Ushqimi Angela


Ushqimi Angela - minus 13 kg për 2 javë

Ushqimi Angela është një vitaminë - sistem ushqim proteina me kufizime të caktuara dhe rregullat.

Thelbi i saj është mjaft e thjeshtë - për të luftuar peshë të tepërt përdor një kombinim të proteinave dhe vitamina, të cilat normalizuar metabolizmin dhe promovon humbje peshe efektive pa provuar veten e tyre për të lodhjes fizike dhe psikologjike.

Emri i këtij programi të humbjes së peshës është e lidhur me shumë të gjallë "engjëjve» Sekret Victoria s - modele që përfaqësojnë produktet e kësaj kompanie. Ata për herë të parë u bë i famshëm për format e saj të përsosur dhe forma elegante dhe vetëm atëherë - mënyrë engjëllore. Pra, shumë dietë Victoria Secret Angels do të jetë një mundësi e shkëlqyer për të sjellë duket tuaj të idealit.

Thelbi dhe rregull "engjëllore" ushqim ^


Thelbi i këtij programi dietë është në përdorim kryesisht i proteinave me shtimin e sasive të mëdha të frutave dhe perimeve. Kjo dietë shkakton nevojën e trupit për të ndryshuar mënyrën e gastro - traktin e zorrëve, i cili promovon ristrukturimin e metabolizmit dhe, rrjedhimisht, humbjen e rezervave yndyrë.

Vëllimi i konsumit të ushqimit është gjithashtu ulur ndjeshëm. Në këtë drejtim, Angela dietë nuk është e ndryshme nga shumë ekzistuese të armatosur me dieta proteina nutritionists.

Për të përdorur sistemin "engjëllore" të energjisë lejohet produktet e mëposhtme:

 • mish ligët;
 • vezë;
 • peshku;
 • frutat dhe perimet malovuhlevodni.

Në të njëjtën kohë, në bazë të ndalimit të rreptë janë:

 • ndryshme mbushje, krem, salcat, majonezë, ketchup;
 • fruta dhe perime me përmbajtje të lartë të karbohidrateve (p.sh. banane, kajsi, rrush, persimmons, patate);
 • ushqime të konservuara dhe ushqime komoditet, ushqime të shpejta;
 • salcice, specialitete mish i tymosur;
 • yndyror, i kripur, aromë dhe i gatuar në enët gjalpë;
 • çaj të zi dhe neskafe, lëng të paketuara, sode;
 • çdo alkool.

Angela dietë është gjithashtu kërkohet nga rregulla të caktuara:

 • proteina dhe vitaminë ushqim marra veç e veç (një nga një);
 • ditë duhet të jetë 6 vakte, i fundit prej tyre - jo më vonë se 21:00;
 • e rëndësishme për të respektuar regjimin e pijshëm - deri në 2 litra në ditë. Pije lejohet ujë jo të gazuara, kafe pa sheqer ose çaj jeshil;
 • sheqer dhe kripë nën ndalim të plotë për kohëzgjatjen e programit dietë të pajtueshmërisë;
 • inkurajoi përdorimin e një numri të madh të zarzavate: selino, spinaq, qepë jeshile, majdanoz, kopër, marule fletë;
 • si mbushje duhet të përdoret lëng limoni ose vaj ulliri;
 • Për rezultate më të mira respektimi i dietë diete të mirë kombinuar me ushtrim aktiv.

Çfarë dietë e mirë Angel

 • shumë efektive - të humbin deri në 8 kg në 13 ditë;
 • një dietë të ekuilibruar;
 • nuk kërkon trajnim të veçantë ose zgjedhje të shtrenjta të ushqimit ekzotike dhe gatim enët komplekse;
 • duke futur një numër të madh të dietë fibra ka një efekt pozitiv mbi zorrët.

Këqijat e veçanta diete e këtij programi ka. Është se ajo do të jetë e vështirë për të ndjekur për ata që janë mësuar me mëngjes të plotë të dendur.

Në qoftë se ju ndiqni këtë metodë e humbjes së peshës, pa devijim nga dietë të caktuar, ajo mund të çojë jo vetëm në formën normale, por të rregulluar funksionin e organeve të brendshme dhe për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm. Por të paralajmëruar - ata që kanë shëndet të mirë nuk mund të mburremi, para se të lëvizin për Angela dietë gjithmonë duhet të konsultoheni me një mjek.

Angela Ushqimi Menu 7 dhe 13 ditë ^

Ushqimi Angela paraqitur në dy versione - një ose dy javësh pas.

Menu dietë për 7 ditë afërsisht si vijon:

Dita 1:

 • Mëngjesi: biskota, kafe ose çaj të gjelbër ose lëng frutash;
 • Dreka: grejpfrut;
 • Darka: qofte 2 viçi steamed;
 • mesditë: sallatë perimesh;
 • Darka: peshk i gatuar në skarë;
 • Para se të krevat: 1 mollë ose dardhë.

Dita 2:

 • Mëngjesi: 1 vezë të ziera, kafe, çaj ose lëng frutash;
 • Dreka: portokalli;
 • Dreka: mish pule steamed;
 • mesditë: zarzavate të përziera;
 • Darka: peshk i zier me lëng mishi;
 • Para se të krevat: 1 mollë ose dardhë.

Dita 3:

 • Mëngjesi: një fetë e djathë, kafe, çaj ose lëng frutash;
 • Dreka: 2 kivi;
 • Drekë: biftek viçi, i pjekur në skarë;
 • mesditë perime, steamed;
 • Darka: peshk të pjekur në petë;
 • gjumit, grejpfrut.

Dita 4:

 • Mëngjesi: biskota, kafe, çaj ose lëng frutash;
 • Dreka: 2 Mandarin;
 • darka: rosto viçi;
 • mesditë: sallatë perimesh me karrota, lakër dhe Kastrati;
 • Darka: peshk i gatuar në skarë;
 • Para se të krevat: 1 mollë ose dardhë.

Dita 5:

 • Mëngjesi: 50 g yndyrë pa kos, kafe, çaj ose lëng frutash;
 • Dreka: grejpfrut;
 • Dreka: supë me qofte, krisur;
 • mesditë: perime pjekur në skarë;
 • Darka: mish i zier pule;
 • Para se të krevat: 1 mollë ose dardhë.

Dita 6:

 • Mëngjesi: biskota, kafe, çaj ose lëng frutash;
 • Dreka: një mollë ose dardhë;
 • Darka: 2 cutlets pule;
 • mesditë: sallatë perimesh me herbs;
 • Darka: peshk të pjekur në petë;
 • para se të shkojnë në shtrat: portokalli.

Dita 7:

 • Mëngjesi: omëletë me 1-2 vezë, kafe, çaj ose lëng frutash;
 • Dreka: një pjesë të vogël të manave (të freskëta ose të ngrira);
 • Dreka: kotëletë Peshku;
 • mesditë perime, i pjekur në skarë;
 • Darka: peshk i zier;
 • gjumit, grejpfrut.

Gjithmonë sigurohuni që pjesa mishi nuk e kalon pjesën e volumit të gjelbër.

Ekziston edhe një opsion Angela dietë për 13 ditë. Ajo ndryshon nga një program shtatë ditë vetëm qëndrueshme. Racion prej 1 deri 7 ditë në javë një dietë të ngjashme dietë. Nga 8 në 13 ditë të tij përsëritet përsëri. Nga grafiku bie vetëm një ditë e fundit 14, e cila është për të shenjtëruar përshtatje me dietë normale. Në këtë ditë, menu përfshin një larmi të madhe të frutave dhe lëngjeve, si dhe të thata kajsi, rrush dhe arra për të ndihmuar të maksimizuar shërohem pas programit dietetike.

Gjatë respektimin e këtij programi dietik përpiqet çdo ditë të bëjë ushtrime dhe masazh.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë Hollywood.

Komente, rezultatet dhe efektivitetin e dieta engjëjve ^

Opinionet dietë Angela kryesisht pozitive. Rezultate të varet nga karakteristikat individuale të secilit. Ju mund të rivendosni në këtë metodë dhe 3, dhe 10 kilogram peshë të tepërt. Humbje peshe ndodh kryesisht në javën e parë të dietës, dhe e dyta rezultatet fikse tashmë të arritura.

Shumë tifozë të këtij programi dietë theksuar se përputhja me të saj në rritje të shpejtë hollë fytyrë, këmbë, rrudha të zhduket në barkun e tij. Ky rezultat është i siguruar mirë dhe mbipeshë rrallë u kthye. Pikët negative mund të konsistojë në paraqitjen e ditëve të para të agjërimit nervozizëm apo ndjenjat e apatisë. Përsëriteni Angela dietë mund të jetë një muaj.
Shih videoklip edhe informativ të ekspertëve - Nutritionists tre mrekulli - ushqime të promovuar humbje peshe: