fërguara apo drithërave;
 • rostiçeri - kos, fruta apo perime;
 • drekë - mish me një pjatë e dytë e perimeve (ata duhet të jenë në një kravatë disk);
 • pasdite rostiçeri - fruta ose pure frutash;
 • darkë - sallatë, peshk ose djathë të ulët yndyrë.

Menu 2

Ndoshta ka çdo 2 orë. Ndërsa dietë mund të jetë diçka si kjo:

 • mëngjes - një filxhan kafe;
 • drekë - sallatë perimesh me lëng limoni;
 • Dreka - 1 fruta të mëdha dhe 10 gram vaj liri;
 • Darka - 100 gram mish i gatuar ose peshk;
 • drekë - 100 gram djathë ose 1 vezë;
 • Darkë në fillim - perime sallatë;
 • darkë - tharë kajsi ose kumbulla të thara (10 copë);
 • gjumit mund të pini një gotë të ulët-yndyrë kos.
 • Ushqimi duhet të përtypur mirë.

Menu 3

E hënë

 • mëngjes - çaj, kafe ose lëng, bukë dolli me djathë dhe domate;
 • Darka - 100 ose 150 gram perime gatuar me të ulët-yndyrë majonezë;
 • Tea - 100 ose 150 gram sallatë frutash;
 • Darka - 100 gram peshk pjekur me fasule apo asparagus dhe limon.

E martë      

 • Mëngjesi - 1 vezë, kos dhe kafe;
 • drekë - sallatë dhe një copë mishi të zier;
 • pasdite rostiçeri - gjysma e simite, gjysmë filxhan kos ose kos;
 • Darka - merak perime.

E mërkurë

 • ngaavtrak - 5 lugë muesli (pa slides), kos, kafe;
 • darkë -   100-150 gram supë perimesh, dolli me bukë gruri;
 • drekë - gjysmë një rrip i banane me luleshtrydhe ose gjysmën e çokollata;
 • darkë - një sanduiç me ton, kastravec dhe fletë marule.             

E enjte

 • Mëngjesi - vezë të fërguara me domate në spinaq;
 • Dreka - sallatë me proshutë;
 • Tea - djathë të ulët yndyrë, fruta mund;
 • darkë - Merak Turqi me karrota dhe bizele.

E premte

 • Mëngjesi - Bollgur me kajsi të thata dhe dolli;
 • drekë - supë me kërpudha dhe mish pule;
 • pasdite rostiçeri - shkundur qumësht fruta ose akullore;
 • darkë - zier ngadalë salmon me domate.

E shtunë

 • ngaavtrak - kafe, sanduiç me bukë gruri tërë me marule dhe djathë;
 • Darka - 100 gram mëlçi viçi i zier me mollë;
 • drekë - një gjysmë filxhan kos me pak yndyrë dhe tortë fruta;
 • darkë - sallatë panxhar me djathë, vaj ulliri dhe lëng limoni.

E diel

 • mëngjes - dolli, skuqur vezë me djathë, çaj ose kafe;
 • Darka - supë me mish dhe krem ​​thjerrëz;
 • Tea - zbritje me berries;
 • darkë - sallatë e perime të freskëta.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin modele Ushqimi dhe modelet e modës.

Rezultatet dhe reagime të hollë dhe mjekët rreth sistemit disk ^

Kryesore plus dietë "disk", komente të peshës humbur është se ajo është e lehtë për të mbajtur për shkak se ju mund të hani pothuajse çdo gjë që ju dëshironi. Përveç kësaj, pas përfundimit të një njeri i mësuar të mos nopem dhe i ngopur me një sasi të vogël të ushqimit.

E minuset mund të vërehet fakti dietë "disk" nuk mund të jetë e përshtatshme për njerëzit me trashje të cilët përdoren për të ngrënë shumë. Por mënyra për ta mund të jetë një reduktim gradual të diametër prej pllaka. Mjekët nuk e këshillojnë që të rrinë në të tillë një fuqi të sistemit për më shumë se 2 javë pasi ajo mund të ndikojë në tretje.

Rezultatet e dietë "disk" flasim për efektshmërinë e saj - pjesa më e madhe e kanë përjetuar këtë metodë shprehën përshtypje pozitive. Mesatarisht në muaj ju mund të humbni 1 kilogram në 3. Ka edhe humbja më e shpejtë e peshës - 1 kg në javë në 20 - 3 muaj.

Hollë festuar programet e shkrim-leximit nga këndvështrimi psikologjik - për shkak se nuk mund të jetë çdo gjë, nuk ka dëshirë bindëse për "pushim". Megjithatë, kompleksiteti i njerëzve që punojnë festuar dietë, pasi jo të gjitha firmat mund të mungon vetë çdo 2-4 orë për të ngrënë.

Reagime pozitive në lidhje me dietë "disk" dhe mjekët majtë. Ata të cilët ndihen të uritur në katër vakte, nutritionists këshillojnë të hahet në një pjatë 5 herë në ditë. Ata gjithashtu na se për të humbur peshë pa dëm për shëndetin kujtojmë mund të jetë jo më shumë se 1 kilogram në muaj.
Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: