Ballerinas Ushqimi


Ballerinas dietë ndihmon në zvogëlimin e peshës dhe rritjen e mbështetjes - ligaments

Ballerinas Ushqimi konsiderohet si një nga më të vështirë, por në të njëjtën kohë, metodat më efektive të humbjes së peshës. Gjueti atë për ata që vendosën për të hequr qafe kilogram shtesë do të jetë shumë e vështirë, por efekti i dëshiruar është arritur shpejt.

Kushtet e të ushqyerit për kërcimtarë ^


Programi diete për kërcimtarë nuk zbatohen për mono-dietë - kjo është e bazuar në përdorimin e drejtë dhe të balancuar të proteinave, yndyrave dhe karbohidratet. Kjo është e nevojshme në mënyrë që jo vetëm të humbur peshë, por edhe të shtoj më shumë lidhjet e elasticitetit të muskujve, forcimin e mbështetjes - aparat me motor të lehtë të mbajnë stërvitje të rregullt.

Ballerinas Ushqimi i teatrit Bolshoi është projektuar për të ndihmuar ata jo vetëm që të jetë pronar i hollë dhe figura këndshëm, por për të ruajtur bukurinë, shëndetin dhe njom trupin dhe trupin numrin e nevojshëm të substancave të dobishme.

 • Menuja duhet të përfshijë fruta, perime, drithëra, produktet e qumështit me yndyrë të ulët, mish ligët dhe peshk.
 • Por në mënyrë kategorike përjashtojnë Dyqan buke dhe ëmbëltore, sheqer, mish dhe produkte gjysëm-të gatshme.
 • Pije të gazuara janë të ndaluara lëngje dhe birrë.

Dobësitë në këtë program të humbjes së peshës është mbushje shumë e ulët e makro trupit dhe elementët gjurmë dhe në të njëjtën kohë ajo është e rekomanduar për të marrë komplekse multivitamin.

Përparësitë përfshijnë humbje peshe shpejtë në një kohë relativisht të shkurtër. Nuk është e rekomanduar për të ndjekur njerëzit që kanë stomak dhe zorrë sëmundje, dhe ata me sistemet imun të dobësuar si pasojë e të cilat - ose sëmundjes.

Gjatë ballerinas dietë e konsiderojnë si më poshtë:

 • Hani pjesë të vogla dhe kanë nevojë për të paktën pesë herë në ditë;
 • Racion Menuja ditore përmban: proteina (peshk, mish pule, produktet e qumështit);
 • yndyrë (peshk deti); karbohidratet (hikërror, bollgur, oriz, perime, fruta); vitamina dhe minerale;
 •  Kjo është e papranueshme për të kombinuar lloje të njëjtën kohë të ndryshme të proteinave, të tilla si peshk dhe mish;
 •  Hani vetëm formën svezhepryhotovlennom;
 •  Produktet e qumështit të përdorin vetëm të ulët në yndyrë;
 •  Në ditën duhet të pijë rreth 2 litra sode pastër të pijshëm ose ujë mineral. Të lëngshme mund të përdoret para dhe pas një vakt, gjatë pije vakt ndaluar.
 •  Për ushqim prypravky gatshme është e rekomanduar për të zëvendësuar kripë në salcë soje;
 •  Darka pas 7 është e mundur, por darkë duhet të përbëhet vetëm nga deti ose perime;
 •  Dashamirët e majonezë duhet të braktisin përdorimin e tij ose të përgatisë veten.

Ballerinas Ushqimi: menu për 10 ditë ^

Para se të fillojë ky program dietë ballerinas e nevojshme për të kryer ditën, e cila në masë të madhe ndihmon të arritur efektin maksimal pozitiv.

Agjërimi ballerinas ditë

 • Mëngjes dhe në mbrëmje - 200 ml lëng domate;
 • Dreka - 2 gota me lëng domate dhe një copë të vogël të bukës;
 • Agjërimi ditën tjetër:
 • Mëngjes dhe në mbrëmje - kos ose qumësht - 200 ml;
 • Dreka - 2 gota qumësht ose kos dhe një copë e vogël buke të zezë.

Menu për 10 ditë

Vlerësohet dietë dietë ditë balerinë projektuar në dy versione.
Opsioni i parë:

 • Mëngjesi: pa yndyrë djathë - 1/3 pako qumësht - 200 ml;
 • Dreka: fetë bukë të zezë, lyhet me mjaltë dhe gjalpë;
 • Dreka: 150 ml supë supë, veçmas vlim pulë - 150 g lugë oriz dhe karrota, fetë dhe pour supë;
 • Rostiçeri: çdo fruta (portokalli, mollë, dardhë);
 • Darka: qumësht të ngrohtë - 200 ml lugë çaji mjaltë.

Mundësia e dytë:

 • Mëngjesi: Bollgur - 100 g pa yndyrë gjizë me manave të freskëta - 1/3 pako, një gotë me çaj pa sheqer të gjelbër;
 • Dreka: agrume natyrore lëng, mollë, kos me pak yndyrë;
 • Dreka: 150 ml oriz të zier ose supë perimesh me mish pule, 50 gram sallatë nga perime;
 • Rostiçeri: mollë, pllaka e çokollatë e errët, çaji jeshil;
 • Darka: sallatë perimesh 80 g, 50 g peshk pjekur me perime steamed;

Gjatë kohës së humbjes së peshës duhet të marrë produkte të njëjta. Pas 10 ditësh humbje peshe do të jetë 5 deri në 10 kg, por reduktimi do të arrihet duke reduktuar në masë të muskujve, si menu kërcimtarë përmban një sasi shumë të ulët të karbohidrateve dhe yndyrave.

Ushqimi ballerinas këmba

Ballerinas Ushqimi këmbë për 4 ditë dhe e bëri menunë në mënyrë që përfundimisht mori ditën e katërt në fundjavë.

 • Dita e parë: oriz i zier dhe lëng të freskët domate;
 • Dita e dytë: djathë dhe kos;
 • Dita e tretë: çaj unsweetened jeshil, pulave të ziera pa lëkurës;
 • Dita e katërt: një shishe verë të kuqe të thatë dhe djathë.

Rezultati - humbje peshe 4 kg duke hequr ujin nga trupi dhe djegur dhjamin. Balerinë shpesh përdorin këtë metodë para performancës, si ajo ndihmon për të shpejt të gjetur formën e dëshiruar dhe peshë.

Ushqimi i famshëm Maya Plisetskaya ^

Famshëm Dietë Maya Plisetskaya është shumë e vështirë, por në aspektin e humbjes së peshës dhe jo efikase dhe efektive. Vëzhgoni kjo teknikë është me vlerë jo më shumë se 1 herë në 2 muaj, zgjati 15 ditë dhe përfundoi duke humbur peshë mund të arrijnë 10 kg. Gjatë ditës duhet të pini dy litra ujë dhe për të eleminuar vezët, produktet e qumështit, mish, patate, kafe dhe çokollatë.

Dietë është projektuar për tri kohë vakt të ditës.

 • Mëngjesi: bollgur qull;
 • Dreka: sallatë dhe supë me perime;
 • Darka: peshk i zier, sallatë dhe oriz i zier;
 • Në mes të ngrënies lejohet për të ngrënë fruta unsweetened.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë artikull Mbretëresha Margaret. 

Rezultatet, reagime dhe këshilla nga profesionistët në ballerinas dietë ^

Dietë ballerinas rezultat do të reduktojë peshën prej 4 kg apo më shumë. Ajo jo vetëm që përmban kalori të ulët, por edhe tolerohet mirë. Lini ajo duhet gradualisht dhe me kujdes. Në mënyrë që të fitojë përsëri peshë ekstra, ju nuk duhet të harrojmë të respektojë rregullat bazë të metodave humbje peshe. Gjithashtu, të jenë të vetëdijshëm se forma e hollë balerinë arritur jo vetëm dietë, por edhe aktivitet të rregullt fizik.

Mendimet dietë ballerinas kryesisht pozitive dhe efektive, megjithatë, disa besojnë se një mënyrë për të humbur peshë shumë e vështirë dhe nuk është një dokument i heqjes dorë vështirësi të ushqimeve miell, e ëmbël dhe yndyrshëm. Për ata që duan të humbin peshë me këtë metodë është e rekomanduar që së pari të konsultoheni me një mjek.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: