Banting


Dietë të uritur ndihmon të humbni peshë në mënyrë drastike në 5 - 7 kg në javë

Dietë uritur është e vështirë shprehur - metodë e humbjes së peshës, kohëzgjatja e të cilave nuk është më shumë se 4 ditë - 7 ditë.

Rekurs për këtë humbje peshe ekstreme është vetëm e nevojshme kur metodat e tjera dietë nuk japin rezultatin e dëshiruar.

Thelbi dhe rregullat për dietë hollim uria ^


Dietë Hungry bazuar në kufizimet produkteve strikte, normat e tyre të përditshme dhe kalorive. Për shkak të trupit të ushqimit uritur fillon të bjerë me shpejtësi mbipeshë.

Metoda e uritur ka disa lloje të ushqimit Ushqimi: ujë, çaj, qumësht, elbin dhe drithëra të tjera.

Express - dietë mund të përbëhet nga një, dy ose më shumë të pranueshme produktet e rekomanduar për përfshirjen në dietë dietë. Produktet dietë më e përshtatshme për të uriturit, si më poshtë:

 • Çaji jeshil, portokalli, karrota ose lëng molle, supë bimor, qumësht i skremuar, jo-gazuara pijshëm mineral apo ujë të pastër;
 • Viçi, pule, vezë;
 • Frutat - mollë, portokall, grapefruits, dardha, pineapples;
 • Djathë të ulët yndyrë, kos dhe djathë;
 • Perimet - tranguj, patate dhe domate;
 • Fruta të thata - kumbulla të thara, kajsi të thata;
 • Drithëra të ndryshme, ujë të zier.

Produktet e tjera në v. Charles seasonings, kripë dhe sheqer është rreptësisht e ndaluar.

Programe dietë uria Përfitimet përfshijnë:

 • Në zvogëlimin e peshës është arritur performancë të lartë - nga 7 në 10 kg;
 • Trupi fillon që në mënyrë aktive të hequr toksinave, kripërat dhe toksina;
 • Ushqimi dhe dietë përbërësit në dispozicion dhe nuk kërkojnë shpenzime të mëdha financiare;
 • Gatim merr kohë shumë pak.

Mangësitë në teknikë uria gjithashtu të pranishëm:

 • Çdo ditë do të ketë uri padurueshëm;
 • Ashpër reduktuar futje e vitamina, minerale dhe elementët gjurmë;
 • Rrufeja humbje peshe të shpejtë të çojë në shfaqjen e rrudhave dhe sagging lëkurës, sidomos në vitet tridhjetë dhe më të vjetër;
 • Trupi fillon të ndjeni mungesën e ushqimit dhe thelbësore ushqyesve që shkaktojnë stres shtet;
 • Furnizimi me energji elektrike bie në minimum dhe do të çojë në një ndjenjë e dobësisë të vazhdueshëm.

Ushqimi uritur kundërindikuar për adoleshencë dhe të moshuarit, shtatzanisë, laktacionit, ulur imunitetin dhe praninë e sëmundjeve kronike. Njerëz të tillë mund të përpiqen për të humbur peshë mënyra më pak të rrepta për të luftuar trashje, për shembull aktualisht dietë shumë popullor proteinave neholodnyh Duka.

Dietë uria për humbje peshe, dhe menu dietë ^

Ushqimi Hungry në ujë

Thelbi i uria në sistemin e furnizimit me ujë është që të përdorin një sasi të caktuar të lëngshme një ditë. Pijet janë të përfshira në dietë, ju duhet të marrë çdo ditë në gjashtë pritjet.

 • E hënë: gjysmë litër qumësht 2.5%;
 • E martë: Pirja e ujit mineral;
 • E mërkurë: një gjysmë litër gjelbër (bimor) qumësht çaj (mund të shtoni pak mjaltë dhe limon);
 • E enjte: 1% kos, ujë (litra / 0.5 litër);
 • E premte: litër karrota - lëng molle;
 • E shtunë: 1 litër. çaj xhenxhefil;
 • E diel: 500 ml dhe 500 ml lëng molle shegë.

Si rezultat i uria teknikave të pijshëm brenda shtatë ditëve mund të humbasë 7 kilogram apo më shumë. Për ata që dëshirojnë për të pastruar trupin dhe të humbasin dy ose tre kilogramë i cili - çdo rast, mund të zvogëlojë dietë urisë tri ditë para se të përdorni ndonjë nga racionet e pijshëm.

Dietë të uritur për pancreatitis

Pancreatitis - një sëmundje e shkaktuar nga inflamacion i pankreasit, të cilat në të ardhmen mund të çojë në trashje. Aspekti kryesor në trajtimin e kësaj sëmundjeje - dietë të rreptë, thelbi i së cilës është refuzimi i ushqimit që rrit kyslotoobrazovanye stomakut dhe çon enzime aktive në kancer pankreatik.

Para se mjeku i rekomanduar sistemit të furnizimit mjekësor gjatë tri ditëve të para për të vëzhguar agjërimin. Hungry dietë tre-ditor përfshin regjimit të pijshëm, i përbërë nga çaj të zi të brishtë, ende të ujit dhe supë hips.

Një dietë ditë uritur

Një dietë ditë uritur punuar në disa variacione, i vetmi ndryshim është cila dietë. Sistemi më e pranueshme fuqia uritur konsiston në menynë e mëposhtme që sundon pije nuk duhet të kalojë 200 ml në një kohë:

E hënë

 • Mëngjes: një gotë të ngrohtë zier ujë të përzier me lëng limoni;
 • Dreka: qumësht çaj kamomil;
 • Pasdite snack: qumësht nonfat (kos 1%) - 150 ml;
 • Mbrëmje: zierje bimor.

E martë

 • Mëngjes: 100g djathë yndyrë të ulët, me ujë;
 • Dreka: pije karrota;
 • Rostiçeri: pi karrota;
 • Mbrëmje: 100 g djathë të ulët yndyrë, lëng karrote.

E mërkurë

 • Mëngjes: mollë e kuqe, ujë mineral;
 • Dreka: një palë mollë, ujë mineral;
 • Rostiçeri: ujë, mollë;
 • Mbrëmje: Uji, mollë.

E enjte

 • Mëngjes: ligët viçi - 50 oz, mollë Drink - mandarinë - 150 ml;.
 • Dreka: lëng mandarinë;
 • Rostiçeri: lëng molle;
 • Mbrëmje: ziera stohramovyy fetë viçi, lëng molle - mandarinë - 250 ml.

E premte

 • Mëngjes: kos me kajsi të thata 150 g;
 • Darka: 5. kajsi të thata;
 • Rostiçeri: 250 ml kos 1%;
 • Mbrëmje: kajsi, një gotë kefir.

E shtunë

 • Mëngjes: vezë, një gotë qumësht të ngrohtë;
 • Thekon misri me qumësht të ngrohtë - 100 g ujë;: Dreka
 • Mesdita: një vezë, një gotë qumësht të ngrohtë;
 • Mbrëmje: Dy gota qumësht të ngrohtë.

E diel

 • Mëngjes: një patate të ziera, filxhan qumësht unsweetened çaj jeshil;
 • Dreka: Veza me lëng karrote;
 • Rostiçeri: palë zier patate, karrota pije;
 • Mbrëmje: qumësht çaj unsweetened gjelbër.

Ne ju rekomandojmë të lexoni artikullin e Bardhë dietë.

Rezultatet komente hollë dhe mjekët në një dietë uria ^

Rezultatet uria dietë potryaayuschie- humbje radikal pesha e 5 - 7 kg apo më shumë. Megjithatë, për të mbështetur dietë uritur mund vetëm ata që kanë një durim të vështirë, do pushtet dhe dëshirë të vazhdueshme për të shpejt të të hequr qafe të kilogramëve akumuluar. Përveç kësaj, në ekstreme peshë të tillë humbje peshe humbi shpejt kthehet.

Prandaj, vetëm output korrekt dhe kompetent mund të zvogëlojë rrezikun e kthimit të rënë kilogram. Nga dietë uria bazuar në respektimin strikt të rregullave:

 • Është e nevojshme në javët e para posledietnye harroni mallrat e ëmbël, ushqime të skuqura dhe kalori dhe junk ushqime të tjera të shijshme, por shumë;
 • Kalorive në dietë duhet të rritet shumë ngadalë dhe me kujdes;
 • Menu muajin e parë pas dietë agjërimit duhet të përfshijë vetëm produktet e qumështit, peshk, fruta, këngë drithëra, perime, lëngje, pije frutash pa sheqer dhe ujë mineral.

Është e ndaluar rreptësisht të përdorin metodën e urisë e humbjes së peshës në javë të gjatë, si pasojë e përdorimit të tij të mëtejshëm mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore, njëra prej të cilave - anoreksi. Reapply dietë uria ndoshta vetëm një vit pas të ushqyerit.

Rishikimet e dietë uria për të humbur peshë të ndryshme. Shumë besojnë se ajo është sistem shumë brutale të energjisë dhe vendosën të përdorin atë vetëm si një ditë të agjërimit. Disa, në sajë të kësaj teknike, përballuar me sukses me të qenit mbipeshë dhe ishin të kënaqur me rezultatin. Mjekët - Nutritionists flasin negativisht për një dietë uria dhe besoj se me £ humbur do të jetë e humbur dhe shëndetin.

Ne rekomandojmë gjithashtu shohim clip informativ video me këshilla të ekspertëve - nutritionists trajtimin e tri ditëve më të mira që ndihmojnë të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë: