Dietë Mushroom


Dietë kërpudha ndihmon të humbni peshë pa uria, nervozizëm dhe lodhje

Dietë kërpudha është një nga shenjat dalluese të metodave për të shpejtë dhe efektive humbje peshe dhe mbushje trupin e elementeve gjurmë, vitamina dhe ushqyesve të tjera dhe minerale.

Mund të humbni peshë me kërpudha dietë ^


Baza është përdorimi i kërpudhave dietetike, të cilat kanë shije të shkëlqyer dhe kanë disa lloj të plotë proteina, vitamina, hekur, fosfor, kalium dhe të tjerët.

Reduktimin e peshës është arritur nëpërmjet kërpudha kalori të ulët, si dhe aftësinë e tyre për të mos qëndruar gjatë në stomak dhe për të parandaluar shfaqjen e yndyrë.

Megjithatë, prezenca e substancave të tilla në kërpudha si chitin bën ata ushqimet e rënda, sepse kjo metodë dietë e përdorimit është e kundërindikuar në prani të sëmundjeve të veshkave, mëlçisë, stomakut dhe zorrët. Nuk rekomandohet një kërpudha hipertensionit dietetike dhe pas bartjes së sëmundjeve infektive.

Përparësitë kryesore të dietë kërpudha përfshijnë:

 • Reduktimi i peshës të tepërt 5 kg brenda 14 ditëve;
 • Normalizimi i kolesterolit në gjak;
 • Mbushje e trupit me vitamina, ushqyesve dhe elementët gjurmë;
 • Pastrimin e toksinave.

Kur diete ushqimi i bazuar në kërpudha të ndaluara duhet të përmbajë produktet e mëposhtme:

 • Enët Fried;
 • Pasticerie, miell dhe produkte të ëmbël;
 • Pije të gazuara;
 • Alkooli.

Dietë dietë kërpudha duhet të përfshijnë:

 • Kërpudha organike (të freskëta ose kripë), kërpudha, chanterelles, Aspen, Boletus, kërpudha, kërpudha, etj
 • Perimet, fruta dhe lëngje;
 • E gjelbër;
 • Tea (jeshile, bimor, i zi), pa qumësht dhe sheqer;
 • Qumështi dhe produktet e thartë.

Dietë kërpudha, menutë dhe receta ^

Dietë Mushroom - një mënyrë e thjeshtë për të humbur peshë pa marrë parasysh se cili opcion për të përdorur ushqimin. Metoda e parë është e bazuar në përdorimin e kërpudhave të kripur (kërpudha, volnushki etj) - Në ditën e jo më shumë se 400 gram. Përveç tyre, dietë ditore duhet patjetër të përfshijnë produktet e mëposhtme:

 • Herbs dhe perimet - (patate përjashtuar);
 • Frutat kosi - ëmbël;
 • Lëngje perime, jo më shumë se 2 gota;
 • Naftës së papërpunuar perime;
 • Ujë dhe çaj jeshil.

Kërpudha turshi Para se të marrë duhet të lahen me kujdes, të përziera me herbs copëtuar dhe sezonin e me vaj. Java e ushqimit arrin humbje peshe prej 4 kg.

Dietë më të pranueshme kërpudha për humbje peshe nuk duhet të kalojë 10 ditë, gjatë së cilës ju mund të humbni peshë më shumë se 6 kilogramë.

Menuja Mushroom për 10 ditë

Shembull kërpudha menu dhjetë Sistemi humbje peshe mund të jetë si më poshtë:

Dita 1

 • 8,30-9,00 - racion i sallatë (zarzavate, kërpudha të ziera dhe djathë reduktuar yndyrë), lëng domate;
 • 11.00 - lëng Berry;
 • 13.00 - zier kërpudha - 250 g çaj të zi me një fetë limoni;
 • 18.00 - sallatë me tranguj, domate dhe zarzavate, një gotë qumësht dhe mollë jeshile.

Dita 2

 • 8,30-9,00 - sallatë (kërpudha të ziera, bishtaja dhe pak) - 250 g karrota pije;
 • 11.00 - mollë e gjelbër;
 • 13.00 - kërpudha supë - 250 g, fetë bukë, qumësht - 200 g;
 • 18.00 - sallatë të freskët karrota me vaj perimesh parafinuar, zierje bimor.

Dita 3

 • 8,30-9,00 - sallatë (kërpudha të ziera, speca, lakër, majdanoz, vaj ulliri dhe pluhur i kuq piper) - 250 g lëng perimesh;
 • 11,00 - të gjitha agrume;
 • Salcë patate-kërpudha - - 13.00 250 g, fetë bukë, çaj - 200 g;
 • 18.00 - pjesë e sallatë me perime steamed me vaj perimesh parafinuar, kos.

Dita 4

 • 8,30-9,00 - sallatë (të ziera ose chanterelles kërpudha, speca, karrota, misri dhe majdanoz) - 250 g çaj bimor me limon;
 • 11,00 - pije vegjetale;
 • 13.00 - zier kërpudha me perime (domate dhe kungull i njomë) - 250 g, fetë bukë, kos - 200 g;
 • 18.00 - sallatë me mollë dhe kivi me një lugë mjaltë, lëng karrote.

Dita 5

 • 8,30-9,00 - sallatë (kërpudha të ziera, speca, tranguj, qepë të gjelbërta dhe kopër) - 200 g qumësht;
 • 11.00 - fruta Assorted (mollë, kivi, dardha, pije kos);
 • 13,00 - kërpudha piper i mbushur, pije xhenxhefil;
 • 18.00 - sallatë me mollë të freskëta dhe karrota, lugë kalitur lëng limoni, lëng Berry.

Në pesë ditët e ardhshme menu përsëritet nga dita e parë.

Dietë supë me kërpudha

Dietë supë kërpudha për të ndihmuar të humbur 4 - 5 kg brenda dy javësh. Menu mostër për ditë duhet të duken si:

 • Mëngjesi: dolli me një makarona të vogël me kërpudha (kërpudha të ziera me herbs copëtuar imët, të përziera me të ulët-yndyrë krem ​​kosi ose gjizë), çaj (jeshile, bimor apo xhenxhefil), por pa sheqer;
 • Dreka: ndonjë pije frutash;
 • Supë kërpudha, një copë bukë;: Darka
 • Rostiçeri: Zgjedhja fruta (përveç banane);
 • Darka: një pjesë e sallatë perimesh dhe kos, sallatë apo fruta dhe lëng kokrra të kuqe.

Recetë për dietë supë kërpudha

 • Përbërësit për supë me kërpudha Gatim: kërpudha të freskëta (kërpudha, kërpudha ose chanterelles) - 300 g; patate, karrota dhe domate - 2 copë .; selino root dhe majdanoz, qepë, kopër; të ulët-yndyrë krem ​​kosi - 1 lugë
 • Qepë dhe karrota të prera në shirita të vogla dhe lehtë të skuqura në vaj ulliri, kërpudha, të prerë dhe kuzhinier 30 minuta.
 • Në fund të gjysmë ore patate feta dhe qepë sauteed dhe karrota janë shtuar në supë dhe kuzhinier një tjetër 20 minuta.
 • Një minutë para se të hiqni nga të nxehtit të vënë në supë e rrënjë selino dhe majdanoz, e cila është hequr para përdorimit.
 • Para se të shërbejnë pjatë veshur me salcë kosi dhe kopër copëtuar.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin dietë për bel i hollë.

Rezultatet e shqyrtimet e mjekëve dietë hollë dhe kërpudha ^

Dietë rezultatet kërpudha shumë mbresëlënëse - sekretim e madhe se 4 kg apo më shumë për 1-2 javë pa urie, nervozizëm dhe lodhje. Nga ky sistem diete është e thjeshtë dhe nuk kërkon shumë përpjekje. Për të ruajtur peshë të mjaftueshme në ditët e ardhshme do të vendosen në jo me yndyrë, e ëmbël, ushqime të lartë kalori dhe të dëmshme, dhe në javën e parë pas dietë nuk është e rekomanduar që të heqin dorë nga enët kërpudha.

Gjithashtu, për të arritur efektin më të madh në humbjen e peshës do të ndihmojë në aktivitet të rregullt fizik dhe aerobe. Intervali në mes të ri-përdorim metodat dietë duhet të jetë të paktën 3 muaj. Rishikimet e dietë kërpudha të humbni peshë shumë të ndryshme. Për dashamirët e kërpudhave kjo teknikë ishte ideale, disa prej tyre disa ditë kanë qenë në gjendje për të humbur peshë për 3 kg.

Megjithatë, shumë hollim vuri në dukje se kjo metodë e humbjes së peshës ishte e papranueshme për ta, sepse gjithmonë ndjeu një ndjenjë e trishtim dhe parehati në stomak. Nutritionists besojnë se edhe pse kërpudhat janë të dobishme dhe ushqim dietë për përdorimin e tyre mund të përdoret me problemet e tretjes duhet të marr një tjetër mënyrë për të humbur peshë.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: