Ushqimi ABC - klasike, lehtë dhe superoblehchennyy opsione


Abc dietë ndihmon të humbni peshë për 30 ditë nga 12 kg

Ushqimi ABC respekton të krahasueshme me profesionale dietën sportive, i cili është i famshëm për efikasitet më të madh dhe siguri për shëndetin. Sipas programit të humbjes së peshës, në kontrast me shumicën, lejohet të hani një shumëllojshmëri ushqimesh dhe snacks lejuara edhe pas 06:00.

ABC Ushqimi: natyra, rregullat e furnizimit dhe rezultatet ^


Kjo metodë unike humbje peshe është zhvilluar në SHBA, sidomos për kamp Ana Boot Camp (pra dietë emri) - një lloj ushtrie për humbjen e peshës. Klasët mbahen në kamp nën drejtimin vigjilent të trajnerit dhe mori përputhshmërinë me disiplinë të rreptë dhe zbatimin e aktivitetit të detyrueshme fizike.

Një nga metodat kryesore ishin aderimin plane strikte projektuar posaçërisht ushqimore, të cilat gjithashtu përfshijnë dietë ABC - dritë.

Otradnoye Avantazhi i këtij programi është se ajo nuk kërkon tifozë të saj nxitojnë nga ekstreme për të ekstreme dhe në një gjendje të urisë të vazhdueshme. Parimi kryesor i ABC dietë - dietë të ekuilibruar, e cila nuk i nënshtrohet nevojës për të dhënë deri në ushqimet e shijshme dhe ushqyese. Ajo kërkon të përjashtuar nga dietë vetëm "mbeturinave" produktet që nxisin formimin e depozitave yndyrore në trup.

Sipas rregullave të dietës ABC gjitha produktet janë të ndarë në tre grupe, të caktuara nga ngjyra e saj: "A" - e kuqe, «b» - të verdhë, «c» - e gjelbër. Thelbi i këtij programi humbje peshe është se produktet që i përkasin grupit të «një» që ju keni për të eliminuar plotësisht nga dietë (mundësisht të gjithë), produktet e grupit «b» ju mund të marrë vetëm deri në 18 orë, por produktet e «c» jo Kufizimet janë të vendosura në të gjitha. Si pjesë e këtyre grupeve?

Grupi "A": - e kuqe

 • ndonjë produkt ushqim të shpejtë, majonezë;
 • pulave yndyror, mish, dhe yndyra;
 • akullore, pasta maja, ëmbëlsira krem, bukë e bardhë;
 • birrë, shampanjë, të gjitha sodas, qumësht;
 • bollgur.

Grupi «b» - të verdhë:

 • makarona, drithëra;
 • Unsweetened pastë pudre pjekje;
 • ligët çdo mish;
 • Suxhuk natyrore;
 • çokollatë, karamel dhe karamele;
 • Djathë e vështirë, të ulët-yndyrë djathë;
 • perime dhe fruta;
 • seasonings pikante, turshi, ketchup;
 • kafe.

Grupi "C" - e gjelbër:

 • Peshk i gatuar, ushqim deti të ndryshme;
 • perime;
 • mollë dhe agrume;
 • zarzavate Collard;
 • vezëve (jo më shumë se 2 copë në ditë.);
 • vaj vegjetal (parafinuar).

Rekomandimet kryesore në përputhje programit ABC:

 1. Ju duhet të hani të vogla - 5-6 herë në pjesë të vogla. Kjo qasje mund të lehtësojë në mënyrë të konsiderueshme sistemin e tretjes dhe të normalizojë shpërndarjen e enzimeve ndihmon tretjen e ushqimit.
 2. Ushqimi më i mirë vlim, merak ose steamed, rosto duhet të fshihen.
 3. Pas vakt nuk duhet menjëherë të shkojnë në pushime, por edhe rigjallëruar edhe nuk është e nevojshme - më të mirë të marrë një shëtitje në ajër të pastër.
 4. Pjesa kryesore në dietë duhet të bëjë fruta dhe perime.
 5. Për të aktivizuar qarkullimin e gjakut dhe normalizimin e sistemit endokrin mundësisht të marrë douches përditshme.

Përveç kësaj, kjo metodë humbje peshe zhvilluar disa rregulla të cilat duhet të përmbahen në tavolinë banket, mos e privojnë veten nga gëzimi e ushqimit shijshme:

 •  alkoolit lejueshme, por vetëm në formën e uiski, vodka, martini ose verë të thatë;
 •   me një shumëllojshmëri të pjatave, të cilat zakonisht përfaqëson një tryezë festive, ju mund të zgjidhni vetëm dy - çdo kombinim. Kjo mund të jetë një sallatë dhe e nxehtë, nxehtë dhe ëmbëlsirë apo ndonjë gjë tjetër në preferencat tuaja;
 •   Përbërja e dy vakte duhet të përfshijë ose mish ose peshk, por jo të dyja përbërës. Për shembull, nëse keni zgjedhur një sallatë ushqim deti, të nxehtë si ju gjithashtu keni për të qëndruar në peshk, por jo të mishit apo pulave.

Siç mund ta shikoni, çdo gjë është mjaft e thjeshtë dhe jo i rëndë për shkak se rezultatet ABC dietë janë tronditëse: 50 ditë ushqim me këtë metodë ju mund të bjerë prej 10 deri 30 kg mbipeshë. 

Mundësia e vështirë: ABC dietë për 50 ditë ^

Klasik ABC dietë, të dizajnuara për 50 ditë, në bazë të pajtueshmërisë me konsum kalori të caktuar, i cili ndryshon çdo ditë, dhe 6 të atyre 50 ditëve të destinuara uria. Thelbi i kësaj teknike është që metabolizmi (metabolizmi) nuk kanë kohë për t'iu përshtatur ndryshimeve të vazhdueshme konsum kalori në ditë, e cila nga ana çon në humbje peshe shpejtë.

Ky program është quajtur edhe "ana (ana) dietë", emri i të cilit vjen nga fjala Ana - Lëvizja Amerikane për anoreksi si një mënyrë jetese alternativ. Për të bërë dietën tuaj një ditë ju mund të për veten tuaj, të bazuar në parimet e mësipërme, gjëja kryesore që vlera ushqyese e dietën tuaj nuk shkojnë përtej standardeve (në kcal):

Sipas programit të humbjes së peshës duhet të pini të paktën 1,5-2 litra lëngje, dhe të marrin përgatitjet multivitamin.

Logging nga dietë duhet gradualisht dhe me kujdes. Në pesë ditët e para, pasi ajo është e rekomanduar për të përdorur jo më shumë se 500 kalori në ditë, në ditën e gjashtë për të shtuar një pjesë të mëngjes qull në ujë një javë - zier ose me avull mish ligët. I tërë muaji i parë pas hollim vlerën ushqimore e dietën tuaj të përditshme nuk duhet të kalojë 800 - 1000 kcal.

Ju në mënyrë të pavarur mund të zhvillohet dietë ditore, produktet kalori duke përdorur tabelat në faqen tonë të internetit, dhe mund të bazohet në disa opsione më poshtë dhe të kombinuar sipas dëshirës.

Menu mostër për 500 kalori:

 • Mëngjesi - Çaj ose kafe pa sheqer;
 • drekë - një fetë bukë të thata;
 • drekë - supë me lulelakër (100 g) dhe gjoks pule (50 g);
 • drekë - një pjesë e vogël e sallatë me domate dhe tranguj;
 • darkë - lulelakër, steamed (100 g), dhe pule (50 g).

Një tjetër opsion menu për 500 kalori mund të jetë si më poshtë:

 • Mëngjes - bollgur në ujë (100 g), kos (100 g);
 • Dreka - 2 portokall;
 • darkë - djathë yndyrë (180 g).

Menuja për 400 kalori:

 • Mëngjesi - Fëmijët pure pjeshke (115 g) - 75 kalori;
 • drekë - qull në ujë (60 ml) - 210 kalori;
 • darkë - ushqim për fëmijë dardhë (2 copë) 115 g - 46 kalori.

Menuja për 300 kalori:

 • Mëngjesi - Presidenti Cheese (100 g);
 • drekë - gjoks pule (100 gram);
 • darkë - 2 mollë.

Menuja për 250 kalori:

 • Mëngjesi - Presidenti yndyrë djathë (100 g);
 • darkë - zier ngadalë lakër me vezë (200 g);
 • darkë - të ushqyerit fëmija (100 gram).

Menuja është 100 kalori:

 • Mëngjesi - lakër turshi (200 g) - 40 kalori;
 • drekë - alga deti (170 g) - 17 kalori;
 • darkë - ushqim për fëmijë (mollë me kungull i njomë, 105 g) - 30 kcal.

Versione të lehtë: Drita ABC (dritë abc) dhe superlayt ABC (Superlight abc) ^

Një version i lehtë edhe dietë - dritë. Njëri prej tyre, i quajtur Drita ABC (dritë abc), të dizajnuara për 30 ditë, tjetri (superlayt ABC (Superlight abc)) - 50 ditë. Vetë emri tregon se këto programe humbje peshe janë kalori më pak të rrepta dhe më shumë, edhe pse tolerohet mirë është e vështirë. Prandaj, disa të humbur peshë duke përdorur dietë FAA 30 ditë në formë të shkurtuar, duke reduktuar kohëzgjatjen e saj në 5 - 10 ditë.

Vlera ushqyese e përditshme dietë të lehta dietë FAA 30 ditë (kcal): 

Tabela dietë të lehta ABC për 30 ditë

Vlera ushqyese e dietën e përditshme dietë ABC superlayt 50 ditë (kcal):

Tabela ABC superlayt dietë për 50 ditë

Ushqimi ABC superlayt ndarë në pesë dekada, pasi secila prej të cilave është e nevojshme për të kontrolluar dhe të matur sasinë e peshës trupore.
Recommended mësojnë nga dietë proteinave

ABC Ushqimi: komente, mendohet mjekët dhe contraindications ^

Çdo program dietë ka si komente pozitive dhe negative. Efektiviteti ABC dietë për çdo person është i ndryshëm dhe varet nga organizmi individuale, si rreptësisht i përmbahet për të humbur peshë dietë e duhur, si dhe për peshën e saj fillestare.

Mjekët - Nutritionists bazuar në humbje peshe dietat ABC kujdes. Jo vetëm se, ndonjë efekt negativ i agjërimit në trup, duke shkaktuar mangësi vitaminë, probleme me lëkurën, flokët dhe thonjtë, duke respektuar të ulët programe ka mundësi të lartë të marramendje, zalisur dhe kapsllëk.

Një problem tjetër është se brenda 50 ditëve, komponenti kohëzgjatja e këtij programi dietë, kështu që trupi merr përdorur për dietë varfër, kjo mund të shkaktojë zhvillimin e anoreksi. Dhe nëse ju do të mbani rezultatet e arritura - pyetja e madhe. Pas përfundimit të çdo metabolizmit metodat humbje peshe në njerëzit shumë më e ngadalshme, e cila çon për të fituar peshë të shpejtë.

Lidhur contraindications - një total prej dietë FAA ka. Ashtu si çdo program tjetër humbje peshe, ajo nuk mund të zbatohet për të miturit dhe të moshuarit. Dhe në qoftë se ju, duke qenë në dietë, vuajnë përkeqësim të konsiderueshëm të shëndetit - dietë menjëherë të ndalet dhe të kthehet në një ushqim të ekuilibruar.
Ne ju inkurajojmë që të shikojnë video në insidiousness njohës lehtë (të lehta), ushqimi që mbushur supermarkete moderne dhe këshilla diete e të duhur dhe pa dëm për zgjedhjen e shëndetit dhe të përdorni produkte të ulët-kalori: