Ushqimi 5 lugë


5 lugë dietë ndihmon të humbni peshë, të frenuar oreksin dhe në masë të madhe të zvogëlojë sasinë e stomakut

5 lugë Ushqimi - një metodë e njohur dhe mjaft efektive që lejon humbjen e trashje dhe për të frenuar oreksin pakontrolluar.

Trofetë kryesore në fund të programit hollim 5 lugë do të reduktohet në mënyrë të konsiderueshme në peshë dhe një figurë të pakta.

Thelbi dhe rregullat e humbje peshe në një dietë 5 lugë ^


Thelbi i metodave dietetike 5 kupa një dietë të ekuilibruar dhe pjesë kontroll të rreptë.

Procesi fillon humbjen e peshës përmes përdorimit të ushqimit lehtësisht të tretshëm, nekaloriynoyi dhe të dobishme të miratuar në sasi të kufizuar në mënyrë strikte (madhësia 5 lugë).

5 lugë dietë të bazuar në katër rregulla të detyrueshme:

 1.  Ushqimi duhet të kryhet çdo tre orë;
 2.  Vëllimi i servings vetme është pesë lugë apo 150 gram;
 3.  Përdorimi i veçantë çdo të lëngshme (çaj, kakao, pije frutash, pije frutash, etj) nga vakt kryesor;
 4.  Ndalimi i rreptë në lëngje ëmbël dhe pijet që përmbajnë sheqer.

Përfitimet e metodat humbje peshe "5 lugë" është mjaft i rëndësishëm:

 •  Mbipesha fillon të bjerë me shpejtësi;
 •  Vëllimi i stomakut reduktohet gradualisht në madhësi, e cila më tej lejon hollë nuk ha tepër;
 •  Nuk keni llogari kalori;
 •  Procesi i dukshëm normal digjestiv;
 •  Trupi është i ngopur ajo ka nevojë ushqyesve, minerale, enzime dhe vitamina;
 •  Dietik program 5 lugë nuk shkaktojnë stres, si në menynë e tij e lejuar ndonjëherë të hyjnë dhe të produkteve të ëmbël;
 •  Nuk ka contraindications;
 •  Kilogram Reset nuk kthehen përsëri;
 •  Rezultatet e humbje peshe do të ndihet në ditët e para.

Të vetmet Metodat Pengesë 5 lugë lozhek- është e vështirë tolerohet në para 3 -4 ditë të. Megjithatë, në mënyrë për të shmangur këtë pengesë, ju duhet të hyni në humbjen e peshës gradualisht. Për këtë javën e parë duhet të përmbahen në një vëllim të vetëm për 10 spoonfuls e ushqimit, dhe në javën e dytë në 8 lugë.

Produktet më të përshtatshme për dietë 5 lugë e mëposhtme:

 • Frutat, manaferrat;
 • Avull, steamed, të ziera, perime të freskëta;
 • Bishtajore dhe drithëra vakt;
 • Kërpudha, mish pule dhe viçi, peshk dhe ushqim deti;
 • Qumësht, produkte qumështi, kos, djathë, djathë;
 • Herbs, erëza, sauces, condiments, vaj ulliri;
 • Lëngje, pije frutash, pije frutash, TEAS, çaj, kakao pa sheqer të shtuar.

Përveç produkteve të mësipërme, dietë dietë lejohen përfshijnë produkte të cilësisë tymosur (sallam, djathë), enët makarona, bukë kafe, ëmbëlsirat.

5 lugë Ushqimi Menu 7 ditë ^

Menu mostër për metodat diete "5 lugë" rekomandohet në vijim:

E hënë

 • 8.00. qull e bollgur në ujë me feta mollë, kakao;
 • 11.00. Banane - 150 g;
 • 14.00. Sallatë me kivi, banane dhe mollë, kos kalitur me pa shtesa;
 • 17.00. merak me karrota, patate, lakër, qepë dhe speca dhe salcë kosi;
 • 20.00. 2.5% kos me kajsi të thata;
 • Në natën, një gotë me lëng të freskët portokalli.

E martë

 • 8.00. gruri - oriz qull "Miqësia" gatuar ligët në qumësht dhe gjalpë, kos;
 • 11.00. drithëra dhe qumësht - 150 ml;
 • 14.00. spageti, avull viçi burger, çaj;
 • 17.00. sallatë karrota me djathë;
 • 20.00. sallatë frutash, supa prunes;
 • Në xhami natën e lëng grejpfrut.

E mërkurë

 • 8.00. omëletë (vezë, qumësht, domate, djath), kos;
 • 11.00. sanduiçe çift me sallam i tymosur, domate, djathë të hollë plastike, dekoruar me një degëz e majdanoz;
 • 14.00. supë peshku;
 • 17.00. alga deti, fetë e bukës (rregulli i përgjithshëm - në 200 gram);
 • 20.00. Baked Pollack me patate në krem;
 • Në xhami natën e lëng karrote.

E enjte

 • 8.00. hikërror me viçi terren, çaj;
 • 11.00. lakër - sallatë me mollë;
 • 14.00. piper i mbushur me mish viçi i grirë dhe erëza;
 • 17.00. kos, arra dhe fruta të thata;
 • 20.00. pjatë me avull me copa viçi, perime dhe salcë soje;
 • Në natën, një gotë me lëng shege.

E premte

 • 8.00. muffins mollë me bollgur;
 • 11.00. çdo (byzylyk kuqe, Cezari, Olivier et al.) sallatë;
 • 14.00. Supë pule me brokoli;
 • 17.00. banane - një milkshake;
 • 20.00. një copë pulë të zier, patate pure me qumësht të vogël;
 • Në xhami natën e lëng kajsi.

E shtunë

 • 8.00. fetë çokollatë tortë ose pelte, qumësht ose çaj bimor (mundësisht);
 • 11.00. kefyrchyk dhe applesauce 50/50;
 • 14.00. tavë kungull;
 • 17.00. pelte kokrra të kuqe;
 • 20.00. sallatë e konservuar pineapple, kivi dhe shegë;
 • Në natën pije Berry xhami.

E diel

 • 8.00. qull bollgur me një lugë çaji çdo bllokim;
 • 11.00. banane - koktej kokrra të kuqe;
 • 14.00. makarona me perime dhe karkaleca;
 • 17.00. domate të mesme i mbushur me vezë, gaforre shkopinj dhe djathë;
 • 20.00. alga deti apo të ziera kallamar;
 • Në natën komposto xhami.

Me kërkesën e menu mund të përfshijnë ndonjë nga enët e tjera. Megjithatë, në qoftë se ndihma diete përbëjnë sasi të mëdha të ushqimit të shpejtë, të skuqur, të dëmshme ushqimit të ëmbël dhe të tjera të kalori të lartë, humbje peshe do të jetë shumë e ngadaltë.

Ne ju rekomandojmë të lexoni edhe artikullin mbi akullore dietë. 

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën 5 lugë ^

Rezultatet 5 lugë dietë - humbje peshe prej 5 kg në një javë ose 16-20 kg në muaj. Në qoftë se ju përdorni një hyrje graduale në dietë, atëherë ajo do të vazhdojë të transportohen shumë lehtë. Gjueti ajo mund të jetë një javë apo një muaj ose më shumë, derisa të arritur humbje peshe dëshiruar. Pas nivelit të arritur humbje peshe mos u bëni merak për kthimin e menjëhershme e kilogram arratisurit si reduktimin e stomakut do të largojë të hahet tepruar.

E drejta nga 5 lugë dietë ofron vetëm një rritje të vogël në standardet e një pjesë. Ajo duhet të mbahet mend se stërvitje dhe dietë e duhur, pa overeating dhe gosti vonë janë në gjendje për të siguruar trupin të mirë të gjatë dhe të hollë.

Shumë komente 5 lugë dietë vetëm pozitive dhe shprehen si më poshtë:

 •  Pesha e reduktuar gjobë për ditën e parë;
 •  Nuk ka nevojë të braktisë ushqimin e zakonshme;
 •  Përmirëson ndjeshëm funksionin e sistemit të tretjes.

Nutritionists besojnë dietë 5 lugë një prej më të lehtë portative, të shëndetshme dhe të balancuara metodat dietë. Përdorimi i saj nuk shkakton siklet psikologjik, sepse ajo nuk kufizon përdorimin e ushqimeve tuaja të preferuara.

Përveç kësaj, më tej të zvogëluar volumin e stomakut ndihmon për të shuar urinë shpërthim shfrenuar. Nutritionists gjithashtu rekomandojmë mes tre orë pushim për të pirë një filxhan gllënjka gjelbër çaj dhe 40 minuta para një vakt të hani 1 lugë gjelle krunde, larë poshtë me një gotë ujë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: