Dietë shegë


Dietë shega është mënyra më e mirë për të hequr qafe trashje, edemë dhe trupin slagging

Shega Ushqimi - sistem diete efikase, të dobishme dhe përmirësimin, përdorimi i të cilave nuk shkakton stres në trup.

Aplikimi metodë shegë e humbje peshe, ju nuk mund të hale peshë të tepërt, por edhe për të përmirësuar gjendjen dhe për të forcuar trupin tuaj.

Si për të humbur peshë me shegë ^


Baza e dietë është granata dhe pije prej saj. Kjo e mrekullueshme, e dobishme dhe të ulët kalori fruta përmban vitamina C, B, fibra, minerale dhe shumë të tjerë që ndihmojnë luftën depozita dhjami.

Për më tepër, lëng shegë është një antioksidant i shkëlqyer që mund të hequr radikalet e lira. Shega është sidomos rekomandohet dietë me një shkallë të lartë të ënjtje, trashje dhe organizmit slagging.

Teknikë dietik bazuar në shegë ka përparësitë e mëposhtme padiskutueshme:

 •  Eliminon kilogramë shtesë, saturating me ushqyesve dhe vitaminat;
 •  Efekte të dobishme në hematopoietic, imunitar, tretjes, sistemit kardio vaskulare;
 •  Great pastron trupin nga toksina dhe slagging dhe ul kolesterolin;
 •  Ofron ndihmë efektive në luftimin e sëmundjeve infektive dhe virale.

Për fat të keq, kjo metodë unike nuk mund të përfitojnë nga njerëzit me gastro - sëmundjet e zorrëve dhe rrit aciditetin e stomakut lëng.

Dietë përjashton miell, produktet e ëmbël, yndyra dhe ushqime të skuqura, turshi dhe ushqim kripur.

Menu dietë përbëhet nga këto ushqime të rekomanduara:

 •  Hikërror, ju mund të zëvendësojnë tërshërë ose elbi drithëra;
 •  Peshku dhe prodhimet e detit janë zgjidhur (lakër deti, kallamar, karkaleca, etj);
 •  Lean mish ligët: viçi, pule viçi të bardhë;
 •  Prodhimet e qumështit të ulët yndyrë;
 •  Fruta;
 •  Perime Nekrahmalistye: zarzavate, qepë, fasule të gjelbër dhe bizele, tranguj, kungull i njomë, marule dhe lakër.

Gjatë respektimin e shega program diete duhet t'i përmbahen këtyre rregullave të detyrueshme:

 •  Lëng shegë nga kjo duhet të merret në fund të vakt;
 •  Lëng është holluar me ujë të zier në një raport prej 2: 1, ju mund të përdorni portokalli, karrota ose mollë pije;
 •  Konserva gatuar në ujë pa shtuar vaj, erëza dhe kripë;
 •  Rregullave të detyrueshme enët: mish, peshk dhe qull - 150 gram pije - 200 ml.

Dietë shegë: rënie 5 dhe 7 ditë të ^

Dietë shegë për 7 ditë

Metoda Weekly diete do të reduktojë peshën shpejt brenda më shumë se 5 kg. Së bashku me kuqe përdoret gjithmonë elb, hikërror ose bollgur.

Dietë e rekomanduar është menu e përafërt e mëposhtme:

 • Mëngjes: hikërror, granatat;
 • Dreka:. Fruta për çdo kivi zgjedhje - 3 copë, Molla, dardha çdo varietetet e kumbulla - 8 copë. dhe kështu me radhë, dhe 100 ml. pijshëm kos;
 • Dreka: drithëra me çdo mish të zier ose peshk ligët, granata;
 • Rostiçeri: mollë, banane apo fetë pjepër;
 • Evening: Garnet dhe qull melkoporublennoy zarzavate;
 • Darkë vonë: 200 ml. Pije kosi qumësht.

Nga menyja tregon se të gjitha produktet janë të ulëta në kalorive dhe shumë e dobishme, e cila është e rëndësishme me të drejtë humbje peshe.

Dietë shegë për 5 ditë

Metoda e pesë-ditor ndryshon pak nga shtatë-ditore menu përbërë nga. Pesë ditët e pajtueshmërisë rënë trupit yndyrë do të jetë më shumë se 4 kg.

 • Mëngjesi: kuqe-filxhan lëng molle 2: 1;
 • Dreka: zier pule apo viçi pjesë e vogël, shegë, lëng karrote - 2: 1;
 • Rostiçeri: Fruta - pije kokrra të kuqe;
 • Darka: një palë e kuqe, 100 g marmot ose një gotë kos frutash.

Lëng shegë dietë

Dietë është e bazuar në përdorimin e pije shegë është një metodë unike pastrimi për heqjen e plotë të toksinave, toksina dhe substancave të tjera të dëmshme.
Sistemi shegë fuqia spastrimit zgjat tre javë dhe është i bazuar në parimet dhe rregullat e mëposhtme:

 •  Katër-dietë të përbërë vetëm nga pranueshme dietë Produktet e shegë, por mund të përmbajë pure nekrohmalysti perime dhe sallata, supave këngë, çaji dhe kakao;
 •  Brenda tre javësh, norma e vetme e lëng shegë është 100 ml. Daily dietë lëng pranimi në javën e parë - tri herë në javë e dytë - dy herë në javë dhe të tretë - tri herë.
 •  Pije shegë duhet të merren në mënyrë rigoroze në mes vakt.

Kjo pije frutash mrekullueshme përshpejton metabolizmin, përmirëson metabolizmin dhe rrit hemoglobinës mirë, e cila kontribuon në humbje peshe më të efektshme.

Dietë lëng shegë në oksaluryy

Oksaluryya - çrregullime në metabolizmin e trupit dhe nxjerrje e kripërave të oksalik. Në këtë sëmundje pacienti është caktuar një dietë të rreptë, i cili përbëhet nga:

 • Perime
 • drithëra (kënaqur, grurë, hikërror)
 • fruta (mollë, pjeprat, kajsi, dardha, shalqi)
 • mish i gatuar.
 • Që ujë mineral lëngu është i rekomanduar.

Një ushqim i rëndësishëm roli luan në lëng shegë caktuar. Avantazhi i tij është se ai jo vetëm që normalizes metabolizmin e trupit, por gjithashtu përmban vitaminë B6 dhe magnez, të nevojshme për parandalimin dhe trajtimin e oksaluryy.

Ne ju rekomandojmë të lexoni dietë Detare artikull.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në lidhje me dietën e shegë ^

Rezultatet shegë dietën pozitive gjatë metodat e pajtueshmërisë mund të arrijë përmirësime të rëndësishme:

 •  Humbje peshe efektive - më shumë se 4 kg për pesë ditë ose më shumë;
 •  Pastrimi i plotë dhe vitaminë mbushje e trupit, forcimin e funksionit të saj mbrojtëse;
 •  Përmirësimi i gjendjes së lëkurës, thonjtë, flokët.

Rekurs shegë për furnizimin me energji elektrike të sistemit rekomandohet një herë në çdo gjashtë javë, ajo tolerohet lehtë pa shkaktuar lëndime. Gjithashtu, granata të përkryer mund të diversifikuar dietë në dukje të dobët. Prodhimi kompetent pas teknikë humbje peshe shegë përfshin rritur gradualisht pjesë të ushqimit dhe menu ngadalshëm futjen e produkteve të tjera (enët e ëmbël, kripë, miell, etj), por në sasi të kufizuara.

Opinionet dietë shegë gratë përdorimi lavdërueshme e saj. Ata vunë në dukje se pas metodat dietë zvogëlohet në mënyrë të përkryer në peshë, humor të zgjeruara, përmirëson funksionin e zorrëve. Nutritionists dhe mjekët rekomandojnë që të hani shegë të shëndetshme dhe shumë e shijshme sa më shpesh të jetë e mundur. Dietë shegë shënuar ato si një nga opsionet më të mira për të duhur dietik dhe të dobishme humbje peshe.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: