Proteina dietë - ndërrimin karbohidrate Butch


Ushqimi Butch vishet metabolizmin dhe djeg dhjamin

Butch dietë (proteina-karbohidrate ndërrimin) është e popullarizuar jo vetëm në mesin e "thjeshtë" të humbur peshë, por edhe në mesin e atletëve, sepse në thelb është një version i butë i dietës për tharjen e trupit.

Detyra e saj kryesore është për të manipuluar futje e njeriut të karbohidrateve, i cili promovon djegien yndyrë intensive dhe, si pasojë, humbje peshe efektive.

Thelbi i Butch dietë ^


Parimi i kësaj teknike është që të "ngatërruar" trupin dhe ta sjellë atë për të djegur rezervat e tyre strategjike të energjisë, dmth yndyrë.

Proteina dietë - Cikli karbohidrate detyrë dhe përbëhet nga 3 faza kryesore (cikle):

 • proteina (2 - 3 ditë)
 • vysokouhlevodnyy (1 ditë);
 • të përziera (1 ditë).

Në fazën e parë trupi është i humbur glycogen dhe në mënyrë aktive për të plotësuar energjinë fillon për të djegur yndyrë. Nëse kjo fazë të shtrënguar, ajo do të digjet dhe muskujt, në mënyrë që kjo nuk ndodh, është e nevojshme që të përfshijë në programin e fazës së ardhshme të humbjes së peshës - ditë vysokouhlevodnyy synon të njom trupin me karbohidratet. Por, që një ditë të mbushur glycogen pamundur në dietë dhënë një dietë e moderuar ditor i cili përbëhet nga rregullat e proteinave dhe karbohidrateve.

Proteina - karbohidrate ndërrimin ka një numër të avantazheve mbi dietat e tjera:

 • Metodat që synojnë metabolizmin e trupit më efikase Promovimi-së, duke lejuar megjithatë mbeten në ton të mirë fizike;
 •  Humbje peshe sistem kërkon prerjes kalorive më poshtë normale (1200 kcal);
 •  Nuk ka kufizime të rënda në dietë.

Proteina dietë - ndërrimin karbohidrate, produkte të dobishme dhe menu ^

Fuqia qark në këtë metodë humbje peshe është fare e thjeshtë:

 • Në fund të proteinave duhet të konsumohen ushqime të pasura me proteina, llogaritja e proteinave neto është prodhuar nga formula: peshë të shumëzuar me një faktor prej 3 (g). Futje karbohidrate reduktuar në normale 0.5 gram për kilogram të dëshiruar (!) Peshorja.
 • Ditë Vysokouhlevodnyy projektuar për të plotësoj glycogen në dietën e tij duhet të përfshijnë karbohidratet komplekse në vlerë prej 5 - 6 g për kg të peshës trupore. Reduktuar sasinë e proteinave në 1 - 1.5 m
 • Në ditën e fundit të marrë një sasi e moderuar e karbohidrateve dhe proteinave - futje proteina 2-2,5 gram për kilogram, karbohidratet - 2 - 3 gram për kilogram.

Burimet e proteinave:

 •   djathë yndyrë të ulët (30%), të tilla si Adyghe, mocarela;
 •   djathë;
 •   djathë yndyrë të ulët;
 •   vezë (mundësisht e bardhë);
 •   peshku i freskët;
 •   ushqim deti;
 •   mishit të bardhë.

Burimet e karbohidrateve komplekse:

 •   drithëra;
 •   perime (fasule, lakër e të gjitha llojeve, selino, tranguj, speca, patëllxhan, kungull i njomë, kungull, qepë, herbs);
 •   kërpudha të freskëta;
 •   bukë gruri.

Për ciklin e fundit burim të përshtatshëm neutrale të proteinave dhe karbohidrateve. Me burimet neutrale e proteinave janë të preferuar:

 • mish të errët pulave,
 • mishit të kuq,
 • mish soje,
 • gjizë,
 • ligët feta tymosur.

Burimet Neutral e karbohidrateve:

 • asparagus,
 • Lakër brukseli,
 • bizele të njoma,
 • manaferrat,
 • kajsi, pjeshkë, kumbulla,
 • fruta të thata.

I tërë ushqimi duhet të përgatitet nga valë, braising, pjekje dhe tiganisje pa vaj.

Baza e të ushqyerit në Butch dietë mund të marrë menynë bazë vijim.

Ditë proteinave:

 •   Mëngjes - sallatë me perime, pa niseshte, vaj vegjetal kalitur, djathë të ulët yndyrë, 2 vezë;
 •   drekë - gjoks pule, fasule ose perime steamed, viçi ligët;
 •   darkë - sallatë me vaj perimesh, peshk.

Vysokouhlevodnyy Day:

 •   Mëngjes - bollgur me rrush të thatë, e tërë zleb gruri;
 •   darkë - sallatë, oriz,? gjoks pule;
 •   darkë - makarona me miell durum, salcë të ulët yndyrë.

Dita e Moderuar:

 •   Mëngjes - bollgur me rrush të thatë, djathë të ulët yndyrë;
 •   darkë - sallatë, oriz, gjoks pule;
 •   darkë - sallatë, peshk ligët.

Butch dietë nuk do të thotë eliminimin e plotë të yndyrës, por është më mirë të japë përparësi për opsionin e tyre unsaturated - arra, vaj ftohtë presion dhe peshk i kuq.

Metodat dietë punon në trup parim lëkundje. Në ditët e para të pajtueshmërisë me prodhimin e tepërt fluide dhe metabolizmit të shpejtuar, por në mënyrë që trupi nuk është mësuar me ushqim të tillë, karbohidrate shkundur menu tij. Ditën e fundit ofron pika e nevojshme ndihmës psikologjike. Këto cikle mund të përsëritet disa herë dhe të mbajë në këtë mënyrë mund të jetë deri në një muaj pa dëmtuar shëndetin. Ju mund të marrë Butch si sistemin kryesor të energjisë.

Duhet të theksohet se humbje peshe më efektive, ky program do të punojë në bashkëpunim me aktivitet fizik intensive që është bërë mirë në katër (e moderuar) microcycle ditë.

Receta popullore Butch ^

Recipes për menu proteinave

Djathë pelte

 • Përbërësit: djathë yndyrë të ulët - 200 g xhelatinë - 15 g, një gotë me ujë, kakao - 1 tbsp. l., një zëvendësim sheqer.
 • Xhelatinë derdh një gotë me ujë për 30 minuta, derdhur në një tigan me një fund të trasha dhe të vihet në një zjarr të ngadaltë. Ne nuk mund të lejojmë një çiban. Ka edhe të shtoni kakao, sheqer diabetik. Përzierje është e ftohtë, shtoni djathë, lëvizje, derdh në molds. Të lënë gjatë natës në frigorifer. Pelte në mëngjes është gati.

Sallam pule

 • Përbërësit: gjoks pule - 500 g djathë - 200 g, kripë, erëza, hudhër.
 • Gjirit peeled, grimcuar në një blender. Shto djathë, hudhër, përzierje mirë bluaj në një shtet homogjen. Jep salcice formë, të gjitha mësohen në mëngë për pjekje. Piqem në furrë për gjysmë ore në 180 gradë.

Supë proteina

 • Përbërësit: gjoks pule, vezë 5 vezë, herbs dhe erëza.
 • Gjirit të sjellë një çiban, kullimin, derdh dhe të vënë një kuzhinier i ri. Zier gungë ftohtë, prerë në copa, të vënë në supë. Lëvizje vezë e bardhë dhe shtoni të njëjtin drejtim. Vendos herbs, erëza dhe kuzhinier për 5 minuta.

Recipes për menu karbohidrate

Sochniki

 • Përbërësit: miell tërshërë - 40 g thekër miell - 30 g, 1 vezë, vaj ulliri - 1 lugë, kefir.
 • Të gjithë përbërësit janë të përziera, është përhapur në një bord prerja, spërkatën me miell thekre. Hap brumë, e shtriu mbi përfundojë djathë. Piqem për 20 minuta në një fletë pjekje me letër.

Qull oriz dhe Masha

 • Përbërësit: oriz - 30 g mung - 30 g karrota, qepë dhe erëza.
 • Bollgur pure duhet të rrjep për 2 orë para gatimit. Në një tigan me një fund të trashë derdh ujë, e vënë onions diced dhe karrota, mloyat. Edhe një herë, i hedh ujë dhe të vënë në pure, vlim deri butë. Shto oriz dhe gatuaj një pjatë të vogël më të gjatë.

Karrota Cookies

 • Përbërësit: bollgur, vezë, djathë.
 • Bollgur derdh ujë të valë për 2 orë. Drenazhuar e ujit të tepërt nga ajo, rubbed karrota, shtoi me të bardhë veze dhe djathë. Masa e churning dhe u përhap në një fletë pjekje. Piqem deri sa të artë me ngjyrë kafe.

Proteina - dietë karbohidrate: humbni peshë komente, rezulton mendimin e ekspertëve ^

Butch tharje Ushqimi është shumë efektive. Dhe pesha e trupit mund të luhatet gjatë respektimit të tij. Për shembull, model tipik është kur në ditët e para të këtij hollim teknikës derdhur 0,5-1 kg shtesë, dhe e katërta - dita e pestë që ata të kthehen. Ky orar nuk duhet mërzitur shumë për kilogram të sapo rekrutuar nuk është yndyrë, dhe ujë. Pra, në fillim të ciklit të ardhshëm ju jeni përsëri të humbni.

Mënyra më e mirë për të vlerësuar efektivitetin e proteinave - dietë karbohidrate nuk do të treguesit të peshës, vëllimit dhe trupin. Rezultati i këtij dietë mund të jetë një humbje e 5 deri në 15 kg shtesë për 2 - 3 muaj "uria" (800-900 g e çdo cikli). Sigurisht, ne duhet të kujtojmë se programi Butch nuk është i dizajnuar për humbje peshe shpejtë, humbje peshe shpejtësi në normën e pajtueshmërisë është dukshëm më poshtë hedhja e peshë të tepërt dietat klasike uritur.

Ju nuk mund të trajtojë këtë teknikë me fanatizëm, pasi ende nuk është anuluar parimet e ushqim të shëndetshëm. Në mënyrë të qartë, çdo përfitim që ju nuk sillni trupin tuaj, nëse ju hani dite proteina në disa djathë të përpunuara, dhe hidrokarbure - çokollata dhe rrotullon. Shmangni produktet e konservuara gjithashtu. Nëse ju vendosni për të bërë këtë dietë sistemi kryesor i furnizimit me energji elektrike, pastaj të përpiqet të bëjë një pushim në mes të cikleve. Butch bërë një pjesë integrale e trajnimit peshë.

Ajo ka proteina - karbohidrate ndërrimin dhe contraindications. Kështu, sistemi Butch është i ndaluar për t'u përdorur për njerëzit me sëmundje të veshkave dhe traktit gastrointestinal. Shqyrtime mjekët në lidhje me këtë metodë e humbjes së peshës me pak pikë negative sesa dietë popullor të rrepta, por megjithatë ajo tregon të metat e mëposhtme:

 • Përdorimi i zgjatur i trupit Butch përshtatet me ndryshimet në dietë, e cila gradualisht zvogëlon efektivitetin e programeve humbje peshe;
 • 3 gram proteina për kilogram të peshës trupore bie - shumë të lartë për njerëzit me një mënyrë jetese i ulur (e cila përsëri tregon nevojën për trajnim forcë që i nënshtrohet këtij programi);
 • llogaritjet e proteinave peshë dhe karbohidratet është e komplikuar në vend manipulimin për njerëzit e painformuar në çështjet e të ushqyerit.

Shqyrtime edhe të humbni peshë në një dietë Butch janë kryesisht pozitive, pasi programi është transferuar mjaft lehtë, por rezultatet e tij janë mbresëlënëse.
Shikoni të dobishme Këshilla Video nutritionists se si për të humbur peshë shpejt (10 ditë në 5 kg) duke përdorur të alternuara proteina dhe karbohidrate dieta: